Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצו לקנות היברידיות, פלאג אין וחשמלי: מתווה המס החדש הולך לכאוב בכיס

green
שימו לב! השרשור הזה בן 1753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עשרות אלפי אזרחים מתים מדי שנה כתוצאה ישירה מאוויר מזוהם מפליטת רכבים.מוכח.

זאת טענה מאוד חזקה, במיוחד בהתחשב שתוחלת החיים עלתה משמעותית באותו זמן שהפליטה עלתה, יש לך סימוכין לזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשרות אלפים זו קצת הגזמהת אבל 2,000 בשנה (להזכיר, תאונות דרכים, כל מקרי הרצח וטרור ביחד זה כמה מאות בשנה):

https://www.zavit.org.il/%D7%96%D7%99%D7%94%D7%95%D7%9D-%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8-%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%97-%D7%94%D7%A9%D7%A7%D7%98/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלחו לי שאני לא נועל את נעלי הריצה שלי. ה"מתווה" הזה חוזר בצורה כזו או אחרת כל שנה, וכל שנה מבטיחים ש"החל מה-1 בינואר בשנת 20xx מחירי ההיבריות יעלו בעשרות אלפי שקלים" ואז מגיע אותו 1 לינואר ומעכבים או ממתנים דרסטית את ההתייקרות.

כנראה שלעם ישראל יש זכרון יותר קצר ממה שאנחנו חושבים ופרסומי כלכלת ההפחדה האלה עובדים כל פעם מחדש לטובת היבואנים, כי בדיוק - אבל בדיוק - אותם מילים נאמרו לפני חצי שנה. בפועל כמובן שהייתה עליה של אחוזים בודדים, דבר שלא שונה מההתייקרות בכל שנה. אז מה שונה הפעם?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השינוי צפוי לקרות בהדרגה, והקטע הכי רציני בשינוי זה הטלת מגבלה על הטבת המיסוי בשקלים, בצורה כזאת שרכבים עממיים עוד יהנו מהטבה סבירה בעוד שרכבי יוקרה יקבלו הטבה מזערית בצורה כזאת שמחירם יחזור להיות כפי שהיה בעבר.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשרות אלפים זו קצת הגזמהת אבל 2,000 בשנה (להזכיר, תאונות דרכים, כל מקרי הרצח וטרור ביחד זה כמה מאות בשנה):

https://www.zavit.org.il/%D7%96%D7%99%D7%94%D7%95%D7%9D-%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8-%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%97-%D7%94%D7%A9%D7%A7%D7%98/

ציטוט מתוך הכתבה (שמצטטת מחקר שלא ברור מה המהימנות שלו, אחרי הכל סרטן זה עדיין החידה של העולם המודרני, והמחקר נשמע די אפידמיולוגי ומתבסס על קורלציה)

מחקר שהתפרסם בשבועות האחרונים על ידי חוקרים ממשרד הבריאות מצא שהתמותה בישראל מזיהום אוויר חלקיקי – זיהום אוויר שנובע מחלקיקים נשימים שקוטרם עד2.5 מיקרון, ומקורם בתחנות כוח, בתעשייה, בתחבורה ועוד – עומדת על בין 1,608 ל-2,253 מקרי מוות בשנה.

המחקר לא הפריד בין פליטות ממקורות שונים אלא מדד פליטה ב52 תחנות מדידה שפרס.

בנוסף, כימות מספרי של מקרה התמותה השאיפת גזים הוא הערכה מאוד גסה, זה ציטוט מהמחקר עצמו:

In contrast to deaths which are clearly attributable to a

given causality (such as automobile accidents, suicides,

drowning), deaths due to air pollution and to personal

behaviour, such as smoking, nutritional habits and phys-

ical exercise are harder to identify. Despite this difficulty,

ambient particulate matter pollution has been implicated

as a factor in many causes of death

אני לא רואה פה מקור לקביעה נחרצת של התמותה משאיפת גזים, במיוחד בדיון על היברידיות, כשהעמדה של משרד הגנת הסביבה היא שדווקא גז טבעי הוא הכי פחות מזהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק מזכיר שהטויוטה ראב4 ההיברידי התייקר בתחילת השנה בין 10 אלף ₪ ל- 23 אלף ₪ עקב שינוי מיסוי והוצאתו מקבוצת זיהום 2 ועוד הפחיתו לו את האבזור כדי לספוג חלק מהעלייה.

