Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יכול להיות שהחליק לי הקלאץ'? איביזה 01

pisauron
שימו לב! השרשור הזה בן 1783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הרכב הוא איביזה 2001. מידי פעם בעליות פתאום הטורים עולים ממש הרבה, אבל הרכב לא מאיץ, ואז פתאום הטורים נופלים חזרה למקום והרכב זז.

וכמה פעמים בהילוך ראשון בזינוק בעליה חדה בחיפה ובפקקים בעליה לירושלים הטורים הגיעו עד 5-6-7-8 והרכב בקושי זז.

וכמובן ריח שרוף נוראי.

אני מנחש שהקלאץ' הלך לעולמו והגיע הזמן להחליף. כבר 170K ק"מ לרכב. הבנתי נכון?

פניתי לכמה מוסכים וקיבלתי הצעה לקלאץ' LUK במחיר 2200 כולל עבודה, כולל מע"מ, חשבונית ואחריות 3 חודשים.

מחיר הגיוני?

מה אני עושה כדי לשמור על הקלאץ' להבא? שלא ילך שוב אחרי כמה חודשים.

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

170kkm למצמד מקורי, זה בהחלט מכובד

להעריך את העלות של חלק +עבודה אני לא מכיר, אבל בכדי לשמור על המצמד, ישנם מספר כללים:

1. לא להשאיר רגל "נחה" על המצמד בסמן נסיעה.

2. בהתחלת נסיעה, תשתדל שהשילוב של מצמד/דוושת הגז יהיה כמה שיותר מדוייק ולא להתחרע על דוושת הגז, סל"ד בשמיים ולשלב מצמד.

3. כמובן וכמובן" פתיחות", העומס על המצמד גבוה מאוד.

אני צמיח שהחברים פה יאירו יותר את העניין.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

170kkm למצמד מקורי, זה בהחלט מכובד

להעריך את העלות של חלק +עבודה אני לא מכיר, אבל בכדי לשמור על המצמד, ישנם מספר כללים:

1. לא להשאיר רגל "נחה" על המצמד בסמן נסיעה.

2. בהתחלת נסיעה, תשתדל שהשילוב של מצמד/דוושת הגז יהיה כמה שיותר מדוייק ולא להתחרע על דוושת הגז, סל"ד בשמיים ולשלב מצמד.

3. כמובן וכמובן" פתיחות", העומס על המצמד גבוה מאוד.

אני צמיח שהחברים פה יאירו יותר את העניין.

תודה רבה, האמת שאני לא יודע אם המצמד המקורי איתי, כי הרכב נקנה יד שניה ב 160K. אני חושב שכן אבל.

כשאתה כותב "נחה" על המצמד מה זה אומר בדיוק? כשאני לא צריך אותו הרגל שלי על הרצפה או בצד.

ומה זה "פתיחות" מה שהילדים שמרעישים לי בשכונה עושים?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, האמת שאני לא יודע אם המצמד המקורי איתי, כי הרכב נקנה יד שניה ב 160K. אני חושב שכן אבל.

כשאתה כותב "נחה" על המצמד מה זה אומר בדיוק? כשאני לא צריך אותו הרגל שלי על הרצפה או בצד.

ומה זה "פתיחות" מה שהילדים שמרעישים לי בשכונה עושים?

תודה

בס"ד

יש כאלה, שהרגל, במקום להניח אותה בצד שמאל (בזמן נסיעה), הרגל פשוט נחה על דוושת המצמד.

לגבי פתיחות/רייסים- רכב עומד במקום דוושת הגז לחוצה עד הסוף ושחרור במכה אחת של המצמד, הבלאי מטורף במצבים כאלו.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור מה שעושים כדי להגיע הכי מהר מ 0 ל 100, צריך בשביל להגיע לזה להרים את הסל״ד יחסית גבוה ואז לשחרר מהר את המצמד והרכב מזנק, לרוב עם רעש של חריקה - לא מומלץ מבחינת בלאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור מה שעושים כדי להגיע הכי מהר מ 0 ל 100, צריך בשביל להגיע לזה להרים את הסל״ד יחסית גבוה ואז לשחרר מהר את המצמד והרכב מזנק, לרוב עם רעש של חריקה - לא מומלץ מבחינת בלאי.

הבנתי. תודה.

לא אני עברתי את הגיל.

נוהג כמו סבתא טובה. מרים את הקלאץ לנקודה, נותן טיפה גז וזזים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי פתיחות/רייסים- רכב עומד במקום דוושת הגז לחוצה עד הסוף ושחרור במכה אחת של המצמד, הבלאי מטורף במצבים כאלו.

