Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאיות תביעת ביטוח לאחר תאונה עצמית

שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

יש לי אאודי A3 2013 ואני מבוטח בביטוח מקיף בביטוח ישיר מאז רכשיתה (כשנה וחצי). כשרכשתי אותה, תבעתי את הביטוח על נזק שנגרם לי וטיפלתי במוסך פחחות שאני בחרתי. כשחידשתי את הביטוח, הפרמיה לא עלתה ואף פחתה (קיבלתי מחיר טוב יותר מאשר השנה שעברה).

לצערי אתמול עקב פנייה חדה של רכב מולי לנתיב שלי, כדי למנוע התנגשות (לצערי באתי יחסית במהירות מכיוון שזה היה כביש בין עירוני ולא היה לי מספיק מרווח לעצור) סטיתי לאי תנועה, עליתי עליו מעט ומיד ירדתי. הרכב חטף זאפטה רצינית אבל לשמחתי לא היו נפגעים בנפש או בגוף.

היום בבוקר לאחר בדיקה אצל מוסך רון התגלה שהמתלה בצד שמאל (צד הפגיעה) נפגע, כמו כן מוט היגוי ומשולש וכמובן הצמיג שחטף את המכה. למזלי לא קרה שום דבר לג׳אנט.

הסיפור אצל רון מסתכם בלפחות 3,800 ש״ח של כלל החלקים כולל עבודה ומע״מ (יכול להיות יותר במידה ויידרשו עוד חלקים, מקרה קיצון 5,000 ש״ח).

רציתי לשאול כיצד אני יכול לדעת כדאיות תביעת ביטוח? אני יודע שיש מקרים של מסורבי ביטוח, וכל מקרה לגופו - אבל מה הייתם עושים במקרה שלי?

מיותר לציין שאני מעדיף לשלם סכום של 2,500 (לדעתי כך עולה תיקון במוסך שאני בוחר) מאשר לשלם קרוב ל-5,000 שאין לי כרגע לשרוף. אבל אם זה בא על חשבון סירוב ביטוח עולות השאלות.

אין לי בעיה לצרף מסמכי פוליסה או כל מה שנדרש, אשמח לעזרת המומחים בנושא.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה השתתפות עצמית יש לך?

לא הבנתי את הסכומים?

3800 - 5000 ברור

מהיכן צץ ה 2500 ש"ח? מוסך מדרכה בג'לג'וליה?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-2,500 ש״ח זה גודל ההשתפות עצמית שזכורה לי מהביטוח בפעם הראשונה שתבעתי אותם על הנזק של הפיחות.

השתתפות עצמית אני לא יודע להגיד מהמפרט, מצרף אותו פה, מכיוון שרשום רק מוסך הסדר. תודה.

f5761459713d9067815ca15a4bf494b0.jpg

עריכה: התביעה האחרונה הייתה על סך 15,000 ש״ח והייתה בדיוק לפני שנה. ירידת הערך היא 1.5%.

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Fraysa

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשתתפות העצמית היא 2840 ש"ח השורה הראשונה במפרט ו 1645 ש"ח אם מדובר במוסך הסדר.

כיוון שאמרת שאין לך 5000 ש"ח מקווה שיש לך 2840 ש"ח.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשתתפות העצמית היא 2840 ש"ח השורה הראשונה במפרט ו 1645 ש"ח אם מדובר במוסך הסדר.

כיוון שאמרת שאין לך 5000 ש"ח מקווה שיש לך 2840 ש"ח.

2,840 זה סכום שאני יותר יכול לעמוד בו. איך אני יודע אם מוסך רון נכלל תחת מוסר הסדר? מול חברת הביטוח?

בנוסף, עדיין נשאלת השאלה האם זה משתלם יותר מלהתמודד עם הסכום בתשלומים מאשר לתבוע את הביטוח. שתי תביעות בהפרש של שנה, אני לא יודע כד כמה זה משפיע. אני יודע שזה נורא אינדיבידואלי אבל מה דעתך?

האם אתה יודע אם מוסך רון נחשב מוסך הסדר או שזה ניתן לבדוק רק מול הביטוח?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאל את מוסך רון.

אם החלטת לא לתבוע את הביטוח המשמעות היא שאתה תצטרך לשלם לרון בין 3800 שח ל 5000 ש"ח.

תראה לכמה תשלומים הוא מוכן לחלק לך את זה?

תסביר לו שאם הוא לא מחלק לך ואם הוא לא מוסך הסדר ייתכן ותצטרך ללכת למוסך אחר, אולי יסכים להתגמש בתשלומים? אולי ויזה קרדיט?

במקרה הגרוע יותר אתה מפעיל את הביטוח.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאל את מוסך רון.

אם החלטת לא לתבוע את הביטוח המשמעות היא שאתה תצטרך לשלם לרון בין 3800 שח ל 5000 ש"ח.

תראה לכמה תשלומים הוא מוכן לחלק לך את זה?

תסביר לו שאם הוא לא מחלק לך ואם הוא לא מוסך הסדר ייתכן ותצטרך ללכת למוסך אחר, אולי יסכים להתגמש בתשלומים? אולי ויזה קרדיט?

במקרה הגרוע יותר אתה מפעיל את הביטוח.

תודה רבה.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שעל סכום כזה שווה להפעיל ביטוח, סיכוי מאוד גבוהה שהפרימיה תעלה בשנה הבאה וגם בזו שאחריה וממילא תוציא בסופו של דבר את הכסף הזה או יותר.

לדעתי, תבדוק אופציה לתשלומים שתוכל לעמוד בהם מול המוסך - זה לגמרי עדיף.

