Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להבים למשור שולחן קוטר 10"- קווים לדמותם?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי רהיט לבנות, ואני רוצה שייצא "נקי" מבחינת החיתוכים על המשור שולחן המעפן שלי.

לשם כך, החלטתי לרכוש סוף סוף להב חדש למשור הנ"ל, שישמש אותי גם לעבודה הקבועה איתו.

ממה שאני זוכר, האידאל ללהב רב-שימושי (גם עם, גם נגד הגרעין; לבידים ועץ מלא) עם פשרה קלה יחסית בביצועים זה איזור ה-50 שן ומרווח בין כל X שיניים.

כרגע הלהב שאני זומם עליו הוא אחר במקצת. 60 שן, סידור אחיד, תוצרת בוש.

האם בחיתוך נגד הגרעין הוא יעשה יותר מדיי בעיות?

מה מומלץ ל"סוס עבודה" כי להחליף להבים במשור שלי זה סיפור מהטוסיק?... :lol:

תודה לעונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רכשתי מחו"ל פרויד LP40M עם 60 שינים על מנת שיחליף את הלהב המקורי 40 שיניים ומתוך נקודת מוצא שכרגע, רבות מהעבודות על המסור שולחן נוגעות ללבידים... אגב, בוש מיוצר באותו מפעל באיטליה.ביות ואתה מאזור חיפה והקריות, בדוק בסניפים של אלישע המשחיז, יש לו להבים תוצרת הארץ, לא רעים בכלל (ישחד והשני שמיוצר בתפן ושכתי כרגע את שמו...)

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על דימר, אני מנחש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, דימר.אגב, החברה מישחד הם "מפורשי דימר" כך לפחות אומרת השמועה.בהתחלה חשבתי אפילו לעלות ל-80 או 90 שיניים אבל אז האפשרות למגוון השימושים יורדת פלאים וכפי שציינת, סיפור להחליף להב.בחרתי בפרויד הנ"ל בגלל ביקורות טובות מאד (שלא התבדו), בגלל מחיר טוב וקדח 30 מ"מ מספק אמריקאי באי ביי (לא יעזור, אצלם זול יותר מרכישה מאירופה) בגלל שאני עובד לא מעט עם לבידים ועץ רך ומשום שחיתוך של לביד קשה יותר "לתקן" מאשר עץ שיכול בקלות לקבל הקצעה או שיוף והלהב המקורי (40 שיניים של דיוולט ) נטה לשבור ולהוציא שבבים או ליצור סדקים ושברים קטנים.ככל שתזמין מחו"ל, שים לב לקוטר הקדח, במסורים אירופאים הוא בד"כ 30 ממ ובאמריקאים 5/8.בטח ראית, הרשת מלאה בדיונים על להבי מסורים וביקורות, דווקא בתחום הזה, כמות הטרולים נמוכה וסה"כ המידע אמין ומבוסס.בוש ניתן למצוא כמעט בכל מקום כולל שזר.את השאר יש כאמור אצל אלישע ליד חומוס אבו מארון בשוק הפשפשים בחיפה או אצל בנו שפועל בקריות : https://ar-aia.co.il/?page_id=9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר הזמנתי לי את הבוש. היה אמור להגיע לחנות עוד אתמול, משהו השתבש ויגיע "היומחר" כזה.

אני מקווה שהלהב החדש ינסר את הפורמייקה חלק בלי צ'יפים... החיתוכים הראשונים נועדו דווקא לסיבית עם פורמייקה ולא לסנדוויץ'.

לגבי לבידים מלאים, אני מקבל צ'יפים מטורפים מהלהב ה"סטוק" 24 שן שלי. אני בהחלט הולך לשמור אותו, למקרה שאצטרך לנסר עץ חי או משהו קשה במיוחד, אבל הלהב של ה-60 שן מתוכנן להחליף את הלהב הראשי ליום יום ולהכל.

מה אני צריך לדעת מבחינת השימוש? הניסור יהיה יותר איטי, זה אני מבין.

מה לגבי התנגדות בחומר, קיקבקים וכדומה? יהיה הבדל משמעותי או זניח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צפוי הבדל בהתנגדות / קיקבק. תתחדש ותספר לנו. ותיהנה. :-)

אתה מתבחבש עם הפורמייקה כבר 4 שנים בפורום, אולי הגיע הזמן שתחרוץ אותה מראש עם איזה ג׳יג ידני ולהב מתוצרת עצמית ושלום על ישראל?

אני לא חושב שיש לחובב diy מצוי ומקומי מקום או כסף למסור שולחני עם יכולת של חירוץ מקדים =>

https://sawmillcreek.org/showthread.php?140096-what-s-a-scoring-saw

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גמני לא חושב כך. לא הכרתי אפילו את המסורים הללו.

ולרוב, זו לא בעייה. 99% ממה שאני בונה זה פרוייקטים "לשימוש" ו"לסדנה" ולא לנוי, כך שחייתי בשלום עם הצ'יפים. סתם מעצבן אך לא באמת מפריע.

לאחרונה... רהיט אחד, לא יצא בהתאם לציפוית בעקבות הצ'יפים (ולא ביצעתי חירוץ מקדים עם סכין שאולי היה עוזר), ולא בא לי שגם השני ייצא עם פגמים בסגנון... מנסה "לעלות רמה" ביכולות, קשה לי להסביר יותר טוב מזה.

בגדול אני גם לא נוהג לעשות חירוץ מקדים, למעט KNIFE WALLS לעבודה עם אזמלים. כלי הסימון שלי הם מתוצרת עצמית ועובדים עם עיפרון ולא עם להב. לא ראיתי צורך בלבנות אחד עם להב כי אני לא מבצע כמעט פרוייקטים של "נגרות קלאסית", חיבורים נאים ודברים בסגנון, רק לעיתים רחוקות כשבא לי להיות "אקסטרה פנסי"...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלונת, בשביל חיתוך מעט יותר נקי, ניסית לשים zero clearance insert (לא יודע איך בדיוק נקרא בעברית..)?" אני קניתי "גולם" שהתאים למסור ופתחתי את החריץ עם הלהב החדשה. קשה לי להשוות אבל יש מצב שגם הלוחית הזו הצמודה כמעט ללהב תורמת משהו. אם ברשותך "מזחלת", זו גם תורמת לאחיזה נוחה יותר של הקורה או הלוח המנוסרים ומאפשרת חיתוך מדויק בניצב ללהב.חשוב כמובן לראות שהלהב לא זורק ואני מאמין שאתה משנה פאזה ל"אקסטרא פנסי"....:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי. המסור העקום הזה צחק לי בפרצוף... לא קל להתמודד איתו. כבר דיברתי עליו בפורום, כולו מעוות. חדש מהקופסא עבדתי עליו 4 שעות להגיע למצב "עובד", לא למצב "תקין". כלי זול...

בהחלט ברשותי מזחלת, לא לגדלים המדוברים (2 קורות, מפתח של כ-30 ס"מ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...