Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט בראבו שדרוג טורבו

שימו לב! השרשור הזה בן 1570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,יש לי פיאט בראבו 1.4 טורבו.

אני רוצה לשדרג לה את הטורבו שמתאים אחד ל1 ולא מצריך הרבה שינויים.

כלומר vl 38 שיושב באבראת ב135 ובמיטו 155 או בvl 36 שיושב בבראבו 150 שלא הגיע לארץ ובפונטו.

עכשיו השאלה שלי היא כזו,איזה טורבו חזק יותר מבינהם??כי לפי הנתונים זה קצת מבלבל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם דומים מאוד. דיברתי לא פעם עם אנשים שעשו את זה ושקלתי לעשות את זה בזמנו בעצמי, בסופו של דבר, אנשים שעשו את זה אמרו שזה לא שווה את ההשקעה הכספית. במידה ואתה רוצה שזה יעשה כמו שצריך אתה צריך להחליף צנרת ורצוי גם אינטרקולר גדול יותר, אחרת הרכב יהיה חנוק, והגענו כבר ל 10-15K, על רכב ששווה, במקרה הטוב, 20K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך לעשות את השינויים שכתבת,המנועים שציינתי למעלה זהים לחלוטין וההבדל היחידי בינהם זה הטורבו.

החלקים שכתבת זה עבור תוספת כוח נוספת מעבר לתוספת של הטורבו.

אני רק רוצה לדעת איזה טורבו חזק יותר,36 או 38

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לציין שאני מתכוון לרכוש טורבו משופץ/משומש מה שיקשה למצוא את ה36 שלא קיים בהרבה רכבים בארץ.

השאלה עד כמה ההפרש בביצועים שלהם גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך לעשות את השינויים שכתבת,המנועים שציינתי למעלה זהים לחלוטין וההבדל היחידי בינהם זה הטורבו.

החלקים שכתבת זה עבור תוספת כוח נוספת מעבר לתוספת של הטורבו.

אני רק רוצה לדעת איזה טורבו חזק יותר,36 או 38

קודם כל אתה צודק, אין צורך לשנות כלום מלבד תוכנת ניהול מנוע.

אני אישית ממליץ לך על VL38 הקיים במיטו, הוא יתן לך שדרוג משמעותי,

אך אם אתה רוצה להשתדרג אפילו יותר לך על Garrett gt1446 הקיים באבארט קומפטציונה , מיטו תלתן, טורבו זה אמנם מצריך מתאם לדאון פייפ (לא משהו רציני בכלל) בנוסף לתוכנה אבל מה שתקבל ממנו יהיה תמורה מדהימה.

אם יש לך שאלות נוספות שוט..עשיתי פרוייקט בסגנון הזה אצלי במיטו.

עריכה אחרונה על ידי Guymito
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

לפי מה שאני זוכר מבראבו שעשו לה קיט כמו שאתה מתאר היא הגיעה בערך ל230-240 סוסים.

האמת מחפש שדרוג פשוט יותר בהספק סביר סביב ה180 כוח סוס ועם כמה שפחות שינויים.

כמו שאמרתי ה36 די בעיה להשיג לא חדש לעומת ה38

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני זוכר מאיזה פוסט שהיה פה בעבר יש בראבו עם דאון פייפ (vl 38) שהוציאה באיזור ה170 בגלגל.

זכור לי שבמנוע אפשר להגיע לכ180 עם תוכנה(ללא פייפ)

השאלה מה עדיף,36 או 38

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזמן לקרוא שרשור על שיפור בראבו שביצעתי בעבר - https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?576665-%D7%A4%D7%99%D7%90%D7%98-%D7%91%D7%A8%D7%90%D7%91%D7%95-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%93%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%95

בגדול -

הVL 36 ו 38 חולקים את אותה מניפה ולכן אין הבדל משמעותי מאוד ביניהם, אני הזמנתי VL36 מחו"ל והתוצאה שהגעתי אליה הייתה בסביבות 10 כ"ס יותר מאנשים עם VL38 וסט-אפ דומה, אבל גם הייתי עם תוכנה שמכוונת לדלק 98 לעומת השאר עם 95, לכן לא ידוע אם ההבדל בהספק נובע מהתוכנה והדלק או מה36 למול 38.

מה שכן! ב36 יש ווייסטגייט עם קפיץ מעט חזק יותר ולכן הטורבו מצליח לשמור על מומנט לאורך יותר זמן, אבל וויסטגייט אתה יכול להחליף גם ל38 בלי יותר מידי בעיה.

המלצה שלי - יש רק כמה 36 בודדים בארץ מכאלה ששיפרו והזמינו מחול, אין כאלה במיטו 155 או ברכבים אחרים, רק בבראבו 150 ולכן יהיה קשה למצוא ולהזמין חדש מחול יהיה יקר מאוד - תמצא 38 משומש, דאון פייפ ותוכנה ותהנה, כל הקיטים של הTD04 והGARRET 1446 שמביאים את הרכב להספקים של 210-240 כ"ס זה יותר מידי לבראבו, אלא אם כן אתה מתכנן לשפר מתלים, בלימה וג'אנטים עם צמיגים דביקים, אחרת הרכב לא באמת יצליח להוריד את ההספק הזה לכביש בצורה יעילה ואתה רק תפרפר עד הילוך רביעי.

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן שחר,זוכר את הבראבו שלך.

היינו יחד באותה קבוצת וואטסאפ בזמנו,מכרתי בזמנו ועכשיו קניתי שוב,תודה על התגובה שלך.

לא מתכוון לשדרג לטורבואים החזקים כי בסופו של יום הרכב הוא לשימוש ביום יום,פשוט רוצה להנות ממנו יותר,התרגלתי כבר למנועים חזקים.

זכור לי שצריך להחליף וסת דלק 4 בר,מהיכן מוצאים כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...