Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנדה (טורונטו, מונטריאל, קיובק)+ ארה"ב - 3 שבועות עם תאומים בני 4

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 1734 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרבה מידע על קנדה בפורום לא מצאתי, ישבנו הרבה זמן כדי לבנות מסלול, אז אני משתף פירוט של הטיול כדי שאולי יעזור למישהו בעתיד.

יש לי חבר שהיגר לקנדה לפני כמה שנים, "תבואו לבקר" נזרק באוויר הרבה, הילדים גדלו ובסוף הוחלט ללכת לבקר.

יש לי הרבה מידע לכתוב, והטיול עדיין ongoing, מדי פעם אוסיף עוד ועוד מידע ככל שיש לי זמן לכתוב אותו.

החבר גר בפרברים של טורונטו, מרחק כ 40 דקות נסיעה, מארח אותנו כיד המלך באמת שאין מילים.

ישבנו על המפה ורצינו לעשות סיבוב מעגלי, לעלות למעלה לכיוון מונטריאל, קיובק ואז לרדת למטה ולעבור את הגבול לארה"ב ולחזור חזרה.

בהברקה של רגע פיצלנו את זה ל 2 טיולים, האחד של 4 ימים בארה"ב (יום 5 במפלי הניאגרה בצד הקנדי היותר יפה) ואחד נוסף של 7-8 ימים באזור מונטריאל וקיובק.

טיול ארוך עם ילדים (בגיל הזה) הוא כמובן לא פשוט, הפיצול נתן להם אתנחתא שהם היו צריכים אצל החבר, אווירה של בית, משחקים עם הבן שלהם, וסביבה יותר רגועה מאשר בתי מלון מתחלפים.

הילדים שלי הוכיחו עצמם (בעיניי כמובן) כנינג'ות בכל הנוגע לטיולים, הם זורמים איתנו, חוזרים למלון מאוחר (לרוב 11-12 בלילה) ולרוב אין תלונות - אנחנו מסוג האנשים שאין אצלהם בטן גב, מהבוקר עד הלילה אנחנו מטיילים.

אך אנחנו לקראת סוף הטיול ואנחנו מרגישים שזה קצת יותר מדי בשבילהם, הם מתחילים לאבד את זה ולהשתגע דיי בקלות, הם אמרו לנו כמה פעמים שהם רוצים לחזור לבית של החבר, המסקנה שלי היא שבגיל כזה בטיול ארוך כזה צריך גם אווירה של בית, או טיול קצר יותר (הייתי אומר שבועיים).

חודש יוני נבחר לטיול בהמלצת החבר בגלל מזג האוויר, במאי עדיין קר, יולי כבר חם, אני הייתי אומר שצריך להתחיל באמצע/סוף יוני, כי היינו בכמה מקומות שהעונה מתחילה בתחילת יולי וזה קצת דפק אותנו, בנוסף יש עדיין ימים של גשם.

טיסות

הוזמנו דרך אלאיטליה ישירות.

בשרשור אחר שמעתי פחדים, כבר טיסה שנייה שלי איתם ואני סה"כ מרוצה, קראתי כתבות שמראות שכל פעם שיש להם בעיות כלכליות מישהו מתערב ומציל אותם, הבנתי שהממשלה לא רוצה לתת לחברה ליפול, לקחתי "סיכון" והכל בסדר.

שאר הטיסות היו בטווח של +200 דולר לכרטיס, ללא עצירות בטווח של +300 דולר לכרטיס.

התחלנו טיסה ב 9 בבוקר, נחתנו ב 19:00 בערב.

איני מתמצא בסוגי מטוסים, הטיסה הראשונה לרומא הייתה כקופסת סרדינים צפוייה.

הטיסה השנייה הייתה נראית כסוג של מתנה משמיים, מושבים הרבה יותר מרווחים, עם מסכי טלויזיה וסרטים לילדים, אוכל סביר, סה"כ טיסה של 9 שעות מרומא לטורונטו עברה בקלות יחסית, הילדים גם ישנו כ 5-6 שעות מתוך הטיסה.

המשך יבוא.

עריכה אחרונה על ידי phpclub
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אנחנו לפני 4 שנים טיילנו בקנדה ( משפחה 6 נפשות , אוגוסט, חודש שלם).

נחתנו בטורונטו, 3 ימים באונטריו ואחרי זה טיסה לקלגרי. משם ברכב שכור במשך שבוע התקדמנו עד ואנקובר ( דרך שמורות טבע, קרחונים, אגמים בצבע תורקיז ועוד.). שבוע בוונקובר ( כולל האי ויטוריה ) ואחרי זה טיסה בחזרה לטורונטו.

שוב שכרנו רכב ונסענו לקוויבק ( דרך אוטווה, מונטראול. בקוויבק הזמנו שייט עם לוויטנים ( 3 שעות באוטובוס עד הספינה + 4 שעות תצפיות על כמה סוגים של לוויטנים ). בסוף עוד כמה ימים בטורונטו וחזרה לארץ.

