Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טרייד-אין של קליאו מול 208GTI חדשה - כדאי?

Doron_Z
שימו לב! השרשור הזה בן 1745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אף אחד לא התייחס להאם העסקה כשלעצמה כ״חדש״ היא טובה, אני מבחינתי רוצה 208 וברור שחדש (למרות שפה זה באמת קצת במרכאות) זה הכי כיף אבל לא בכל מחיר. מבלי להכנס לזה שכלכלית עדיף משומש במידה והכל הולך חלק (הנה בדיוק גל אומר שמישהי לא הצליחה למכור את הקליאו שלה), עדיין מעניין אותי לדעת אם כחדש זו הצעה טובה מצידם.

ופו הדוב, זה שזו האופציה היחידה לחדש זה לא אומר שהשאלה האם היא טובה היא לא רלוונטית, הרי אם היו מציעים לי 30 אלף על הקליאו פלוס מחירון מלא על ה 208 אז כולם היו אומרים פה אחד שזו הצעה גרועה ושעדיף להמנע. אז מה עכשיו אתם חושבים?

ההחלטה אם "חדשה" (בת שנה) או משומשת היא רק שלך - יש פה שיקולים כלכליים ופסיכולוגיים.

ההצעה היחידה שלי, אם אתה הולך על "חדשה", העדף מכונית מתצוגה - במקום לבלות תחת השמש הקופחת, היא לפחות חנתה באולם ממוזג חלק מהזמן.

לגבי CarPlay/AA, כל המכוניות שיוצרו (להבדיל מעלו על הכביש) אחרי פברואר 2017, אמורות לתמוך.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

תודה על העצה מניר. הנציג מכירות בלובינסקי אמר שיש גם בלימת חירום במהירות עירונית, זה גם משהו שקיים בדגמי 2017?

גל, הקליאו שהיא ניסתה למכור היתה מדגם זהה לשלי? (0.9 ידנית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה על העצה מניר. הנציג מכירות בלובינסקי אמר שיש גם בלימת חירום במהירות עירונית, זה גם משהו שקיים בדגמי 2017?

לא. זה רק במכוניות מודל 2018 (שוב, ייצור לא עלייה לכביש). הן נבדלות בחזית ללא כרום(כמו במכונית שלי - תסתכל על תמונות היוזר שלי).

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא התייחס להאם העסקה כשלעצמה כ״חדש״ היא טובה, אני מבחינתי רוצה 208 וברור שחדש (למרות שפה זה באמת קצת במרכאות) זה הכי כיף אבל לא בכל מחיר. מבלי להכנס לזה שכלכלית עדיף משומש במידה והכל הולך חלק (הנה בדיוק גל אומר שמישהי לא הצליחה למכור את הקליאו שלה), עדיין מעניין אותי לדעת אם כחדש זו הצעה טובה מצידם.

ופו הדוב, זה שזו האופציה היחידה לחדש זה לא אומר שהשאלה האם היא טובה היא לא רלוונטית, הרי אם היו מציעים לי 30 אלף על הקליאו פלוס מחירון מלא על ה 208 אז כולם היו אומרים פה אחד שזו הצעה גרועה ושעדיף להמנע. אז מה עכשיו אתם חושבים?

לדעתי (הצנועה) מדובר בעסקה סבירה - קצת תופרים אותך בביטול ההנחה בגלל הטרייד-אין מצד אחד, אבל אתה כנראה מקבל מחיר סביר על הקליאו. כמה אלפים לפה או לשם הם לא שיקול כזה גדול כשזה הרכב היחידי שאתה כרגע שוקל. אם אתה לוקח בחשבון שאתה משלם לא מעט על הטרייד-אין ולא תרגיש פראייר לשארית חייך בגלל זה, זה בסדר.

בגדול יותר, בסכום כזה אתה יכול למצוא למשל 308gti בת שנתיים, או לאון קופרה קצת ישנה יותר. מי מהן עדיפה מאוד תלוי בהעדפות האישיות שלך. וכמובן שאפשר גם למצוא 208gti ישנה יותר בהרבה פחות כאמור.

