Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות לפעם ראשונה בפריז

matanff
שימו לב! השרשור הזה בן 1717 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב אנשים, בשעה טובה אחרי שנתיים וחצי של לימודים ו2 סמסטרי קיץ - לא סיימתי את התואר, אבל בקיץ הזה אני נח סוף סוף :lol:

אז אני ובת הזוג טסים לפריז ואנחנו מחפשים המלצות על מנת לייעל את הביקור הראשון שלנו שם.

הדיל שלנו הוא כזה: (והוא עדין בתוקף, אם זה נשמע טוב לעוד מישהו - תיצרו קשר עם הבחור שדאג לי 053-555-0276 - Seven tours)

*אין לי שום קשר לסוכנות .. סתם דיל שקפץ לי והחלטתי ללכת על זה.

Capture.JPG

כמו שאתם מבינים זה טיול שדי מבוסס על דיסני(בת הזוג פריקית של דיסני וגם אני די אוהב)

אבל יש לנו את ראשון + שני ואולי גם חמישי לאטרקציות שלא קשורות ואשמח לשמוע מהמקצוענים כאן, חוץ מהלובר ומגדל אייפל שכלוליםים בחבילה,איפה חובה לבקר ולחוות בפריז.

תודה רבה והמשך שבוע מצוין לכולם

עריכה אחרונה על ידי matanff

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שיש לך יומיים נטו או טיפה פחות בפריז. אתה צריך לשבץ לפי כרטיסי הכניסה שכבר יש לך (האם הם בשעות או תאריכים מוגדרים?). אם תפרסם את התכנית המלאה יהיה יותר קל ליעץ לך.

הייתי בפריז פעם אחת - לפני 20 שנה. עדיין שילמנו בפרנקים. זה היה הטיול המשפחתי הראשון לחו"ל, חוויה נפלאה, למרות שהבן הצעיר הגיע לפריז עם חום ^39.5 ואת הלילה הראשון בילינו ערים עם רופא תורן שהזמנו.

נתחיל בכך שהיום הראשון שלך בעייתי - אתה אחרי לילה לבן, אני מניח שגם אם תישן קצת בטיסה זו תהיה שינה טרופה ולא יעילה.

למרות השנים הרבות יש כמה אתרים שנחרתו בזכרוני. הבולט בהם היה מוזיאון המדע ב-La Vilette. כנראה מוזיאון המדע הטוב ביותר שבו ביקרתי (מתחרה ב-Deutsches Museum שבמינכן). כמובן גני ורסאיי (לא נכנסנו לארמון בגלל התור הארוך), אבל זו חתיכת נסיעה מהעיר (ובאותו עניין - גם הנסיעה מפריז לדיסנילנד אורכת שעה - שעתיים, תלוי בנקודת המוצא שלכם בעיר העצומה הזו). בכלל, עליכם להביא בחשבון זמנים ארוכים לנסיעות, בגלל המרחקים הגדולים, ולמרות יעילות התחב"צ, בעיקר המטרו.

מציע לך להריץ בגוגל Two (or three) days in Paris. בנסיעות האחרונות שלי בניתי שלדים לטיולים העירוניים לפי אתר visit a city , שאמנם בעיקר מנסה למכור טיולים מאורגנים, אבל נותן סקיצות טובות לטיולים עירוניים קצרים.

עריכה: פריז היא ממרכזי התרבות החשובים בעולם. שורה אחת עם לונדון וניו יורק. בהתאם לכך העושר והמבחר עצומים. הטיול שלי היה עם ילדים צעירים, ולא נכנסנו לשום מוזיאון (חוץ ממוזיאון המדע, וזה בארוע החד בפעמי של ליקוי החמה של 11.8.99). עדיין הימים היו עמוסים ביותר. מדובר בעיר שמצריכה שבועיים, לא יומיים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמות מדיכאון מוטורי, 70 אחוז מהרכבים שחורים ואפורים, עוד 29% לבנים ושאר הצבעים זה אחוז 1. :lol:

היינו גם פעם ראשונה השנה, מהאטרקציות הגדולות היינו במגדל אייפל ונוטר-דאם (בטח סגור עכשיו אחרי השריפה..) ובעיקר טיילנו הרבה ברגל, העיר יפה בטירוף, תהנו. :)

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האטרקציות המוטוריות נעות על מסילות. כדי לראות אטרקציות אתה צריך לרדת לדרום (ריכוז רכבי העל של מונאקו, מוזיאון סיטרואן הלא רשמי בקסטלאן, שניים שאני זוכר מלפני 4 שנים).

