Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משבר משפחתי אשמח להתייעצות

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 1730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היחסים ביני לבין אבא שלי מאז ומתמיד היו מורכבים רווי מתחים. אני אוהב אותו - בחיי, אבל מודה למגרעות שלו - אבא שלי במרום גילו בנאדם מקובע שחושב שהוא הכי צודק ו"הנסיון שלי בחיים וזה וזה". אני לא מזלזל בנסיון שלו, אני אוהב אותו ומכבד אותו, אבל שהוא כל החיים מאז שנולדת מתנהג ומדבר שהוא יודע יותר טוב ממך זה מקומם. ועם כל הכבוד, שהבנאדם נשר מבית הספר בכיתה ט', אין אפילו השכלה תיכונית, ואפס ידע על הדברות, ביולוגיה, כימיה וכו', אז לדבר גבוהה גבוהה וביטחון על הדברים האלה לא מובן לי.

הוא הזמין ריסוס לבית לג'וקים, מבלי לדבר איתי. זאת בעוד שהוא יודע את דעתי על הדברות. זאת בעוד שהוא הבטיח לפני שנתיים שלעולם לא יביא הדברה כל עוד אני חי בבית (זה היה אחריי שגיליתי שהוא משתמש בזרחן אורגני בחצר - חומר שאסור לשימוש.)

אז הנה הוא, פשוט קבע עובדה בשטח וההבטחה שלו הלכה לפח. למה? כי אמא שלי התקשרה מבוהלת שיש גוק בתוך בבית. נשים, הפרנויות שלכם מחרקים פשוט הורגות אותי כל פעם מחדש! מה קרה? הג'וק ינשך אותך אמא?? יש לו ארס? יש לו עקיצה? אין לו פאקינג כלום! סתם כי הוא מגעיל אותך אז בוא נסרטן את כולנו עכשיו .

וזה בעוד שהוא יודע את דעתי על הדברות בתוך הבית - מבחינתי לטווח הארוך כל ההדברות האלה לא בריאות בעליל. מה שמספיק חזק להרוג חרקים, אחת כמה וכמה חרק חזק ועמיד כמו ג'וק, בטח לא בריא לך. שמדביר נותן לך שנה אחריות, זה אומר שכנראה החומר הזה מאוד חזק ושום שטיפת רצפה לא תעלים אותו.

לא יודע מה איתכם, אני לא בא לי לחטוף סרטן עוד 10 שנים . או בעיות זיכרון או השם יודע מה ההדברות האלה גורמות . בטח שמדובר במדבירים ישראלים שהפיקוח רופף ולך תדע עם מה הוא מרסס ואיך. הרשיון מדביר הזה כמה הוא באמת ערובה לבריאות שלי? בטח לא הרבה עם החאפריות הישראלית בכל מקום אפשרי. ו"החפיף" ו"הסמוך עליי" והקומבינות. (לא מכליל. אני בטוח שיש הרבה טובים וישרים אבל לך תדע על מי אתה נופל)

אמרתי לאבא שלי, יצא פתיון ג'ל של סנו. משהו חדש, בוא ננסה אותו קודם לפני שמזמינים את התותחים הכבדים. ו..לא! פשוט לעולם לא ישמע לקול הילדים שלו זה מדהים איך הבנאדם כל הזמן בוחר להילחם במלחמות עם הילדים שלו. אני לא זוכר שפעם אחת הקשיב לי או לאחים שלי במשהו. אנחנו נגיד ימין הוא תמיד יגיד שמאל. הזלזול הזה הורג אותי. מה התרוץ שלו? "קבעתי עם המדביר ולא נעים לי לבטל." מה באמת אבא?

אמרתי לו, שהמדביר יגיע השבוע, אני יחסום אותו בגוף שלי. אתן לו כסף ואשחרר אותו .ואם אבא שלי יעשה סצנה סבבה אז נערב גם משטרה באמצע הרחוב אין בעיה. ככה הוא רוצה לשחק, ככה נשחק. אני לא מתכוון לשים את הבריאות שלי, של אמא שלי, של האחיין הקטן שלי (שהולך לשחק על הרצפה המרוססת הזאת), ושל הכלב שלי בסכנה.