בדגמים מסויימים בדיוק בשביל להקטין את הבלאי אי אפשר לעלות מעל 4000 סל"ד בעמידה בבנזין ו- 2500 בדיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

הרכב הוא איביזה 2001. מידי פעם בעליות פתאום הטורים עולים ממש הרבה, אבל הרכב לא מאיץ, ואז פתאום הטורים נופלים חזרה למקום והרכב זז.

וכמה פעמים בהילוך ראשון בזינוק בעליה חדה בחיפה ובפקקים בעליה לירושלים הטורים הגיעו עד 5-6-7-8 והרכב בקושי זז.

וכמובן ריח שרוף נוראי.

אני מנחש שהקלאץ' הלך לעולמו והגיע הזמן להחליף. כבר 170K ק"מ לרכב. הבנתי נכון?

פניתי לכמה מוסכים וקיבלתי הצעה לקלאץ' LUK במחיר 2200 כולל עבודה, כולל מע"מ, חשבונית ואחריות 3 חודשים.

מחיר הגיוני?

מה אני עושה כדי לשמור על הקלאץ' להבא? שלא ילך שוב אחרי כמה חודשים.

תודה לעונים.

רק לוודא שאכן הקלאץ' מחליק ולא זינקת עם יותר מדי גז (לפעמים מחשש להידרדר) ומה שהחליק אלה הצמיגים (שומעים חריקת צמיגים משמעותית ויש ריח של גומי חרוך)...

הקלאץ' מפריד גבוה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תראה אם התופעה שתיארת בזינוק בעליה מופיעה גם בזינוק במישור או סתם בהעברת הילוכים תוך כדי נסיעה. למרות שלפי התיאור שלך, אכן נראה כאילו שהקלאץ' גמור או לכל היותר לא ממש רחוק משם.

בדגמים מסויימים בדיוק בשביל להקטין את הבלאי אי אפשר לעלות מעל 4000 סל"ד בעמידה בבנזין ו- 2500 בדיזל.

באופן אירוני, זה קיים בעיקר ב-vagיות :)

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לוודא שאכן הקלאץ' מחליק ולא זינקת עם יותר מדי גז (לפעמים מחשש להידרדר) ומה שהחליק אלה הצמיגים (שומעים חריקת צמיגים משמעותית ויש ריח של גומי חרוך)...

הקלאץ' מפריד גבוה?

לא שמעתי חריקות צמיגים. הרגשתי שאני זז נורא נורא לאט קדימה, קלאץ' משוחרר עד הסוף, טורים מאוד גבוהים אבל אני בכלל לא לוחץ את הגז חזק, בינוני.

קלאץ' מפריד גבוה מה הכוונה? הנקודה שבה הקלאץ' נתפס? נראה לי שכן, אצלי זה גבוה. כך אמר גם מישהו שנסע ברכב שלי טיפה.

מה המחיר להחלפה? מחיר הגיוני 1800?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תראה אם התופעה שתיארת בזינוק בעליה מופיעה גם בזינוק במישור או סתם בהעברת הילוכים תוך כדי נסיעה. למרות שלפי התיאור שלך, אכן נראה כאילו שהקלאץ' גמור או לכל היותר לא ממש רחוק משם.

באופן אירוני, זה קיים בעיקר ב-vagיות :)

במישור זה מופיע לי תוך כדי נסיעה.

אני עולה הילוך נניח מ 3 ל-4 בנסיעה רגועה נניח 2.7. ואני רואה איך הטורים פתאום עפים ל 4, ואז נופלים חזרה ל 2. כאילו הקלאץ' לא מיד נתפס אלא לקח לו כמה שניות להיתפס ואז הוא הסתדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי לפני מספר שנים קלאצ' של לוק במוסך בואדי ג'וז (מקום מורשה עם קבלות). התשלום הסתכם, למיטב זכרוני, ב- 1,200 ש"ח. לא יודע אם המחיר עוד תקף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי לפני מספר שנים קלאצ' של לוק במוסך בואדי ג'וז (מקום מורשה עם קבלות). התשלום הסתכם, למיטב זכרוני, ב- 1,200 ש"ח. לא יודע אם המחיר עוד תקף.

מחיר הגיוני לוואדי ג'וז

לקוחים בממצוע על עבודה 400 ש"ח

800 ש"ח לקלאץ ומייסב נשמע הגיוני בהחלט

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...