Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משבר משפחתי אשמח להתייעצות

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 1759 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 321
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מצטרף לשאלה.

אני דווקא הגעתי למסקנה הפוכה. העניין הוא שצריך לא רק לעבוד קשה, אלא גם חכם.

מקומות שבהם מתקדמים לפי ותק, ומבטיחים שתתקדם גם אם תבוא, תעביר כרטיס, תעשה ותעשה מינימום מאמץ שלא יעיפו אותך, כן נגמרו כנראה (חוץ ממפלגת ישראל ביתנו אולי, אבל גם שם צריך לדעת לחרטט).

אבל בשביל להצליח כן צריך לעבוד קשה. גם לאותו יוטיובר שמרוויח מלסקר מכוניות, לא היה קל להגיע לאיפה שהוא נמצא, בטח לא למצב שבו הוא יוכל לוותר על הday job שלו.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

דוד, כל התעשייה הצטמצמה לנערות אינסטוש שעובדות מהמיטה בבית?

במרבית התעשיות - כן, בהחלט. תעבוד קשה, תתמיד - רוב הזמן זה יפתח ויקדם אותך.

תחליף עבודות מהר, ה-cv שלך יצרח חוסר עקביות והתמדה - זה יפגע בך.

ככה פשוט. וזה ממש לא מנת חלקם של בני 50 שלפני שני עשורים, זה כאן ועכשיו.

אומר לך את זה גם מצפייה בחבריי שחלקם עדיין בגיל 25-30 וגם כמעסיק.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שצריך לעבוד חכם, אלא יש עוד הרבה משתנים חוץ מזה, יצירתיות, יחסי אנוש, יכולת הסתגלות מהירה לטכנולוגיות חדשות ושונות ממה שיש כרגע ומזל.

לא יעזור לעבוד קשה כשמחר סוגרים את המחלקה ואתה לא בעל גמישות לעבוד במשהו אחר. גם בהייטק, גם בתעשייה אחרת.

בגלל זה אני לא חושב שלעבוד קשה מספיק ויותר חשובה גמישות וקליטה מהירה. כמובן שיש תחומים שבהן זאת הדרישה היחידה ויש דוגמאות שנוגדות את זה.

אני דווקא מבין חלק מהקופצים בין המשרות, ללמוד טכנולוגיה כזאת פה, שיטה אחרת שם, תחום עיניין חדש במקום שלישי, אם יתמזל מזל כול למידה כזאת תוסיף הרבה יותר ליכולת ולשווי אישי מאשר "לעבוד קשה" במקום אחד. בטוח שזה לא תקף לחוקר זחלים טרופיים, או לעשרות מקצועות אחרים.

גם נערות אינסטוש, וסטרימרים, ואינפלואנסרים ומה לא - עובדים קשה, אבל גם שם זה לא מספיק.

זה לא שאני אומר שצריך לזרוק זין בעבודה, אולי הובנתי לא נכון. אבל לעבוד קשה נראה לי סתם סיסמא.

[שוב דוגמא אינטרנטית] בלוגר רכבים רוסי, שהיה בטופ של היוטוב הרוסי נכנס לכלא לשלוש שנים. יצא. חזר לעשות סרטונים. מושקע? בטח. עובד על זה קשה? ברור. התוצאה די קקה, כי 3 שנים והכול השתנה והדרישות של האנשים השתנו והתחרות השתנתה. מה עוזר לו לעבוד קשה?

באמת תגידו לילדים שלכם שמה שהם צריכים לעשות כדי להצליח זה "לעבוד קשה"? או שיש עוד רשימה ארוכה של דברים.

אגב איתי, נערות שעובדות מהמיטה בבית דופקות סכומי עתק, ולא רק מהאינסטוש, תעשיה שלמה של זה, של גברים שתורמים כסף כול חודש על מנת לקבל כמה תמונות. חלקן מרוויחות המון. גם הן עובדות קשה [וגם פה רק עבודה קשה לא תעזור]

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שצריך לעבוד חכם, אלא יש עוד הרבה משתנים חוץ מזה, יצירתיות, יחסי אנוש, יכולת הסתגלות מהירה לטכנולוגיות חדשות ושונות ממה שיש כרגע ומזל.

