Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה פריוס - יש משהו מיוחד בה?

HLB
שימו לב! השרשור הזה בן 1761 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב.

לאחרונה חזרתי מטיול בגאורגיה ובאוקראינה.

הכמות של הפריוסים במדינות הללו היא עצומה!

במיוחד הדור השני והשלישי.

המון המון מכוניות נוסעות.

מוניות/ פרטיות/ מוסבות למיטות מאחורה.

ואני שואל, למה דווקא פריוסים?

אני מבין גם מהארץ שמהכוניות הללו טובות ואמינות, אך אני מנחש שבמדינות שכאלו לא תמיד המכוניות יטופלו לפי הספר/יצרן, ועדיין נוסעות ונוסעות.

מה לגבי מערכת היברידית? פה בארץ ניתן לרכוש ביטוח, בגאורגיה אין דבר שכזה.

לפי הבנתי שהסוללה מתקלקלת מתקנים במוסכים כאלה ואחרים.

ראיתי פריוסים מהשנים 2004-2005 שנוסעות כחדשות!

האם המכוניות הללו באמת מיוחדות באמינות וחסכון?

עריכה אחרונה על ידי HLB
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הדגם שהchef de reliability של טויוטה עבד עליו דעות נוספות.

הפריוס 2011 שיש להורים שלי - פרט לסוללה שמתה והוחלפה באחריות, שקט תעשייתי מהאוטו הזה, רק טיפולים שוטפים וזהו.

כנ"ל פריוס 2009 של חבר עם 200 ומשהו אלף על סוללה מקורית.

וכן, אם יש במדינה כמות עצומה של פריוסים, מן הסתם תקום תעשיה של שיפוץ סוללות, שזה עניין של החלפת תאים שנדפקו, אולי אפילו שיפוץ של תאים עצמם.

עוד סיבה כנראה - פריוס הייתה במשך הרבה מאוד זמן המלכה הבלתי מעורערת של היברידיות. הדגמים של קיה/יונדאי נכנסו לא מזמן, וכנראה יקרים מדי בשביל גיאורגים (מדינה די ענייה בסך הכל), הונדה אינסייט לא אמינה, ואוריס כנראה פחות נפוצה בייבוא אפור (כמעט כל המכוניות האלה מגיעות למדינות חבר העמים בתור יד שניה).

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ראיתי כמות לא מבוטלת של פריוסים בגאורגיה, יחד עם המון מרצדס! במיוחד כאלה מסוף שנות ה90 תחילת 2000.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הסיבה הרבה יותר פרוזאית - באירופה פריוס בת עשר זה כבר זבל, אנשים חוששים מתקלה בסוללה ואתה יכול לקנות כזו בזול.

ואז למכור בגאורגיה ברווח, הם יסעו וכשיתקלקל - יקמבנו משהו....

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה זה דווקא פריוס, ולא כל האירופאיות דיזל הנפלאות?

הרי גם אותן אפשר לייבא בזול.

לדעתי היברידי משלב את הטוב משני העולמות - גם חסכוני, וגם לא צריך להתעסק עם אחזקת דיזל רועש ומעשן (והוא יהיה כזה תוך 3-4-5 שנים), ועוד עם מערכת הזרקה מורכבת ויקרה.

מערכת היברידית לא דורשת תחזוקה בפני עצמה (אולי לנקות אבק ממאווררים פעם בכמה שנים, ולדאוג שיהיה מספיק נוזל קירור.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בארץ מחליפים סוללה שלמה שעולה 10,000 שקל על כל תקלה קטנה.

ברוב המקרים התקלה היא רק באחד או שניים מהתאים ואפשר לתקן אותה יחסית בזול.

https://www.amazon.com/Toyota-Hybrid-Battery-Module-Panasonic/dp/B0160BEIJ6

https://www.ebay.com/bhp/prius-battery-cell

חוץ מזה שתמיד אפשר גם להתקין סוללה משומשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שזו טויוטה והמערכות המכניות כנראה אמינות, התחושה שלי היא שמבנית - הרכב לא מזדקן טוב.

יצא לי לנסוע במספר פריוסים יוצאי ליסינג - כולם מרגישים כמו ספגטי, קצת נמרחים והמון מקרקשים.

נכון שלא מדובר במדגם מייצג ומדובר ברכבים שעברו הרבה - אבל לתחושתי הן מרגישות הרבה פחות מהודקות מקורולות, אלנטרות או אפילו אוקטביות רחמנא ליצלן שעברו חיים דומים (מובן שהאוקטביות בעייתיות במקומות אחרים).

האם השילדה בפריוס בנויה אחרת מרכבים 'סטנדרטיים' יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1761 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...