Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משבר משפחתי אשמח להתייעצות

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 1758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה מונע מאותם צעירים לקנות דירה בזול בחריש או בקריית גת או באופקים? פינוק. רוצים הכל עכשיו ומיד ואם לא מלחמה.

אתה היית בחריש פעם? אם יש מקום שרואים עליו שכל מה שהוא הולך לייצר זה דיכאון, אבטלה וערסים, כשהטירוף של מחירי הדיור יירד, אז זה זה.

אופקים כבר שם, ועוד הרבה עיירות פיתוח בצפון/דרום.

הבנה כלכלית טיפה יותר טובה ממה שהיה לדור של לפני 30 שנה, שאפילו לא היתה לו הנגישות הבסיסית למידע בנושא שיש לנו?

אתה בעצמך כתבת מאות שורות במצטבר בפורום הזה על ערי השינה של ישראל. קריית גת לא תהפוך למנהטן ואפילו לא לדיזנגוף, גם לא בעוד טריליון שנה. וזה שהיום יש אנשים שאולי מבינים שקניית דירה זה לא סימון וי בכל מחיר - דווקא זה דבר טוב.

לא מספיק אנשים כאלה. בגלל זה המחירים עדיין עולים, כי הרבה מאוד ממשיכים לקנות בכל מיני מקומות נידחים, העיקר שיהיה להם דירה שרשומה עליהם בטאבו, ולא משנה שהיא נמצאת במרחק של שלוש שעות פקקים ממקום עבודתם בכל כיוון, או שהדירה תעמוד ריקה, או תושכר בגרושים, בזמן שהבעלים המאושר ישלם משכנתא ושכר דירה במרכז ביחד.

דוגמא קלאסית - היה פה שירשור של מישהו שהוא ואישתו עובדים בירושלים, והיה מוכן לקנות דירה בקצרין. לשאלה "איך תגיע לעבודה?" התשובה הייתה "נישן אצל ההורים של אישתי באמצע השבוע".

אולי מתישהו מדינת ישראל כן תהפוך למורופולין אחד גדול, שיהיה מרושת בקווי רכבת maglev סופר מהירות, ומערך תחבורה ציבורית אוטונומי שיביא אותך מנקודה לנקודה בזמן של כלום, אבל זה יהיה לא לפני שתקום פה ממשלה שאשכרה אכפת לה מהאזרחים, שתעשה הפרדה של דת מהמדינה, הפרדת רשויות ושלום במזרח התיכון.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 321
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

או שלא.

שוק העבודה השתנה - אין עבודה מאורגנת, אין קביעות, אז מה הפלא שקופצים על כל עבודה שמבטיחה עוד 500 ש"ח ברוטו בחודש?

.

טוב שכך. עבודה מאורגנת וקביעות החריבו את השירות הציבורי בישראל.

הם קופצים על כל עבודה שמבטיחה עוד 500 ש"ח ברוטו בחודש כי הם שבויים בקונספציה שגויה שהדרך היחידה להתקדם היא לקפץ ממקום עבודה למקום עבודה בפרק זמן של שנה - שנה וחצי.

אני חושב שסמנכ"ל של כתר בסדרה תיאר את זה הכי טוב מדובר בסימפטום של תופעת FOMO. כל אחד בטוח שהעבודה של אחרים מדהימה וג'וב החלומות נמצא מעבר לפינה אז בשביל מה להתאמץ להפוך לחלק משמעותי בארגון.

אם אני מחר לוקח עובד בעל ניסיון לתפקיד מסוים עד שהוא נקלט במערכת, מבין מי נגד מי, מתרגל לנהלי עבודה ומתחיל לתת לי תפוקה כלשהי תחלוף חצי שנה. ואחרי עוד חצי שנה אותו עובד כבר מחפש את הג'וב הבא כי הוא "מבין" והפך ל"תותח".

אתה חושב שכאשר עובד נכנס לארגון עם state of mind כזה מעסיקים לא מרגישים את זה? למה לארגון להשקיע בעובד שרואה בהם בסך הכל תחנת מעבר?

שוק העבודה מלא באומפה לומפות חצי אפויות. בסופו של דבר הם רק יורים לעצמם ברגל. אבל היי העיקר נתנו להם עוד 500 שקל לברוטו. זה מה שיסדר אותם בחיים.

ספר לי בבקשה על דוגמאות ספציפיות שאתה מכיר למשהו שהוא אטרקטיבי היום והיה אזור ספר לפני 30 שנה.

כמעט כל עיר במדינה הזאת.

באר שבע לא הייתה אזור ספר? כפר סבא? הוד השרון? חסר ישובים בצפון בהם המדינה חילקה קרקעות בחינם רק כדי שיגורו שם יהודים והיום בית באותם ישובים שווה 2.5 מיליון שקל וצפונה?

