Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובל מכאבי גב תחתון אחרי שנתיים וחצי עם מזרון

קאררה
שימו לב! השרשור הזה בן 1643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אף אחד לא מבטיח שמזרן של 2000 דולר יהיה נח ולא עושה כאבי גב ולא "ידעך" אלא אם כן באחריות שלו רשום אחרת

לפני שנתיים לחדר החדש של הילדה הבוגרת נכנסו לחנות מזרנים, היו שם הרבה מותגים מוכרים ואפילו יותר מותים עלומי שם שמעולם לא נתקלתי בהם ולא היו רשומים מחירים, כך שהם נותנים מחיר כאוות נפשם לפי מה שנראה להם.

רכשנו מזרן גנרי לא ממותג שעלה 1100 שח.

כל פעם שהיו אורחים שישנו במקומה במיטה קיבלנו מהם שבחים על כמה שהמזרן היה נח.

לפני חצי שנה החלטנו להחליף את המזרן שלנו בחדר הורים, ניגשנו לאותה חנות והמותג ההוא לא קיים יותר, שברנו את הראש ובדקנו מלא מזרנים ורכשנו מזרון מהסדרה הכי גבוהה של גומאוייר, מזרן נח לכל הדעות ואין לי שום תלונה לגביו, אבל עדיין שיוצא לי סתם לקחת תנומה על המזרן השני שעלה אחוזון יוצא לי להבין שהזול יותר נח נקודה.

שניהם מזרנים קשים ללא קפיצים, שלנו עם פילוטופ ובשניהם לא מקבלים כאב גב.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
לפני כשנתיים וחצי אני ואשתי קנינו מזרן למיטה, השקענו באחד איכותי שלהערכתי עלה כאלפיים דולר. שנתיים וחצי קדימה התחילו לי לאחרונה כאבי גב תחתון שאני לא מצליח להפטר מהם.

מה נסגר עם זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי סובל מכאבי גב תחתון באופן קבוע.

הכרחתי את עצמי להתחיל לעשות אימון קצר של 20 דק' לכל השרירי ליבה כל יום והבעיה נעלמה במיידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

גם אצלי תרגילים ואימונים כאלה עזרו אחרי כמה שנים של כאבים חזקים.

נוספו על זה תרגילי מתיחה ותנועה נקודתיים שאינם לשם כושר אלא פשוט הזזת נקודות מסויימות בגב.

על שני האופנים האלה קיבלתי הדרכות מבעלי מקצוע (ממדריכי חד"כ ועד פיזיותרפיסטים) והייתי נזהר מליישם

משהו עפ"י המלצות שנכתבות באינטרנט שיתאימו לאדם אחד ולמצבו הספציפי ועשויים להיות בעייתיים מאוד לאדם אחר.

נוסף על הנ"ל - כרית. האם החלפת לאחרונה? האם שלך מהעצומות האלה שמעקמות את הצוואר?

לי יש כרית מלאה בקליפות כוסמת. היא מרשרשת, מעצבנת ונראית כמו סמרטוט, אבל כשאתה יכול לכוון לעצמך

את סידור הכרית לכל תנוחה, זה נהדר. לא מוותר עליה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזרון הוחלף לאחד יותר קשיח, קנינו topper כדי לרכך את החלק העליון של המזרון (בעיקר בשביל אשתי). יש שיפור בכאבי הגב אך עדיין מעט כואב. לאחרונה צצה בעיה של כאבי (צורב\שורף) שרירי בטן בצד. לדעתי אני שוב שוקע, הפעם ב topper וזה יוצר את הכאב.

בקיצור הסיפור לא נגמר. כבר לא יודע מה לעשות. אני מתאמן קבוע בחד״כ באימונים שכוללים את שרירי הליבה.

לא מצליח להפטר מזה, לא יודע מה לעשות...

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לישון על הצדדים עם כרית בין הרגלים, תבדוק אם זה עוזר.

אם שורף/צורב בגפיים או משהו כזה זה בדר"כ אומר שיש לחץ על עצב, לך תיבדק.

