Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי עקיפת רכב מימין

שימו לב! השרשור הזה בן 1742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יוצא לי הרבה פעמים לעקוף מצד ימין רכבים שלא זזים מהנתיב השמאלי, אבל תמיד עלתה השאלה האם זה חוקי, פשוט לעבור נתיב, לעקוף (או לחלוף על פניו) מבלי לחזור לשמאל.

זה חוקי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חוקי.

גם נסיעה בנתיב השמאלי ללא הצורך זאת עבירת תנועה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חוקי.

גם נסיעה בנתיב השמאלי ללא הצורך זאת עבירת תנועה.

אז מה שאתה אומר שאם בצורה היפוטטית רכב נוסע 90 בנתיב השמאלי אסור לי ליסוע בנתיב הימני 90 ולחלוף על פניו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ובצורה היפוטטית, במקרה של עקיפה מימין, שניהם צריכים לקבל דוחות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם גם ללא מעבר נתיב זה נחשב לעקיפה? למשל אם אני נוסע ב-90 קמ"ש (במהירות המותרת) בימני ויש מישהו הרבה לפני שנוסע ב-60 קמ"ש בשמאלי, האם אני אמור לבלום כשאני מתקרב אליו?

ומה קורה אם הוא מאט? אני אמור לבלום ביחד איתו? קורה לפעמים שאני נוסע באזור עם עליות, לפני העליות בכל הנתיבים נוסעים ב-90 וקורה שרכבים בנתיב השמאלי לא סוחבים בעליה ומהירותם יורדת ל-50-60. האם הרכבים בנתיבים הימניים אמורים להאט את מהירות נסיעתם?

אני נתקל במצבים כאלה כמעט בכל יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה הי בדרך כלל בכבישים לא עמוסים. אני נתקל בה ב-22 על בסיס יום יומי. אוטבוסים שהחליטו שהנתיב השמאלי הוא נת"צ, משאיות וסתם חולמים באמצעי, ורק הימני פנוי.

בארצות מתוקנות שני הנהגים - גם המתנחל וגם העוקף - נענשים. בישראל נדיר שאפילו אחד נעצר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם מה שאני מבין מהחוק אבל זה נשמע ממש לא סביר.

מצד אחד צריך להסתכל קדימה על הכביש ומצד שני לעקוב אחרי הנהגים מצד שמאל.

אם אני נוסע באותה המהירות של מישהו בשמאלי והוא מחליט להאט בלי סיבה, יוצא שאם לא שמתי לב לכך באותו רגע, אני עוקף אותו ומבצע עבירה.

(זה גם לא סביר בלי קשר לזה, רכב שמחליט לנסוע על 50 בשמאלי יגרום לפקק ענקי)

נראה שבזמן האחרון התחילו לאכוף עקיפות מימין ולכן זה חשוב, מכיר כמה מקרים.

לאלו שתקועים בשמאלי לא עושים כלום.

עריכה אחרונה על ידי z123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצבים כאלה אני בדרך כלל מאט וממתין קצת עד שהמתנחל יתעשת. אם אינו זז הוא מקבל צפירת תשומת לב קצרה ואני עוקף מימין, אבל אני גם מודע לכך שאיזה שוטר עלול לעצור אותי. בדרך כלל אני ממתין מספיק זמן כדי שאותו שוטר יבין שהסבלנות פוקעת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תק' (מס' 9) תש"ל-1970 תק' (מס' 11) תשע"ח-2018

(ב) מותר לנוהג רכב לעקוף רכב אחר מצדו הימני במקרים אלה:

תק' (מס' 4) תשנ"ה-1995

(1) נוהג הרכב האחר נמצא בנתיב לפניה שמאלה בלבד או מתכוון לפנות שמאלה ואותת על כך;

(2) בפניה שמאלה אל כביש חד-סטרי או אל כביש שיש בו שני נתיבים או יותר בכל כיוון נסיעה ועד שנוהג הרכב האחר השלים את פנייתו לתוך הנתיב השמאלי;

תק' תשנ"א-1990 תק' (מס' 11) תשנ"א-1991

(3) נוהג הרכב נוסע בנתיב שיועד לתחבורה ציבורית;

תק' (מס' 4) תשנ"ה-1995

(4) נוהג הרכב נוסע בנתיב המיועד לפניה ימינה בלבד.

תק' (מס' 9) תש"ל-1970

(ג) בלי לפגוע בהוראות תקנת משנה (א) ותקנה 35, בכביש חד-סטרי שיש בו שני נתיבים או יותר באותו כיוון נסיעה, אשר מחמת צפיפות התנועה נעים בו כלי רכב בטורים בכל נתיב, לא יראו כעקיפה את תנועתם של כלי רכב הנעים בנתיב אחד והנוסעים במהירות העולה על המהירות שבה נוסעים כלי הרכב שבנתיב האחר, ובלבד שהדבר לא יגרום הפרעה או סיכון לתנועה.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה שאתה אומר שאם בצורה היפוטטית רכב נוסע 90 בנתיב השמאלי אסור לי ליסוע בנתיב הימני 90 ולחלוף על פניו?

אם שניכם נוסעים על 90 קמ"ש אף אחד לא יעקוף אף אחד.

אלא אם הרכב השני זה סובארו פשע ישנה ולך יש BMW חדשה, אז ה-90 שלך יותר מהיר מה-90 שלו וכן תצליח לעקוף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון כאן היפוטתי בעיקרו.

ברובם המוחלט של המקרים, אם תעבור ("תעקוף") בטור הימני במהירות העולה על המהירות בה נוסע הרכב בשמאלי, ואפילו אם הוא בודד בנתיב, ושוטר נוכח במקום, לא יקרה כלום. לצערי גם לא ל"סמולן"...קרא מה שכתב השמנצ'יק בהודעה #10 לעיל.

אם תבצע זגזוג על הכביש, תצפור ותהבהב באורות כאילו שמו לך פלפל חריף על הז..נב, יש סיכוי שהשוטר יסמן לך לעצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה עכשיו נסעתי בכביש 6 בקטע הצפוני שלו לכיוון דרום

ג'יפ גורר אופנוע ים התנחל במסלול שמאל ואני הגעתי אליו במסלול הימני

עכשיו נהיה פקק מאחר והכביש נחסם עד שלא היתה לו ברירה אלא לפנות את המסלול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...