Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות לפעם ראשונה בפריז

matanff
שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניגש לסניף, לשתי מטרות:

1. הנפקת כרטיס נוסף.

2. פתיחת חשבון מט"ח וקישורו לכרטיסי האשראי. תצטרך לגשת פיזית כיוון שתדרש לחתום על טפסים.

כמוכן עליך לוודא שיש לך מסגרת מספקת, כולל לסכומים שיחסמו על ידי ספקי שירות (למשל מלונות) כעירבון.

לגבי כרטיס האשראי השני - אתה יכול גם להוציא חוץ בנקאי, ואני ממליץ שיהיה ויזה, למקרה של תקלה במערכת החיובים של מאסטרקארד העולמית (ולהפך)

אמריקן אקספרס ודיינרס פחות מומלצים, שכן מתקבלים בפחות בתי עסק. הם יכולים לשמש כגיבוי נוסף.

אם הנסיעה קרובה כדאי שתזדרז, כיוון שהליף הנפקת כרטיס אורך שבוע - שבועיים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קחו בחשבון שהמרחקים די גדולים, יכול לקחת לכם בכיף חצי שעה רק להגיע ממקום למקום ברכבת התחתית.

אם אני מבין נכון את מיקום המלון שלכם - אתם יחסית קרובים למארה, שזו שכונה מאוד נחמדה עם נוכחות יהודית וישראלית מאוד בולטת, כולל כמה דוכני פלאפל לא רעים בכלל. יותר מערבה משם, בערך ליד מרכז פומפידו, יש את רחוב Montorgueil, שמפוצץ בבארים ומסעדות, ונורא נחמד להסתובב שם בערב (חושב שהרוב שם זה תיירים). אם אתם הולכים לנוטרדאם - ממליץ לכם ללכת אחרי השקיעה, וגם ללכת ברגל. ההליכה שם ליד הנהר היא מאוד נעימה, וכל האזור נראה אחרת לגמרי בחושך.

שער הנצחון והסביבה - אני לא כזה אהבתי. השדרות סביב מלאות במשפחות של מקבצי נדבות סורים או אחרים. מאחוריהם חנויות של מותגי על שאתה יכול למצוא גם במקומות אחרים.

מונמארטר - טיפה מרוחקת, אבל שווה גיחה. גם בשביל הנוף, וגם בשביל קצת ניתוק, עד כמה שאפשר בשכונה כ"כ מתוירת.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניגש לסניף, לשתי מטרות:

1. הנפקת כרטיס נוסף.

2. פתיחת חשבון מט"ח וקישורו לכרטיסי האשראי. תצטרך לגשת פיזית כיוון שתדרש לחתום על טפסים.

כמוכן עליך לוודא שיש לך מסגרת מספקת, כולל לסכומים שיחסמו על ידי ספקי שירות (למשל מלונות) כעירבון.

לגבי כרטיס האשראי השני - אתה יכול גם להוציא חוץ בנקאי, ואני ממליץ שיהיה ויזה, למקרה של תקלה במערכת החיובים של מאסטרקארד העולמית (ולהפך)

לגבי נסיעה עם כרטיסי אשראי אני מסכים (שניים אם המקור הכספי שלכם אחד, שלשה-ארבעה אם לא). ותוודאו שיש לכם מסגרת מספיקה.

לפני שאתה פותח חשבון מט"ח תברר את העלויות וההפרשים. במקרה שלי יותר משתלם לי להמיר לחשבון בשקלים מאשר להחזיק חשבון מט"ח. זה תלוי בתנאים שיש לך בכרטיס והתנאים של חשבון הבנק.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבנקים עמלת ההמרה לאירו ןדולר היא סביב 1%. העמלות בכרטיסים הסטנדרטיים סביב 2.5-3% לגיהוץ ו-3-4% למשיכה בכספומט. בקישור לחשבון מט"ח אתה מרוויח את ההפרש. אם יש לך כרטיס עם הנחות - מה טוב. לדוגמא ישראכרט של חבר או דיינרס של פלייקארד/אלעל.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול אחד יכול לקבל כרטיס עם הנחות בעמלות המרת עסקאות (1%) ואם יש מזל דרך מקום העבודה אפילו פחות.

