Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טרייד-אין של קליאו מול 208GTI חדשה - כדאי?

Doron_Z
שימו לב! השרשור הזה בן 1745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוסקה שהוצעה לי בלובינסקי לגבי הפיג׳ו 208GTI מול רנו קליאו 0.9 ידנית מתחילת 2018 שעלתה לי 70 בזמנו.

קודם כל הפיג׳ו עצמה נמצאת על סף כניסה ל 0 ק״מ, זאת אומרת שכמעט שנה עברה מזמן הייצור, וגם למיטב הבנתי חלק מהדגמים שיש בארץ הם מתצוגה.

הפיג׳ו כרגע נמכרת במחיר מבצע שהוא די סטנדרטי של 130K ללא טרייד אין. במקרה שלי בגלל שאני מבקש טרייד אין כמובן שאני לא זוכה למחיר הזה וזה קופץ למחירון, אבל, אולי בגלל שהרכב כבר כמעט בן שנה/תצוגה (לא ברור לי בדיוק) אז כן נתנו הנחה קטנה מהמחירון.

בקיצור העסקה שהוצעה היא 56 אלף שקל על הקליאו (מחירון לדעתי יושב על 64? אבל ברור שזו פיקציה, הרכב לא מזמן נמכר במבצע חיסול של 65...) + 3000 שקל הנחה מהמחירון שהוא 142,000 מה שאומר שהרכב אחרי עלוקה (689 ש״ח) פלוס צבע שחור או אדום (1200, אפשר לחסוך את זה וללכת על לבן אבל היא נראית די משעממת ככה) + רישוי (1809) יעלה 142,698 מינוס ה 56,000 שקל של הקליאו - תוספת של 86,698 ש״ח.

על התוספת חשבתי לתת 50 במזומן והשאר במימון כי קצת כואב לי לראות כזה סכום יורד לי מהחשבון במלואו אבל תתעלמו מזה, מה אתם חושבים על העסקה בהנתן כל הנתונים האלו?

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין לי ממש זמן למכור את הקליאו, לצערי לא הייתי מודע לזה שאלו הדגמים האחרונים בארץ של הפיג׳ו, אם הייתי יודע הייתי נערך מראש ומוכר את הרכב שלי בנחת אבל עכשיו כל ההתעסקות במכירה תקח לי יותר מדי זמן כנראה.

בלי קשר לעניין המכירה העצמית, זו עסקה שווה או שעצם היות הרכב בן כמעט שנה או מתצוגה די הורס את האטרקטיביות שלה?

תוספת למקרה שמישהו לא יודע, כמובן שהדגם ייחשב ל ״יוני 2019״ כי מה שקובע במקרה הזה זה זמן העלייה לכביש ולא זה שהוא כמעט שנה יושב בארץ בתצוגה או בבונדד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שתצוגה מדבר על רכבים שרק עמדו באולם (בניגוד מוחלט לרכבי הדגמה), אף אחד לא באמת יוכל לדעת את זה כשתמכור. נראה לי שולי (בהנחה ששום דבר לא שבור / שרוט).

לגבי כמעט שנה, זה קצת משחק של צ'יקן מול היבואן - הם יעלו פחות כאפס ק"מ, אם הם יגיעו לשם.

אני רק לא מצליח להבין למה לא לקנות אחת בת 3 בערך ב-80, חיסכון די משמעותי של ~40,000₪, ירידת ערך נמוכה יותר בהמשך, ובסה"כ די אותו רכב. כלומר, מפרגן לגמרי למי שעשה אתמול אקזיט של כמה מיליונים, אבל נשמע שאתה עדיין לא שם. זה מה שאני הייתי עושה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין את הנוחות בלקנות חדש.

במיוחד ב208GTI במיוחד יש הרבה רכבים שעברו היסטורייה שמטיילות בלוח היד שניה(בין היתר הזאת שהייתה שלי שדפקה קמבק לכביש לאחר אובדן להלכה) או משחקים ושיפורים ומעט רכבי סטוק שמורים.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שתצוגה מדבר על רכבים שרק עמדו באולם (בניגוד מוחלט לרכבי הדגמה), אף אחד לא באמת יוכל לדעת את זה כשתמכור. נראה לי שולי (בהנחה ששום דבר לא שבור / שרוט).