אנחנו גרים בבית פרטי, ואני בטוח שהגוקים הם תולדה של התוכים שלנו עם כל הדוחן שלהם שמתפזר בחצר. בית פרטי זה מכה בעניין חרקים לצערי. אבל יש פתיון ג'ל עם רעילות נמוכה למה לא לנסות אותו קודם, או למה לא להעיף את התוכים שמביאים את כל הבררה הזה וגם ככה מתענים להם בשבי. הוא אפילו לא מסתכל התוכים אף פעם. זורק להם אוכל בבוקר ושוכח מהם.

עובדה שבבניינים אין כמעט דבר כזה ריסוס בתוך דירה. תמיד הריסוסים בחדר מדרגות לובי , חדר אשפה ביובים וזהו. אז רוצה שירסס בחצר בכיף, למה בתוך הבית? למה? אני חי בבית. אוכל בבית. מתאמן על הרצפה בבית. נושם את הבית הזה כל היום ולא בא לי לנשום רעל.

חשבתם פעם למה מספר מקרי הסרטן כל הזמן בעלייה מתמדת בארץ? אני בטוח שבין היתר בגלל חומרי הדברה באוכל ובבתים של אנשים.

עכשיו אני באמת רוצה לשמוע את דעתכם הכנה. גם אם היא קשה. תרגישו חופשי להגיד מה שאתם חושבים. באמת, אני לא חושש מקצת "אהבה קשוחה" כאן בפורום. אם אני זה שצריך לנער אותו קצת אז לכו על זה. אני להבדיל מאבא שלי, יודע לקבל ביקורות.

“Mastering others is strength. Mastering oneself makes you fearless.”

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 321
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא כתבת בן כמה אתה.

רק לעניין הזה בלבד, אביך הוא בעל הדירה, הזמין מדביר מורשה שלבטח יעבוד לפי הנוהל והחוק... זכותו.

לך לא מתאים, תעבור לדירה משלך שם אתה תקבע את הכללים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לגבי הריסוס, אני איתך. מתקשה לקנות את הסיפורים על חומרי הדברה לא רעילים.

משתדל לשמור על יחסים תקינים עם הנמלים שאצלי בבית אבל אם הן מגזימות, אני מרסס רק את הקן שלהן (שלרוב נמצא בגינה).

לגבי אבא שלך, אכן עניין בעייתי. אתה גר בביתם של ההורים וצריך לקבל את ההחלטות שלהם.

מצד שני, בנושא כזה, אני פשוט הייתי ממשיך ומדבר איתו וגם לוחץ על שאר בני המשפחה שיעזרו בזה, כולל הדוגמא שנתת לגבי האחיין

(אצל ההורים שלי למשל, כל עניין שמערב את האחיינים נגמר באותה שניה).

חמי ז"ל שלא הזיז אצבע לשיפוץ המרפסת המתמוטטת שלהם, התחיל לפעול רק ברגע שאמרתי לו שכל עוד זה ככה, הוא לא רואה את הנכדים.

דבר לעניין, אל תרתח ואל תאיים במשטרה, אלו עדיין ההורים שלך. גם אם אבא שלך חושב שונה, הוא לא עושה לך בכוונה.

פשוט תחפור לו, תביא חומרים אחרים שאתה רוצה לנסות כמו הג'ל ההוא (ששמעתי שעובד בסדר). תעזור לו לפתור את זה, אל תתנגח.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צחי, שחרר.

הבעיה היא לא ההדברה אלא הכעס שלך על אביך, שהוא אדם בוגר ואוטונומי בדיוק כמוך.

זהו ביתו, לא מתאים לך? הצבע ברגליים. אין לך שום זכות לחסום או לאיים, לא רק חוקית אלא גם מוסרית for lack of a better word.

המתח מכיוונך לכיוון אביך (כן, זה הכיוון) מזיק לשניכם. מציע לך לפתור אותו לפני שיהיה מאוחר מדי.

מנסיון.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדעה של נהג מתחיל. תפריד כאן בין סערת הרגשות שלך (המוצדקת): האנטי שלך כלפי ההדברה VS האנטי שלך כלפי אבא.

לגבי ההדברה - לדעתי לא רלוונטי לדיון כאן וזה בכלל לא הענין.