מה שאני קורא בין השורות הוא שאתה מחפש הוטאצ' ידנית, אבל משלם די הרבה על אחריות, טרייד-אין ו-AA. שזה לגמרי בסדר, רק כדאי להבין על מה אתה משלם וכמה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גל, אם זה אכן אותו הדגם אז זה לא מבשר טובות במיוחד, מצב השוק רק יכל להחמיר מאז לא להשתפר, והוא ימשיך להתדרדר כשיצא הדור החמישי בהמשך השנה.

מניר, סבבה, המערכת הזאת היא לא קריטית, משהו נחמד שיהיה לא יותר. מאיזו שנה הרכב שלך? קנית אותו חדש?

לדעתי (הצנועה) מדובר בעסקה סבירה - קצת תופרים אותך בביטול ההנחה בגלל הטרייד-אין מצד אחד, אבל אתה כנראה מקבל מחיר סביר על הקליאו. כמה אלפים לפה או לשם הם לא שיקול כזה גדול כשזה הרכב היחידי שאתה כרגע שוקל. אם אתה לוקח בחשבון שאתה משלם לא מעט על הטרייד-אין ולא תרגיש פראייר לשארית חייך בגלל זה, זה בסדר.

בגדול יותר, בסכום כזה אתה יכול למצוא למשל 308gti בת שנתיים, או לאון קופרה קצת ישנה יותר. מי מהן עדיפה מאוד תלוי בהעדפות האישיות שלך. וכמובן שאפשר גם למצוא 208gti ישנה יותר בהרבה פחות כאמור.

מה שאני קורא בין השורות הוא שאתה מחפש הוטאצ' ידנית, אבל משלם די הרבה על אחריות, טרייד-אין ו-AA. שזה לגמרי בסדר, רק כדאי להבין על מה אתה משלם וכמה.

כשאתה מציג את זה ככה זה גורם לקניית חדשה להרגיש לא מוצדקת אני חייב לאמר, אלו עשרות אלפי שקלים בשביל פיצ׳ר שאפשר בסופו של יום לחיות בלעדיו (קצת פחות אלגנטי עם מגנט/דיבורית אבל אפשר, גם אפשר להוסיף קצת ל 2017 ועדיין זה יהיה זול בעשרות אלפי שקלים ויכלול את הפיצ׳ר המדובר) ואחריות שבטח לא מצדיקה ברוב המקרים כזה הפרש (בהפרש הזה אפשר להחליף חצי רכב מבחינת תיקונים, רכב מ 2017 גם בא לפחות עם שנה אחריות), רק עניין הטרייד אין והחששות מאיך כל התהליך ילך בעתיד משחק פקטור חשוב פה. אני מדבר פה על גורמים עובדתיים ופחות פסיכולוגיים כמו ההתלהבות מחדש לעומת משומש שקשה לכמת כספית.

דילמה לא פשוטה.

בכל הנוגע ל 308 - האחזקה יקרה מדי, הלאון יקרה מדי, אם היתה פיאסטה בארץ היה על מה לדבר.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניר, סבבה, המערכת הזאת היא לא קריטית, משהו נחמד שיהיה לא יותר. מאיזו שנה הרכב שלך? קנית אותו חדש?

הרכב שלי מ-2018. יוצר בסוף אפריל ונרכש לפני כ-8 חודשים כחדש.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או, זה מה שניסיתי להגיד.

רק שבעצם מה שכמובן משנה בסוף זו ירידת הערך ע"פ התקופה, לא המחיר ההתחלתי. וכמובן ככל שהמחיר ההתחלתי גבוה יותר, ירידת הערך (ברוב הכמעט מוחלט של המקרים) תהיה גבוהה יותר.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגניב מניר, בטח במחיר זהה למבצע הנוכחי. עשית בשכל שקנית אז לפני שהגענו למצב הנוכחי של רכבים בני שנה.