לגבי כמעט שנה, זה קצת משחק של צ'יקן מול היבואן - הם יעלו פחות כאפס ק"מ, אם הם יגיעו לשם.

אני רק לא מצליח להבין למה לא לקנות אחת בת 3 בערך ב-80, חיסכון די משמעותי של ~40,000₪, ירידת ערך נמוכה יותר בהמשך, ובסה"כ די אותו רכב. כלומר, מפרגן לגמרי למי שעשה אתמול אקזיט של כמה מיליונים, אבל נשמע שאתה עדיין לא שם. זה מה שאני הייתי עושה.

כי אין בדיוק מבחר רב של רכבים טובים ביד 2, וגם כשיעלה לאתר רכב שיעמוד בקריטריונים שהצבתי - חשוב לי שיהיה חדש מספיק כדי שתהיה תמיכה ב AA למשל, משהו שנוסף רק בדגמים מאוחרים יותר פלוס קילומטראז׳ שלא עולה על 30 אלף כי אני בונה על הרכב לטווח ארוך וכמובן בלי שיפורים או תאונות, כל התהליך של למכור את הרכב שלי מהר (צריך גם לקחת בחשבון שעד סוף השנה תכנס הקליאו החדשה שתוריד את הערך של הרכב שלי עוד קצת) כדי להספיק לתפוס את הרכב שאני רוצה לפני שימכר גם נראה לי טומן הרבה כאב ראש ופוטנציאל לעצבים. בקיצור מה שנוקנוק אמר.

וכן, אין לי מליונים מאקזיט כמו שאמרת... בעיקרון אני יכול לשלם את כל התוספת ולא אהיה במינוס בגלל זה אבל החשבון כן ידלדל משמעותית.

בעניין הצ׳יקן - אני מאמין שהם יצליחו להעיף בסוף הכל לפני 0 קילומטר, כמו שהורידו לי 3000 ממחירון בעסקת טרייד אין ככה הם יורידו לאנשים שיתעניינו בעסקת מזומן ואני מאמין שזה ימכר בסוף. הם יעשו מה שצריך כדי למנוע את זה.

כל הקטע זה הלחץ שאלו דגמי היבואן האחרונים ושהדגם הזה יעלם ולא תבוא הזדמנות טובה יותר, במצב אידיאלי הייתי בכיף מחכה עוד כדי לעשות הכל כמו שצריך אבל אני לא רוצה להתבאס שפספסתי הזדמנות גם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין את הנוחות בלקנות חדש.

כנ"ל, ועדיין הייתי חושב כמה וכמה פעמים לפני שהייתי קונה רכב בכמעט 150,000₪ (אלא אם, כאמור, זה לא היה סכום משמעותי עבורי). יש לזה השלכה מאוד משמעותית לגבי ירידת הערך הצפויה.

במיוחד ב208GTI במיוחד יש הרבה רכבים שעברו היסטורייה שמטיילות בלוח היד שניה(בין היתר הזאת שהייתה שלי שדפקה קמבק לכביש לאחר אובדן להלכה) או משחקים ושיפורים ומעט רכבי סטוק שמורים.

מצד שני, יש גם סיכוי למצוא רכבים שמורים ומטופלים, בניגוד לקורולה בליסינג למשל.

אבל זו דעתי האישית שלא מחייבת אף אחד. רק נותן עוד זוית לעניין.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אין בדיוק מבחר רב של רכבים טובים ביד 2, וגם כשיעלה לאתר רכב שיעמוד בקריטריונים שהצבתי

א. אישית, חיכיתי בערך חצי שנה לפוקוס שלי. לא קרה שום אסון בזמן הזה.

ב. גם אני הייתי שמח לאנדרואיד אוטו ועוד כמה דברים, אבל בסוף, זה לא באמת שווה לי כל כך הרבה כסף. אני מנסה לתמחר כמה כל פיצ'ר כזה יעלה לי, ותכלס - לא הייתי מוציא עוד כמה אלפי שקלים בשנה על AA.