אתה בעצם כועס כאן על אבא וכל הענין הוא אבא והמשקעים שהצטברו עם השנים נגד אבא וכו'. אני מניח שכל חילוקי דעות שצומחות ומתגלות ביניכם מעלים את הויכוח שלך איתו ושלך עם עצמך בנוגע לאבא שלך.

כמו שאני רואה את זה, יש לך 2 אפשרויות:

1. להבין שזה אבא, לא תוכל לשנות אותו ואתה זורם עם זה כי אין ברירה.
  2. להבין שזה אבא, לא תוכל לשנות אותו ולכן לשרוף הגשר ביניכם. וזהו.

במקומך הייתי בוחר כמובן באפשרות הראשונה וגם הולך לעזרה מקצועית: לא יודע אם לפסיכולוג או שיש אנשי מקצוע בסגנון טיפול זוגי למיקרה שלך, וכן - אני מבין שאתה תלך לבד. אין ברירה כי לא תוכל להכריח אותו.

אל תתבאס, וויכוחים עם הורים יש לכולם. זה מה יש ויכולים להיות דברים גרועים מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה הרבה יותר מרעל ג׳וקים. היום זה רעל ג׳וקים מחר זה יהיה מים אקווה נובה במקום עין גדי, מחרתיים זה יהיה למה שמן קנולה ולא חמניות (אמיתי לגמרי, אמא שלי קראה איפשהו לפני כמה שנים, ששמן קנולה מזיק, ומאז לא מכניסה אותו לבית, אפילו שכל שמן אחר מביא לי בחילה, וככה היה עד שעזבתי את הבית).

זה למה לא טוב לגור עם ההורים בגיל מבוגר.

תמיד יהיו המתחים והחיכוכים האלה, וריבים על שטויות.

עדיף גם לך וגם להם שתצא מהבית, ותבוא לבקר אותם בשמחות, מניסיון.

הכסף שאתה חוסך, פשוט לא שווה את זה. אם יש לך את היכולת הכלכלית לצאת מהבית, צא.

אחרי זה עוד תגלה שאבא שלך הופך להיות החבר הכי טוב שלך.

אבל כל עוד אתה חי בבית שלו, מבחינתו אתה ילד קטן ואתה תלוי בו, ונתון לחסדיו, גם אם אתה משתתף בהוצאות בית ואפילו החזרי משכנתא.

ואתה מצדך תהיה כל הזמן בתחרות להוכיח שאתה זכר אלפא לא פחות ממנו, וכל עוד שניכם שם, זה לא ייגמר.

כל עוד אתה חי בבית שלו, או שהוא שם את המוזיקה ואתה רוקד, או שהיחסים בינכם אף פעם לא יתנרמלו.

מעט מאוד אנשים בתרבות המערבית (לא מכיר כ"כ תרבויות אחרות) מסוגלים לחיות כמה דורות בבית אחד בשלום.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הכותרת חשבתי שמישהו במשפחה מת ונתקעת עם חובות של מיליונים.

תנשום עמוק. הכל בסדר.

המקסימום שאתה יכול לעשות, לדעתי, זה לבקש לא לרסס בחדר שלך. מעבר לכך אין לך say בעניין. בית של הורים שלך והם יכולים לעשות מה שם רואים לנכון.

אני כן מרגיש לפחות לפי מה שכתבת שיש לכם הרבה מאוד מתח בבית ואתם לא ממש יודעים לתקשר אחד עם השני. לדעתי אתה חייב להתחיל לעבוד על הפגת המתח עם איש מקצוע או לקחת את הדברים שלך ולעוף משם לפני שהיחסים כל כך ידרדרו שאתה לא תהיה מסוגל לדבר עם הוריך.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשתארת את אבא שלך, אחד לאחד חשבתי שמדובר על אבא שלי. פשוט בהכול.

תעשה לעצמך טובה, לבריאות הפיזית שלך(ריסוס) ובעיקר לבריאות הנפשית שלך, תעבור לגור לבד בהקדם האפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האבאים (האבות) האלה

בלעדיהם לא היית בא לעולם.

אם ה89 בניק , מרמז על שנת הולדתך הרי אתה בן 30.

הגיע הזמן שתפרח מהקן המשפחתי.

