Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפשים רכב למשפחה. מרווח, חסכוני, 75k

ארבל בדרכים
שימו לב! השרשור הזה בן 1761 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנו רוצים לקנות רכב למשפחה. שני הורים ושני ילדים, 6,8 עם כיסאות בטיחות גדולים.

הצרכים שלנו, לפי סדר חשיבות:

תא מטען גדול

מקום לרגליים

אמינות ושלא נצטרך לבלות במוסך

חיסכון בדלק

עדיף מאד פתחי מזגן גם מאחור

אוטו גבוה אם אפשרי

רוצים להוציא עד 75 אלף ש"ח

נסיעה יומית לעבודה של 30 ק"מ. נסיעות בעיר עם הילדים. מדי פעם נוסעים רחוק, 100 ק"מ, להורים.

עד היום היה לנו יונדאי i30 cw ששימשה אותנו היטב מבחינת גודל.

נשמח לרעיונות לגבי איזו מכוניות כדאי לשקול.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה סה"כ אתם נוסעים ביום לעבודה? 30 ק"מ כל כיוון או הלוך וחזור 30 ק"מ?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזהיר מראש: לא התשובה הסטנדרטית, אבל יכול להיות פיתרון מעולה למי שלא "נעול" על מותג ו/או קטגוריה.

אני הייתי בוחן סיטרואן c4 פיקאסו (2014+), אפילו שמדובר במיניוואן, בגרסה הארוכה עם מנוע דיזל ורמת גימור אקסקלוסיב.

הוא עונה אחד לאחד על מה שביקשת:

תא מטען גדול - יש

מרווח לרגליים - יש

אמינות - יש*

חיסכון בדלק - יש

פתחי מזגן מאחור - יש

אוטו גבוה - יש (כן, לא ג'יפון, אבל תנוחת נהיגה גבוהה)

עד 75,000₪ - יש

כבונוס, אתה מקבל אפשרות להוסיף עוד כיסא ילדים בשורה השניה או להסיע מבוגר בנוחות יחסית, ועוד 2 מקומות קצת קטנים יותר אם צריך נניח לקחת יותר מחבר אחד מהגן /ביה"ס. חוץ מזה, אתה מקבל גם אבזור נאה, נוחות ואפילו בטיחות אקטיבית.

רק שים לב לכוכבית באמינות - לגרסת הדיזל היתה בעיה ידועה (ולא זולה לתיקון) עם מיכל האוריאה, חפש פה שרשור ארוך של save לגבי הנושא (אזהרת מסע...). אמ:לק (למיטב זכרוני, מציע לחפש בכל זאת כדי להכיר את הפרטים לעומק) - חפש רכב שעבר החלפה של המיכל למק"ט החדש או רכב חדש מספיק שהגיע עם המיכל החדש.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב בגודל כה זה מצויין. אני מניח שהצריכה האמיתית קצת נמוכה יותר, סביב 1:15 אם אני אופטימי. לכמה ציפית?

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתכלתי על היברידיות כמו האיוניק והקורולה סטיישן למען האמת. ששם הצריכה היא חצי בערך.

מאיזו שנה נפתרה הבעיה עם הc4? כי מתקשה למצוא בפורום (פונקציית החיפוש מאתגרת אותי) וממה שראיתי הוא דווקא מוצא חן בעיני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיזל יותר חסכוני מבנזין, ולא תמצאו את הדגם הקצר עם מנוע דיזל שהוא לא מונית.

הבעיות עם מנועי בנזין פחתו משמעותית ב 2014 כאשר עברו למנועים עם 165 כ"ס וגירים אוטומטיים תוצרת יפן שהחליפו גירים רובוטיים.

צריכת דלק של דגם בנזין 1:12.

אי אפשר להשוות איוניק או קורולה ( לא משנה רגילה או סטיישן ) לפיקאסו בשימושיות - בסיטרואן כל המושבים בשורה השניה בגודל מלא, נפרדים וזזים על מסילה קדימה / אחורה.

האמת, פיקאסו קצר בנזין מספיק לכם מעל ומעבר.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושאלה נוספת, למה בעצם לקחת את הדיזל הארוך? למה דיזל? למה דווקא הארוך? אין לנו באמת צורך בעוד 2 מושבים הרי.
ולאד כבר ענה, אבל עיקר כי לובינסקי הביאו את הקצר רק עם מנוע בנזין וברמת גימור קומפורט (הנמוכה יותר).

דיזל כי ביקשת רכב חסכוני.