כל החברות בארץ מנפיקות היום כרטיסים עם תמיכה בתשלום במגע, רק צריך לבקש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר לי היכן וכיצד אדם מן היישוב מקבל את התנאים המשופרים בכרטיס סטנדרטי.

אני גיליתי באקראי שפלייקארד דיינרס נותן הנחה בעמלת ההמרה, והיא 1.3%.

לגבי הקונטקטלס - היו לי לפני שבועיים - שלושה דיונים ארוכים עם מוקד השירות של כאל על הנושא. לאף נציג/ה לא היה מושג ירוק במה מדובר.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.max.co.il/cards/card/2867 1% בלי דמי כרטיס+צילום מסך של קבוצת פייסבוק בסוף.

אולי הם מתייחסים לזה כ VISA PAYWAVE \MASTERCARD PAYPASS

קיבלתי כרטיס ויזה בנקאי תומך אז בפועל הם תומכים בזה תנסה לשאול לגבי מיילס אנד מור אולי דרך זה הם יכירו

https://www.cal-online.co.il/cards/milesnmore/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כרטיס של ישראקרט של מצר, יש משהו משתלם שם מבחינת שימוש בחו"ל?

אגב הדיל בסוף בוטל בגלל שהזמנתי מסוכנות שלא הצליחה לעמוד בהבטחות שלה וזיכתה לבסוף את כולם..

אם מישהו יכול להמליץ על משרד נסיעות שבו יש דילים לפריז/דיסנלילנד אני ממש אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קחו בחשבון שהמרחקים די גדולים, יכול לקחת לכם בכיף חצי שעה רק להגיע ממקום למקום ברכבת התחתית.

שער הנצחון והסביבה - אני לא כזה אהבתי. השדרות סביב מלאות במשפחות של מקבצי נדבות סורים או אחרים. מאחוריהם חנויות של מותגי על שאתה יכול למצוא גם במקומות אחרים.

מונמארטר - טיפה מרוחקת, אבל שווה גיחה. גם בשביל הנוף, וגם בשביל קצת ניתוק, עד כמה שאפשר בשכונה כ"כ מתוירת.

אנחנו היינו 7 אנשים ובאחד הערבים החלטנו לבקר במונמארטר,הזהירו אותנו שזה אזור בעייתי (אנחנו הגענו במטרו של רחוב BARBES)

זו הפעם היחידה שבאמת הרגשתי לא בטוח (עירוב של מסוממים,בני דודים,חבורות מפוקפקות)

אם אתה מתכנן לבקר שם מציע שיהיה בשעות היום או שתגיע בתחנת ABBESSES

תומר

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.max.co.il/cards/card/2867 1% בלי דמי כרטיס+צילום מסך של קבוצת פייסבוק בסוף.

אולי הם מתייחסים לזה כ VISA PAYWAVE \MASTERCARD PAYPASS

קיבלתי כרטיס ויזה בנקאי תומך אז בפועל הם תומכים בזה תנסה לשאול לגבי מיילס אנד מור אולי דרך זה הם יכירו

https://www.cal-online.co.il/cards/milesnmore/

מה עמלת ההמרה בכרטיס אחרי ההנחה?

האם יש בו NFC?

האמת היא שלרובנו הסכום האבסולוטי של עמלת ההמרה די קטן. אבל מדובר בהוצאה מהסוג המרגיז, כיוון שהתחושה היא של נצלנות כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עמלת ההמרה בכרטיס אחרי ההנחה?

האם יש בו NFC?

האמת היא שלרובנו הסכום האבסולוטי של עמלת ההמרה די קטן. אבל מדובר בהוצאה מהסוג המרגיז, כיוון שהתחושה היא של נצלנות כלשהי.

1% לעסקאות במטח אין הנחה למשיכת מזומנים.

הם כנראה מחסלים את המלאי של הכרטיסים הישנים, הויזה עם לוגו מקס ותשלום במגע המאסטרקארד עם לאומי קארד לא תומך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ניתן והתקציב מאפשר, הייתי ממליץ על ארוחת ערב במסעדת בלאגן של השף אסף גרניט.