לא יעזור לעבוד קשה כשמחר סוגרים את המחלקה ואתה לא בעל גמישות לעבוד במשהו אחר. גם בהייטק, גם בתעשייה אחרת.

בגלל זה אני לא חושב שלעבוד קשה מספיק ויותר חשובה גמישות וקליטה מהירה. כמובן שיש תחומים שבהן זאת הדרישה היחידה ויש דוגמאות שנוגדות את זה.

זה נקרא לעבוד חכם. יכולת הסתגלות ויחסי אנוש מפתחים.

אבל עזוב אחי, החיים חרא, תקנה בירה שלוש בעשר במכולת של בוריס, שב על הספסל עם חברים מהמפעל, ותקטר על זה שהизеры דופקים אותך אותך כי אתה רוסי/קווקזי/לא משנה מה, וחסר פה את פוטין.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חוזר כל הזמן לדוגמאות של היוטוברים והבלוגרים, זה שטויות, זה לא עבודה אמיתית ואף אחד מהם כנראה לא יפרוש לפנסיה בתור יוטובר. האם יש בזה הרבה כסף? ברור, אבל א) זה לא קל להצליח בזה וצריך המון השקעה וממש לעבוד בזה ב) זה לא מחזיק מעמד יותר מכמה שנים, במקרה הטוב. תחשוב על זה כדוגמנות מודרנית - האם היית ממליץ לבת שלך לוותר על לימודים אקדמיים ולשאוף לקריירה של דוגמנית? אני אישית לא.

חוץ מהנושא הזה של היוטוברים, כתבת הרבה אבל לא אמרת שום דבר קונקרטי. כן, רק "לעבוד קשה" זה לא מספיק, וזה אף פעם לא הספיק - לא נתת בעצם שום דוגמה למשהו ששונה היום לעומת פעם.

לא יעזור לעבוד קשה כשמחר סוגרים את המחלקה ואתה לא בעל גמישות לעבוד במשהו אחר.

הראשונים שיסכימו איתך הם אלף עובדי אתא חברה לטקסטיל בע"מ שאיבדו את עבודתם בשנת 1985 כשהמפעל נסגר, כשבני דור ה-Y היו literally בחיתולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להרוויח כסף ויש לעשות כסף. להרוויח יותר קל. אתה מתקבל לעבודה ומרוויח שכר. בשביל לעשות כסף צריך יצירתיות וזוג ביצים מברונזה. כן יש היום מספיק פלטפורמות ומדיה, צריך רק אומץ ויצירתיות (שיש לדור ה-Y בשפע תודה לאל) וללכת לנסות משהו חדש. זה לא פשוט, אבל לא חסר כאלה שמנסים, גם אם זה לא תמיד עובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל עזוב אחי, החיים חרא, תקנה בירה שלוש בעשר במכולת של בוריס, שב על הספסל עם חברים מהמפעל, ותקטר על זה שהизеры דופקים אותך אותך כי אתה רוסי/קווקזי/לא משנה מה, וחסר פה את פוטין.

תשמע, מה זה פספסת אותי.

במכולת של בוריס אני לא קונה מאז שהז'יד הזה הדביק תאריכי תפוגה שיקריים על המוצרים שלו. (וגם אלכוהול לא שותה 8~ שנים, ולא עבדתי במפעל אף פעם, וכן עבדתי בהייטק, ולא אני לא בוכה על מר גורלי).

אתה חוזר כל הזמן לדוגמאות של היוטוברים והבלוגרים, זה שטויות, זה לא עבודה אמיתית ואף אחד מהם כנראה לא יפרוש לפנסיה בתור יוטובר. האם יש בזה הרבה כסף? ברור, אבל

א) זה לא קל להצליח בזה וצריך המון השקעה וממש לעבוד בזה

ב) זה לא מחזיק מעמד יותר מכמה שנים, במקרה הטוב.