או, זה מה שניסיתי להגיד.

רק שבעצם מה שכמובן משנה בסוף זו ירידת הערך ע"פ התקופה, לא המחיר ההתחלתי. וכמובן ככל שהמחיר ההתחלתי גבוה יותר, ירידת הערך (ברוב הכמעט מוחלט של המקרים) תהיה גבוהה יותר.

תתפלא, דווקא מחישובים שיש לי פה (שלא אני ביצעתי אלא מישהו אחר שעמד בדילמה דומה) נראה שמחיר האחזקה וירידת הערך הוא לא שונה דרסטית בין דגם חדש לבין משומש בן שנתיים ואף שלוש (הכל לפי חישובי מחירון לוי יצחק). ההבדל הגדול והעיקרי הוא במחיר הקנייה ולא בירידת הערך שיורדת באופן די קונסיסטנטי, מה שאתה אומר נכון לרוב המקרים אבל לא פה.

אבל גם מחיר הקנייה הוא פקטור חשוב גם אם נתעלם מירידת ערך, וואלה זה הרבה יותר קל ונחמד וכלכלי להוסיף 30-40 לרכב הבא שלך מאשר 86, גם אם תיאורתית ירידת הערך זהה מבחינת סכומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך מסכים.

אתה מתכנן לקנות אחת חדשה ב-140. כנראה שעוד 3 שנים היא תהיה שווה סביב ה-80 (כמו אחת מ-2016 נכון להיום), וזה המקרה הטוב (כי יהיה דגם חדש, מה שהיום עדיין אין).

כדי שירידת הערך תהיה שווה, אתה צריך להניח שהמחיר של אחת מ-2016 שתקנה היום (ב-80) ירד לסביבות ה-20, שזה נשמע לי רחוק מאוד מהמציאות (אני הייתי מהמר על 40 במקרה הרע, הדבר היחידי הקרוב לזה שיש כרגע ביד2 הוא רכב מ-2014 שמבקשים עליו 60, גמיש).

אז נכון שתשקיע יותר בתחזוקה, אבל לא בטוח בכלל ש-20,000 יותר, וגם הביטוח והטסט יהיו כנראה קצת זולים יותר במקרה של משומשת.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד משהו - אם אתה חושב שירידת הערך של רכב חדש ושל רכב בן 3 זהה, אין פה שום שיקול - קנה חדש. אתה מקבל תחזוקה זולה יותר ואחריות בחינם, שלא לדבר על ה-AA.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פו - אתה מתעלם מדי הרבה דברים, חלקם לטובת רכב חדש וחלקם לרעתו.

רכב חדש מקבל בשנה הראשונה (וחלק, כמו אמא שלי, מוציאים אפילו שנתיים) סעיף "ישן תמורת חדש" בביטוח - סעיף ששווה די הרבה כסף לדעתי.

רכב חדש אין לך בלתמים במשך 3 שנים תמימות. בכלל. אתה יודע בדיוק מה מצב הברקסים. אתה יודע שהצמיגים חדשים.

הרבה דברים שעולים כסף ברכב משומש.

מצד שני, רכב חדש יורד בערכו מהר יותר, אין מה לעשות - כלל אצבע, ככל שהרכב שווה יותר, הוא יאבד יותר.

מצד שני, רכב חדש חייב להיות מטופל במוסך מורשה שיקר (וגם פחות טוב) דרסטית ממוסכים מתמחים כמו גבע ואורן.

עשיתי את החישובים לא פעם, 208GTI חדשה לא עולה הרבה יותר, בחישוב שנתי, מאחת בת 3.

מצד שני לא לכולם מצויה הפרוטה לקנות חדש, וזה לגיטימי לגמרי.

לגבי AA - לא חושב שיש מישהו יותר אובססיבי ממני לפיצ'ר הזה. בסופו של דבר, הוא לא שווה אלפי שקלים - במיוחד שעם קצת מאמץ אפשר להוסיף אותו, בעלות זניחה, לרכבים ישנים שלא הגיעו איתו מהמפעל.

