Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובל מכאבי גב תחתון אחרי שנתיים וחצי עם מזרון

קאררה
שימו לב! השרשור הזה בן 1617 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשנתיים וחצי אני ואשתי קנינו מזרן למיטה, השקענו באחד איכותי שלהערכתי עלה כאלפיים דולר. שנתיים וחצי קדימה התחילו לי לאחרונה כאבי גב תחתון שאני לא מצליח להפטר מהם. שמתי לב שהמזרן יותר רך בצד שלי מאשר בצד של אשתי. לא ניתן להפוך את המזרון אלא רק לסובב אותו ולאחר שסובבנו אותו הוא גרם לי לתחושת הקלה אך הכאב לאחרונה חוזר שוב. ניסיתי לעבור לישון בצד של אשתי וגם חשתי הקלה אבל האישה לא מבסוטה מהעניין והתעקשה לחזור לצד שלה. בקיצור המזרון עושה כאבי גב, אני לא רוצה להעיף אותו עדיין כי אני מושקע עליו יותר מידי. הבנתי שיש פתרון של Mattress Topper. אני צריך משהו לדעתי שהוא קצת יותר קשיח לאור העובדה שהצד שלי משום מה רך יותר מהצד של אשתי.

מה שעוד מעניין הוא שאני 1.79 מטר ושוקל כ-83 קילו שזה לא משקל קיצוני. הייתי מצפה ממזרן שנמכר לאמריקאים שיוכל לעמוד ביותר מזה, לא מבין למה קלקלתי את המזרון בצד שלי שהוא נהפך להיות ככה רך.

אני סבור שהגב שלי פשוט רגיל למזרון יותר קשיח אבל לא יכול להיות בטוח בזה. יש רעיונות איך להתמודד ?

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמיד יש קשר בין כאבי גב למזרן חדש שזה אך הגיע.

לפני שאתה רץ להחזיר אותו, במקומך הייתי מכין עצמי נפשית ומתחיל בסבלנות תהליך של בדיקת הגב לעומק, כלומר לך לאורטופד שיסתכל, יבדוק ויפנה במידת הצורך.

לא כתבת מהו גילך ועיסוקך. גם לאלה משקל חשוב בנושא בעיות גב שצצות לפתע.

מזרון תמיד ניתן להחזיר.

בהצלחה והרבה בריאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נמצא באותה סיטואציה, מזרן שעלה הרבה ושנה וחצי לאחר מכן גורם לכאבי גב.

היפוך שלו וסיבובו נותן הקלה לתקופה קצרה.

המסקנה שלי היא שאני צריך לחזור למזרנים של 500 שקל, לא יהיה טוב יהיה קל יותר להשליך לפח.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה להעיף אותו עדיין כי אני מושקע עליו יותר מידי.

דבר ראשון, תחשוב על זה ככה - אם היית יכול לשלם עכשיו 2000$ ולהיפטר מכאבי הגב לא היית עושה את זה? עזוב את הכסף, לבריאות אין מחיר.

דבר שני, אין קורלציה בין מחיר המזרן לבין ההתאמה שלו אליך. אין דבר כזה מזרן בריאותי. כל אחד ומה שנוח לו. אני ישן הכי טוב על הספה בסלון.

דבר שלישי, לא בטוח שיש קשר בין המזרן לבין הכאבים. כאבי גב תחתון זה מחלה של גברים החל מגילאי 30 פלוס, כל אחד בהתאם לגנים שלו, למשקל, לאורח החיים, לסוג העבודה וכו.

אם זה לא כאב חריף שמשתק אותך אין לך מה לרוץ לעשרות בדיקות, אין היום שיטה טובה מספיק לדעת ממה בדיוק נובע הכאב.