תחשוב על זה כדוגמנות מודרנית - האם היית ממליץ לבת שלך לוותר על לימודים אקדמיים ולשאוף לקריירה של דוגמנית? אני אישית לא.

אני חוזר על זה כי זאת דוגמא קלה לשינוי עצום שהתרחש בעשור +- האחרון.

זה לא שטויות, זאת לא "לא עבודה אמיתית", זה בדיוק השינוי שקורה שאתה כנראה מפספס כי אתה מתייחס אליו בתור שטויות ועבודה לא אמיתית.

אתה מדבר על תעשיה חדשה דנדשה כן? והיא כבר לא נישתית בכלל ומגלגלת המוווון כסף, המוווון.

לא עבודה אמיתית? לא מחזיק מעמד? על מה אתה מבסס את זה?

אני לילדים שלי לא אמליץ על כלום כי אין לי, ולא כזה רוצה, ואם תיהיה לא יודע מה יהיה המצב להמליץ.

אני מתפלא על זה שאנשים עוד לא עיכלו את השינוי הזה ומזלזלים, וחבל.

אילו דוגמאות קונקרטיות אתה רוצה? באז וורדז הייטקיסטים כשהטרנד משתנה כול שנתיים?

כן, רק "לעבוד קשה" זה לא מספיק, וזה אף פעם לא הספיק

פה אני ממש לא מסכים, זה הספיק ועוד איך. עד ההייטק. כשמבוגרים גילו שפתאום אף אחד לא צריך אותם כי הם לא גמישים מספיק ולא התקדמו עם הטכנולוגיה וכול מה שהם עשו זה "לעבוד קשה". כשעבדו במפעל בקיבוץ זה הספיק עד הפנסיה, כסוכן ביטוח זה הספיק , היום כבר פחות מספיק רק לעבוד קשה.

פעם פתחת חנות אלקטרוניקה ביישוב הקטן שגרת בו וכולם היו קונים אצלך קומקומים, היום זה כבר לא תופס.

אתה יכול להיות חשב שכר היום אולי עוד חמש שנים העבודה שלך תימחק כי יש איזו מכונה שעושה את זה יותר טוב ממך, את האמת אני לא מבין למה חשבי שכר קיימים עכשיו.

ההבדל בין עובדי מפעל טקסטיל שפשט רגל לעובד שהעבודה שלו הוחלפה ע"י איזו מכונה לומדת היא כמות ההשכלה שנדרשת בשביל להגיע לתפקיד, זה גם כמות העבודות הקיימות שדורשות השכלה דומה, הידע שנחוץ בשבילם ועוד.

אשמח אם תגיד לי איך המצב דומה לעבר, איך הקפיצה הטכנולוגית של השני העשורים הקודמים זהה לתקופה קדומה יותר או משהו.

עריכה קלה:

בוא קח עוד דוגמא, עבדתי בתחום האמבדד. ההבדל ביכולות של החומרה בין מה שנדרש מאיתנו כשהתחלתי לעבוד וכשסיימתי הוא עצום. כך גם צורת המחשבה וכתיבת הקוד שנדרשה ממני. ועוד 5 שנים... השינוי יהיה עוד יותר גדול כנראה.

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האינטרפטציה שאתה נותן זה טינאייג'ר שמקבל סטירה מצלצלת לפנים מאבא שלו בעוד שאני בכלל יותר לכיוון של לתת איזה פאצ' חינוכי בישבן לבן 3-4 שעושה לך טנטרם בפרהסיה.

וכן, אין לי ילדים (כידוע), אבל יש שלב בהתפתחות של כל גור/ילד שהוא עוד לא מבין הגיון, הוא לא מבין רציונל, אין לו מודעות להתנהגות סוציאלית, הוא מבין מצויין את התגובה של אבא אריה/ שימפנזה/ זאב אם הוא מתקרב לאוכל כשאבא עוד אוכל.

דור ה Y במקום לסיים את השלב האומניפוטנצי בגיל 3 מסיים אותו (אולי) בגיל 23.

קצת על התקפי זעם וחינוך...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד, כתב יפה מאוד.

