Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סימולטור מירוצים

שימו לב! השרשור הזה בן 1733 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

2 וחצי מקצים ? של כמה זמן?

נשמע כמו גירסא ארוכה לג׳ימקנה יותר מיום מסלול בכנות.

יום מסלול ממוצע (פה) זה בערך 4 מקצים פה של 20 דקות.

20 דקות - ללא קשר לאורך המסלול - לדעתי זה בערך הSweet spot.

מיצית? נשמע שאתה צריך מדריך טוב כדי שישב איתך ויראה לך איפה / כמה יש לשפר.

יש כ״כ הרבה דברים ללמוד ולתרגל - מקווים , בלימה נכונה , התבוננות מעבר לפניות , עקב בצד אגודל בזמן בלימה , עבודת הגה...

וזה לפני שמדברים על לנסות לשפר זמנים / תרגולי Lead follow עם רכבים דומים

נכון - המסלולים פה יותר ארוכים (מסלול קצר זה בערך 2 קילומטר, הסופ״ש אני ) - אבל אני ״מנחש״ שגם מהירים בהרבה. אני לא זוכר מסלול שעם הBRZ (לא רכב מהיר בקו ישר בשום קנה מידה של רכב ספורטיבי) היה מסלול שבישורת לא עברתי את ה160 קמ״ש אם לא דגדגתי את ה200 ורוב הסיבובים היו על הקצה העליון של הילוך שלישי - כך שרק זה בפני עצמו דיי אומר שמבחינת זמן הקפה - אני מנחש שאנחנו לא רחוקים במיוחד.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה לא מדבר על המסלול בערד נכון? נהגתי שם בBRZ וזה נשמע לי תלוש מהמציאות קרוב ל200 קמ"ש ורוב הסיבובים על הקצה העליון של הילוך שלישי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא גר בישראל אז אני בהחלט לא מדבר על ערד...

זה סרטון מלפני שנתיים (המהירות במיילים בסוף הישורת) במסלול יחסית איטי וטכני + הייתי איטי בישורת - פעם ראשונה במסלול הנ״ל (כלומר בימים עוקבים כבר הייתי על 100-105 מייל בסוף הישורת)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, סליחה על הטעות!

אז הייתי השבוע אצל חגי מסימרייס להתנסות.

קודם כל, ואוו, מרגיש שם כמו מעבדת חקר לנהיגה, רמה מקצועית שלא תתואר, של הציוד ושל חגי שמתפעל אותו בצורה אבסולוטית ויפה.

הרזולוציות שאפשר להגיע שם בניתוח הנהיגה שלך והשוואתה לנהגים אחרים פשוט מדהימה, כל הסטוריית נהיגת כל הנהגים נשמרת וניתנת לניתוח ולפיענוח התקדמות.

חגי מדריך בחסד למיטב קליטתי בזמן שביליתי איתו, אדם נחמד ומכבד ונותן שירות נפלא.

הקליטה של חגי מפליאה, הוא יכול לקלוט מספר טעויות שאתה עושה בו זמנית, לחכות עד סיום המקצה בלי להעיר לך באמצע ואחר כך לירות לך אותם בצרורות כאילו זה קורה ממש עכשיו, מדהים!

ממליץ לכולם לגשת להתנסות וללמוד שם, מקווה להגיע בקרוב שוב.

להבנתי מחגי וכמובן שכך היא האמת, כשלומדים ולא מתרגלים, זה לא שווה, לכן הוחלט לקנות ציוד מינימאלי הביתה כדי להתחיל לנהוג ולהתאמן.

יש המלצות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח לשמוע שהלכת ונהנת..

בגדול השמיים הם הגבול בתחום הזה. אני אישית בבית עם logitech g27 שקניתי באיזה 2013, ועדיין עובד. החסרונות הגדולים שלו זה הדוושות, שמרגישות מאוד מלאכותיות וקלילות ביחס למה שיש בסימרייס, והפורס פידבק שהוא מלאכותי מדי ומעצבן לפעמים. אבל להבנתי זה בעיות שיש כמעט בכל הגה זול יחסית, ואת הדוושות אפשר לשדרג אם רוצים בכל מקרה.

ב99.9% מהזמן אני אישית מעביר הילוכים בשיפטרים בהגה, בולם בשמאל ולא משתמש במצמד, כי זה הסטאפ שהיה אצל חגי כמעט מday one, ולזה התרגלתי כבר. לכן אין לי גם כ"כ צורך בידית הילוכים שבאה עם ההגה, אבל זה גם פרסונלי.

מעבר לזה, הכל אצלי מחובר למעמד מתקפל שקניתי גם אצל חגי, שגם איתו אין לי בעיות כבר 6-7 שנים.

הייתי ממליץ לך לבדוק בפייסבוק סטאפים דומים שאנשים מוכרים. בדיוק לפני כמה ימים מישהו שם פרסם סטאפ דומה לשלי, אבל משופר, ב-1100 שקל.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 וחצי מקצים ? של כמה זמן?

נשמע כמו גירסא ארוכה לג׳ימקנה יותר מיום מסלול בכנות.

יום מסלול ממוצע (פה) זה בערך 4 מקצים פה של 20 דקות.

20 דקות - ללא קשר לאורך המסלול - לדעתי זה בערך הSweet spot.

טעות שלי, התכוונתי שכל פעם עולה קבוצה אחרת, בדרך כלל בימי מסלול עמוסים יש 5 קבוצות ויוצא שאתה אמנם עולה למספיק זמן, אבל זה פעם בחצי שעה כמעט.