בכל אופן הטיפול דומה - פעילות גופנית, חיזוק שרירי ליבה, נעליים נוחות, המנעות מעומס כבד על הגב והפחתת משקל אם אתה בחריגה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספציפית במקרה שלי כאבי גב תחתון נעלמו לחלוטין ברגע שהתחלתי לעסוק בפעילות גופנית.

אנחנו יושבים רוב שעות היממה במשרד, ברכב, בבית ואם לא עושים פעילות גופנית שרירי ליבה פשוט נחלשים (פונקציה של גיל וחוסר פעילות גופנית) והעומס עובר מהשרירים לחוליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הייתי ממש סובל מכל מיני מזרנים שאינם קשים כמו דיקט.

עבודה מתמשכת באינטנסיביות נמוכה על שרירי ליבה בדגש על שרירי ת*ת + עבודה על יציבה פתרה באורח פלא את כל הבעיות במזרנים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרירי ליבה חזקים, הכל בסדר - אני מתאמן בחדר כושר בקביעות ובין היתר מתמקד גם באזור הליבה, בטן תחתונה וגב תחתון.

המזרון שעשוי מן קצף כזה פשוט התרכך בצד שלי וכנראה לא נותן לי את התמיכה שאני צריך. כשאני מחליף צד לצד של אשתי או כשאני ישן במרכז המיטה כמו הלילה (מזרן KING SIZE) אז אני קם בבוקר עם גב תקין. הלילה ישנתי במרכז המיטה וגם שמתי כרית מתחת לברכיים וזה עזר, אני מרגיש משמעותית יותר טוב.

אני בטוח שיש איזה פאק במזרון בצד שלי בגללל שעם הזמן הוא התרכך.

אני מאוד מנסה להמנע מלהחליף את המזרן בשלב הזה כי אשתי יכולה להתחיל לעשות לי תרגילים פסיכולוגיים של ״המזרן החדש לא נוח״ ולא בא לי להכנס לסאגה הזאת. חשבתי אולי איזה Matterss Topper על המזרן יכול לעזור לי לפתור את הבעיה בעלות נמוכה.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, תחשוב על זה ככה - אם היית יכול לשלם עכשיו 2000$ ולהיפטר מכאבי הגב לא היית עושה את זה? עזוב את הכסף, לבריאות אין מחיר.

דבר שני, אין קורלציה בין מחיר המזרן לבין ההתאמה שלו אליך. אין דבר כזה מזרן בריאותי. כל אחד ומה שנוח לו. אני ישן הכי טוב על הספה בסלון.

מצבך נשמע לא טוב :evil:

דבר שלישי, לא בטוח שיש קשר בין המזרן לבין הכאבים. כאבי גב תחתון זה מחלה של גברים החל מגילאי 30 פלוס, כל אחד בהתאם לגנים שלו, למשקל, לאורח החיים, לסוג העבודה וכו.

תופעה נפוצה בכל האנושות, גם גברים, גם נשים, והכי הרבה אצל חיילים שבוזים. וברצינות, כנראה חלק ממחיר ההליכה על שתיים. והעובדה שמגיל 20 אנחנו מתחילים להתנוון.

אם זה לא כאב חריף שמשתק אותך אין לך מה לרוץ לעשרות בדיקות, אין היום שיטה טובה מספיק לדעת ממה בדיוק נובע הכאב.

בכל אופן הטיפול דומה - פעילות גופנית, חיזוק שרירי ליבה, נעליים נוחות, המנעות מעומס כבד על הגב והפחתת משקל אם אתה בחריגהא

נכון - אבל יש מצבים שיכולים להחמיר. לכן התייעצות עם אורתופד ובדיקה על ידו אינם מיותרים. ולתת לו להחליט לפי הממצאים האם יש מקום לבדיקות נוספות.

​.....

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה שנתן לי חבר שבבעלות משפחתו חנות רהיטים - לדאוג לסובב את המזרן פעם בשבוע-שבועיים (לא להפוך!)

ככה מונעים את הבלאי שנובע לרוב בצד של הגבר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...