אתה בעצמך כתבת מאות שורות במצטבר בפורום הזה על ערי השינה של ישראל. קריית גת לא תהפוך למנהטן ואפילו לא לדיזנגוף, גם לא בעוד טריליון שנה. וזה שהיום יש אנשים שאולי מבינים שקניית דירה זה לא סימון וי בכל מחיר - דווקא זה דבר טוב.

נכון, ערי שינה לא יהפכו למנהטן ולא לדיזינגוף, אבל אולי כן יהפכו למקום שדי נעים לחיות בו. בכל אופן זה המחיר שצריך לשלם בשביל לרכוש דירה סבירה במחיר שפוי. למי שלא מתאים שימשיך לשכור במרכז עד שתוכנית מחיר למשתכן גרסה 7.148 תוריד את מחירי הדיור.

לא נכון. מקצועות נעלמים. בכל דור גם בקצב שונה. וזה מתכתב נפלא עם כל השרשורים שהיו פה לאחרונה, בהם אנשים מבוגרים יחסית סיפרו מה עבד להם *פעם* ולא הצליחו להבין איך זה שהצעירים של היום לא מצליחים לעשות copy paste להחלטות החכמות שהם קיבלו ב-1985.

מי דיבר על מקצועות נעלמים? כתבתי שאדם צריך להתמקצע במשך שנים בשביל להתקדם בחיים.

בוס שלי הוא אחד המומחים בארץ במיסוי בינלאומי. הוא מביא בממוצע 30 לקוחות חדשים בחודש בלי להשקיע אגורה בפרסום וגובה 50% מעל הממוצע בענף. זה מתאפשר כי שמו הולך לפניו.

אתה חושב שהוא מגיע להישג הזה אם הוא היה מחליף מקום עבודה כל שנה? אם הוא היה מקפץ מהתמחות להתמחות?

עזוב רואה חשבון.

מכונאי רכב לא צריך לעבור תהליך של התמחות ובניית מוניטין? מוסך רון הפך למקום עלייה לרגל כי בעל העסק השקיע שנים מחייו בצבירת ידע וניסיון ברכבי VAG ובנה לעצמו מוניטין.

חסר שיפוצניקים שיש להם רשימת המתנה של חצי שנה? אינסטלטורים?

בניית מוניטין כזאת לא מתאפשרת כאשר כל שנה מחליפים מקצוע ומקום עבודה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כימאי, אתה כל כך מתלהב מחיסול העבודה המאורגנת ושוכח שכך אתה מפסיד מחוייבות של עובדים, מגביר פערים בחברה, מפסיד אנשים מנוסים. יש לדבר הזה מחיר כבד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט כל עיר במדינה הזאת.

באר שבע לא הייתה אזור ספר? כפר סבא? הוד השרון? ישובים בצפון בהם המדינה חילקה קרקעות בחינם רק כדי שיגורו שם יהודים והיום בית באותם ישובים שווה 2.5 מיליון שקל וצפונה.

ערבבת בין מקומות שונים לחלוטין. המחירים עלו בכל הארץ.

נכון, ערי שינה לא יהפכו למנהטן ולא לדיזינגוף, אבל אולי כן יהפכו למקום שדי נעים לחיות בו.

מה זה... אתה מתרכך לנו? :) לדעתי הן לא, אבל נשאיר לשרשור אחר.

מי דיבר על מקצועות נעלמים? כתבתי שאדם צריך להתמקצע במשך שנים בשביל להתקדם בחיים.

כתבת שהדברים הבסיסיים לא משתנים. זה לא נכון. אני חושב שיכול להיות שהבוס שלך יוחלף בai בעשור הקרוב, גם אם לא יצא לפנסיה עד אז. ואומנם לא חקרתי, אבל אני מנחש שאנשים מהדור שלי והלאה (ילידי שנות ה80 פלוס) מבינים שכמעט שום דבר שילמדו לא יבטיח להם פרנסה קבוע בתחום, ואת זה שהתחום לא יעלם.

כימאי, אתה כל כך מתלהב מחיסול העבודה המאורגנת ושוכח שכך אתה מפסיד מחוייבות של עובדים, מגביר פערים בחברה, מפסיד אנשים מנוסים. יש לדבר הזה מחיר כבד.

הייטק מוכיח מצוין שאפשר גם אחרת.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייטק מוכיח על הייטק, לא על דברים אחרים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבלים מאפיה מאורגנת שמאיימת להוריד את השאלטר כל פעם שמנסים לקצץ בפריבילגיות שלהם ועדר של עובדים עייפים ומתוסכלים.

אני יכול להגיד לך לפחות במקרה של מס הכנסה עבודה מאורגנת גורמת לאובדן הון אנושי. עובדים מתוגמלים לפי ותק ולא לפי תרומתם לארגון. מפקחים צעירים ומוכשרים בורחים לשוק החופשי אחרי 4-5 שנים ובמס הכנסה נשארים רק דינוזאורים עייפים ומתוסכלים בקושי יודעים לתפעל את ה-outlook.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה זה... אתה מתרכך לנו?

