Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת בעלות על רכב

gomo
שימו לב! השרשור הזה בן 1766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתעתד למכור רכב שלי.

לא יכול לדעת- אבל נראה כאילו מדובר ב'סוחר' לפי ההתנהלות.

בכל מקרה הוא אמר שיבוא להביא לי כסף וזהו

לגבי העברת הבעלות אמר משהו שלא צריך ללכת לדואר- והוא דואג לזה או משהו כזה..

האומנם?

נשמע הגיוני?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיפול לשטויות האלה.

לך תעביר בעלות בדואר שלא יהיה בלאגן.

אם הוא סוחר יש לו תעודה ואז הוא יכול לא לספוג עוד "יד".

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באמת נשמע כמו סוחר אבל זה יכול להיות גם גרוע יותר.

אם אחרי שהוא קנה את האוטו הרכב משמש לביצוע עבירה הוא עדיין על השם שלך ואין לך שום הוכחה שמכרת אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא ושוב פעם לא.

כנראה שמדובר בסוחר לא רשמתי ללא תו סוחר.

ככה שהוא לא רוצה להגדיל יד ברישיון רכב והרכב ישאר על שמך עד שהוא ימצא מישהו למכור לו אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תמכור רכב ללא העברת בעלות. לאף אחד - לא לאדם פרטי ולא לסוחר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוחר הגיע לראות את הרכב.

הראה לי מסמך שאנחנו חותמים עליו שהוא קונה ממני את הרכב. ומתחייב לעשות העברת בעלות תוך 14 יום..

מעבר לכך הראה לי רישיון ממשרד הרישוי שהוא סוחר רכב ושהרכב ( כל רכב) שהוא נוסע עליו מיועד להגיע למגרש ולא לנסוע מעבר לכך על הכבישים

הראה לי גם הודעות ווטסאפ רבות ועדכניות בוףהם הוא מעדכן בעלי רכבים שהעברתם הבעלות בוצעה.

כאמור- הטופס הצהרה נראה רציני ובמקביל אמר שאצלם את תעודת הזהות שלו ויראה התאמה לרישיון של משרד הרישוי שהוא סוחר רכב...

וכו' וכו' , נראה לי שהנקודה הובהרה.

בקיצר, לא בוצעה כרגע עיסקה אבל חייב להגיד שעל פניו נראה אמין, רציני ועיסקה לגיטימית.

מוזר לי שמשתמשי הפורום המכובד, לא שמעו על עסקאות שכאלו. ואולי זה באמת עיסקאות בעיתיות...

כל הערה והארה על הנאמר תתקבל בברכה.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה עד שמשחררים את הרכב ומתחילים לרוץ אחרי הסוחר כדי שיעביר בעלות.

גם אם הסיכוי לזה נראה לך נמוך בגלל אותן הודעות וואטסאפ, טוב עשית שלא לקחת סיכון (ברור לך שהודעות אחרות של אנשים שרודפים אחריו (במידה ויש כאלה) הוא לא מראה.

וחוץ מזה, אם זה סוחר מורשה, בעלות שלו לא מוסיפה יד. כמה זמן ייקח עד שימכור את הרכב? אולי יום, אולי שבועיים, אולי חודשיים. עד אז אתה בידיים שלו (אין העברת בעלות).

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עוד לא הבנת מה שאומרים לך ?

להתחייב זה קל.

לעשות זה כבר ספור אחר.

אבל כמו אחרים ששואלים כאן, אתה משוכנע ומנסה לשכנע אותנו שאתה צודק.

אז אתה צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף את הטופס שחותמים עליו.

על פניו הכל נראה כשר..

(אגב, הסוחר אמר לי שאם ארצה נעשה העברת בעלות בדור אבל יפחית 1000 שקל מהמחיר- לא רציתי)[ATTACH=CONFIG]520014[/ATTACH]

תיכנס לנעלים שלו, למה שיוריד 1000 שקל על העברת בעלות במקום? לא נשמע לך פישי?.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית הבנתי טוב מאוד מה שאומרים לי כאן.

אני לא מנסה לשכנע אף אחד- כולל לא את עצמי.

"להתחייב זה קל" זה נכון. השאלה אם המסמך שצירפתי קביל משפטית.

על פניו הוא מציין הכל מאוד יפה. - מצלם גם את תעודת הזהות של הסוחר לצורך אימות וזהו.

ההורדה של ה 1000 שקל זה בגלל שהסוחר טוען, שזה מעמיס עליו עלויות- ובנוסף יש את עניין הטרחה (מדובר ברכב זול שאין לו עליו רווח גדול מידי בשביל להתחיל להתרוצץ)

בכל מקרה אעשה חושבים.

תודה

עוד לא הבנת מה שאומרים לך ?

להתחייב זה קל.

לעשות זה כבר ספור אחר.

אבל כמו אחרים ששואלים כאן, אתה משוכנע ומנסה לשכנע אותנו שאתה צודק.

אז אתה צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם את הכסף אתה רואה אחרי שבועיים?

