Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש חוות דעת - במוו סדרה 1

Adani
שימו לב! השרשור הזה בן 1451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אחרי זמן רב של התלבטויות, החלטתי שאני מעוניין לרכוש במוו סדרה 1:

שימו לב - מדובר אך ורק על גרסאות ה-170 כ״ס

התקציב בסביבות 80,000₪. ע״פ בדיקה ביד 2 הבנתי שזה מתאים לשנתונים בסביבות 2013.

אשמח לחוות דעת ממי שמחזיק/החזיק אחת בעבר:

צריכת דלק, אמינות, עלויות תחזוקה, נוחות, ביצועים וכל מה שביניהם.

אם יש מחלות ידועות כמובן אשמח לשמוע. בנוסף, האם זה נכון שהרכב הנעה אחורית?

תודה רבה לעוזרים

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזקתי כזו 5.5 שנים (מודל 2012). ההנעה אחורית, צריכת הדלק נמוכה יחסית (אצלי כ14 ק"מ לליטר משולב) והאמינות טובה יחסית בשנים שהיתה אצלי (אפס תקלות משמעותיות) אבל עלויות האחזקה היו בשמיים ואחרי 5 שנים הגומיות וחלקי פלסטיקה שונים (כמו גומיות איטום, צינור יניקת האויר ומיכל העיבוי של נוזל הקירור) חייבו החלפה כי הם בנויים למות בגיל כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזקתי כזו 5.5 שנים (מודל 2012). ההנעה אחורית, צריכת הדלק נמוכה יחסית (אצלי כ14 ק"מ לליטר משולב) והאמינות טובה יחסית בשנים שהיתה אצלי (אפס תקלות משמעותיות) אבל עלויות האחזקה היו בשמיים ואחרי 5 שנים הגומיות וחלקי פלסטיקה שונים (כמו גומיות איטום, צינור יניקת האויר ומיכל העיבוי של נוזל הקירור) חייבו החלפה כי הם בנויים למות בגיל כזה.

תודה על התשובה המהירה

האם לדעתך כדאי להחזיק אחת מהשנתון שציינת או שרכבים כאלה מומלץ לקנות רק חדשים, וכדאי שארד מהרעיון?

במה מתבטאות עלויות התחזוקה? מה טווח המחירים של הגומיות והפלסטיקה שהיה צורך להחליף?

מובן לי שעלות במוו היא לא כרכב רגיל, אך ״בשמיים״ מרתיע יותר מ״תחזוקה גבוהה מהממוצע״

וכמובן - האם אתה ממליץ?

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפול האחרון במוסך המרכזי שכלל החלפה של רפידות בלמים, צינור אויר, מיכל עיבוי, פלאגים ועוד כמה שטויות בסגנון הזה התקרב ל10K אחרי הנחת שקר כלשהו.

מוסך מומחה יעלה פחות. אולי 30% אולי 50% פחות וזה עדיין יהיה מחיר בשמיים.

מוסכים כלליים טובים מפחדים לגעת באוטו.

אז זה לא גבוה מהממוצע - זה בשמיים ואני רק מדבר על דברים שהם בגדר "בלאי טבעי" במכוניות האלה.

החלפה של מצבר עלתה 1200 ש"ח (AGM 80Ah) ממותג קוריאני ועוד בחנות מצברים זולה יחסית, נזק של ממש עלול להיות יקר הרבה יותר...

לגבי המסקנה הסופית, אין לי כזו. האוטו, בבסיס שלו (מנוע, תיבה, שלדה, מתלים) היה מצוין ולכן גם החזקתי אותו לא מעט שנים. העלויות הנלוות פחות מצוינות. זה תלוי מאוד בך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפול האחרון במוסך המרכזי שכלל החלפה של רפידות בלמים, צינור אויר, מיכל עיבוי, פלאגים ועוד כמה שטויות בסגנון הזה התקרב ל10K אחרי הנחת שקר כלשהו.

מוסך מומחה יעלה פחות. אולי 30% אולי 50% פחות וזה עדיין יהיה מחיר בשמיים.

מוסכים כלליים טובים מפחדים לגעת באוטו.

אז זה לא גבוה מהממוצע - זה בשמיים ואני רק מדבר על דברים שהם בגדר "בלאי טבעי" במכוניות האלה.

החלפה של מצבר עלתה 1200 ש"ח (AGM 80Ah) ממותג קוריאני ועוד בחנות מצברים זולה יחסית, נזק של ממש עלול להיות יקר הרבה יותר...

לגבי המסקנה הסופית, אין לי כזו. האוטו, בבסיס שלו (מנוע, תיבה, שלדה, מתלים) היה מצוין ולכן גם החזקתי אותו לא מעט שנים. העלויות הנלוות פחות מצוינות. זה תלוי מאוד בך...

מוכן לעמוד בעלויות נלוות, תודה רבה על המידע

מה שמדאיג אותי במה שאמרת הוא שכנראה אנשים טיפלו ברכב גרוע ובחומרים זולים

למה מוסכים טובים מפחדים לגעת באוטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה רכבים נדירים יחסית, מוסכים כלליים לא מכירים אותם וכל נזק שהם עלולים לגרום יכול לגרור עלויות עצומות ולקוחות זועמים.

מה שצריך להדאיג אותך בעיקר הם אנשים ששחטו את הרכב עם צריבות תוכנה, דריפטים וכדומה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

היי אני בדיוק לפני אותה החלטת רכישה של אותו דגם, נהגתי על כאלו בעבר ואני מכיר את הרכב מבחינת חווית הנהיגה.

מבחינת האחזקה אני עדיין לא יודע כמה זה כבד בכיס...

הוצאה שנתית ממוצעת של 4000 שקל זה הגיוני? או שיותר מזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק שזה לא מנוע Prince שפותח ע"י ב.מ.ו. ביחד עם PSA ושולב בסדרה 1. שכן הוא שולב בכמה צרפתיות בהן לכמה שילובי דגם-שנתון של המנוע היו בעיות אמינות קשות בלשון המעטה. לדוגמא תלחץ על הלינק לגרסת מנוע N13:

https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_1_Series_(F20)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיקול שלך צריך לקחת בחשבון ירידת ערך שנתית, עלויות ביטוח ושהטיפולים בחברה יקרים יותר מהרגיל והם קפדנים גם יותר מהרגיל (יש הנחה לדגמים ותיקים).

המנוע אמין (אני לא יודע מאיפה הגיעה התגובה שהוא לא), בארץ חלק מהמקומות מסרבים לשפר אותו (וגם את המנוע שמחליף אותו - b38).

יש מלא מידע ברשת בפורומים בחו"ל על תחזוקה, שיפורים וכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

ירידת הערך כבר תהיה פקטור משני ברכב כה ישן. עדיין, עלויות האחזקה לא מתאימות לבחור בתחילת דרכו שצריך לממן את הרכב באופן עצמאי. 

כאמור - אני ממליץ לוותר על מקדם השופוני.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...