שוב, דעתי האישית, לא מנסה ח"ח להטיף מוסר לאף אחד.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להחליט אם אתה "חייב רכב מהחברה" או שתוכל למצוא רכב משומש קלות (יש כמה רכבי 2017 ו2018 בלוח יד2 - כאשר ה2018 דורש 120,000... ושנתון 2017 עולה 100,000 ומטה, רובם יד1) (לפי דעתי משנתון 2017 נוספה תמיכה באנדרואיד אוטו לכן זה תיחום השנים).

ההבדל הזה לבדו יכול לחסוך לך מעל 30,000 ש"ח (ועוד כמה שקלים בעלויות הביטוח), בטח שאתה מצהיר שאתה לא צריך מימון או הלוואה - אז אתה לא כבול לייבואני רכב/מגרשים.

לגבי ההצעה על הקליאו, לדעתי הצעה של 56,000 לקליאו היא הצעה סבירה - ולמעשה מגלם ירידת ערך של 14,000 בשנה וחצי לרכב חדש "מהניילון",

אבל אתה "אוכל אותה מהצד השני" - כי אתה מאבד הנחה של 12,000 על המחירון של ה208 (וגם עם ההנחה של ה3,000 מדובר על פער של 9,000).

כך שלמעשה אתה מוכר את הרכב שלך ב47,000, אתה לא חושב שתוכל לקבל יותר בשוק הפרטי? (שווה לבדוק בכמה מפורסמים רכבים דומים ביד2).

אם יתברר שהתשובה שלילית או שההפרש זניח - אז העסקה תהיה יותר הגיונית - ביחס לנוחות של מפתח מול מפתח.

אבל אם תהיה מוכן להתפשר על רכב משומש ותמכור את הרכב שלך במחיר קרוב להצעת הטריידאין - אתה למעשה תשלם על השדרוג הזה פחות מ40,000 ש"ח (ופחות מחצי ממה שאתה מתעד להוציא עכשיו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אישית, חיכיתי בערך חצי שנה לפוקוס שלי. לא קרה שום אסון בזמן הזה.

ב. גם אני הייתי שמח לאנדרואיד אוטו ועוד כמה דברים, אבל בסוף, זה לא באמת שווה לי כל כך הרבה כסף. אני מנסה לתמחר כמה כל פיצ'ר כזה יעלה לי, ותכלס - לא הייתי מוציא עוד כמה אלפי שקלים בשנה על AA.

שוב, דעתי האישית, לא מנסה ח"ח להטיף מוסר לאף אחד.

סבבה ואתה לא צריך לסייג שזו דעתך, אתה אומר דברים הגיוניים :)

AA זה כי אני רוצה שהרכב ימלא את מבוקשי לכמה שנים הבאות מבלי שארגיש מפגר טכנולוגית יותר מדי, אני כבר טיפה מתבאס שהרכב לא keyless כמו הקליאו שעולה פחות מחצי ממנה...

אבל באמת שחוץ מהמכשול של לחכות גם חודשים לדגם המתאים שיעלה מתישהו, איך בדיוק אצליח למכור את הקליאו בזמן ובמחיר הגון (כי אף אחד לא אוהב לצאת פראייר ולמכור בשחיטה רק בגלל שלחוץ) לפני שהוא ימכור את שלו?

יש פה הרבה מכשולים פוטנציאלים. אני מקווה שאצליח פשוט לנהל את זה כמו שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להחליט אם אתה "חייב רכב מהחברה" או שתוכל למצוא רכב משומש קלות (יש כמה רכבי 2017 ו2018 בלוח יד2 - כאשר ה2018 דורש 120,000... ושנתון 2017 עולה 100,000 ומטה, רובם יד1) (לפי דעתי משנתון 2017 נוספה תמיכה באנדרואיד אוטו לכן זה תיחום השנים).

ההבדל הזה לבדו יכול לחסוך לך מעל 30,000 ש"ח (ועוד כמה שקלים בעלויות הביטוח), בטח שאתה מצהיר שאתה לא צריך מימון או הלוואה - אז אתה לא כבול לייבואני רכב/מגרשים.

