Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט סוניק RS - האם יש טעם\אפשרות להנמיך סל"ד בעמידה?

yonisi
שימו לב! השרשור הזה בן 1769 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

פתחתי שרשור שנה שעברה לגבי צריכת דלק גרועה של סוניק RS שנתון 2014:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?663015-%D7%A9%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%98-%D7%A1%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A7-RS-2014-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%AA-%D7%93%D7%9C%D7%A7-%D7%9E%D7%96%D7%A2%D7%96%D7%A2%D7%AA&highlight=%D7%A9%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%98+%D7%A1%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A7

הרכב אצלי קרוב ל 10 חודשים. מנוע 1.4 טורבו שאני יודע שאינו חסכוני, וגם אופי הנסיעה ביומיום (אצל אשתי 90% מהזמן) אינו ידידותי לצריכת דלק, נסיעות קצרות, הרבה הנעות, ורוב הנסיעות עירוניות וצפופות\איטיות יחסית (המון רמזורים, עצירות וכו', פחות נסיעה בשיוט פרברי).

צריכת הדלק בעיר כרגע עם מזגן מגרדת את ה 7.2 וזו צריכה גרועה.

הבעיה היא שבנסיעה בינעירונית הרכב עושה 16.5 שזה מצוין - ז"א אין לכאורה שום בעיה מכנית - הרכב גם מגיב ונוסע מצוין. אין תלונות.

בנסיעה עירונית "פרברית" עם מקום לשיוט, אפילו עם רמזורים באמצע הצריכה (משוערכת על ידי, ואני די טוב בזה, אז תאמינו) בערך 10-11.

המסקנה מהמספרים ומהנסיונות שעשיתי היא אחת (מבלי להלאות אתכם בפרטי פרטים, אבל שוב תסמכו עלי, אני יודע למדוד ולשערך בצורה די טובה):

כל עוד הרכב במצב "נסיעה", הצריכה סבירה והגיונית.

כשהרכב "עומד" לגמריי - הצריכה גבוהה\הזויה.

הגדרה לנסיעה - כל נסיעה שהיא, אפילו צפופה מאוד עם המון רמזורים האטות והאצות, מנסיון שלי עם מד צריכה רגעי (מחובר ל OBD) אני שם לב שאלא אם מדובר בפקק ממש (ואין הרבה כאלה בבאר שבע לשמחתי), הצריכה סבירה למרות שההאצות הראשוניות צורכות הרבה, השיוטים הקצרים שאח"כ שנעשים כמעט בלי גז אמורים לחפות על כך.

מספרים בעמידה - המד הרגעי מראה שכשמנוע חם הצריכה בלי מזגן היא בין 0.6-0.7 ליטר לשעה, ועם מזגן הצריכה בין 1.2 ל 1.8 תלוי בעוצמת המאוורר שנגזר (אני מניח) לעבודת המדחס. כשהמנוע קר או אפילו אם באמצע וממש אחרי הנעה, הצריכה הזויה ולמשך חצי דקה-דקה יכולה להגיע גם לאזור ה 2.5 ויצא לי לראות גם 3.2 ליטר לשעה.

באופן כללי - מרגיש לי שהרכב "חזק מידי" בעמידה, ז"א שאם אני עוזב את הברקס הרכב יחסית זז "מהר", לפחות יחסית לרכבים אחרים שיצא לי לנהוג בהם, ככה זה מרגיש.

השאלה - האם יש מה לעשות עם זה? להנמיך סל"ד סרק או משהו כזה כדי להקטין את צריכת הדלק בעמידה? האם הצריכה בעמידה סבירה בהשוואה לרכבים אחרים? האם יש כיוונונים אחרים שקשורים ושאפשר לשחק איתם? מכל שאר הבחינות הכל תקין ברכב, אין נורות דולקות או משהו כזה והרכב נוסע טוב ומגיב מצוין.