:smile:

לדעתי הן לא, אבל נשאיר לשרשור אחר.

בסופו של דבר בן אדם מבין שבגיל 70 עדיף להיות תחת קורת גג משלך גם אם היא ב"חור מוכה אבטלה" (לדבריו), מאשר להילחם בבעלי בתים ולהתעסק עם מובילי דירות כל שנה-שנתיים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כימאי, ההיכרות שלי עם מקומות מאורגנים שונה, עם אנשים שמשקיעים 150% מהנדרש משך קריירה של 35 שנה ויותר.

אני לא טוען שכל העבודה המאורגנת מושלמת, אבל של טבע יש שני צדדים, והמלחמה נגד העבודה המאורגנת מזיקה לא פחות. למשל בפתיחת.פערים חברתיים, יצירת עוני (ההון מתרכז בידי מעטים) ושבירת הסולידריות החברתית, שכל כך מרבים לעסוק בה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת שהדברים הבסיסיים לא משתנים. זה לא נכון. אני חושב שיכול להיות שהבוס שלך יוחלף בai בעשור הקרוב, גם אם לא יצא לפנסיה עד אז. ואומנם לא חקרתי, אבל אני מנחש שאנשים מהדור שלי והלאה (ילידי שנות ה80 פלוס) מבינים שכמעט שום דבר שילמדו לא יבטיח להם פרנסה קבוע בתחום, ואת זה שהתחום לא יעלם.

שום דבר לא בטוח בחיים, אבל העובדה שאדם צריך להתפתח, לצבור ניסיון, לבנות networking מקצועי, להתמקצע ולבנות מוניטין עדיין מחזיקה מים.

לדעתי קפיצה ממקום עבודה למקום עבודה בפרק זמן קצר הופכת אנשים ל-less employable לאורך זמן. זה מראה על חוסר נאמנות לארגון, חוסר יציבות בחיים, חורים בניסיון מקצועי ובאופן כללי מעיד על עובד ברמת סיכון גבוהה.

אם אני הייתי מנהל ארגון הדבר האחרון שהייתי רוצה זה לגייס עובדים שלפי קורות חיים שלהם מחליפים מקום עבודה כל שנה במיוחד בתפקידים יותר רציניים שדורשים קשר עם לקוחות, ליווי תהליכים לאורך זמן והבנה לעומק של כל תיק והניואנסים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייטק מוכיח על הייטק, לא על דברים אחרים.
הייטק מוכיח שיש בישראל מקום שבו אפשר להתפרנס בכבוד, ולהתקדם בזכות כישורים ומוסר עבודה, ולא בגלל שאתה הבן של/אח של/דוד של/מאהבת של

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועל כל מקום עבודה ההייטק יש 10 בענפים אחרים. יש ביניהם הוגנים, וגם לא מעט נצלניים באופן מחפיר .

איך הגענו מהדברת ג'וקים לפילוסופיה כלכלית חברתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגענו מהדברת ג'וקים לפילוסופיה כלכלית חברתית.

תכיר, קארספורום [emoji41]

וברצינות, השאלה האמיתית לא הייתה על הדברת ג׳וקים מלכתחילה. היה רוצה להדביר ג׳וקים, היה שולח את המשפחה לטיול בצפון, קונה קרטון Raid, מסכה, כפפות ומשקפי מגן, וסוגר את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כימאי, ההיכרות שלי עם מקומות מאורגנים שונה, עם אנשים שמשקיעים 150% מהנדרש משך קריירה של 35 שנה ויותר.

אני לא טוען שכל העבודה המאורגנת מושלמת, אבל של טבע יש שני צדדים, והמלחמה נגד העבודה המאורגנת מזיקה לא פחות. למשל בפתיחת.פערים חברתיים, יצירת עוני (ההון מתרכז בידי מעטים) ושבירת הסולידריות החברתית, שכל כך מרבים לעסוק בה.

אני אמנם Y-ניק, אבל רוב מה שאתה אומר לא נכון.

אין לאף אחד עם קביעות תמריץ לעשות גם 99% מהעבודה.

פערים חברתיים זה לא רע, וקביעות לא מקטינה אותם בכל מקרה.

יצירת עוני?! כי אין קביעות?

סולידריות חברתית? זה אמורפי לחלוטין.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קביעות אין, אבל בחברות גדולות ורציניות בדרך כלל רוצים לשמר עובדים, לכן אם אתה בא עם רצון לעבוד, יהיה לך כסף לשים אוכל במקרר ודלק בטנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פערים חברתיים מוגזמים זה רע. גורמים מרמור וקרעים בחברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...