אגב, סכום ההשתתפות העצמית שלך גבוה - לא זכור לי שעשיתי ביטוח אי פעם שסכום ההשתתפות העצמית בו היה מעל 1800 ש"ח.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות למה אין לי מקיף. בסופו של יום אתה מפעיל אותו רק בתאונה חמורה .

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

ואם זה קורה לך אז מה אתה עושה?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי - לא להפעיל ביטוח.

אם הפרמיה תעלה כמקובל אתה צריך לחשב 45% מהפרמיה על פני 3 שנים. לפרמיה שלך זה מסתכם ב-3450 ש"ח. כמובן שזה אומדן שכן אינך יודע מה תהיה הפרמיה בשנה הבאה, אבל זה נותן סדר גודל. הוסף לזה 2840 ש"ח השתתפות עצמית ותקבל סה"כ הוצאה של 6290 ש"ח (על פני 3 שנים), ואם מדובר במוסך הסדר זה 5095 ש"ח.

עדיף לך לקחת הלוואה קטנה ולשלם מכיסך. כך גם תפטר מסכנת סירוב ביטוח בשנה הבאה.

ומחשבה לעתיד - אם אין ביכולתך להעמיד סכום של 5000 ש"ח אתה צריך לחשב מסלול כלכלי מחדש. כולל מחשבה על בחירה ברכב שעלות אחזקתו יותר זולה מהאאודי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי - לא להפעיל ביטוח.

אם הפרמיה תעלה כמקובל אתה צריך לחשב 45% מהפרמיה על פני 3 שנים. לפרמיה שלך זה מסתכם ב-3450 ש"ח. כמובן שזה אומדן שכן אינך יודע מה תהיה הפרמיה בשנה הבאה, אבל זה נותן סדר גודל. הוסף לזה 2840 ש"ח השתתפות עצמית ותקבל סה"כ הוצאה של 6290 ש"ח (על פני 3 שנים), ואם מדובר במוסך הסדר זה 5095 ש"ח.

עדיף לך לקחת הלוואה קטנה ולשלם מכיסך. כך גם תפטר מסכנת סירוב ביטוח בשנה הבאה.

ומחשבה לעתיד - אם אין ביכולתך להעמיד סכום של 5000 ש"ח אתה צריך לחשב מסלול כלכלי מחדש. כולל מחשבה על בחירה ברכב שעלות אחזקתו יותר זולה מהאאודי.

אני אוהב שיש הנחת יסוד בפורום הזה שכל אחד שרושם משהו מבקש גם ייעוץ לחיים הפיננסים שלו.

א. הכיס שלי זה לא עניינך.

ב. זה שאמרתי שאני מעדיף להתחמק מתשלום סכום כזה, לא אומר שאין ביכולתי לעמוד בו. זה אומר שאני מעדיף לא לסגור 5,000 שקל ממסגרת האשראי שלי ושקלתי אפשרות של הפעלת ביטוח, לכן התייעצתי.

מחשבה לעתיד - ממליץ לך לתת תשובות ענייניות (אגב, כפי שנתת - תודה רבה ואני מסכים איתך) כמו כן ולא לייעץ לאנשים איך לחיות.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתיחס למה שכתבת בפסקה הלפני אחרונה בפוסט הראשון.

מכל מקום - העיקר הוא המחשבה לטווח יותר ארוך. זו גם הסיבה שבגללה העליתי את התחשיב המקורב, במחשבה לעתיד של 3 שנים. ולדעתי צריך לתמחר את הסיכון לסירוב ביטוח - אם כי זה משהו ערטילאי שתלוי ביכולת של כל אחד. אישית אני מתמחר אותו בכמה אלפי ש"ח, כך שאני מעדיף לשלם מכיסי תביעות עד סדר גודל של לפחות 8 אש"ח. כמבון בתלות בפרמיה, שכן ככל שהיא גבוהה גם כדאיות תביעת הפוליסה על נזקים קטנים פוחתת. הבעיה הזו אמורה להפתר עם החלת התקנות החדשות שהמפקח על הביטוח פרסם להערות לפני מספר שבועות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתיחס למה שכתבת בפסקה הלפני אחרונה בפוסט הראשון.

מכל מקום - העיקר הוא המחשבה לטווח יותר ארוך. זו גם הסיבה שבגללה העליתי את התחשיב המקורב, במחשבה לעתיד של 3 שנים. ולדעתי צריך לתמחר את הסיכון לסירוב ביטוח - אם כי זה משהו ערטילאי שתלוי ביכולת של כל אחד. אישית אני מתמחר אותו בכמה אלפי ש"ח, כך שאני מעדיף לשלם מכיסי תביעות עד סדר גודל של לפחות 8 אש"ח. כמבון בתלות בפרמיה, שכן ככל שהיא גבוהה גם כדאיות תביעת הפוליסה על נזקים קטנים פוחתת. הבעיה הזו אמורה להפתר עם החלת התקנות החדשות שהמפקח על הביטוח פרסם להערות לפני מספר שבועות.

תודה, אני חושב שאקח את עצתך.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאין לך מצלמת כביש או עדים אחרים אחרת יכלת לתבוע את צד ג'.

אני בדיוק עברתי משהו דומה רק במהירות נמוכה, בגלל סטיה של רכב לידי סטיתי למדרכה והג'אנט התעקם. הכל מצולם בוידאו. למזלי הנהג השני לא עשה בעיות והחברת ליסינג לה שייך האוטו הסכים לשלם בלי בעיה. אבל טוב שיש וידאו לביטוח במקרה והיו מסרבים לשלם.

בכל מקרה אני במקרה שלך משלם בעצמי. זה לא סכום מספיק גבוה לדעתי להפעלת ביטוח מקיף. ועל הפרמיה שתעלה או סירובי ביטוח שתקבל אחר כך זה לא שווה את זה לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...