לצערי אנחנו פה מדברים עם אנשים בשפות שונות. גם כרגיל יש הנחות אישיות על זה שאם אתה מביע עמדה מסוימת, אז אתה בטח בדרך למכולת של בוריס ובוכה על גורלך. אגב, גם המכולות של בוריס די נעלמו, אז מקווה שיש לפחות טיב טעם אחד בסביבה.

לא נתת בעצם שום דוגמה למשהו ששונה היום לעומת פעם.

פעם לא היה אינטרנט, פעם לא היו חברות בינה מלאכותית בתחום הרפואה, פעם לא היו קופות ממוחשבות בשירות עצמי, פעם אמאזון לא שלטה בשוק הקמוענאות באמריקה ומייסי'ס וטויס אר אס היו מפוצצות באנשים, פעם אנגליה היתה מעצמה ימית ולונדון היתה אחת הערים הכי מתועשות בעולם. הפרספקטיבה שלכם צרה. מאוד. כנס לשרשור שכן, ובלי להכנס לפוליטיקה, אחת הסיבות שעולות מכל פעם מחדש לשינויים הפוליטיים שרואים בעולם היא שזה לא כמו "פעם". ומלכתחילה ה"פעם" שלכם מתייחס לתקופה מאוד קצרה בהיסטוריה האנושית, כי פעם - פעם כולם היו חקלאים ולא עזבו את כפרם בכל חייהם.

זו לא ספקולציה אפוקליפטית שחלק ניכר מהמקצועות שאנחנו מכירים יעלמו עוד בימי חיינו. בפורום הכללי מדברים על העלמות ענף המוניות, במקביל איירבאס מדווחת על זה שהעתיד הוא מטוסים אוטונומיים לחלוטין. המחסנים הופכים לכאלו גם כן. אפילו בהייטק, סביר להניח שמי שגדל להיות דיביאיי, יש לו פחוץ אפשרויות היום. ואתם מדברים על "עבודה קשה", כי.. מה? הבטיחו לכם?

האמת היא שלאף אחד אבל אף אחד מאיתנו אין שום מושג מה יקרה בעוד עשרים שנה, ומה ממה שלומדים היום או עובדים קשה כדי להשתפר בו בכלל ישרוד.

אני לא מומחה לדור ה-y, לא יודע מה מניע אנשים בגילי או יותר צעירים ממני, אבל להגיד "מה שהיה הוא מה שיהיה" זה קצת נאיבי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להיות חשב שכר היום אולי עוד חמש שנים העבודה שלך תימחק כי יש איזו מכונה שעושה את זה יותר טוב ממך, את האמת אני לא מבין למה חשבי שכר קיימים עכשיו

כי אתה, בדיוק כמו הרבה נביאי זעם טכנולוגיים, לא באמת מבין איך מקצוע עובד מאחורי הקלעים, איזה מורכבויות יש בכל בתחום וכמה פונקציות עובדים בתחום מבצעים שהם מעבר להגדרה הרשמית של המקצוע.

בפורום הכללי מדברים על העלמות ענף המוניות

אז מדברים. תראה לי מקום אחד בעולם שענף המוניות נעלם כתוצאה משינויים טכנולוגיים. ולא, חברת UBER לא נחשבת כי לא מדובר בחברה שהביא בשורה טכנולוגית, אלא בחברה שמצאה דרך לדפוק את הרגולטור.

האמת היא שלאף אחד אבל אף אחד מאיתנו אין שום מושג מה יקרה בעוד עשרים שנה, ומה ממה שלומדים היום או עובדים קשה כדי להשתפר בו בכלל ישרוד.

כשאני אומר "עובדים קשה" הכוונה היא שאדם צריך ללמוד בתחומו, להתפתח, לצמוח לרוחב, לבנות networking, להשקיע ולהתמיד במשך שנים בשביל לבנות מוניטין. סמוך עלי שאדם כזה ימצא דרך להסתדר גם אם מחר המקצוע שלו יהפוך ללא רלוונטי.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איירבאס מדווחת על זה שהעתיד הוא מטוסים אוטונומיים לחלוטין. המחסנים הופכים לכאלו גם כן. אפילו בהייטק, סביר להניח שמי שגדל להיות דיביאיי, יש לו פחוץ אפשרויות היום. ואתם מדברים על "עבודה קשה", כי.. מה? הבטיחו לכם?

