Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנדה (טורונטו, מונטריאל, קיובק)+ ארה"ב - 3 שבועות עם תאומים בני 4

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 1754 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשמח לקרוא עוד פרטים, בדגש על ההסתדרות עם הילדים. התאומות שלי קרובות לגיל של התאומים שלך ואשתי מדי פעם מעלה את הנושא של טיול חו"ל איתן. גם אנחנו לא אנשי בטן-גב, ואני נוטה ליירט את הרעיונות האלו שלה. היינו איתן פעמיים באילת וכל פעם הופתעתי שהנסיעה עברה די רגוע... טיסות של שעות רבות נשמעות לי כמו פוטנציאל התחרפנות רציני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי לא הצלחתי להמשיך לפרט, המשך יגיע בעוד 2-3 ימים לאחר שאחזור לארץ.

לגבי הילדים, אשמח שתכוון אותי אבל אספר את ההשלתשלות :

טיול עם כל המשפחה המורחבת, בגללנו (עם הילדים) רצו לקחת נופשון עם בטן גב, אני מרגיש בזבוז עצום ושעמום גדול, מבחינתי זה לא מנוחה אלא סיוט.

כיוונתי את הטיול לטיול רגיל (למורת רוחם של אמא שלי בעיקר ואחותי שהצדיקה אותה, הרי עם ילדים זה קשה).

אחותי תכננה את הטיול, עשתה אותו מרווח ועם יום שבו אנחנו התפצלנו לגן שעשועים עבור הילדים ולשאר המשפחה היה יום חופשי.

הלכתי לטיול בחשש אבל עם הרגשה טובה, לא יודע להסביר למה.

ישבתי והסברתי להם שאנחנו יוצאים לטיול במדינה אחרת, הסברתי להם מה זה מדינות, מה זה שפות, מה אנחנו הולכים לעשות, איפה אנחנו הולכים להיות, מה הם יראו בשדה תעופה, מה יקרה כשהם יעלו על המטוס, כשמהטוס ימריא, מה נעשה כשננחת, על הגן שעשועים שנהיה בו ולאט לאט הזכרתי והסברתי כל תקופה.

הטיול היה הצלחה - כל כך נהננו, כולנו, ממש, עשינו מגלשות אלפיניות, היינו ברכבלים, כל הטיול היה מלא בפעילויות מסקרנות ולדעתי מפתחות, כל מקום הסברתי מה הולך להיות ומה אנחנו נעשה, הילד עד לא מזמן זכר שמות של עיירות שהיינו בהם ושמות של המלונות.

טיול ב - עשיתי לאשתי הפתעה ולקחתי אותה לוילנה, עם הילדים (לא היה ביביסיטר), הפתעה מוחלטת לכולם, היה ממש כיף, שיחקנו בשלג, גלשנו בשלג, זרקנו שלג, קפאנו אבל היה כיף.

ומכאן כבר ניתן להבין מה גרם לי לעשות את הטיול הזה בכיף, כפי שאמרתי, היה כיף, נהננו (גם הם), אבל הם איבדו את זה בשבוע האחרון, הם כבר צריכים את הבית, מרגישים את זה.

אני חושב שהמפתח זה ההסברים, אני מסביר ומספר לילדים שלי הכל, כולם אומרים לי שאני מגזים, שיש דברים שהילדים לא צריכים לדעת ושאני מדבר יותר מדי, ילדים הם חכמים ומבינים וקולטים הכל ולכן הבטחתי לילדים שלי שאני לא מסתיר מהם כלום (בעקבות מקרה שלא אפרט עליו כאן).

לטיסות ארוכות מכינים סרטים/סדרות מבעוד מועד, בטיסה הלוך הארוכה היו מסכים אישיים וסדרות והם ישבו וראו

בנוסף גם מרדימים אותם וזה גם מעביר כמה שעות.

אני אומר, תנסה, אם תעשה עבודת הכנה טובה, כנראה שתופתע לטובה.

לי אישית ההתנהלות היום יומית לא יותר קשה לי מאשר סופ"ש "איך מעבירים את הזמן" בבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמן.

גם אני מטייל בחו"ל מאז שהבן הצעיר היה בן 3. הכנה נכונה מבחינת בחירת האתרים וההנאה שלהם שלמה. הבעיות היחידות היו שליטה בכוח במקומות צפופים - הפחד הגדול ביותר היה נתק במקומות הומים כגון המטרו של פריז (אבל המצאתנו "נוהל פריז" - יצירת שרשרת באחיזת ידיים כאשר אחד המבוגרים מוביל והאחר מאסף) , והכל בא על מקומו בשלום. ומרפקים בצלעות, אבל זו תופעה הנגרמת על ידי ריבוי כרומוזומי Y על ספסל אחורי אחד.