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך מסכים.

אתה מתכנן לקנות אחת חדשה ב-140. כנראה שעוד 3 שנים היא תהיה שווה סביב ה-80 (כמו אחת מ-2016 נכון להיום), וזה המקרה הטוב (כי יהיה דגם חדש, מה שהיום עדיין אין).

כדי שירידת הערך תהיה שווה, אתה צריך להניח שהמחיר של אחת מ-2016 שתקנה היום (ב-80) ירד לסביבות ה-20, שזה נשמע לי רחוק מאוד מהמציאות (אני הייתי מהמר על 40 במקרה הרע, הדבר היחידי הקרוב לזה שיש כרגע ביד2 הוא רכב מ-2014 שמבקשים עליו 60, גמיש).

אז נכון שתשקיע יותר בתחזוקה, אבל לא בטוח בכלל ש-20,000 יותר, וגם הביטוח והטסט יהיו כנראה קצת זולים יותר במקרה של משומשת.

כמו שמורנינג ציין, זו לא רק ירידת ערך אלא גם הוצאות מסביב שמסתכמות בזה שההבדל הוא לא כזה גדול כמו שחושבים.

אבל אני לא חושב שזה אומר אוטומטית שכדאי לקנות חדשה, זה לא נעים מבחינה פסיכולוגית לראות חשבון בנק של ״לא יוצא אקזיט״ יורד בסכום כזה במכה (ואם אני משלם את כל הסכום במכה אז יותר מחצי מהחשבון הולך) כשאתה יכול בחצי מהסכום להביא רכב שפחות או יותר שווה בתכונות שלו.

זה גם שיקול רציני.

Morning, אני לא עד כדי כך אובססיבי לאנדרואיד אוטו אבל אני בא ממשפחה שבחיים לא רכשה רכב משומש בסכומים כאלה (ולא כי אנחנו מליונרים, זו התפיסה בבית), אז כן אם אני הולך על מהלך של לקנות רכב ספורטיבי משומש של פיגחו עם מנוע טורבו וכו׳ אז אני רוצה לשים כסף סבבה כדי להבטיח שזה יהיה בתנאים הכי טובים שיכול להרשות לעצמי במיוחד גם שזה לטווח שימוש ארוך (לפחות 3-5 שנים), AA זה אחלה בונוס אבל חשוב לי מודל יחסית חדש עם קילומטר נמוך ולפחות שנה אחריות על כל מקרה, שלפחות אני יודע שגם אם פספסתי משהו בבדיקה אני לא אסע חודשיים עם הרכב ויתחילו בעיות טכניות שיעלו לי כסף, לפחות שתהיה שנה של שקט ומשם אני כבר רגוע שהרכב במצב טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שמורנינג ציין, זו לא רק ירידת ערך אלא גם הוצאות מסביב שמסתכמות בזה שההבדל הוא לא כזה גדול כמו שחושבים.

אבל אני לא חושב שזה אומר אוטומטית שכדאי לקנות חדשה, זה לא נעים מבחינה פסיכולוגית לראות חשבון בנק של ״לא יוצא אקזיט״ יורד בסכום כזה במכה (ואם אני משלם את כל הסכום במכה אז יותר מחצי מהחשבון הולך) כשאתה יכול בחצי מהסכום להביא רכב שפחות או יותר שווה בתכונות שלו.

זה גם שיקול רציני.

Morning, אני לא עד כדי כך אובססיבי לאנדרואיד אוטו אבל אני בא ממשפחה שבחיים לא רכשה רכב משומש בסכומים כאלה (ולא כי אנחנו מליונרים, זו התפיסה בבית), אז כן אם אני הולך על מהלך של לקנות רכב ספורטיבי משומש של פיגחו עם מנוע טורבו וכו׳ אז אני רוצה לשים כסף סבבה כדי להבטיח שזה יהיה בתנאים הכי טובים שיכול להרשות לעצמי במיוחד גם שזה לטווח שימוש ארוך (לפחות 3-5 שנים), AA זה אחלה בונוס אבל חשוב לי מודל יחסית חדש עם קילומטר נמוך ולפחות שנה אחריות על כל מקרה, שלפחות אני יודע שגם אם פספסתי משהו בבדיקה אני לא אסע חודשיים עם הרכב ויתחילו בעיות טכניות שיעלו לי כסף, לפחות שתהיה שנה של שקט ומשם אני כבר רגוע שהרכב במצב טוב.