לגבי המושבים הנוספים, נכון שאין לכם כרגע צורך בהם, אבל מכיון שהארוך לא יקר יותר באופן משמעותי (אם בכלל), חסכוני יותר בדיזל ומאובזר יותר באקסקלוסיב (וגם עם תא מטען גדול יותר, כמו שביקשת) ואפילו לא משמעותית ארוך יותר (חיצונית, העיצוב מטעה), אני חושב שזה יתרון שתגלה בכל מיני נקודות כמו הסעות של ילדים שפתאום רוצים להזמין חבר, או כשצריכים לקחת את סבא וסבתא, או בכל מיני סיטואציות דומות. אז למה לא?

לגבי היברידיות, הן יהיו חסכוניות יותר (אבל בוא, אף היברידית לא עושה 1:30 במציאות, זה מספרים של קטנוע 125 חסכוני), אני מעריך שבאזור 1:20, אבל יהיה לך קשה למצוא אחת מרווחת במצב סביר בתקציב (אוריס סטיישן, קיה נירו, פריוס פלוס), וההפרש היחסית שולי בצריכת הדלק לדעתי מתגמד לעומת השימושיות העדיפה בפיקאסו.

זה השרשור המדובר לגבי מיכל האוריאה: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?656163-%D7%90%D7%96%D7%94%D7%A8%D7%AA-%D7%9E%D7%A1%D7%A2-C4-%D7%A4%D7%99%D7%A7%D7%90%D7%A1%D7%95-%D7%A7%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%A1-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%9E%D7%A9%D7%90%D7%91%D7%AA-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%90%D7%94

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

כמה שאלות נוספות:

מה ה"קאטצ'" במנוע דיזל? אם הוא חסכוני יותר אז למה לא כולם קונים דיזל?

יש כזה רכב ב"אוטו סנטר" בצומת בילו. אתם מכירים את המקום? יכולים להמליץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטו סנטר מקום לא רע לקנות רכב משומש (כמובן, צריך לבדוק אותו כמו שצריך).

לא כולם קונים רכב דיזל מכה סיבות, חלקן סטיגמות מהעבר\חוסר ידע : רעש (כבר אין רעש ברכבים חדישים), טסט יקר (כבר יותר מ-10 שנים זהה לבנזין), מחיר סולר יקרים מאשר דלק (בכל מקום בארץ יש תחנות עם מחירים זהים או יותר זולים, צריך לחפש).

אבל יש כמה דברים אמיתיים - בנסיעה בעיר בעיקר, מסנן חלקיקים DPF מתעייף מהר (והוא יקר להחלפה), יש את העניין עם מיכל אוריאה בדגם המדובר (קיים ריקול לסיפור הזה ). הטיפולים טיפה יותר יקרים (בעיקר הטיפול שכולל החלפת מסנן סולר ). ודגם דיזל מתומחר אצל היבואן יותר יקר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהסתכלות על קניית רכב לנסועה של פחות מ18 אלף ק"מ בשנה, צריכת הדלק היא פרמטר משני.

באופן כללי העלות העיקרית באחזקת רכב היא אובדן הערך של הרכב לאורך תקופת הבעלות, בפרט כאשר מדובר במותג כמו סיטרואן שסופג ירידת ערך בין הגדולות בשוק.

אז אולי מנועי הדיזל שלהם חסכוניים (והם חסכוניים מאוד) אבל ירידת הערך בסוף התקופה תעלה לך יותר פר חודש, זה משהו שצריך לקחת בחשבון.

אז אם נבחרה הפיקאסו ואתה מוצא אקזמפלר במצב טוב שעונה על דרישותיך, דאג לקבל עליו מחיר טוב בזמן המשא ומתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אאתגר אותך (על מה לוותר):

1. סאנגיונג טיבולי XLV. יהיה מאוד קשה למצוא כלים כאלה למכירה כי נמכרו מעט מאוד יחידות כחדשות, מה שאומר שיש מבחר מאוד מצומצם כיד2.

2. אאוטלנדר דיזל. בתקציב יכנסו רק כלים ישנים עם ק"מ גבוה. האאוטלנדר בנזין לא תעמוד בדרישות של צריכת הדלק.

3. קיה נירו. תכלס זה הכלי שהכי מתאים לכם. הבעיה שגם כלים מ-2016 חורגים מהתקציב שהקצבת.

4. מאזדה 6 סטיישן. יחסית לגודל מאוד חסכונית ומאוד מרווחת. הבעיה שהיא לא גבוה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1761 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...