Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

C4 פיקאסו קצר - מעקב מתגלגל

dani666
שימו לב! השרשור הזה בן 207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

בשביל הרקע, ההתחלה היתה כאן - https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?666521-quot-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%AA%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%9B%D7%99-%D7%98%D7%95%D7%91%D7%94-%D7%A9%D7%94%D7%9B%D7%A1%D7%A3-%D7%A9%D7%9C%D7%9B%D7%9D-%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9C-%D7%9C%D7%A7%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%A4%D7%A2%D7%A8-%D7%A2%D7%A0%D7%A7-%D7%90%D7%91%D7%9C-%D7%90%D7%AA%D7%9D-%D7%9C%D7%90-%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%95-%D7%90%D7%95%D7%AA%D7%94-quot-%D7%90%D7%95&p=5783081&viewfull=1#post5783081

והשלמות לרקע :

C4 PICASSO ("קצר"), עם מנוע THP 165 ותיבת ההילוכים הסטנדרטית אז של PSA - אייסין פלנטרי 6 הילוכים.

עליה לכביש : 24.07.2017

נרכשה ב 08.01.2019 מלובינסקי טרייד עם 62,000 ק'מ.

בין לבין -

19,000 - טפול 20,000 (כולל ריקול למכסה מנוע).

37,000 - טפול 40,000

50,000 - תקלה. החלפת ממיר קטיליטי

58,000 - טפול 60,000

מצלמת וחיישני רוורס בהתקנה מקומית. בטיפולים הראשונים היו דיווחים על בעיות במצלמה ובפעילותה שסודרו.

כל הטיפולים בוצעו במוסך מורשה יבואן.

הרכב היה מבוטח בבטוח מקיף, שלא הופעל.

כאמור הרכש נרכש על ידי ב 08.01.2019 עם 62,000 ק'מ.

ומאז -

קרוב לרכישה הופיעה תקלה מוזרה (נורת מנוע + הודעת תקלה) : לעתים (לא כל פעם) בדימום הראשון (לא כיבוי הרכב אלא דמום כחלק ממערכת דומם/הנע) נורת המנוע היתה נדלקת עם הודעה להכנס למוסך. ההודעה היתה מתבטלת בדימום הבא (או בכיבוי הרכב). קוד ההודעה במחשב היה "לחץ דלק נמוך". מכיוון שהתופעה הלכה והתגברה הרכב הוכנס למוסך. עדכון תוכנה למחשב מנוע פתר את הבעייה. באותה הזדמנות הוחלפו גם שתי נורות - של תא הכפפות ושל תא ה USB. הטפול במסגרת אחריות.

ועכשיו, התחילו העליות -

ביום רביעי זיהיתי לצערי צמיג קדמי שסוליתו מתקלפת (מישלין אנרג'י סייבר המקוריים).

הוחלפו 4 צמיגים למישלין פרימסי 4.

2,100 ש'ח לרביעיה.

נפגש שנית בעוד כחודש כשהרכב ייכנס לטפול שנתי והעברת טסט (ואז יעזוב אותי לכמה חודשים).

שאלות ותמיהות ייענו בשמחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • חברי המעגל הראשון

הנה הגענו ל 67,500 ק'מ (מהם רק 5,000 אצלנו) וגם למועד הטסט הראשון. הזדמנות טובה לישר קו בטיפולים ולאחד אותם מטעמי נוחות עם הטסט.

"אז מה היה לנו שם?

"היה לנו ריגולז' ברקס, ..."

ובכל זאת ?

היה לנו טפול "גדול" (40,000):

- החלפת שמן מנוע ומסנן

- החלפת מסנן אוויר

- החלפת מסנן מזגן

- החלפת נוזל בלמים (פעם בשנתיים)

- החלפת מצתים

- תוסף דלק

- רישוי שנתי

לא נדרש בטפול אבל רציתי :

- כיוון פרונט

חלק מהטפול, ללא תשלום :

- העברת טסט

- רחיצה (חיצוני ולפחות שאיבה פנימית).

סה'כ - 2,100 ש'ח.

ומקווה שנפגש בדיווח הבא בעוד שנה משעממת.

ופטור בלי נתוני צריכת דלק הרי אי אפשר :

- צריכה עירונית (34 קמ'ש בממוצע. חיפה, נסיעות קצרות של עד 8 ק'מ וגם קצרות בהרבה) : 1:9.5 עם מזגן. 1:10.5 ללא מזגן

- צריכה בינעירונית (וקצת עירוני) לצערי היו גם מעט פקקים (85 קמ'ש בממוצע) : 1:15.5 עם מזגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תודה על הסיקור.

יש לך ילדים על מושבי בטיחות למינהם?

יכול לספר משהו על ההתנהלות עם 3 מושבים נפרדים מאחורה מבחינת מרחב פר מושב, מרחב כללי?

אשמח אם תוכל למדוד את הרוחב הכולל של המושבים מאחור וגם את המרחק בין הידיות.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

-- ^ -- הילדים (בעצם, הילדות) שלי כבר קצת גדולות למושבי בטיחות.

אבל בחודש הקרוב הרכב עובר לשליטת הבת הגדולה שלי - עקב לידה של בנה הבכור. אנחנו נקבל פאביה בתמורה :-(

כל כסא - 45 ס'מ.