גם אנחנו טסנו באליטליה ( זול וכצפוי בינוני , אבל לא נורא ).

בתי מלון, טיסות פנים, רכבים שכורים - מדהים עד כמה הכל תיקתק ללא תקלה אחת, למרות שהיו המון אנשים בכל מקום ( אוגוסט ).

חייב לחזור שם שוב מתישהו....

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום הביקור שלי לפני שנה. דומה לזה של ולאד, רק בכיוון ההפוך, בלי קויבק ובלי ילדים. גם כך 3.5 שבועות זה הרבה זמן חופש. מדובר בטיול די יקר, אבל הנופים מרשימים. מצד שני, ההתרשמות מהחומר האנושי, איך לומר בעדינות, לא משהו.

כמה הערות:

ולאד - האי הוא Vancouver Island, ויקטוריה היא בירת הפרובינציה BC.

שלושה ימים באונטריו זה כלום. רק בטורונטו צריך יותר. בעיר הזו יש בעיה של מרחקים עצומים שגוזלים הרבה מאד זמן נסיעה.

php - לא פירטת את המסלול. כדאי לפרט משהו על המקומות בהם ביקרתם, על הלינה, על הנסיעות. אפילו איזה רכב שכרתם.

לגבי ה"תלונה" על הטיסות הטיסות של מרבית חברות התעופה לישראל נחשבות, מבחינת הציוד, לטיסות פנים אירופיות. בהתאם לכך מטוסים ללא מערכת בידור, ובדרך כלל רק מחלקת תיירים צפופה. אם יש מחלקת עסקים היא צנועה מאד. לעומת זאת טיסות טראנסאטלנטיות מבוצעות בדרך כלל במטוסים המצויידים במערכת בידור, עם כי לא בהכרח יותר מרווחים. בשנים הקרובות צפויה כניסת מטוסים קטנים לטיסות ארוכות (משפחות 320neo ו-737max), בחלק מהחברות אלה יהיו קרונות בקר. היתרון יהיה טיסות ישירות (ללא קונקשן) גם ליעדים פחות מרכזיים. סנונית ראשונה נראה בארץ עם טיסות של ארקיע להודו ב-321NX החדשים שלהם. ולי יש זכרון לא סימפטי מהטיסה עם WOWAir (שנסגרה בינתיים) לאיסלנד. הדברים הצפופים האלה הם עתיד התעופה האזרחית, לפחות לשנים הקרובות. נצטרך להתרגל לכך שהמחיר הוא המלך, כל השאר נגזר ממנו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטורונטו היינו 3 ימים בהתחלה, יומיים באמצע ו 5 ימים בסוף.

שם היה לנו מקום לינה אצל חברים, אבל עדיין , הטיול הזה מאוד - מאוד יקר ושווה ביותר.

בכל הנסיעות שלנו ממש נהנינו מקרייזלר גרנד וויאג'ר ( &town country ).

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערב מרשים מאד. אבל המרחקים גדולים וצריך להביא בחשבון הרבה שעות נהיגה.

בשלבי התכנון הראשוני אשתי זרקה: אולי נמשיך מקלגרי לויניפג? הצצה של כמה שניות במפות גוגל גרמה לדחיה בשאט נפש של הרעיון לנהוג עוד 1300 ק"מ. אפילו הנהיגה מאדמונטון לקאלגרי, עם סטיה ל-Drumheller (סוף העולם שמאלה וימינה, ובהחלט שווה את 200 הקילומטרים הנוספים). היתה יותר מ-500 ק"מ די מתישים על הגמל.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה"תלונה" על הטיסות הטיסות של מרבית חברות התעופה לישראל נחשבות, מבחינת הציוד, לטיסות פנים אירופיות. בהתאם לכך מטוסים ללא מערכת בידור, ובדרך כלל רק מחלקת תיירים צפופה. אם יש מחלקת עסקים היא צנועה מאד. לעומת זאת טיסות טראנסאטלנטיות מבוצעות בדרך כלל במטוסים המצויידים במערכת בידור, עם כי לא בהכרח יותר מרווחים..

אציין רק שיוצאות דופן מבחינה זו הם בריטיש, איבריה וסוויס שמפעילות טיסות לארץ במטוסים ארוכי הטווח שלהם, אם כי האחרונה גם מפעילה לפעמים מטוס צר גוף בתצורה אירופאית בטיסות הבוקר מתל אביב תלוי ביום ובעונה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בריטיש מפעילה גם 321, האמת היא שלא שמתי לב באיזה תצורה. כבר כתבתי לפני מפר ימים ואני חוזר: באותה נסיעה לקנדה טסתי אתם הלוך ב-321 ו-380, חזור ב-789 ו-772. כמובן בחלקת תיירים. האמת - לא חשתי הבדל ביניהם מבחינת הנוחות. סויס תמיד הפעילה טיסה אחת ב-320/321, המעבר לשתי טיסות ברחבי גוף די חדש (אני חשוב שמאז שהחלו לקבל את ה-777 החדשים). גם המעבר של איבריה מ-319 (עם הבלחות של 340) ל-330 כל השבוע הוא די חדש. יש עוד כמה חברות שטסות מארופה לת"א ברחבי גוף (אירופלוט שמפעילה מכל הבא ליד, טורקיש, לפעמים אוקראינה).

