Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני נוטה להניח כי יש פה אנשים עם גאוט, נכון?

shabydog
שימו לב! השרשור הזה בן 1761 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

לצערי הרב (למרות שיש יגידו שזו הזדמנות לשינוי אורח חיים) אובחנתי כנשא גאוט

לפני איזה שלושה ימים סבלתי מאד מכאבים ובחדר המיון לקחו בדיקות דם ואיששו זאת.

3 ימים אחרי והמצב השתפר אך עדיין יש קצת נפיחות ועדיין לא יכול לדרוך על הרגל לגמרי (והרגל השנייה לאחר ניתוח! לא יכול לדרוך! :?)

תזונת פליאו:

יש שטוענים שדווקא טובה לגאוט אך מעבר לכתבה שמצאתי בגוגל לא מצאתי איש מקרובי שמתמודד עם גאוט.

האם כאן מתמודדי גאוט שאוכלים לפי תזונת פליאו?

פשוט יש קצת סתירה בין עולם הרפואה שטוען כי רצוי להפחית למינימום של המינימום (אם בכלל) צריכת בקר ודגים *לגבי עוף טוענים בכמות קטנה.

אשמח לשמוע.

ובכלל אשמח לשמוע מבעלי ניסיון איך אתם מתמודדים, מה הפחתתם, מה שיניתם...

תהיו בריאים - שלא נדע מגאוט!

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבסיס התיאורטי : גאוט זאת מחלה הנגרמת מעודף של חומצת שתן (נקראת גם חומצה אורית URIC ACID) אשר שוקעת ברקמות בתור גבישים.

חומצה אורית נוצרת בעיקר עקב צריכה של פורינים (ראה קובץ מצורף - יש בו רשימה כללית של מוצרים המותרים לצריכה ומוצרים מהם רצוי להימנע).

לרשימה מלאה של מזונות מותרים - מומלץ להתייעץ עם תזונאית קלינית

(אח מוסמך)

גאוט.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני על קיט נכרגע ולפני זה על פליאו. לפי הידוע בתחילת התזונה הערכים של החומצה עולים חדות ואחכ נוטים להתאזן אך לא תמיד. בכללי אני מתרשם שהתזונה לא מוטיבה עם הסובלים מגאוט.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורינים הן אבני בניין של DNA. כשאתה אוכל DNA (של בעלי חיים, נניח) הוא מתפרק לפורינים והם עלולים להחמיר את הבעיה. השתדל להימנע מתבשילי בקר בקדירה (אני יודע שהמיץ טעים) או מסרדינים עם העצמות למשל. גם מחלקי פנים וכו'. בהחלט מומלץ להיפגש עם דיאטנית בקופה שלך.

יש תרופה טובה שנקראת אלוריל והרוב חיים עם המחלה הזו בשלום עד שיבה טובה.

בכל אופן את הטיפול כדאי לקבל מהרופא וכן כדאי להקשיב לרופאים ולא לקבוצות פייסבוק.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולי גאוט שמעוניינים לשתף, מבלי להיחשף, מוזמנים לשלוח אלי בהודעה פרטית את התוכן ואני אפרסם.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל חולה גאוט שומר אותה דיאטה. אני יודע, למשל, שבקר פעם ב.., אפילו סטייק או אסאדו, לא יביא להתקף אם אני בתקופה טובה, ויביא להתקף אם אני בעצבים או מרגיש לא טוב מלכתחילה. מצד שני, אני לחלוטין נמנע מבירה, כי כל מה שמעבר לשליש - ואני עם רגל של הוביט למחרת. צריך להיות קשוב לגוף שלך, ועדיין יש סיכוי יהיו פשלות. זה מצב לא פשוט ודי מורכב. מבירה אני נמנע לחלוטין (דוד שלי, אגב, עם גאוט ושותה בירה וכך עוד מכר), מבקר ויין אדום כמעט לחלוטין (פעם בכחצי שנה), ומצד שני עוף, כבש, חזיר ודגים לא מביאים אותי להתקפים. גם ויסקי וקוניאק לא, למרות שקראתי שזה גורם סיכון - אצלי לא. עגבניות וחצילים למינימום, צריכה מינימלית לא מפעילה התקף. ברוקולי גם לא מפעיל התקפים אצלי.

בקיצור - תגיע לדיאטה שתתאים לך, ותשתדל להקפיד.

וכל הזין, join the club...

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי גם באותו עניין כבר כמה שנים.

היו בעבר התקפים שהזחילו אותי על ארבע.. כאבים מטורפים בבוהן שמאל של הרגל.

לצערי לא הצלחתי להבין מתי בדיןק זה מגיע ומה גורם לזה לצוץ אצלי.

דואג תמיד שיהיה בבית כדורי נקסין שבטיפול בזמן מונעים התקף רציני וכאב רב.

מאחל לך לא לחוות התקפים קשים.

המון בריאות

ומקווה שימצאו לנו פתרון קבע..

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לוקח אלוריל כל יום, בלי זה הסיכוי להתקף עולה משמעותית. בהתקפים קולכיצין, עם כל תופעות הלוואי שלו...

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

asa160 - מה זה "קיט" בפן של טיפול בגאוט?

RK - האם כל זה שאתה יודע שבקר לא טוב לך אך מצד שני עוף, כבש, חזיר ודגים אתה כן מסוגל לאכול מבלי לקבל התקף - לאחר "ניסוי וטעייה"?