יש בזה עוד דבר טוב, החבורה התבגרה על טיולים, וכיום יודעים להתארגן ולהסתדר עצמאית היטב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

תודה על השיתוף, יש לי רק שתי הערות קטנות שאינן קשורות בהכרח למסלול אלא יותר לקנדה עצמה ולחברת התעופה הלאומית שלהם.

אני גר בספרד וטס פעם בחצי שנה לארה"ב בענייני עבודה. את הטיסה האחרונה (לדטרויט) לקחתי דרך טורונטו עם אייר קנדה, ורק בשדה התעופה גיליתי שלפני מספר שנים נכנס חוק חדש שדורש גם מישראלים אישור כניסה אלקטרוני (eTA) למדינה, אפילו אם נוחתים שם רק בשביל לתפוס קונקשן. למזלי היה תור גדול בצ'ק-אין ולכן הספקתי לעשות את האישור הזה אונליין מהטלפון ולקבל אותו מיד למייל. סה"כ מהשאלות שנשאלו בטופס התרשמתי שזו בעיקר דרך קלה לגייס עוד 7 דולר מכל נוסע ולא באמת אמצעי 'בטחוני', למרות שכך זה מוצג. האישור תקף לעשר שנים.

המטוס של אייר קנדה די אכזב בשביל טיסה של 9 שעות, בואינג 767 ישן למדי עם אפס אבזור או אווירה, אבל כן הייתה מערכת בידור מהסוג שמתחברים אליה עם המכשיר הנייד דרך WiFi ואז רואים סרט או שומעים מוזיקה. מבחר הסרטים מוגבל, אבל לא רע בסה"כ. המערכת עובדת היטב למי שמרגיש בנוח עם הממשק, אבל אני פחות אופטימי לגבי יכולתם של אנשים מבוגרים או טכנופובים להנות ממנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסתי פעמיים עם AC, פעם אחת לפני עשור, פעם נוספת לפני שנה. בטיסה הראשונה הדיילות נעלמו 5 דקות אחרי ההמראה הופיעו שוב רק לבדיקת חגורות לפני הנחיתה. מדובר הטיסה של 6 שעות.

בשנה שעברה זו היתה טיסת פנים, הודיעו לי על ביטול הטיסה בבוקר (את הצ'ק אין עשיתי יום קודם) במייל (שפתחתי במקרה) ובלי לציין איך להתקשר כדי לתאם טיסה אחרת. לקח לי חצי שעה ויותר למצוא את המספר. ואת המזוודות השאירו בנמל המוצא, הביאו למחרת ואז פישלו עם המשלוח למקום בו שהיתי. שירות ירוד במיוחד.

לגבי ה-eTA - קיים בארה"ב, באוסטרליה, ניו זילנד ועוד מדינות (למי שפטור מויזה). צפוי בעוד כשנתיים גם לשנגן.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד בערך שבועיים טס עם זוגתי לROAD TRIP של 3 חודשים ברחבי קנדה, מסלול מעגלי שיתחיל ויגמר בקלגרי.

אשמח לשמוע על מקומות שחייב לבקר בהם, המרחק לא רלוונטי שכן יש זמן, ונלון בדרכים בCAMPER VAN. רוצים טבע.

טסים עם אייר קנדה, מקווה ש"ניפול" על מטוסים טובים, קונקשן בטורונטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוך פארק לאומי Banff :

Lake Louise, Lake Emerald, קרחונים.

Jasper National Park

בוונקובר :

Capilano Park

Vancouver island

אפשר טיול אופניים סיבובי בסטנלי פארק.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא איך אתם מחלקים את זמנכם בין האזורים השונים.

הנהיגה בכלים הכבדים האלה לא מהירה. אני לא יודע איזה רכב שכרתם, אבל הם מתחילים בגודל של ואן בינוני ומגיעים לגודל של אוטובוס 12 מ' שגורר אחריו עגלה עם הרכב הפרטי, בשביל טיולים במקומות שאליהם המפלצת לא נכנסת.

ולאד - האי וונקובר זה לא "בוונקובר". מדובר באי ששטחו 31,000 קמ"ר - פי 1.5 ממדינת ישראל. אין שום בעיה להעביר בו שבוע - שבועיים.

עוד מעט אמצא את הפנקס של אשתי ואעלה את התכנית שלי - בערך שבועיים שהחלו בוונקובר והסתיימה בקאלגרי.