בין המשענות 136 ס'מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ופטור בלי נתוני צריכת דלק הרי אי אפשר :

- צריכה עירונית (34 קמ'ש בממוצע. חיפה, נסיעות קצרות של עד 8 ק'מ וגם קצרות בהרבה) : 1:9.5 עם מזגן. 1:10.5 ללא מזגן

- צריכה בינעירונית (וקצת עירוני) לצערי היו גם מעט פקקים (85 קמ'ש בממוצע) : 1:15.5 עם מזגן.

צריכת הדלק הזו מוכיחה שאין שום יתרון למנועים קטנים ומוגדשים ברכבים גדולים וכבדים. זו צריכת דלק דומה לאאוטלנדר עם מנוע אטמוספרי (ששוקל גם כ-10% יותר מהסיטרואן).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

-- ^ --

יש לך כמה טעויות כאן.

- "מנוע קטן ומוגדש" : המנוע כאן הוא 1,600 (ירדנו מ"קטן", אם כי בהחלט קטן מהאווטלנדר), עם 165 כ'ס (חקז מהאואטלנדר) ומקסימום מומנט גבוה מהאאוטלנדר שמושג (1,400 סל'ד) נמוך בהרבה מהאאוטלנדר.

- צריכת דלק (עירוני) מוצהרת (קטלוג יבואן) של האאוטלנדר היא 1:12.3 - אני בספק עם במציאות ישיג כמו זה 1:10.5. בינעירוני לאולטלנדר מוצהר 1:15 אז בטוח שבחיים לא יגיע ל 1:15.5 כמו ה C4. הצריכה שאני ציינתי כאן ל C4 היא כמובן מדידה בפועל (משאבה).

כיוון שיצא לי גם לבצע נסיעות ארוכות (2,000 ק'מ) ברכב הזה עם מנוע "קטן ומוגדש", אזי אשמח לדכן אותך ששם צריכת הדלק (בעיקר מחוץ לעיר, אבל חלקים גדולים כבישי הרים מפותלים) היתה 1:16.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
צריכת הדלק הזו מוכיחה שאין שום יתרון למנועים קטנים ומוגדשים ברכבים גדולים וכבדים. זו צריכת דלק דומה לאאוטלנדר עם מנוע אטמוספרי (ששוקל גם כ-10% יותר מהסיטרואן).

אם יש משהו שפוגע בצריכה של המוגדשים, זו תנועה בערים כמו חיפה.

עליות ארוכות ותלולות, תחילת תנועה בעליה, לחיצה בריאה על הגז, טורים גבוהים שמעבר לטווח היעיל.

ועדיין, אאוטלנדר היה רואה פה את ה-1:10 מתחת, מהמר על 8. כך שגם עם המגבלות הקלות שיש למוגדש, הוא תמיד יהיה עדיף על אטמוספירי גדול.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוך חיפה לא תראה מהפחלאנדר מיליליטר אחד פחות מ 1 ל 9. מדבר על כרמל / הדר וכד', לא קרית חיים השטוחה.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו שאני מכיר עם אאוטלנדר בחיפה, צריכת דלק 1 ליטר ל- 7.5 ק״מ.

כמובן שהשוואות של צריכת דלק הן לא מדויקות לאור הבדלים בצורת הנהיגה בין נהג לנהג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
  • חברי המעגל הראשון

אז עברה עוד שנה, הרכב לא נסע הרבה וכולה הגיע לכמעט 79,000 ק'מ.  ולטיפול הבא :

IMG_20200715_093444.thumb.jpg.9fc4a93bbe701967fb2122cf69a68461.jpg

כמה הבהרות -

בחצי שנה הראשונה הרכב הושאל לאחת הבנות.  היא ובעלה לא רגילים לרכב רחב והתוצאה - פחחות :-(.

אח'כ הרכב חזר אלינו, אבל הגיעה הקורונה וכמות הנסיעות צומצמה. 

מצבר - הוחלף באחריות.  אם לא - הייתי עוד נשאר אתו.  אמנם כבר כמה חודשים שהדומם/הנע לא פעיל אבל אין בעיות הנעה או חשמל אחרות שהיו מחייבות החלפה.  למיטב ידיעתי (ועוד לפני הקנייה קיבלתי פירוט טיפולים מלא לרכב שמתחיל בהתקנות של גיל קאר) זה היה המצבר המקורי.

לא מופיע בחשבונית אבל גם בוצע עדכון תוכנה למערכת המדיה וכתוצאה מזה .... @Buki לזכרוני אתה פתחת את השרשור על עדכון המערכת שאני לא מוצא עכשיו.  אחרי העדכון אני לא מוצא דרך להציג אתשמות התחנות.  נתקלת בזה ?

הרכב המשיך לשמור על צריכת דלק ממוצעת של קצת מעל 11 ק'מ לליטר (12.1 לפי המחשב, אבל צריך לתקן סטטיה ביחס למדידה פיזית).  לא רע לרכב כזה שמבלה הרבה בנסיעות קצרות בחיפה או בנסיעות לאזור טבעון וחזרה בשעות הפקקים.

וזהו.  שנתראה בשנה הבאה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, dani666 כתב:

אתה פתחת את השרשור על עדכון המערכת שאני לא מוצא עכשיו. 

לא אני, אין לי רכב עם מערכת כזאת.

זה היה איציק נ. שפתח, חפש את ההודעה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...