כמובן שאפגש עם רופא מומחה...

לגבי אולריל/קולכיצין:

1. אילו תרופות נוספות אפשריות? האם ניכר שבפני רבים היא העדיפה ביותר?

2. הבנתי שהן תרופות די "אגרסיבית" ... אילו תופעות לוואי שעשויות להשפיע על התיפקוד או השפעה על איבר אחר בגוף יש להן?

לגבי משכך דוגמת "נקסין":

לצערי בבית החולים אמרו לי ליטול תרופות ממשפחת איבופרופן(אדוויל, נורופן, אדקס ועוד) - אלא אך ורק אקמול+אופטלגין....אלוהים דווקא עם "נשק יום הדין" לא אוכל להשתמש!

אני מאד מאד מודה לכם!

אך אשמח אם נפתח את הת'רד לכיוונים של טיפים, תפריטים נוספים ועוד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחילו לצפות בסרטונים, לחלקם יש גם כתוביות בעברית.

https://nutritionfacts.org/?s=Gaut

השינוי התזונתי עושה פלאים בגוף, מניסיון אישי.

תרופות לא פותרות את הבעיה אלא את הסימפטום, תפתרו את הבעיה.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

amir74:

שום ספק שיש לעשות שינוי תזונתי....אצלי זה לא יהיה קל כי פיתחתי איזשהי תלות רגשית באוכל.

זה מאז שעברתי ניתוח מוחי.

אני כלכך אוהב בשר אדום, עוגות ולחשוב שאצטרך די להיפרד מהמאכלים הללו...

אמרת "תרופות לא פותרות את הבעיה" - זה ברור...כי אני לא צריך להגיד לך(ואני מניח שאתה מתמודד עם גאוט) שזה לכל החיים.

אך אם התרופה שומרת על רמת UCID שלא גבוהה מידי אז לא עדיף לחיות איתה?

אני מניח כי שינוי תזונתי דרסטי לחיים וודאי יביא לכך שזה לא יחזור כל עוד שומרים על התזונה ואז אין צורך בתרופות.

Benor:

באופן כללי - למרות שאני נוחר אני חושב שאני ישן טוב...בבוקר אני קם כמו פנתר ולא עייף ובמשך היום והערב אני עירני.

לא היה מזיק בכל זאת לעבור בדיקת שינה.

לצערי האנגלית שלי לא מספיק טובה בכדי לקרוא ולהבין את המאמרים הנ"ל....אולי איזשהו סיכום בכמה מילים על מהותם?

-----------------------------------------------------------

לאחר אותו ניתוח עליתי מאד במשקל...צריך להוריד איזה 12-13ק"ג

-----------------------------------------------------------

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להחליט מה יותר טוב לך ובהתאם לעשות את השינוי המחשבתי כך שתוכל להתמיד במה שטוב לך. אף אחד אחר לא יסבול מההשלכות של ההחלטה שלך חוץ ממך.

אם נוח לך לחיות עם תרופה (שאין לי מושג מה תופעות הלוואי שלה) שיהיה בהצלחה.

אם תחליט לשנות תזונה, זה בחינם, זה בריא ואין לזה שום תופעות לוואי.

אין לי גאוט, לא היה לי גאוט, היה לי יוריק אסיד גבוה שירד לגבולות הנורמה והיום אני יכול לנהוג בגיר רגיל (זה פורום רכבים אחרי הכל) ולרוץ וללכת ללא שום מגבלה.

בריאות לכל הסובלים.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RK - האם כל זה שאתה יודע שבקר לא טוב לך אך מצד שני עוף, כבש, חזיר ודגים אתה כן מסוגל לאכול מבלי לקבל התקף - לאחר "ניסוי וטעייה"?

כן. הלוואי שהייתה דרך כואבת פחות, אבל זה לחלוטין היה ניסוי וטעייה.

לגבי אולריל/קולכיצין:

1. אילו תרופות נוספות אפשריות? האם ניכר שבפני רבים היא העדיפה ביותר?

2. הבנתי שהן תרופות די "אגרסיבית" ... אילו תופעות לוואי שעשויות להשפיע על התיפקוד או השפעה על איבר אחר בגוף יש להן?

אלה היו התרופות שרשמו לי, והן עובדות. אלוריל על בסיס יומיומי, קולכיצין בהתקפים, או כשאני אוכל משהו שעלול לגרום להתקף ואני מעדיף (סליחה מראש על הגועל) לקבל שלשול במקום התקף. לא טוב או חינוכי, אבל זה מה יש.

אני כלכך אוהב בשר אדום, עוגות ולחשוב שאצטרך די להיפרד מהמאכלים הללו...

אין דרך לא מבאסת להגיד את זה. אני מת על בירה, בקר, חצילים ועגבניות, ונמנע לחלוטין מבירה וממעיט בכל השאר. התרגלתי, אבל להגיד שאני לא מתגעגע אני לא יכול, וזה עדיין מבאס, גם בחלוף כמעט 10 שנים.

אין לי גאוט, לא היה לי גאוט, היה לי יוריק אסיד גבוה שירד לגבולות הנורמה והיום אני יכול לנהוג בגיר רגיל (זה פורום רכבים אחרי הכל) ולרוץ וללכת ללא שום מגבלה.

בריאות לכל הסובלים.

תודה. לקח לי כ-8 שנים להגיע למצב שאני מאופס על איך להרשות לעצמי לקנות רכב ידני שוב. נהנה מכל רגע כמובן.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...