Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בלימה אוטונומית עד כמה זה עובד ויכול להציל ?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתבאס שקניתי את השברולט ספארק לפני מתיחת הפנים עם הבלימה האוטונומית.

האם המערכת הזו הינה גימיק בלבד, או שהיא באמת מזהה אובייקטים קרי מכוניות ויכולה לבלום ולהציל חיים ולמנוע נזק לרכוש.

האם ניתן להוסיף את המערכת לרכב קיים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא גימיק

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתבאס. היו פה על זה מספר דיונים .

אי אפשר להתקין בדיעבד.

זו מערכת בשלבי בטא . חולשה העיקרית שלה זה בתרחיש cut off .

מכיר כאלה שנכנסו יופי עם המערכת ברכב לפניהם. יש גם מקרים שהיא בלמה בזמן.

אני מהמר שהיא כן עוזרת בחצי מהמקרים. גם אם רק מקטינה את הנזק הסופי.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

המערכת עובדת טוב . לטעמי היא נכנסת מהר מידי לפעולה . נאמר לי שברכב שלי ניתן לכוון את התגובה שלה ( שתיכנס לפעולה מהר או תגיב לאט יותר ) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי גם את הגרסא הקודמת, לא יודע מתי קנית אבל אני לפני שנתיים ככה שאין לי מה להתבאס. בכל מקרה זה כן עוזר, לא יודע אם היא מזהה הולכי רגל אבל לדעתי זה הדבר הכי חשוב. לא מזמן עברתי במעבר חציה והיה מישהו ממש ממש ממש ממש ממש זקן (חושב שלא צריך להיות רשיון בגיל הזה) עם פיג׳ו 208 חדשה והוא עצר מ״מ מלפגוע במי שעבר לפני, לפי הבעת הפנים שלו אני מוכן להתערב שזאת הייתה בלימה אוטומטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהמערכת בספארק 2019 לפעמים לא מבינה שיש רכב מולה. יש נורה בדאשבורד שכשהיא ירוקה זה אומר שיש רכב מלפנים במרחק בטוח, ואם היא כתומה אז המרחק לא בטוח, ואם המערכת מזהה שאתה דוהר אל הרכב מהר מדי, היא מתריעה ויזואלית וקולית. אני מניח שהיא גם תעצור את הרכב אם לא תעשה כלום (לא יצא לי עדיין לא לעשות כלום). אבל - לפעמים אין נורה בכלל, וזה מעט מטריד.

באותו הקשר יש פיצ'ר נחמד נוסף - המערכת יודעת להריד מהירות כדי להתאים את המהירות שלך לזו של הרכב ממול כשאתה על קרוז קונטרול - הרבה לפני מצב של תאונה אפשרית, כלומר לא ברגע האחרון אלא עשרות מטר לפני. עד כה היא לא פספסה, אז אולי כל ההנחה הראשונה שלי כאן למעלה שהיא לא מזהה רכבים לא נכונה. לגבי הולכי רגל, בוא לא נגיע לסיטואציה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיוניק - עובד מאוד.

לצערי נבדק נסיונית.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ניסיון אישי עם מערכות בלימה אוטונטומית - לי יש רק צפצפה מתוצרת הארץ.

לפני מספר שנים ה-IIHS פרסם מחקר על יעילות מערכות הבלימה האוטונמית. אז צריך להתחיל בכך שמדובר בערב רב של מערכות שמוגדרות ופועולות באופן שונה. חלקן מוגבל למהירויות נמוכות וחלקן פועל גם במהירויות בין עירוניות, חלקן נועד למנוע תאונות וחלקן רק להפחית מחומרתן, וכמובן שלכל יצרן הטכנולוגיה שלו, על יתרונותיהן וחסרונותיהן. אז המחקר הזה (שכאמור, התיחס למערכות מדורות מוקדמים) הראה ירידה של עשרות אחוזים בתביעות ביטוח כתוצאה מתאונות פרצוף-תחת, כולל ירידה של כ-40% (למיטב זכרוני) במספר הנפגעים בתאונות כאלה.

דרך אגב - ה-IIHS בדק גם מערכות התראה (בסגנון של מובילאיי ואיואקס) ומצא כי הן מפחיתות את מספר התאונות והנפגעים, אם כי בהיקף הרבה יותר קטן מהמערכות האקטיביות, בשיעור שהיה לא מובהק סטטיסטית. ובכל זאת הארגון ממליץ להתקין מערכות כאלה במכוניות שאינן מצויידות במערכות למניעת תאונות חזית - אחור.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סותר את מה שכתבתי: מערכת בלימה אוטונומית היא הדבר הטוב ביותר, מערכת התראה עדיפה על כלום.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם בתחילת הארוע המשאית היתה 5 מ' יותר קרובה גם לא מערכת הבלימה האוטונומית.

אי אפשר לנצח את הפיזיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוידאו הכי מפורסם של בלימה אוטונומית.

אם למשאית היה ציפצוף של מובילאיי היו צריכים לגרד את הילד מהכביש

כי Volvo זה משהו אחר, לא סתם קניתי XC40 עם דרגת בטיחות 8

זה לא עובד / לא עובד

יש באתר של NCAP מבחנים, יש ציונים בסקלה של 100 לכל סוג של מבדק בטיחות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הארוע המצולם (ורקצת OT) - כדי למנוע אותו יש רק דרך אחת: החוק האמריקאי והקנדי שלפיו כאשר ה-school bus עוצר ומוציא את השלט האדום הקטן כל התנועה בשני הכיוונים עוצרת.

לכל מערכת יש המגבלות שלה. זמן ודיוק זיהוי הסכנה, זמן התגובה, וכמובן מרחק העצירה של הרכב במהירות ובתנאים הנתונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...