Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נמלות אש אדומות - יש כאן עוד קורבנות חוץ ממני?

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 1745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה נהייה מכת מדינה. הם הגיעו לכאן לראשונה בשנת 97 ממשלוח עץ דרך הנמל והתפשטו במהירות כמעט בכל רחבי הארץ תוך שהן מחסלות נמלים מקומיות בהמוניהן ומשתלטת על שטחן. מכה עולמית האמת, שעוד לא נמצא לה פתרון. עד כה חומרי ההדברה רק מעכבים לא מחסלים לחלוטין.

הם נמצאים אצלנו בחצר , גם אצל השכנים וגם בחלק מהרחוב ראיתי אותם. הם נכנסים אלי לתוך הבית. אני מצליח לחסל את ההתקדמות שלהם בבית עם הטופ גל, אבל אחרי כמה חודשים הם חוזרים בדיוק לאותה נקודה בה מיגרתי אותם. ואז אני שוב שם טופ ג'ל, שוב כמה חודשים נעלמות ואז חוזרות כאילו כלום לא קרה. יצורים עקשנים.

תאמינו לי הם אומנם קטנים מאוד, אבל אתם ממש לא רוצים לחטוף עקיצה מאחת מהן. העקיצה סופר מגרדת וכואבת בטירוף, נעקצתי מדבורה בעבר וזה פחות כואב מנמלת האש . והסימן יכול להישאר גם חודש שלם על הגוף שלכם, מנסיון.

למי שהתמזל מזלו ולא נתקל בהן עדיין, לא לדאוג הוא עוד ייתקל:evil:. גם לבית שלו הן יגיעו, אני מבטיח כי בהתחשב בעובדה ש:

1.אין להן טורף טבעי

2.את מדינת ביבי היא לא מעניינת מספיק בשביל להדביר אותה כמו שעושים למשל בהוואי שם זו מלחמה לאומית עתירת תקציבים.

3. היא הגיעה לרוב האזורים בארץ תוך סה"כ 20 שנה בעוד שהן התחילו מנמלים בודדות במשלוח עץ בנמל אשדוד בשנת 97, אז תבינו בעצמכם כמה מדאיג קצב ההתרבות וההתקדמות שלהן.

הנה בינתיים קצת מידע עליהן שאתם (הקורבנות העתידיים) תדעו מול מה אתם עתידים להתמודד:

https://finance.walla.co.il/item/3219030

טיפ ידידותי לחוששים: רוצים לדחות את הקץ? תיזהרו ממשתלות. הם המקור העיקרי להתפשטות שלהם. כל עציץ שאתם קונים תסתכלו טוב טוב בתוך העציץ לנקודות אדומות קטנטנות של גודל מילימטר וחצי והולכות לאט מאוד. שיהייה לכולנו בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי Tsachi89

“Mastering others is strength. Mastering oneself makes you fearless.”

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאני תומך ביבי, אבל הבעייה היא עולמית. נכון שפה לא עושים כלום, אבל לא שבמקומות אחרים הצליחו יותר.

אני מרסס לאורך הכניסות לבית ואדני החלון סנו K2000 (מיקרוקפסולרי) - מונע (יחסית) כניסה שלהם הביתה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעה לא פופולרית:

כל מין שנחשב למקומי היה פעם פולש.

בסך הכול צריך להמתין בסבלנות עד שיימצא טורף טבעי, למשל נמלה אחרת שאוכלת נמלות אש בתיאבון.

אני אפילו מוכן להתערב שאותו טורף נמלי אש קיים בארץ, רק שייקח לו זמן "להתפשט" למקומות הקינון של אותה נמלה, כי ברירה טבעית דורשת זמן.

עד אז, הפיקוח הקפדני על המשתלות הוא אכן הצעד הנכון מכיוון שזהו עסק שכל מהותו הוא להעביר אדמה לחה, אוורירית ונעימה ממקום למקום על בסיס יומיומי.

ועוד דעה לא פופולרית:

אני מעדיף ש"לא יעשו כלום" או שיעשו מעט

מאשר שיתחילו לי פה כל מיני ניסויים עם ייבוא בעלי חיים אחרים

שרק יחריפו את המאזן האקולוגי. כל טורף שהחזירו לאירופה עקב רעיונות אקולוגיים הזויים-נשגבים תמיד גרם ליותר נזק מתועלת.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלינו בקיבוץ יש מכה בתקופה הזו של השנה.

עושים יותר ממה שאתם חושבים, מדובר על מאבקי בלימה ממש כך.

http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/PestControl/Pests/Pages/LittleFireAnt.aspx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעה לא פופולרית:

כל מין שנחשב למקומי היה פעם פולש.

בסך הכול צריך להמתין בסבלנות עד שיימצא טורף טבעי, למשל נמלה אחרת שאוכלת נמלות אש בתיאבון.

אני אפילו מוכן להתערב שאותו טורף נמלי אש קיים בארץ, רק שייקח לו זמן "להתפשט" למקומות הקינון של אותה נמלה, כי ברירה טבעית דורשת זמן.

אתה רומז לאבולוציה, ברירה טבעית וכו'.

קודם כל, מה שקורה כאן הוא לא טבעי. הוא התערבות של האדם. הנמלים האלו חצו את האוקיינוס, בעזרתנו, והגיעו למקום שבו אין להן אוייב טבעי. כנ"ל ציפורים פולשות כמו המיינה ההודית.