נכון להיום, מחשבים ורובוטים מצליחים להחליף עובדים רק במקצועות שמבצעים עבודה רוטינית לחלוטין (קופאית בסופר לדוגמא) ללא שום צורך ביחסי אנוש, חשיבה יצירתית, אינטרקציה עם מערכות נוספות, חשיבה ביקורתית והתעדכנות שוטפת בשינויים רגולטוריים וחקיקה.

לעזאזל מיטב המוחות של מיקרוסופט ואפל אפילו לא מצליחים לפתח לוח כתיבה שאשכרה מצליח להחליף מחברת נייר. אני השתמשתי ב-surface pro 6 + PEN2 ובאייפד פרו החדש ביותר. ה-palm rejection עדיין לא עובד כמו שצריך, תוכנות לא מאפשרות חווית שימוש seamless ובכלל כל החוויה די צולעת למעט שימוש נקודתי באיזה תוכנת ציור או משהו בסגנון.

אז אתה מדבר איתי על פיתוח של טכנולוגיה שתחליף כוח אדם? אתה יכול לישון בשקט. השינויים האלה יתרחשו מאוד, מאוד, מאוד לאט אם בכלל.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא שרובוטים מחליפים אנשים וכולנו נשב בבית ונחייה מדמי אבטלה חוץ מכמה פוליטיקאים וחבריהם המקומבנים, זה מקצועות שמשתנים עם הזמן. תחום המוניות לא נעלם, נסיעות יהיו קיימות לפחות עד שימציאו טלפורטר. התחום עובר שינויים. מי שבתחום שנלחם להישאר "כמו פעם" הוא זה שיעלם.

ל"לעבוד קשה" אין קשר לכמות הזיעה שאתה מפריש בעבודה/ כמות השעות הנוספות שאתה סובל/ כמות הזמן שלשון שלך נמצאת בתחת של הבוס.

אחד שעובד קשה הוא אף פעם לא על טייס אוטומטי, תמיד בוחן את השינויים בתחום שלו ותמיד מנסה להרחיב את המקצועיות שלו/ להתמקצע במקביל בתחום משיק אבל שונה.

בסוף, גם אם אתה שכיר, אתה עובד קודם כל בשביל עצמך.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

נכון.

כשאני אומר "עובדים קשה" הכוונה היא שאדם צריך ללמוד בתחומו, להתפתח, לצמוח לרוחב, לבנות networking, להשקיע ולהתמיד במשך שנים בשביל לבנות מוניטין. סמוך עלי שאדם כזה ימצא דרך להסתדר גם אם מחר המקצוע שלו יהפוך ללא רלוונטי.

וגם זה.

נראה לי שלקחתם את המושג "לעבוד קשה" יותר מדי literally ויש לי תחושה שזה הוטמע בצורה קשוחה עוד מההורים שלכם.

אני מנחש ככה כי זה בערך מה ששמעתי מאבא שלי. מה לעשות, דור פחות מתוחכם מאיתנו עם עיצות שאולי נכונות ואולי לא, אבל קצת פשטניות.

יבגני ודוד, אתם נדבקים לתעשייה ה"חדשה" בעקשנות ומתעלמים או שוכחים שרוב התעשייה היא עדיין אולדסקול (ולא בהכרח לואוטק) בסדר הכוחות שלה.

אני לא יודע מה הולך בעולמם של יוטוברים (ועוד כל המילים שדוד כתב) אבל ממש לא חושב שזו עבודה קלה שמדליקים מצלמה והופ מדפסת כסף.

יש שם התמודדויות גם רגילות וגם ייחודיות. ה"תעבוד קשה" הוא רחב ותופס גם עליהם.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה לי מקום אחד בעולם שענף המוניות נעלם כתוצאה משינויים טכנולוגיים.