לגבי מצב הרכב - מטופל כמו שצריך אצלי(לא יודע מה היה לפני כן, לא בדקתי היסטוריית טיפולים), עשיתי גם פלאשינג לפני 3K עקב מה שנראה לי כמו לכלוך יוצא דופן בשמן מנוע, מאז השמן יחסית נקי (מושחר באופן סביר אבל הרבה יותר נקי ממה שהיה לפני הפלאשינג). ביישור קו (עדיין לא עברו 10K או שנה מאז) החלפתי הכל כולל פלאגים, שמן, פילטר שמן, פילטר אויר, פילטר דלק, כל החלקים מקוריים.

תודה.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול לעשות שום דבר מאלו שציינת בלי שיהיה לך גישה לתוכנה של המחשב.

טיפולים וכאלה אין בעיה, לכוון דלק וסרק וכ'ו רק עם חיבור למחשב רכב ע"י תוכנה מתאימה

Sent from...somewhere

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שאפשר למקסם את החסכון בדלק בסביבה העירונית, ואם אתה מדבר על פקקים אז אין מנוס, הרכב ישתה דלק, הוא כמעט ולא זז ונשאר מונע קבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין עם זה מה לעשות, ככה זה בהמון מכוניות באופי שימוש כזה.

הסיבה העיקרית לצריכת דלק גבוהה בעיר היא נסעה בהילוכים נמוכים והאצות. באותו סל"ד ובאותו אחוז פתיחת מצערת בהילוך נמוך האוטו יתקדם מרחק קצר יותר לעומת הילוך גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול לעשות שום דבר מאלו שציינת בלי שיהיה לך גישה לתוכנה של המחשב.

טיפולים וכאלה אין בעיה, לכוון דלק וסרק וכ'ו רק עם חיבור למחשב רכב ע"י תוכנה מתאימה

הבנתי, תודה!

איפה הימים שהורידו לי במוסך את הסל"ד סרק בלנטרה 94 כי היא הייתה בולעת דלק? :p

בקשר לנסיעה עירונית, צריכה גבוהה בהילוכים נמוכים - ברור לי שאין מה לעשות עם זה חוץ מלנהוג הכי חסכוני שאפשר, מודע לזה, וגם ניסיתי לנהוג הכי חסכוני והסברתי גם לאשתי איך לנהוג, הבעיה היא שמבדיקה שלי נוכחתי להבין שרוב הצריכה הולכת על עמידה ופקקים, ז"א שגם אם בנסיעה "פרברית רמזורית מתונה" הרכב עושה כולל ההאצות 10, בגלל כל העמידות במקומות היותר פקוקים, זה יגיע ל 7-7.5 הכי טוב.

באסה, ותודה לעונים!

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה לפקקים:

שמור מרחק מהרכב לפניך ותן לרכב להתגלגל על ראשון, כך הוא יהיה בנסיעה לעיתים תכופות יותר והדלק ישמש לצורך נסיעה ולא רק לסרק.

ואם מישהו מאחוריך מתעצבן שאתה שומר מרחק גדול יותר - שיעקוף אותך, תשאר רגוע.. אף אחד לא מתקדם מהר יותר אם הוא צמוד לרכב לפניו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה! הבעיה שבבאר-שבע אין הרבה פקקים, רוב העמידות הן עמידות רמזור ונגד זה פשוט אין מה לעשות :(

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש, מתקרבים בלי גז לרמזור אדום ולא מאיצים עד אליו כמו שמרבית הישראלים עושים, ואז ביציאה מהרמזור, אם יודעים שיש עוד אחד במרחק של 300-500 מטר, מאיצים בצורה יותר הדרגתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הסוניק אני תמיד נוהג ככה (על האימפלה דרך אגב זה כמעט לא משנה, הבהמה צורכת יחסית דומה כמעט בכל מצב :p), וגם הסברתי לאשתי הכי טוב שאני יכול שככה צריכים לנהוג, להאיץ במתינות עד להגעה למהירות סבירה, ומשם עזיבה של הגז ו\או ליטופים קלים כדי לשמור על מהירות סבירה בהתאם לתנאי הדרך. הצריכה הזו שאני מקבל בעיר היא עם נסיעה רגועה בסגנון הזה. אשתי אני מניח קצת פחות חסכונית ממני, אבל בטח שהיא לא מתגרזנת עם הרכב.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1769 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...