לגבי ההצעה על הקליאו, לדעתי הצעה של 56,000 לקליאו היא הצעה סבירה - ולמעשה מגלם ירידת ערך של 14,000 בשנה וחצי לרכב חדש "מהניילון",

אבל אתה "אוכל אותה מהצד השני" - כי אתה מאבד הנחה של 12,000 על המחירון של ה208 (וגם עם ההנחה של ה3,000 מדובר על פער של 9,000).

כך שלמעשה אתה מוכר את הרכב שלך ב47,000, אתה לא חושב שתוכל לקבל יותר בשוק הפרטי? (שווה לבדוק בכמה מפורסמים רכבים דומים ביד2).

אם יתברר שהתשובה שלילית או שההפרש זניח - אז העסקה תהיה יותר הגיונית - ביחס לנוחות של מפתח מול מפתח.

אבל אם תהיה מוכן להתפשר על רכב משומש ותמכור את הרכב שלך במחיר קרוב להצעת הטריידאין - אתה למעשה תשלם על השדרוג הזה פחות מ40,000 ש"ח (ופחות מחצי ממה שאתה מתעד להוציא עכשיו).

ההצעה של ה 120 מ 2018 היא על הפנים (למרות שיש מצב טוב שבתכלס זה רכב שהגיע לארץ בערך באותו הזמן שהרכבים שנמכרים עכשיו הגיעו), מעדיף במקרה כזה להוסיף תוספת של 20 ולקנות חדש ומפתח מול מפתח. מה גם שבעלת הרכב הוסיפה שיפור מסויים שהיא לא הצליחה להסביר לי בטלפון פלוס היא חיה בסרט שסביר שתמכור רכב ב 120 כשעכשיו חדש עולה 130 (גם ניסתה לחרטט אותי שחדש זה 150 שזה לא נכון כבר שנים) והיא לא היתה מוכנה לרדת.

רכבים נוספים שבדקתי שם עברו בחלקם תאונות רציניות או שסתם התבררו ששייכים לסוחרים.

דווקא את ה 2017 הספציפי הזה לא בדקתי כי הייתי משלב מסויים במגעים עם היבואן.

בעיקרון אבל אתה צודק, למכור עצמאית במחיר קרוב למה שהיבואן הציע לי פלוס לרכוש רכב משומש במצב טוב זה חתיכת חיסכון עצבני, במצב האידיאלי כשהכל הולך חלק זו הדרך העדיפה למי שלא עשה אקזיט, הבעיה היא שלא תמיד זה יוצא אידיאלי.

עוד משהו שלא ציינתי, הרחבתי אחריות לקליאו ל 5 שנים ככה שיש לה עוד 3 שנים ו 8 חודש בערך של אחריות, אולי בגלל זה הם גם הביאו לי מחיר יחסית לא רע עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף: אם אתה רוצה 208gti חדשה, זה מה יש. אין פה עניין של הצעה טובה או לא, כי זו ההצעה היחידה שקיימת.

אם אתה מוכן לשקול משומשת, שים את כל העלויות המשוערות באקסל, תראה מה ההפרש לאורך כל התקופה הצפויה ובממוצע לשנה, ואז תשאל את עצמך אם עבורך ההפרש הכספי שווה את היתרונות ברכב חדש.

אין פה עוד המון שיקולים אחרים, זה בערך זה.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההחלטה אם "חדשה" (בת שנה) או משומשת היא רק שלך - יש פה שיקולים כלכליים ופסיכולוגיים.

ההצעה היחידה שלי, אם אתה הולך על "חדשה", העדף מכונית מתצוגה - במקום לבלות תחת השמש הקופחת, היא לפחות חנתה באולם ממוזג חלק מהזמן.

לגבי CarPlay/AA, כל המכוניות שיוצרו (להבדיל מעלו על הכביש) אחרי פברואר 2017, אמורות לתמוך.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהי מהעבודה שלי ניסתה למכור קליאו מלוקקת שהייתה אצלה כ-3 שנים (קנתה מהחברה). במשך מעל חצי שנה אפילו בן אדם אחד לא דיבר איתה. בסוף עשו טרייד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...