אגב הסרטון שלך , המצלמה לא מראה את המהירות וזה נראה משעמם ,המסלול (לדעתי) גם משעמם, ונראה שכשאתה יוצא מאייפקס אתה לא יוצא רחב כי אתה לא צריך בגלל מהירות נמוכה(?) אבל זה בסימן שאלה כי אי אפשר להעריך את המהירות שלך עם המצלמה...

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי מעמד מתקפל ותראסמאסטר t150 pro עם ידית הילוכים שלהם לפי המלצת חגי , כרגע יש לי חשק גדול להשתמש בקלאץ' והילוכים ידניים מסורתיים כי אני מאוד מתגעגע לזה וביום יום אין לי.

האם אפשר לתרגל שם ממש כמו במציאות למשל עקב בצד גודל וכו' או שזה לא מורגש שם?

אור- אני חושב שזה בגלל הסיבה שהוא ציין- פעם ראשונה במסלול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לציין את העובדה, שהיה לי כ"כ קשה לנהוג בסימולטור.

באתי מוכן וידעתי שזה לא משחק מירוצים ולא הגה רגיל ופשוט אבל...עד כדי כך?

בקושי הקפה אחת הצלחתי להשאיר את הרכב על המסלול, ועוד חגי אמר שאני הרבה יותר טוב מאלו שמגיעים פעם ראשונה.

ממש מרשים כמה זה קשה. כי מצד אחד זה בפן מסויים דומה למציאות מבחינת ניהוג, מצד שני החושים שלך לא מבינים את המסלול כמו במציאות, הרבה זמן להתרגל.

הברקס הראשון שנתתי ברכב שלי כשיצאתי משם פשוט "הוציא לי את המוח מהמקום" בגלל שהתרגלתי לדוושות שם. מזל שלא היה אף אחד מאחוריי חחח:mm_tongue

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות שלי, התכוונתי שכל פעם עולה קבוצה אחרת, בדרך כלל בימי מסלול עמוסים יש 5 קבוצות ויוצא שאתה אמנם עולה למספיק זמן, אבל זה פעם בחצי שעה כמעט.

אגב הסרטון שלך , המצלמה לא מראה את המהירות וזה נראה משעמם ,המסלול (לדעתי) גם משעמם, ונראה שכשאתה יוצא מאייפקס אתה לא יוצא רחב כי אתה לא צריך בגלל מהירות נמוכה(?) אבל זה בסימן שאלה כי אי אפשר להעריך את המהירות שלך עם המצלמה...

מציע לך להביט שוב בסרטון חבר :) צרפתי הסבר בתמונה לאן להסתכל.

המהירות מופיעה בצד שמאל למטה במיילים לשעה ... אני לא יודע מה אתה מחשיב מהירות נמוכה - אני מחשיב סביב ה100+ קמ״ש בפניות המהירות דיי מהיר , 160 בישורת דיי מהיר וסביב ה1.2-1.3 G צידי סה״כ לא רע.

הנקודת מבט של הגופרו במצב הזה נראית ״איטית״ - היא לא ממש.

(וזה היה היום מסלול השני שלי במסלול הזה - משם גילחתי עוד 5 שניות לזמן שנחשב לא רע בכלל לסטאפ של המכונית שלי (בר השוואה בטווח של שניות בודדות ממדריכים עם סטאפים דומים).

האם הקו מושלם? פה ? ברור שלא.

לגבי מסלול משעמם ?

http://nyst.com/wp-content/uploads/2014/05/Track-Map.jpg

זו המפה של המסול עם עליות וירידות של כמה מטרים טובים (כמה מהם של כנראה 10+ מטר בטווחים קצרים) בין הנקודה הגבוהה לנמוכה.

נראה לי אתה קצת לא מעריך נכון את הצילום + העובדה שזו היתה ההקפה המהירה שלי של אותו יום - אז מן הסתם זה בתנאים של מסלול ריק שאין רפרנס.

בכל אופן - 5 פעמים של כמה זמן מסלול כל פעם? 5 הקפות?

_50__NYST_AZP_Track_day_-_May_12_2017_-_YouTube.jpg

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק. הזווית בגופרו עושה עוול להכל. כמובן שהבנתי שהמהירות במיילים אבל זה עדיין לא נתן לי שום אינדיקציה. מצא זווית אחרת להבא ;)

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת ניסיתי אתמול, אבל התוכנה לא הפעילה את הגופרו אוטומטית כמו שהיא אמורה אז סיימתי בלי וידאו מהמסלול ודווקא אתמול היה המון דרמה. פעם ראשונה עם המיאטה טורבו שלי - אותו כס , פחות משקל יותר מומנט (אבל משמעותית פחות אחיזה)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני באיזה סימולטור אתה נוהג? lfs?

יכול להיות שהיית איתי ביום רביעי שם אצל חגי? פתאום אני נזכר שהיה שם מישהו שאני חושב שקראו לו יבגני, לא בטוח...זה אתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות :)

בגדול אנחנו מתחרים ב-rfactor2, שזה גם מה שהוא הראה לך מהטלמטריה שלנו.

בבית אני עם rfactor2, asseto corsa ועכשיו החייתי את המנוי שלי ב-iracing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה :)

זכור שזה גם היה עם בקרות (היה אפשר לחזור לפול גז עם הגה סגור לחלוטין) ולדעתי גם abs חלקי.

בלי בקרות בכלל לא בטוח שגם הייתי מגיע ל44.4, רכב לא פשוט בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1733 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...