אזהרה חמורה: כייסים!! מתחרים באלה של ברצלונה ופראג. בעייתי במיוחד במטרו. להתרגן בהתאם עם פאוצ'ים מתחת לבגדים שבהם הדרכונים, הכסף וכרטיסי האשראי. להחזיק נגישים 50 אירו וכרטיס אשראי אחד.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת פארקים הכי מפורסם הוא זה של ארמון וורסאי, אבל כמו שכתבו לפני, הוא קצת רחוק מהעיר ולא הייתי נוסע לשם כשיש לי יומיים בפעם הראשונה בפריס.

אומנות באמת לא חסר בלובר למרות שלדעתי הוא לא המקום האידיאלי לאנשים בלי רקע... אל תנסו לעבור את כל המוזאון, תתמקדו באגף או שניים שנראים לכם מעניינים (למשל, ציירים מתקופת הרנסנס באיטליה, או האימפרסיאוניסטים). מוזאון נוסף שהוא לא "כבד" הוא המוזאון של רודן, פסל מפורסם מאוד עם סיגנון יחודי. אפשר לשלב אותו עם הביקור במגדל אייפל.

מבחינת מקומות מעניינים, תעלו לגבעת ה- Sacre Coeur אבל לא מהמדרגות הראשיות אלא בדרך שעוברת מתחנת הרכבת התחתית Blanche שממול למולאן רוז'. יש בסביבה גם את מוזאון דאלי שהוא מוזאון ממש קטן ויכול להיות מעניין. זאת גם אזור נחמד לטייל בו קצת וגם תצפית טובה על העיר.

מבחינת אוכל, יש הרבה מסעדות כוכב מישלן עם תפריט משתלם מאוד לעסקית צהריים, אז מומלץ. רק תזכרו שארוחת הצהריים היא בטווח זמן קבוע אז אם תבואו בשלוש יהיה סגור...

אם אתה רוצה יש לי מפה טובה עם אתרים מסומנים בגוגל מפס, שלח לי מייל בפרטי ואשתף איתך.

ועוד עצה- תראו את הסרט midnight in paris של וודי אלן לפני הטיסה, ממש מכניס לאווירה וגורם להתאהב בעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבן הצעיר הגיע לפריז עם חום ^39.5 ואת הלילה הראשון בילינו ערים עם רופא תורן שהזמנו.

זה מהתקופה שהיית פחח רכב לפני שלמדת רפואה?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מהתקופה שהילדים דפקו על הפחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היינו לפני חצי שנה

חסרונות -

מלוכלכת בטירוף

רכבת תחתית לא נגישה בשיט (אין מעליות,מעבר מתחנה פנימית לתחנה פנימית המון מדרגות)

המון רוכלים מפוקפקים ברחובות

לא מדברים אנגלית (ידוע אבל מסתדרים)

יקרה מאוד (ואנחנו הגענו מלונדון)

יתרונות -

מדהימה ביופיה (מוניומנטים)

אוכל מ-ע-ו-ל-ה (לא משנה איפה אכלנו)

עצה 1 - תעלו עם המעלית לאייפל,התור הגדול הוא בירידה...פשווט תרדו במדרגות(כיף לא נורמאלי,אני וחבר שלי עשינו 200 תמונות סטייל ג'יימס בונד)

עצה 2 - לא לפחד לטעום כלום...

תומרIMG-20190129-WA0040.jpgIMG-20190130-WA0136.jpg

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מטרו וותיק,לא משנה טוקיו\לונדון\וינה הנגישות לא יכולה מושלמת. בכל שיפוץ תחנות וקו חדש זה משתפר, אבל לוקח זמן.