הייתי שם בדצמבר האחרון עם החברה, מלבד העובדה שהשירות היה מדהים, האוכל מעולה ופינקו אותנו מכל כיוון וכיוון, אסף גרניט בעצמו הגיש לנו את אחד הפינוקים (ועל הדרך נתן לי מבט מלחיץ באמצע הביס, אבל זה סיפור ליום אחר)

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם באוכל עסקינן, יש המון מסעדות טובות בפריז.

ביקרתי בפריז עשרות פעמים בעבר ואף פעם לא נמאס.

אבל הזמן קצר והמלאכה מרובה ועל כן אתן לך 2 שמות של מסעדות שאני בכל אופן ממליץ מאוד (לא לשומרי כשרות).

1) le relais de l'entrecôte - יש להם 3 סניפים בפריז (ועוד אחד בשם אחר שהוא למעשה המקורי, אבל כולם אותו דבר) מגישים לך מנת סטייק אנטריקוט שרק הם כנראה יודעים איך אפשר לעשות אותו כל כך טעים, זה מגיע עם צ'יפס ואחרי שאתה מסיים את המנה שלך...*הפתעה* אתה מקבל ריפיל למנה נוספת!

אוכל מעולה...והקינוחים.....בוא נגיד שאם תיקח את הפרופיטרולים (או כל דבר אחר) לא תתאכזב! אגב אין שום דבר אחר בתפריט לאכול אז קחו את זה בחשבון.

2) nos ancetres les gaulois - מסעדה בסגנון גאלי של פעם, מאוד אותנטי, יש שם יין בתוך חביות עץ ענקיות שמוזגים כאוות נפשך, על השולחנות יש סלסלאות של ירקות אותנטיים שרצוי מאוד לטעום - מוזמן להזמין מקום מראש ולבדוק שעות פתיחה.

3)le beef club paris - מסעדת בשר ויין (לא זולה בכלל) שנמצאת ברובע הראשון של פריז, מתמחים בבשרים מעולים (שים לב שאם אתם רגילים לאכול בשרים שהם וול דאן, זה לא המקום בשבילכם). יש שם יינות מעולים וגם שם הפרופיטרול (הכי גדול שראיתי בחיי) פשוט מעולה. אם אתם רוצים ארוחה קצת פאנסי במקום טוב מאוד - זו המלצה טובה מאוד. חשוב לסייג שאני קיבלתי את ההמלצה על המקום מקרוב משפחה שמתגורר בצרפת והוא חובב קולינרי, והתארחתי שם בגלל שהייתי בנסיעה עסקית אז גם החשבון לא עניין אותי (סיימנו עם חשבון של 700 יורו לשלושה אנשים, אבל ארוחה בלתי נשכחת)

יש כמובן עוד הרבה מאוד מקומות, אני ממליץ לאכול במסעדה פעם ביום (נניח סביבות שבע בערב) ואת שאר היום להעביר בארוחות מזדמנות, יש המון בתי קפה מעולים שאפשר לשבת לקפה ועוגה במחירים טובים וככה לא לקרוע את הכיס (כי המסעדות לא זולות), יש גם חנויות לממכר סנדביצים טריים (סטייל ארומה) כמו Pret a Manger ועוד שמכינים כריכים מעולים ולא יקרים שבהחלט מחזיקים אותך עירני וקליל במהלך היום (וזה חשוב כי הולכים המון בפריז).

לגבי מקומות בילוי - 5 ימים בניכוי יום אחד של דיסני (אני אגב ממליץ מאוד ללכת לפארק אסטריקס שלטעמי הוא טוב הרבה יותר מדיסני), כל המקומות ה"רגילים" מגדל אייפל, סאקר קר, שער הניצחון, הלובר וכו...ממליץ מאוד ללכת לראות את הקטקומבות של פריז, שווה כל שקל (מומלץ להזמין כרטיסים מראש בכלללללל האטרקציות.

תהנה!

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...