נתתי רשימה של כמה? 7-8 דוגמאות לדברים שהשתנו? אבל כן, אתה צודק. אם עדיין יש מוניות אז אני טועה.

איך? איפה אתה מצפה להשתלב אם תגלה בעוד עשור שהמקצוע שלך נעלם?

נכון להיום, מחשבים ורובוטים מצליחים להחליף עובדים רק במקצועות שמבצעים עבודה רוטינית לחלוטין (קופאית בסופר לדוגמא) ללא שום צורך ביחסי אנוש, חשיבה יצירתית, אינטרקציה עם מערכות נוספות, חשיבה ביקורתית והתעדכנות שוטפת בשינויים רגולטוריים וחקיקה.

וכמה מקצועות לדעתך דורשים skill set מורכב מזה? כתבת פה פירוט יפה מאוד שמתאים ל...? מה שאתה עושה?

בארה"ב המקצוע שבו עובדים הכי הרבה אנשים הוא מכירות. בארץ כמעט 50% עובדים במקצועות שהם בסיכון העלמות. זו המגמה. ואני מניח שברור לך שגם אם כל אנשי המכירות בארה"ב או בארץ יעבדו מאוד קשה - הם לא יצליחו להפוך לרואי חשבון עם חשיבה ביקורתית והבנה ברגולציה. ואם כן, אז כולם תעברו לחיות משכר מינימום.

אז אתה מדבר איתי על פיתוח של טכנולוגיה שתחליף כוח אדם? אתה יכול לישון בשקט. השינויים האלה יתרחשו מאוד, מאוד, מאוד לאט אם בכלל.

קופאים, טייסים, פקידים, הם כולם בני אדם. חלקם עבדו קשה, חלקם פחות יותר מוכשרים, חלקם יותר.

נתתי דוגמא קצרה מעולם ההייטק: דיביאי זה מקצוע שהולך ונעלם. q.a זה מקצוע שיעלם.

זה תהליך. שקורה בקצבים שונים, אבל קורה. בדיוק כמו שלפני זה (או אפילו במקביל) קרה תהליך העברת המפעלים למדינות מתפתחות. ועזוב אוטומציה. הדרך היחידה שבה אמאזון לא תהרוג את הקניונים גם בארץ, זה אם הרגולטור יפרק אותם. וגם אז לבעלי עסקים קטנים לא יהיה כמעט שום סיכוי מול פלטפורמות e-commerce שרק הולכות וצומחות משנה לשנה. מייס'יס וחבריה לא הגיעו למשבר כי רובוטים החליפו אותם.

זה לא אומר חזון אפוקליפטי, כי אנחנו לא יודעים כלום ושום דבר על מקצועות או תחומים חדשים שיצוצו.

זה כן אומר שהרבה מאוד אנשים ימצאו את עצמם בחוץ. בדיוק כמו שקרה עם עובדי המפעלים בהמוני מקומות בעולם, כמו, נגיד, דטרויט.

יכול להיות שאתה פרטנית עשית החלטה טובה ואתה לא בסיכון. באמת אין לי מושג כמה מה שאתה מתאר משקף את המציאות. אי אפשר להסיק מזה כלום ושום דבר על הכלל. ולפעמים שווה טיפה להתבונן גם החוצה, להיות פחות נחרץ בכל דבר.

עריכה: איתי, אני לא נדבק לתעשיה חדשה. תראה את המספרים שכתבתי פה. המציאות היא שיותר ויותר עסקים קטנים יעלמו, תעשיות מסורתיות כבר נעלמות ובעבודות של נותני שירות צפוים שינויים טכנולוגיים שיפגעו בחלק ניכר מהעובדים.

כמובן, מדובר בתהליכים.

אבל הטענה שלי היא שאפילו ה-skillset שנדרש לכל זה, כמו שסלואורייד מתאר אותו ("תשארו מעודכנים") הוא זה. skill set. שאין אותו להרבה אנשים, ואני רואה את זה אפילו בהייטק, שם זה must לכאורה. ובסופו של דבר, אי אפשר לטעון שהעולם לא משתנה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...