Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיווחי תנועה ברדיו - שימושי, או שזמנם כבר עבר?

Golf_91
שימו לב! השרשור הזה בן 1760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב.

כבר קרוב לעשור שכמעט כל נהג על הכביש מחזיק בטלפון חכם ובו אפליקציית "Waze", שיכולה לתת לכל מבקש תמונת מצב מדוייקת להפליא של התנועה בדרכים - וזה כולל פקקי תנועה, תאונות, חסימות וכו'...

ולמרות זאת, דיווחי התנועה בתחנות הרדיו השונות עדיין כאן, וכנראה לא יעלמו בזמן הקרוב.

האם אתם נעזרים בדיווחי התנועה מן הרדיו? ואני לא מדבר על אלו שעובדים במשרות נהיגה שונות וחיים על הכביש, אלא על כל אדם ממוצע שנוסע בבוקר לעבודה וחוזר בערב הביתה.

האם אתם חושבים שקיים היום צורך משמעותי בהם? או שאולי מרבית האנשים לא ירגישו בחסרונם?

אשמח לשמוע כל דעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מפעיל רדיו. לא בנהיגה, לא בבית. לעתים נדירות שומע רדיו בחדר הכושר כאשר כל ערוצי הטלוויזיה מקרינים תכניות בישול או חדשות מפיג'י.

יש וייז, ויש אתרי האינטרנט המדווחים על הפרעות לתנועה. בעולם הנווטן המובנה ברכב מחובר ל-TMC, ובגרמניה יש מערכת של פריצה למערכות השמע עם עדכוני תנועה, בערך כמו שאצלנו יש אזעקות של פיגוד העורף (בהבדל הוא שהפריצה משתלטת על מערכת השמע כולה, כולל מי שמאזין למוזיקה שהביא מהבית).

אני מניח שעדיין יש אוכלוסיה שמעדיפה לשמוע דיווחים ברדיו, כאלה שחוששים מהשימוש בוויז (אפילו בגלל חשש להסחת דעת מהכביש), כאלה שאין להם סמארטפון, אולי אפילו המכורים למדיום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספוטיפיי + וויז החליף אצלי כמעט לחלוטין את הרדיו.

מדי פעם חוזר לרדיו רק כדי לשמוע חדשות.

לדיווחי תנועה ברדיו אין כל כך משמעות, הדיווח מתקבל כל רבע שעה בערך וגם אז למספר מאוד מצומצם של אזורי עומס.

בנוסף יש מצב שבדיוק בזמן הדיווח קיבלת שיחת טלפון או שלא היית מרוכז בשידור.

הוויז נותן תמונת מצב עדכנית - on line כל הזמן. במהלך הנהיגה אני בודק מספר חלופות של מסלולים ובוחר את המסלול הקצר/זורם/ מהיר שמתאים לי באותו בזמן.

לרדיו אין סיכוי.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מה שקשור לניווט - רק ווייז.

ברדיו מציינים בעיקר את צירים הראשיים בעוד ווייז מדווח על כל מטר של אספלט.

ובלי קשר, אני נהנה מדי פעם לשמוע רדיו במקום את הספוטיפיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שגם מסתמך על וויז

אוהב מאוד לשמוע רדיו וכן היה מקרה שהתריעו ברדיו עוד לפי שהוויז עדכן על בעיה בנתיב הנסיעה

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקשיב לרדיו אבל לא מייחס ערך לדיווחי התנועה. אני חושב שזמנם עבר. לפעמים כשאני בפקק ושומע דיווחים, מעניין אותי אם מדווחים על הפקק "שלי"...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את ההתלהבות מוייז. מקרה מהיום:

וייז מכוון אותי לתוך פקק ארוך, המסלול השני נראה נקי אבל וייז לא מציע אותו.

מתחיל לנסוע במסלול השני: וייז מחשב מסלול מחדש - 2 דקות פחות אבל עדיין מתעקש לכוון אותי לפקק.

ממשיך במסלול השני שנראה די פנוי וכל כמה דקות וייז ממשיך לנסות לכוון אותי לפקק תוך כדי זה שזמן ההגעה המשוער מתקצר.

רק ממש בסוף כשלא היה מסלול הגיוני דרך הפקק וייז "ויתר" והודיע מצאתי דרך 7 דקות יותר קצרה.

סה"כ החסכון במסלול שבחרתי היה 18 דקות.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרגיש זקן למרות שאני הכי צעיר פה

נראלי אני היחידי שלא משתמש בוויז ושומע רדיו מידי פעם

או שאני חי במקום בלי פקקים יותר מידי

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את ההתלהבות מוייז. מקרה מהיום:

וייז מכוון אותי לתוך פקק ארוך, המסלול השני נראה נקי אבל וייז לא מציע אותו.

מתחיל לנסוע במסלול השני: וייז מחשב מסלול מחדש - 2 דקות פחות אבל עדיין מתעקש לכוון אותי לפקק.

ממשיך במסלול השני שנראה די פנוי וכל כמה דקות וייז ממשיך לנסות לכוון אותי לפקק תוך כדי זה שזמן ההגעה המשוער מתקצר.

רק ממש בסוף כשלא היה מסלול הגיוני דרך הפקק וייז "ויתר" והודיע מצאתי דרך 7 דקות יותר קצרה.

סה"כ החסכון במסלול שבחרתי היה 18 דקות.

תמיד צריך לבדוק את הוויז.

אני אף פעם לא נוסע עיוור על מה שהוא מציע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרדיו שימושי בנסיעות ארוכות.

בנסיעה כזו, נניח מהגליל למרכז, יש לא מעט אפשרויות למסלולים ולא ניתן לעקוב אחרי כל מה שהוויז מציע. הוייז בוחר משהו, אבל אם אני שומע על עומס חריג באיילון כשאני באיזור חיפה, אני אבחר בוויז במסלול אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם אומרים את זה כל כך מהר שאתה בקושי מספיק לעקוב. נראה כאילו עושים את זה לצאת ידי חובה כדי לפרסם את החסות וזהו.

לדעתי בימינו זה כבר מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...