Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסעתי עם פקק מיכל דלק פתוח ולא נדלקה נורת תקלה, סובארו B4 2007

Lights
שימו לב! השרשור הזה בן 1759 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

אם אני נוהג ברכב בלי הפקק למיכל הדלק (שסוגר אותו) - ושום "נורת מנוע" בדאשבורד לא נלקת לי ואין שום התראה על כך,

איזה חיישן לדעתכם לא תקין ברכב? SUBARU B4 2.0 2007

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקת אטימות מיכל הדלק מתבצעת לאחר התנעה קרה לכן מוזר שלא נדלקה לך מנורת בדוק או מנוע. אולי הרכבים מהשנתון של רכבך שנמכרו בארץ לא היו מצויידים במערכת לבדיקת דליפות ממיכל הדלק.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח לאחר הנעה קרה, כל מחשב ניהול והאסטרטגיה שלו.

אני דווקא מכיר לא מעט רכבים (בעיקר אמריקאים) שבהם בדיקת אטימות מיכל דלק מבוצעת על מנוע חם במהירות שיוט.

לדעתי, בהתאם לתקנות זיהום אויר מאותה תקופה, רכב 2006 חייב להיות מצוייד במערכת קאניסטר מתקדמת הכוללת זיהוי דליפות וסיווג דליפות (small leak, large leak).

לדעתי לגמרי במקרה, בחצי שעה שנסעת, לא התקיימו התנאים שבהם המחשב מתוכנת לבצע בדיקת אטימות.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם כאן על העזרה והיעוץ.

אחרי קצת בירורים שערכתי, אגש לבדוק את כל מערכת הEVAP בדגש על חיישן לחץ במיכל הדלק.

וכמובן את החיישנים הנוספים שבמערכת הזו , אולי זה המקור לבעיה...

תודה לכולם בכל מקרה, אדווח בהמשך כיצד זה הסתדר בסוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אין תקלה כלל ואין מה לחפש -

לרכב הזה אין בדיקת אטימות מיכל דלק (אם היה היתה נדלקת מנורה האמן לי) מה גם שהוא לא מושלם 100% לתקן OBD2 (ליפנים ניתנה ארכה עד 2010 ).

כאשר המע מחליטה לאוורר את המיכל עפ תכנית עבודה היא מחפשת משוב מחיישן חמצן לאימות וביצוע וכמובן גם מתח 0v מהברז החשמלי שאכן הוא הופעל .

חיים יוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים ראשית תודה,

אם תוכל בבקשה להסביר איך מערכת EVAP אמורה לעבוד ללא שחיישן לחץ במיכל אינו חלק ממנה?

אני לא חולק עליך, רק מנסה להבין כיצד ניתן להפעיל מערכת כזו ללא חיישן.

אין חולק על כך שהמערכת EVAP קיימת ברכב זה,

יש כמובן את ה charcoal canister ואת PURGE Valve ואת Vent Valve

איך המערכת אמורה לדעת שיש לחץ בשביל לפתוח מעבר אל PURGE (לשריפה חוזרת) אם אין בקרה על הלחץ?

כי אם הPURGE פתוח כל הזמן - הרי תהיה בריחת ואקום, אז איזה חלק לדעתך מעביר מידע ל ECU לפתוח את הPURGE ?

אם תוכל בבקשה להסביר, אשמח אם תוכל להרחיב, תודה לך חיים, על התשובה והזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שיטה אמריקאית שבודקת אטימות מע עי לחץ נמוך ובשביל זה צריך חיישן לחץ במקרה זה במיכל ואם המתח של החיישן נשאר יציב ל x זמן המחשב מבין שהמע אטומה

מכאן אפשר להסיק בזמן שהמע נבדקת (והיא נבדקת רק בתנועה) בקרות תקלה בה כמה היא חמורה .- דליפה קלה או חמורה.

בשיטה האירופית לא בודקים אטימות מע אלה רק תיפקוד עם משוב

המיכל דלק מחובר בצנרת למיכל פחם ששם נספגים אדי הדלק ומשם דרך שסתום חשמלי המפוקד מיח הבקרה לסעפת היניקה .

המע לרוב עובדת בשיטה של 60 \ 90 - 60 שניות עבודה ו90 מנוחה אבל זה לא מחייב וכול יצרן עם התכנית שלו.

בפקודה מהמחשב לסולונואיד החשמלי (שהוא רק ברז חשמלי) נפתח המעבר בין סעפת היניקה למיכל הפחם והמנוע יונק את אדי הדלק שהצתברו במיכל .

חיים יוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כך, רק דגמים המשווקים בארצות הברית, חובה משנת 2012, קיימת בדיקת אטימות מיכל הדלק וצנרת ה EVAP.

נדיר למצוא את המערכת הזאת אצל האירופאים ובטח לא בדגמים יפנים המיועדים לשוק האסיאתי או האירופאי.

אגב הבדיקת אטימות נערכת גם בזמן נסיעה (דליפות גדולות כמו פקק מיכל דלק לא סגור הייטב) וגם בזמן חנייה של כמה שעות (לזיהוי דליפות קלות מאוד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים, ראשית תודה על התשובה, ושבוע טוב.

למדתי די לעומק את נושא EVAP בימים האחרונים, ואני מודה שמקור המידע הוא אמריקאי.

לא ידעתי שיש הבדלי מהדורות של היצרן, ותודה לך על המידע והעזרה, למדתי ממך עוד משהו - תודה.

שאלה נוספת כאן לך, לחברים, גלתי דבר שאני לא יודע האם הוא סטנדרטי או חריג,

בסובארו 4 B הקניסטר נמצא במקום קצת חבוי, (בדגמים האחרים של סובארו הוא נגיש ממש )

הוא נמצא מאחורי מגן הבוץ של בית הגלגל הימני/אחורי, היום שמתי לב שיש רעש של פססססס אחד ארוך יציב וקבוע בחלל הגלגל הזה.

השאלה היא האם תיבת הקניסטר אמורה לעשות רעשים? בדקתי במספר הזדמנויות שונות...והפסססס מתמיד בשלו.

תודה ושבוע טוב לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי לכולם,

אם אני נוהג ברכב בלי הפקק למיכל הדלק (שסוגר אותו) - ושום "נורת מנוע" בדאשבורד לא נלקת לי ואין שום התראה על כך,

איזה חיישן לדעתכם לא תקין ברכב? SUBARU B4 2.0 2007

תודה לכולם.

חיברתי עשרות פעמים מחשב לבדיקת התקלה בדגם שלך המדובר.

ואף פעם לא ראיתי משהו שקשור לדליפה משסתום קאניסטר.

לא חושב שאתה צריך להיבהל ולהתחיל לחפור ולמצוא דברים שלא קיימים.

חבל לך על הכסף- ועל הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1759 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...