לגבי טיסות - אני מניח שאתה טס לטורונטו ומשם ממשיך בטיסת פנים. את הניסיון שלי בטיסת פנים מקאלגרי לטורונטו כבר כתבתי אתמול (הודעה 20 בשרשור). מכל מקום, תביא בחשבון שאייר קנדה אינה חברה מצטיינת במיוחד. מידע על המטוסים והשירות תמצא באתר החברה וכאן, את הדגם בו אתה צפוי לטוס תמצא בדרך כלל בהזמנה שלך. תביא בחשבון שטיסות הפנים בין ערים מרכזיות יוצאות כל שעה - שעתיים, כך שאם פספסת - לא נורא. המחיר בטיסות פנים אינו כולל מזוודות, כך שכדאי שתבדוק מראש שאין שם איזה עז, ובמקרה הצורך תוסיף מזוודות (עד כמה שאני זוכר עלה לי 25 דולר קנדי ליחידה, לא נורא).

המלצה חמה אחת - תכנן לך לפחות יומיים בקלגרי לפני שאתה שוכר את הרכב. העיר עצמה לא במיוחד מעניינת, אבל תזקק להתאמת השעון הפנימי שלך להפרש של 9 שעות מהארץ לפני שאתה מתחיל לנהוג ברכב כה שונה מזה שאתה נוהג ביום יום, בכבישים ובתנאים שאינך מכיר.

לגבי נהיגה - חפש במרשתת. התמרורים שונים לחלוטין מאלה המוכרים לנו, איזה תערובת בין השיטה האירופית, השיטה האמריקאית ואי אילו המצאות מקומיות. גם בתוך קנדה יש הבדלים בין הפרובינציות, במיוחד שים לב להגבלות מהירות שונות - במזרח בדרך כלל עד 100 קמ"ש, במערב (BC) מגיעה עד 120 קמ"ש. לא נתקלתי במצלמות אבל לא מעט לייזריסטים שעומדים במקומות מוזרים, למשל על איי תנועה ומפרדות. ברמזורים הפניה ימינה באדום מותרת אלא אם יש (בד"כ על זרוע הרמזור) תמרור האוסר זאת, וכן איסור מוחלט בעיר אחת בקוויבק. פניה שמאלה בירוק דומה לזו שבאירופה, אבל אם הרמזור מהבהב (הבהו מהיר ו\או יש בו חץ שמאלה הפניה "מוגנת".

לגבי הכניסה לקנדה - אני נכנסתי בוונקובר, וזה היה די מגניב. חשוב מאד להסדיר את ה-eTA מראש . הכניסה עצמה אוטמטית לחלוטין - אתה נעמד מול איזה מכונה, מצטלם, זוגתך מצטלמת, ואז אתה עונה על שאלון אין סופי לגבי מה שהבאת אתך. בסופו אתה מקבל את הויזה בצורת תלוש שאתה מצרף לדרכון. ביציאה מאולם ביקורת הגבולות (אני מעריך שוונקובר היו איזה 150 עמדות, אבל זה שער כניסה מרכזי לבאים ממזרח אסיה. מן הסתם טורונטו עוד יותר גדול, אבל אולי מסודר אחרת). יש אולי איזה פקיד שמציץ עליך.

לגבי המעבורות לאי וונקובר - יוצאות משני נמלים, האחד מצפון לעיר וונקובר והאחר בדרומה. וודא לאן אתה צריך להגיע. הפרינציפ הוא שאתה מגיע, משלם בכניסה, ואז מכוון לתור בהתאם לסוג הרכב שלך. אתה יכול להבטיח מקום בהפלגה מסויימת אם תזמין מקום מראש (עולה עוד כמה דולרים). המחיר לרכב פרטי לכיוון הוא 100 דולר קנדי, יתכן שהואן שלך, בגלל אורך או גובה, יהיה יותר יקר. זה אתר חברת המעבורות. ודא מראשר בחברת ההשכרה כי אין הגבלה על עליה למעבורת (לי לא היתה בעיה) ולפי איזה קטגוריית רכב עליך לשלם.

תחבורה ציבורית: תשתמש בה בערים, לא תרצה להסתובב עם הגמל במרכז העיר. בקלגרי אתה משלשל סכום מדוייק לקופסא שליד הנהג. אין כרטיסים. בוונקובר זה יותר יפה - אתה משתמש בכרטיס האשראי כמו ברב-קו - מצמיד אותו לקורא בכניסה לאוטובוס. ברכבת הפרברית ובמעבורות העירוניות עליך להצמידו שוב ביציאה, אחרת יחייבו אותך בנסיעה עד סוף הקו. בכלל - עליך לוודא כי כרטיסי האשראי שלך מתאימים לתקן EMV (עם צ'יפ, ועליך להכיר את קוד הכספומט) וגם ל-contactless, מה שפחות טריויאלי בכררטיסים הישראליים. מסומן בסימול דומה לזה של WiFi או באיזה שם מסחרי על הכרטיס. אם אין לך הדבר הזה טפל כבר עכשיו בהחלפת הכרטיס לאחד המכיל את הטכנולוגיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

lesles - שלחתי לך ה"פ מפורטת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...