מכל מקום, כמי שטס ב-economy אין לי אין שום ציפיות מחברות התעופה. רק שיצאו בזמן ויטוסו בבטחה. הנוחות נעלמה עם מושבי ה-"35 (ואני יודע שגם ההנדסה של המושבים השתפרה), רמת האוכל ירודה ואני מביא סנדביצ'ים מהבית, והבידור שלי נמצא בחוברת או הטלפון או המחשב שלי.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הA321 שבריטיש מפעילה (בלו״ז הקיץ כשיש לה שלוש טיסות יומיות) היא מה שנקרא תצורת Mid Haul, כלומר לטווחים בינוניים, אז יש לה מושבי ביזנס זהים למושבי הביזנס של סוויס במטוסי ארוכי הטווח, והמושבים בתיירים מגיעים כולם עם מסכים אישיים (וחיבורי USB).

סוויס מפעילה שילוב של מטוסים צרי ורחבי גוף בקו לתל אביב כבר שנים.

ה319 שאיבריה נהגה להפעיל לארץ בדומה ל321 של בריטיש, היה גם הוא בתצורה שונה מהצרי גוף הרגילים שלהם, וגם הוא היה בתצורת טווח בינוני, אבל הA330 שהם מפעילים היום הוא בהחלט שדרוג אמיתי בקו.

אתה צודק לגבי איירופלוט וטורקיש.

אגב לופטהנזה עד לפני שנים ספורות הפעילה גם היא מטוסים רחבים לארץ כולל תיירים, ביזנס ופירסט ב747,וA340.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכיתי לטוס באלה של LH לפני עשור. ה-346 זכור לי כאחד הנוחים שטסתי בהם. אבל הדגם הזה יוצא מהשירות בכלל.

אני יודע שאתה טס מלפנים, אז נקודת המבט שונה משלי, מהספספלים האחוריים :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכוון לפרט הכל, פשוט לוקח זמן לכתוב ואני עדיין בטיול..

לצערי הוחלט לוותר על הצד של וונאקובר כי הימים לא הספיקו כדי לטייל שם כראוי, התארחות אצל חבר דורשת כמובן גם "זמן איכות" איתו ובהתאם פחות טיולים.

ברשותכם אני מעדיף שהשרשור לא ילך שוב לכיוון סוגי המטוסים, זה לא המטרה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, כרגע, לקראת הקיץ, נושא הטיסות חם במיוחד.

כמה תמונות מטורונטו\מפלי הניאגרה\אלף האיים והשרשור שוב על המסלול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שאתה טס מלפנים, אז נקודת המבט שונה משלי, מהספספלים האחוריים :-D

מקבל.

אגב זה לא שלא יוצא לי לטוס גם מאחור... :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיול כזה עם תאומים בני 4?

אתה בחור אמיץ :ok:

אתה לא האדם הראשון שאומר את זה, זה דיי דומה למה שאנשים אומרים כששומעים שיש לך תאומים. כן זה קשה, אבל מתגברים.

זה הכל עניין של גישה - גם של ההורים וגם של הילדים.

יש אנשים עם ילד אחד שרק המחשבה על טיסה לחו"ל עושה להם צמרמורת.

זה לא החו"ל הראשון ולא השני איתם והרגשנו שהם זורמים, הם מגלים עולמות חדשות (כמונו), אני דואג להכין אותם, לספר להם ולהסביר להם מה אנחנו הולכים לראות, מה הולכים לעשות, תוך כדי הטיול מסביר מה הם רואים וסה"כ (לרוב, לא תמיד כמובן) הם מגלים סקרנות ועניין.

אנחנו כמובן מתאימים את הטיול גם אליהם, ילד אחד אוהב מוזיקה אז הולכים לפסטיבלים, ילד שני אוהב רכבות אז הלכנו למוזיאון רכבות, רואים שהם עייפים אז נותנים להם לנוח, וכו'.

אני לא מרגיש שהטיול קשה יותר מאשר סדר יום רגיל בבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באופי הילד/ים. יש ילדים ממש נוחים לטיולים בגיל 4,

ואם מדובר בצמד בנים-אינדיאנים אז טיול ארוך זאת הפעילות הכי מהנה שיש. פות"ש דואג להכין אותם מראש לכל סיטואציה וזה משהו שהרבה מבוגרים מפספסים, ילדים מאוד אוהבים את תחושת הביטחון הזאת כשסדר היום מתרחש בדיוק כמו שההורים הכריזו עליו מראש.

יאללה תמונות :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...