בשביל זו יש אפשרות לתכנון מסלול נגיש בכל מפעיל, גם RATP במקרה הזה. בחיפוש הם מציעים את היציאה הקרובה ואולי גם גוגל הוסיפו את זה.

2

3 להזהר מכל דבר שמציעים לכם ברחוב\ פונים אליכם פתאום באנגלית ולא לקנות שום דבר\ליצור קשר עין עם הרוכלים באייפל.

4 צריך לתכנן את הביקור בדיסני כתלות בFASTPASS ובתורים. האפלקיציה שלהם אמורה להציג את זמני ההמתנה ותמצא מדריכים שימושים בגוגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד טיפ חשוב- במסעדות אפשר להזמין קנקן מים חינם, זה מקובל ותקין, גם במסעדות יוקרה (יש מדינות אחרות שבהן יסתכלו עליך עקום).

מה שאתה צריך לבקש זה une carafe d'eau

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

שבת שלום,

לאחרונה עלתה הסוגיה של כמה כסף צריך להביא לקניות/אוכל/תחב"צ וכו' -

אני אזכיר, נחיתה בראשון בבוקר > נסיעה למלון בפריז > בשלישי נסיעה לדיסנלילנד > חמישי בערב נסיעה בחזרה לנמל התעופה

ז"א סה"כ יומיים בפריז ועוד שלושה ימים בדיסנלינד

האם 500-600 יורו לאדם יספיקו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלל האצבע שלי הוא 100 אירו לזוג ליום. כיוון שפריז יקרה ואני מניח שתאכל במסעדות, אז תגדיל ב-50%.

א ב ל - לא צריך להביא מזומן. יותר נכון, אפשר להסתפק ב-100-200 אירו לאדם. שכל אחד יביא לפחות שני כרטיסי אשראי (אחד ויזה ואחד מאסטרקארד), קשרו אותם לחשבון אירו בבנק שלכם. דאגו לקנות מספיק אירו (במידת הצורך תוכלו לקנות עוד קצת באפליקציה). היום באירופה משלמים הכל בכרטיס, וצריך מזומן בשביל כניסה לשירותים ולקניות בשוק. עם כמות הכייסים בעיר תחזיקו כרטיס אחד נגיש ואת השאר, יחד עם הדרכונים, החביאו (כבר ציינתי בהודעה קודמת).

לגבי השימוש בכרטיס האשראי - משתמשים ב-EMV (הקשת קוד הכספומט במקום חתימה), ורצוי שיהיה גם NFC (כנראה שיש רק בכרטיסים המונפקים על ידי ישראכרט) שמקל עוד קצת על הליך התשלום.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלל האצבע שלי הוא 100 אירו לזוג ליום. כיוון שפריז יקרה ואני מניח שתאכל במסעדות, אז תגדיל ב-50%.

א ב ל - לא צריך להביא מזומן. יותר נכון, אפשר להסתפק ב-100-200 אירו לאדם. שכל אחד יביא לפחות שני כרטיסי אשראי (אחד ויזה ואחד מאסטרקארד), קשרו אותם לחשבון אירו בבנק שלכם. דאגו לקנות מספיק אירו (במידת הצורך תוכלו לקנות עוד קצת באפליקציה). היום באירופה משלמים הכל בכרטיס, וצריך מזומן בשביל כניסה לשירותים ולקניות בשוק. עם כמות הכייסים בעיר תחזיקו כרטיס אחד נגיש ואת השאר, יחד עם הדרכונים, החביאו (כבר ציינתי בהודעה קודמת).

לגבי השימוש בכרטיס האשראי - משתמשים ב-EMV (הקשת קוד הכספומט במקום חתימה), ורצוי שיהיה גם NFC (כנראה שיש רק בכרטיסים המונפקים על ידי ישראכרט) שמקל עוד קצת על הליך התשלום.

יש לי ישראקרט, איך זה בדיוק תורם לי לא כ"כ הבנתי?

אז בגדול ההמלצה היא מינימום מזומן ולפתוח חשבון מט"ח שאליו יקושר הכרטיס? איך אני מסביר להם את זה בטלפון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...