כי אחרת אין היגיון בטענה שלו לגבי טרחה ורווח מיידי. אין לו שום הוצאות נוספות. הקונה שלו משלם העברת בעלות.

המסמך הזה כמובן קביל משפטית.

אבל נדמה לי שאתה רוצה פשוט למכור את הרכב ולא להתעסק בניהול משפט, גם לא בריצה אחרי הסוחר.

כל אחד מחליט לעצמו לגבי לקיחת סיכונים, בטח כאשר הסיכונים ידועיים.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אסביר לך את זה משפטית.

המסמך כביכול הוא הסכמות בינך לבין הסוחר, אבל המסמך הזה אינו פוטר אותך מהאחריות על הרכב.

כלומר אם מחר בבוקר הרכב הזה יהיה מעורב בתאונה , או הרכב הזה ישפשף רכב אחר בחנייה והמצלמה של החנות ממול תצלם אותו.

או אם הרכב הזה יסע כל כביש 5 או מנהרות הכרמל...

ועוד 1000 ואחד אפשרויות שיקרו ב 14 יום האלה...

מבחינה משפטית אתה אחראי על הרכב ועל כל הנזקים שהוא יגרום ב 14 יום האלה.. כולל קנסות חובות ונזקים שהרכב יגרום...

אז נניח הרכב הזה משפשף רכב בחנייה ולא משאיר פרטים ... ואז מוצאים צילום ווידאו יפה של הנזק.

וכל הנזק הוא 15,000 ש"ח..

אז קודם כל תובעים את בעל הרכב.. שזה אתה .. אבל אופס... אפילו ביטוח צד ג' או מקיף אין לך .. כי ביטלת אותו..

אתה יכול לטעון בבית המשפט עד מחר שיש לך מסמך ... אבל אתה אחראי על הנזק

קודם אתה תשלם ואחר כך אתה תתבע את הסוחר.

אז תחשוב אם אתה רוצה לישון טוב בשנה הקרובה או לא..

אני לא הייתי ישן טוב אם היה רכב על שמי מסתובב בארץ.

ואם בכל זאת אתה הולך על זה (כי יש אנשים שהולכים עם הראש בקיר).. אז תוסיף משפט - על כל יום איחור בהעברת בעלות הקונה ישלם 100 ש"ח למוכר.

תסביר לו שכל עוד הוא לא מעביר בעלות אתה לא יכול לבטל את הביטוח..

אם הוא עשה את זה עשרות פעמים ובטוח שהוא מסיים את הבלאגן תוך 14 יום הוא יחתום.

אבל אם הוא חושד שיקח לו יותר זמן להיפטר מהאוטו הוא לא יסכים לסעיף הזה ואני מקווה שאתה תבין למה לא כדאי לך

עריכה:

כעיקרון אין עלויות נוספות לסוחר מורשה בעברת בעלות , יד לא מתקדמת

ובמקום לשלם העברת בעלות מלאה ממך לקונה .. דרך הסוחר שמשלמים פעמיים אבל חצי כל פעם

כך שאין באמת עלויות .

המקום היחיד שאני רואה 1000 ש"ח.... זה דווקא בעסקאות בשחור..

אם הוא סוחר מורשה אז כול העברה כזאת נרשמת עליו במחזור והוא כאילו צריך לדווח עליה למס הכנסה

במצב שלך הוא רוצה לשלם במזומן .. ולמכור במזומן.. ולהעביר את הרכב ישירות לבעל הרכב השני.

שים לב ששוב זה חושף אותך ישירות לקונה השני.. בניגוד למצב שיש סוחר מורשה באמצע

ולך אין שום עסק או עסקה עם הרוכש הבא בתור

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

"שאלה אם המסמך שצירפתי קביל משפטית".

לא פחות קביל משפטית מכל הסכם אחר ששני צדדים כשירים משפטית חתומים עליו.

כך שאין בעייה, אם הוא לא מעביר בעלות והרכב בינתיים צובר קנסות ואתה נדרש להופיע למשפטי תעבורה על עבירות למיניהן, בהחלט תוכל להראות את המסמך ולקוות לטוב.

ואפילו ... אפילו .. תוכל לתבוע את הסוחר הזה. כספים - עד 32,000 ש'ח בתביעות קטנות בלי עורך דין. צו עשה שיחייב אותו סוף סוף להעביר את הבעלות - בבית משפט השלום עם עורך דין.

ייתכן באמת שהבחור יונה צחורה ואתה לא מסתכן. מצד שני יונות צחורות לרוב לא הולכות לסחור ברכבים.

דרך אגב - על איזה רכב מדובר, מה הק'מ שלו וכמה הסוחר מציע ? בסוף עוד יתברר ששני הצדדים לא צדיקים והסוחר יודע מדוע הוא מציע את שהוא מציע (כי הרי, אם הוא *בטוח* שהוא יכול למכור את הרכב ברווח תוך 14 יום, למה אתה חושב שאתה לא יכול ?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...