תוריד עומס באימונים... אותי לימדו שכשכואב לא להתאמן אלא לתת לכאב קצת לעבור ואז לחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי עזרה כרית בין הרגליים ועל הצד, להוסיף לזה חדר כושר 4 פעמים בשבוע בערך תרגילי כוח ומשקלים AB (יום גב יום חזה), חיזוק שרירי הבטן עוזרים ובמיוחד לעמידה יציבה וישרה ולא כפופה מה שגרם לי לכאבי גב, ולדעתי גם לכל מדינת ישראל זה גורם בערך.

נ.ב אם לקחתם את כיוון הספורט, יש תרגילים לגב שעלולים לגרום לכאבי גב לולא יבוצעו בצורה נכונה ובטכניקה טובה (דדליפט, rows וכדומה) אז מי שלא יודע עדיף להיות עם מאמן איכותי צמוד, זה שווה את זה.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור הבעלים הגאה של 3 חוליות עם בלט (בצוואר, חמש ועוד אחת בסביבתה) גיליתי את נפלאות תרגילי חיזוק שרירי הבטן. נכון שבחדר הכושר אני מחזק גם את שרירי הגב אבל הקסם שהעלים עבורי כליל את הכאבים ואת הנימול ברגליים הוא כזה:

שוכבים על הגב על מיזרון דק. אפשר גם על שטיח.

מכניסים את 2 כפות הידיים מתחת למותן. מדגיש - רק מכניסים אותן כדי לדחוף במשהו את המותן כלפי מעלה אבל לא נעזרים בהן בתרגיל.

מקרבים כף רגל אחת לישבן אבל לא מרימים אותה מהמזרון הדק שעל הרצפה.

ואז מרימים את בית החזה ואת הראש בערך 10 ס"מ מעל למזרון תוך אימוץ שרירי הבטן. שואפים ונושפים בקצב של אחת ל-2 שניות ומאמצים את שרירי הבטן 8 שניות. נחים 4 שניות וחוזרים להתרומם. בשום אופן לא להתרומם גבוה.

לאחר 4 סטים כאלה מחליפים רגליים וחוזרים על הסט כולו.

את הרגל שאינה קרובה לישבן מצמידים למזרון.

זה תרגיל שגם בנו 70 יכולים לבצע בקלות, ועבורי הוא חולל פלאים.

מה שהקל עלי את כאבי הפנטום ביד (בגלל הבלט בצוואר) היה שימוש לסרוגין כשאני נושא עלי מכשיר כלשהו בהצלב. פעם על צד שמאל ופעם על צד ימין. אני מרחם על לוחמים צעירים שכל הזמן נושאים נשק על אותו צד. זה בטח יתנקם בהם בעתיד.

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שאתה צריך משהו קשיח יותר לישון עליו, תתחיל מהרצפה ותרכך לאט לאט :)

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, יש לך סרטון וידאו או תמונה של הפעולה ?

אם הכל יתנהל כמתוכנן זלצר יגיע אלי בעוד שבועיים ואז אדגים והוא יצלם.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנתיים עשיתי הפסקה פתאומית מהאימונים בחדר כושר עקב חוסר זמן.

ממאמץ קבוע של 3-4-5 פעמים בשבוע עברתי לאפס אימונים.

התחילו לי כאבים בגב התחתון שמקרינים גם לרגליים, מן הרגשה כזאת שאני קם מהכיסא של האוטו וקשה לי להתיישר, לפעמים גם הנהיגה עצמה (הזווית עצמה עם הלחיצה על הגז) גרמה לי לכאבים

כמובן שישר חשבתי שעשיתי תרגיל לא נכון באימון, אחר כך בדקתי את הכרית, הפסקתי לישון עם מזגן, הזזתי את המאוורר ממני, אחר כך שמתי כרית על המושב באוטו ועל הכיסא שלי בבית מול המחשב, כל מיני דברים כאלה

מדי פעם היו הפסקות או הקלות וישר שייכתי את זה לדברים שלא באמת קשורים.

בסוף מה שגרם לזה להפטר היה דווקא החזרה לאימונים.

זהו. הכאב נעלם לגמרי כלא היה.

בשורה התחתונה אני מנסה להגיד שלא תמיד זה קשור למזרון, מיטה, למאוורר, למזגן או לזה שאנחנו מתכופפים לחבק את הילד כל בוקר.

הייתי ממליץ לך דווקא להתחיל קצת שיגרת אימונים (לא לחפש לתת דגש על הגב או לחזק את הגב, אלא להתאמן לגמרי פול בודי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...