שנית, התהליכים האלו לוקחים אלפי שנים רבים, ובמהלכם מינים נכחדים ואחרים משתנים. אין לנו זמן לחכות ש"יגיע" אוייב טבעי לנמלים הללו.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בררתי את מילותיי בקפידה. אני לא מדבר על אבולוציה בכלל. אך ורק ברירה טבעית.

לאורך ההיסטוריה, שלל מינים פלשו באופן טבעי למקום חדש כתוצאה מכל מיני צירופי מקרים גם בלי שום התערבות אדם.

הסיבה העיקרית? שינויי אקלים. מספיק אפילו שנה גשומה או שנה שחומה כדי לגרום לתזוזה של מינים למקום חדש.

ברירה טבעית זה תהליך מהיר יחסית שניתן לשחזר בניסויים,

להבדיל מאבולוציה שהיא גיבוב מהמאה ה-19 עם בסיס מדעי רעוע (יש ניסיונות לתקן את המודל...)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלינו בקיבוץ יש מכה בתקופה הזו של השנה.

עושים יותר ממה שאתם חושבים, מדובר על מאבקי בלימה ממש כך.

http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/PestControl/Pests/Pages/LittleFireAnt.aspx

אתה טועה ומטעה. אין כאן שום מאבק בלימה, משרד להגנת הסביבה רק מנטר. ולא באשמתו, הוא פשוט לא קיבל תקציבים להדביר את הנמלים. את ממשלת ישראל "ענייני חרקים" לא מעניין. צריך לדאוג לכסף לישיבות, התנחלויות, איראן איראן איראן , ומשכורות מנופחות של עסקנים בכנסת שלא עושים דבר מלבד לגרבץ.

להבדיל ממדינות אחרות שדואגות גם לנטר, גם למגר, גם לבדוק משלוחים במעברי גבול . כי לשם לממשלה אשכרה אכפת. ואין שחיתויות בסדר גודל כמו כאן, אז גם אשכרה יש כסף לשם כך.

עריכה אחרונה על ידי Tsachi89

“Mastering others is strength. Mastering oneself makes you fearless.”

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בררתי את מילותיי בקפידה. אני לא מדבר על אבולוציה בכלל. אך ורק ברירה טבעית.

לאורך ההיסטוריה, שלל מינים פלשו באופן טבעי למקום חדש כתוצאה מכל מיני צירופי מקרים גם בלי שום התערבות אדם.

אם אתה בונה על "ברירה טבעית" אז התוצאה הצפוייה היא הכחדת מינים אחרים של נמלים (ואולי מינים אחרים בכלל) והשתלטות הנמלים האדומות.

לא כ"כ מסתדר עם דבריך "

צריך להמתין בסבלנות עד שיימצא טורף טבעי".

יש טענות (לא יודע כמה מוכחות) שפלישת המיינות פגעה באופן ניכר באוכלוסיית הציפורים המקומיות. ופה מדובר על שנים בודדות בלבד. הכחדה היא מהירה...

אתה טועה ומטעה. אין כאן שום מאבק בלימה, משרד להגנת הסביבה רק מנטר. ולא באשמתו, הוא פשוט לא קיבל תקציבים להדביר את הנמלים.

אכן, אין שום מאבק בלימה. הרשויות לא עושות כמעט כלום. רק מותירות לאזרחים להאבק בעצמם (ועל חשבונם) עם הפולשים.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלנו הן קיימות, בקייצים האחרונים אין יום שאני לא חוטף עקיצה. לא נעים, אבל לא נורא כמו שאתה מתאר. קצת שורף אבל עובר אחרי כמה דקות.

מה שכן, פעם חטפתי עקיצה באמצע בלילה ישר בעפעף, זה לא היה כיף בכלל, אבל מנגנון ההגנה הטבעי שלי (הומור משובח) נכנס לפעולה ואשתי ממש הרוויחה מהסיטואציה.

מה שממש נורא, הוא שיש לנו חתולים, וגם החתולים של החצר, כולם חוטפים עקיצות בעיניים עצמן וזה יוצר מין נקודות שנראות כמו קטרקט. הווטרינטורית קראה לזה Florida spots ולא נראתה מוטרדת מהעניין. למען ההגינות גם לא נראה שלחתולים זה מזיז ממש.

הבעיה עם הז***ת האדומות הקטנות האלה היא שהן פשוט מניאקיות. הן כאילו עוקצות בשביל הצחוקים. בנאדם סתם יושב בסבבה שלו רואה נטפליקס בום עקיצה! על מה? למה? מה עשיתי לך? זונ...

מבחינת מלחמה, יש כל מיני תכשירי הדברה בצורת סוג של אבקה גבישית כזאת שמפזרים בנקודות אסטרטגיות בתוך הבית ומסביבו, והן אמורות לקחת את השיט הזה הביתה, למנצ'ס אותו ולמות בייסורים שמגיעים להן. בינתיים, בשנתיים מאז שהן עברו לגור איתנו, זה עוזר. הן אמנם חוזרות כל קיץ מח-ד-ש, אבל אנחנו מפזרים וזה די עושה את העבודה.

כמובן שאין לידי כרגע את הקופסא של חומר הפלא הזה, אז אני לא יכול להעלות תמונה.

נראה לי שזה זה, אבל אל תתפוס אותי במילה (יש לנו שניים, אחד עובד מעולה והשני חסר תועלת. אני כמובן לא זוכר מי מהם זה מי...).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...