Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות לאחר תאונה על מוסך הסדר ושמאי ברכב מזדקן (2007)

שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המשכתי אתמול לקרוא על נושא של אובדן גמור והלכה ועלו לי מס' שאלות.

במידה והרכב מוכרז אובדן להלכה,

ערך הרכב מחושב כמחירון משוקלל של לוי יצחק. בין השאר משקללים יד, ק"מ היסטוריית בעלים.

האם זה גם הסכום שמציעים לבעל הרכב הנפגע?

אני שואל כי ראיתי בכמה דיונים שהיו סטיות מטה של השמאי בלי סיבות מבוססות.

האם במקרה הזה בעל הרכב הנפגע שבבעלותו ביטוח צד ג' בלבד צריך לשלם השתתפות עצמית?

האם באובדן להלכה הפרש אגרת רשיון רכב חוזרת לבעליה כמו באובדן גמור?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מה זה מבולבל

לנפגע יש ביטוח צד ג' לכן הוא לא מקבל אגורה מהביטוח שלו כי אין לו ביטוח מקיף. והוא בוודאי לא משלם השתתפות עצמית.

הוא מקבל מהביטוח של הצד הפוגע, שלו יש או ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. הצד הפוגע הוא זה שמשלם השתתפות עצמית.

בד"כ שמאי שלך לא מוריד לך סתם ואתה אמור אכן לקבל מחירון משוקלל.

אבל הביטוח של הצד הפוגע מחפש סיבות להוריד לך כסף בגלל אשם תורם ( שיטת מצליח ) במקרה שלך שאתה חונה, קצת קשה.

באובדן להלכה לא מקבלים החזר אגרה כי הרכב ממשיך לנוע על כבישי ישראל

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אני הולך לתקן את הרכב במוסך שאני בוחר.

אני יכול לספק לו צ'קים דחויים ל90 יום כמו שאני עושה עם מוסך הסדר?

או שאני צריך להסדיר איתו תשלום המקובל עליו ואז לחכות לכסף מהביטוח של הנהג הפוגע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ אתה נותן לו שיקים דחויים , ואם הכסף לא מגיע שוב בד"כ המוסכים מסכימים להמתין עם פרעון השיק.

במוסך הסדר של חברת הביטוח של הרכב הפוגע ) אתה לא משלם אגורה והכל דרך חברת הביטוח ישירות ככל שחברת הביטוח לוקחת על עצמה את האחריות לגרימת הנזק על ידי המבוטח שלה..

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפצה...

בימים הקרובים אני צריך להנפיק צ׳קים דחויים לשמאי ולמוסך שוטף + 90.

הסוכן ביטוח מהצד שלי מחכה לחומרים כדי להעביר לטיפול מול חברת הביטוח של הנהג הפוגע.

בזמן השיחה עם הסוכן הוא אמר לי משהו מטריד.

הוא טוען שבגלל שהרכב של הנהג הפוגע הוא ליסינג ומבוטח בש.שלמה, שאני אתכונן למצב שהתשלום בגין התיקון ישולם לי רק אחרי חצי שנה.

זהו מצב בעייתי, כי במקרה הזה אם השמאי והמוסך ירצו לפדות את הצ׳קים אחרי שלושה חודשים הם יחזרו.

במעבר על החוק החל על חברות הביטוח מצאתי את הסעיף הזה:

המועד לתשלום תגמולי הביטוח

27. תגמולי הביטוח ישולמו תוך 30 ימים מהיום שהיו בידי המבטח המידע והמסמכים הדרושים לבירור חבותו, אולם תגמולי ביטוח שאינם שנויים במחלוקת בתום לב ישולמו תוך 30 ימים מהיום שנמסרה למבטח תביעה לפי סעיף 23(א), והם ניתנים לתביעה בנפרד מיתר התגמולים.

https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/144_001.htm#Seif64

איך אני אומר לפעול בהמשך למה שהסוכן ביטוח אמר?

תודה.

עריכה אחרונה על ידי R'n'B
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא הראשון שזה (יכול) לקרות לו, המוסך מודע לזה. אתה מודיע לו, והוא לא יפקיד את השיקים לפני שתקבל את הכסף מחברת הביטוח.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שלי היה מקרה בו המוסך דווקא התעקש לפרוע את התשלום לאחר שוטף + 60 ולא המתין להגעת התשלום מהביטוח של הפוגע.

זה היה מוסך מרכזי של יבואן, לא מוסך מדרכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המוסכים והשמאים יסכימו להמתין לא כולם.

אז מה אם יש חוק?

החוק הרלבנטי הוא לא החוק שהבאת אלא זה תקנות הפיקוח על עסקי ביטוח (תנאי חוזהלביטוח רכב פרטי), תשמ"ו-1986

גם בו יש הוראות דומות למה שהבאת כבר.

כדי שלא להיות לחוץ דבר כבר עכשיו עם הבנק במקרה והמסך והשמאי יבקשן לפרוע במועד

וכן הפעל לחץ פיזי יותר ממתון על סוכן הביטוח שלך שיכין את אישור היעדר תביעות , זה יחד עם דו"ח השמאי וחשבונית השמאי יש להעביר לחברת הביטוח של הרכב הפוגע.

רוצה לקצר הליכים קח את זה ביד מהשמאי את האישור מהסוכן ויאללה קפיצה לחברת הביטוח של הצד הפוגע, מקבל על ההעתק חותמת התקבל חסכת זמן.

במתכב במצורף שיהיה טלפון שלך גם שאליו צריכים לפנות , כך לא תהיה תלוי בחופש שבדיוק הסוכן שלך לקח לו

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

עדכון:

ההתנהלות מול שלמה הייתה סבירה. כמובן שהם פועלים בקצב שלהם.

אחרי בחינת התיקון והעלויות מטעם השמאי שלהם הגיע הזמן להנפיק צ׳ק. הצ׳ק הונפק אבל בגלל שנפלנו כבר על תקופת החופש הגדול.

מורשי חתימה לא היו זמינים אז כל התהליך נתקע לעוד חודש.

לבסוף שנחתם והונפק הצ׳ק הגיעו החגים. מאז כבר ביקשתי מהמוסך לא לפדות עוד את הצ׳ק שלי על התיקון ולתת לי הערכה של עוד חודש.

לבסוף היום 24.10, אחרי שקיבלתי את הצ׳ק והפקדתי אותו, הכסף הופיע בחשבון בנק.

תהליך ארוך ומציק, לרוב אין עם מי לדבר.

לא מבין למה עדיין ב2020 משתמשים בצ׳קים ובודאר במקום לסיים הכל בהעברת זה״ב פשוטה ומהירה.

תודה לכולם על העזרה והייעוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...