הכעסים שיש לך לא מוסיפים בריאות לא להוריך לא לך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתאר את אביך כאדם פשוט וחסר השכלה, אבל מהכתיבה שלך זה לא שהטיעונים שלך מתבססים על ידע מעמיק.

אתה אפילו לא עקבי בחששות שלך, מצד אחד מדביר זה נורא, ואי אפשר לסמוך על הרגולציה והרשיון של המדינה, אבל המוצר של שסנו, הוא בטוח 100%. למה? כי להם אין אינטרס מסחרי?

אתה מקובע בדיוק כמו אביך, ומבסס את ההחלטות שלך על מידע של הדיוט, בדיוק כמוהו. כמו כולנו ברוב התחומים, רק לוקח את זה לאמירות מתלהמות (לא בא לי לחטוף סרטן....״ כי אתה בקיא במחקרים שעסקו בקשר בין הדברה דירתית לסרטן?).

אתה כועס על אביך שהפר הבטחה. מותר. מה לעשות, והוא צריך לגור איתך עוד כמה שנים, אבל עם אמא שלך עד סוף חייהם. ולכן הוא החליט שלהפטר מהג׳וקים חשוב לו יותר.

אז או שתרד מהעץ ותדאג שהמדביר שמגיע מחזיק ברשיון ותחקור על החומר שהוא מתכוון להשתמש ותראה כמה הסיכון ״נוראי״, או שתצא מהבית ואז תוכל להכתיב לאחרים מה קורה בבית שלך, או שתפוצץ את מערכת יחסים משפחתית על עקשנות שאנחנו יודעים מהיכן קיבלת :-).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי לו, שהמדביר יגיע השבוע, אני יחסום אותו בגוף שלי. אתן לו כסף ואשחרר אותו .ואם אבא שלי יעשה סצנה סבבה אז נערב גם משטרה באמצע הרחוב אין בעיה. ככה הוא רוצה לשחק, ככה נשחק. אני לא מתכוון לשים את הבריאות שלי, של אמא שלי, של האחיין הקטן שלי (שהולך לשחק על הרצפה המרוססת הזאת), ושל הכלב שלי בסכנה..

אני אהיה קצת פחות PC משאר המגיבים, אם אתה הולך להזמין לאבא שלך משטרה על זה שהוא הולך להזמין ריסוס לבית שלו, אתה כנראה התחלקת על כל השכל שלא בטוח שיש לך.

אצלי, שניה אחרי הטלפון למשטרה, היית מוצא את כל הרכוש שלך ברחוב ועליו קישור ליד 2 שתלך לחפש דירה.

כמה כפוי טובה אפשר להיות?

צא כבר מהבית של ההורים ותפסיק בגילך הקשיש להתנהג כאילו הם כבר מתו וקיבלת את הבית בירושה.

זה הבית שלהם, הם יעשו בו מה שהם רוצים ואתה שם כרגע בחסד, לא בזכות.

יש נסיבות (לא משנה איזה) שבגללן אתה לא יכול לצאת מהבית?

סבבה, תתחיל להתנהג כאילו עושים לך טובה גדולה ולא כאילו הם דיירים אצלך!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא מחכה שהמשכורת שלו ממשרת אח סיעודי תדביק את יוקר המחייה בישראל. לפי איך שהדברים נראים הוא יחכה עוד הרבה זמן.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?644457-%D7%9C%D7%92%D7%95%D7%A8-%D7%A2%D7%9D-%D7%94%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D-VS-%D7%9C%D7%92%D7%95%D7%A8-%D7%9C%D7%91%D7%93

להלן פנינה מהדיון הארוך מאוד בנושא:

אבל אם ההורים מוכנים לתמוך, למה לא? זה לא שאני נח על זרי הדפנה. אני מנצל את הזמן שאני גר אצלהם לבנות את העתיד שלי. וגם עוזר להם במטלות הבית. וגם עושה קניות בסופר על חשבוני כמה פעמים בחודש שצריך.

אני לא כופה את עצמי עליהם, שניהם מבסוטים שאני ואחי בבית. הם נהנים מהנוכחות שלנו ואנחנו נהנים משלהם.

הוא כל כך מבסוט מהנוכחות של הורים שלו שעוד רגע הוא מזמין משטרה ועושה להם סצנה מול כל השכונה רק כי הם זמינו ריסוס הביתה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...