Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בלימה אוטונומית עד כמה זה עובד ויכול להציל ?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש סרטונים ביוטיוב של מכון התקנים האירופאי ושל יצרני הרכבים שמדגימים את פעולת הבלימה האוטונומית בניסויים.

זה עובד מספיק טוב עם יכולת להציל חיים.

לעומת זאת תיקון סטייה אקטיבית מנתיב יותר משמעותי לבלימה אוטונומית.

כי כשאתה נוסע ולא שם לב לשניה על הכביש בגלל שטות אז המערכת לא נותנת לך לעבור נתניב או לגלוש לשוליים.

הציל אותי מתאונות עבר כמה פעמים.

בכל אופן זה משהו ששווה לשלם טיפה יותר ולוותר על צפצפת המובילאי המיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להעיד, נסעתי עם חבר שנהג, כהרגלו אוהב לדבר, מסתכל לצדדים ולא מקפיד על קשר עין רציף עם הרכבים שלפניו. משום מקום ובלי התרעה הרכב שלנו "תקע" אוטונומית עצירה פראית ונעצר חצי מטר לפני הרכב שלפניו. חוץ מזה שקצת החוורנו הכל נגמר בסדר. כל הסיפור בכביש בין עירוני.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד - בתור אחד שנוסע ברכבו של החבר ממליץ לך

לדבר עם החבר לשנות הרגלו הגרוע והמסוכן -

"לא להקפיד על קשר עין רציף עם הרכבים שלפניו".

לשמירה על חייך, לפחות עשה זאת בזמן שאתה נמצא ברכבו במהלך של נסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנירו זה עובד.

משאית שהחליטה לקפוץ לנתיב הקפיצה את המערכת שהורידה מהירות מ90 ל40 (המהירות של המשאית) בלי הרבה דרמה וביציבות גבוהה מאד (בנירו יש גם בקרת סטייה מנתיב, כלומר המחשב יודע להתערב בהיגוי).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיון פרטי שלי - לא נראה לי שהמערכת עובדת כראוי במאזדה 3. היו לי כבר כמה פעמים שהמובילאיי צפצף, ורק בלימה נחושה שלי הצילה מתאונה, נראה לי שעד שהבלימה האוטונומית היתה נכנסת לפעולה זה כבר היה מאוחר מדי. פעם אחת בלבד ראיתי אותה עובדת, וזה היה בזחילה בפקק ואני לא חושב שלשם כך היא נועדה

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיון פרטי שלי - לא נראה לי שהמערכת עובדת כראוי במאזדה 3. היו לי כבר כמה פעמים שהמובילאיי צפצף, ורק בלימה נחושה שלי הצילה מתאונה, נראה לי שעד שהבלימה האוטונומית היתה נכנסת לפעולה זה כבר היה מאוחר מדי. פעם אחת בלבד ראיתי אותה עובדת, וזה היה בזחילה בפקק ואני לא חושב שלשם כך היא נועדה

במאזדה המערכת עובדת עד 80 קמש

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סרטונים ביוטיוב של מכון התקנים האירופאי ושל יצרני הרכבים שמדגימים את פעולת הבלימה האוטונומית בניסויים.

זה עובד מספיק טוב עם יכולת להציל חיים.

לעומת זאת תיקון סטייה אקטיבית מנתיב יותר משמעותי לבלימה אוטונומית.

כי כשאתה נוסע ולא שם לב לשניה על הכביש בגלל שטות אז המערכת לא נותנת לך לעבור נתניב או לגלוש לשוליים.

הציל אותי מתאונות עבר כמה פעמים.

בכל אופן זה משהו ששווה לשלם טיפה יותר ולוותר על צפצפת המובילאי המיותרת.

"נוסע ולא שם לב לשניה על הכביש" "הציל אותי מתאונות כבר כמה פעמים" :shock:

חבר אתה חייב לשנות את הרגלי הנהיגה שלך ולהפסיק להתעסק ב"שטויות" בזמן נהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קיצוני. אמנם 99% מהתראות של המובילאיי מגיעות כאשר הרגל כבר מפעילה כוח על הבלם, אבל בהחלט יש מצבים שבהם תשומת הלב לא בחזית שלך, אבל עדיין בדרך. איזה הולך רגל לא צפוי, מישהו שעוקף אותך בצמוד, יש מספיק גורמים המושכים את תשומת הלב גם בלי לרחף. אל תשכח ששדה הראיה מוגבל וגם יכולת עיבוד הנתונים של המוח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא כל המערכות באותה הרמה ועדיין יש הבדל עצום בין היצרנים בתפקוד המערכת בחשיכה.

2. הכלל שלי אומר שאם רכשת רכב חדש, מהנילונים, זה יהיה טפשי מאוד לא לרכוש רכב עם כמה שיותר מערכות כאלו. זה בהחלט מציל חיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הצילה אותי בכביש 6.

נסעתי על כ 120 כשהרכב לפניי בלם בלימת חירום (ללא סיבה נראית לעין אבל מאמין שהיתה לו סיבה) בדיוק כשחייגתי (לא מקליד מספרים. מהחיוג המקוצר במסך של האוטו). האוטו בלם מיד וצפצף ואם לא היתה המערכת יש סיכוי סביר שהייתי נוגע ברכב שהיה לפניי.

ואני אחסוך לכם. אני האשם היחיד בזה. אני זה שלא שמר מספיק מרחק ואני זה שלא היה מרוכז בכביש גם אם זה לשבריר שנייה וגם אם מדובר בצירוף מקרים נדיר מאוד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...