מחזיק אחת כזאת שקניתי חדשה מהסוכנות הייתי כבר מספר פעמים במוסך למימוש האחריות ותיקונים שברגיל עולים ולא מעט .......לכן עצתי לך קנה חדש ושכח מדאגות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר, יהיה מאוד מעניין לשמוע מה הבעיות שחווית. יכול לעזור פה ללא מעט אנשים.

לעניין החדש מול משומש - צריך קודם כל להבין את הצד הכלכלי של הדיון, גם מבחינת עלות כוללת לתקופה וגם תזרימית. אני לא טוען שההפרש הוא עצום, אבל לדעתי הוא יכול להגיע לאזור ה-5,000₪ בשנה בקלות (בהשוואה לרכב משומש בן 3), בהנחה שלא חווים תקלות משמעותיות.

אחרי שמבינים את המספרים, אפשר להגיד איזו מהאופציות עדיפה (לרוכש ספציפי). לרוץ לקנות חדש כי יש בו AA או כי נורא מפחדים מתקלות יכול להיות קצת פספוס אם לא מבינים קודם מה ההפרש, ומה פוטנציאל התקלות.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיק אחת כזאת שקניתי חדשה מהסוכנות הייתי כבר מספר פעמים במוסך למימוש האחריות ותיקונים שברגיל עולים ולא מעט .......לכן עצתי לך קנה חדש ושכח מדאגות

אני גם אשמח לשמוע מה קרה, רכב שהוא לא אמין ברמה שעושה בעיות לאורך תקופת האחריות זה גם מרתיע (ובטח שבקנייה ביד 2 זה על סף הפסילה) , עם כל הכבוד לרגש שמעורב בקניית רכב כזה.

מעבר לסכומים שצריך לשלם על התיקונים זה גם כל האלמנט הפסיכולוגי שנוצר בעקבות זה, אם יש חוסר אמון ברכב ברמה שאתה חושש לקחת אותו לנסיעה ארוכה או קצת מאומצת כי אתה לא יודע מה יקרה או איזו נורה תדלק אז וואלה, הוא כנראה סיים את תפקידו באותו הרגע.

פו, קשה לחזות במדויק מה יקרה אלא רק להעריך, אני לא חושב כמובן שחדש שווה את זה בשביל AA, זה יותר המחסור בכאב ראש וההנאה מהחדש שאתה יודע מה עבר על הרכב שהוא מפתה.

בדיון פה אני חושב שבגדול בתסריט שבו הכל מסתדר עם מכירה ומציאת דגם מתאים ושמור אז עדיף שנתון 2017 בגלל שאני רוצה את הרכב לטווח ארוך יחסית (ככה שעדיף יחסית חדש) וגם בשביל שנה לפחות של אחריות, במקרה הזה אני חושב שזה שווה את התוספת של הכסף מ 2016 ועל הדרך יש גם AA שזה אחלה בונוס.

גם דגם 2017 חוסך סכום גדול מאוד של יותר מ 40 אלף ממה שצריך בשביל רכב חדש בהנחה שאני מצליח למכור את הקליאו במחיר שקרוב להצעת הטרייד אין, מבחינה עובדתית אני מוותר בסכום הזה על שנתיים אחריות, מערכת בלימת חירום עירונית וחוטף בלאי של קילומטר נמוך לשנתיים שימוש (חלק מהדרישות שלי לרכב) . נראה לי שווה 40 פלוס אלף אבל כמובן כל אחד ושיקוליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...