מאותה סיבה הייבוא של יונדאי סונטה וקיה אופטימה היברידיות הופסק עקב עליית מחיר למחיר לא ריאלי.

הפעם הרכבים ההיברידיים המשפחתיים לא יצאו מקבוצת זיהום 2, אלא הפגיעה תהיה בהטבות עצמן שמקנה קבוצת זיהום 2.

כמה מזה יצא לפועל, אני חושב שהפעם הכל ייצא לפועל, לאור הגרעון הממשלתי והגידול במכירת רכבים היברידיים והפסד המס עקב כך. אולי רק קצב השינוי יואט ויוסיפו עוד שלבים עד לביטול מוחלט של ההטבות, כך שעליית המחיר תהיה הדרגתית יותר.

היבואנים מצידם ייספגו אולי חלק קטן מהעלייה (אני לא חושב שיש להם מרווחי רווח גדולים יותר מרכבים רגילים ולכן מרחב התמרון שלהם מצומצם) ויורידו אולי גם אבזור.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק מזכיר שהטויוטה ראב4 ההיברידי התייקר בתחילת השנה בין 10 אלף ₪ ל- 23 אלף ₪ עקב שינוי מיסוי

רצית לכתוב "עקב ביקוש היסטרי שעד עכשיו לא מצליחים להדביק" אבל יצא לך "שינוי מיסוי".

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואולי היבואנים יסכימו לצמצם את הרווחים שלהם והעלאת המחיר לצרכן לא תהיה שווה להעלאת המס? מותר לחלום...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן ניתן להתווכח האם אכן הם באמת תורמים לירידה בזיהום האוויר כי הרי גם חשמל צריך לייצר אבל זה כבר לשרשור אחר.

לא הבנתי איזה חשמל צריך לייצר לרכב היברידי?.

אין שום ספק שרכבים היברידיים תורמים לירידה משמעותית מאוד בזיהום האויר. כל הרעיון ברכב היברידי הוא שימוש חוזר באנרגיה מבוזבזת.

אם אתה מתכוון לרכבים חשמליים אז ייצור חשמל בתחנות כח בעשרות מונים יותר יעיל ממנוע בנזין או דיזל במיוחד עם מדובר על יצור חשמל בגז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני לא מצטרף לצעקות ה"גוועאלד".

ייצור של רכב חשמלי מזהם משמעותית יותר מיצור של רכב בנזין רגיל, בגלל רכיב הסוללה.

החסכון בזיהום בנסיעה מתקזז עם הזיהום בייצור, במיוחד מול רכבי בנזין מודרניים שמגיעים לצריכה של 20 ק"מ לליטר.

מומלץ לצפיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן . רכב חשמלי מזהם את הסביבה הרבה יותר. החומרים הנדרשים לבנייתו הרבה יותר "אלימים" ורעילים . להרבה לא אכפת כל עוד הפסולת לא נפלטת לחנייה שלהם.

לגבי טעינה :בהרבה מדינות מערביות החשמל מגיע מכורים גרעיניים שגם בהם יש פסולת לפינוי. כל עוד לא קוברים את המוטות בחצר שלך...

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייצור של רכב חשמלי מזהם משמעותית יותר מיצור של רכב בנזין רגיל, בגלל רכיב הסוללה.

החסכון בזיהום בנסיעה מתקזז עם הזיהום בייצור, במיוחד מול רכבי בנזין מודרניים שמגיעים לצריכה של 20 ק"מ לליטר.

מומלץ לצפיה

יש לך לינק למחקר אמיתי ולא לעמוד פרופוגנדה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך לא לבטל דברים בהינף יד, ביורן לומברג (המציג בוידאו) היה על הפודקאסט הכלכלי הכי פופולרי EconTalk לאחרונה והציג את עמדתו את מוזמן להקשיב, הוא חוקר בכלכלת אנרגיה מטעם Cato Institute ויש לו תובנות מעניינות בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מומלץ לצפיה

מדהים כמה שהסרטון הזה חד צדדי. אין ספק שהוא נעשה ע"י חברות הדלק.

שים לב שההשוואה היא אך ורק לתחנות כח פחמיות , כל החישובים בסרטון מחושבים כאילו 100% מהאנרגיה מיוצרת ע"י פחם , אין שום התיחסות לתחנות כח שפועלות בטכנולוגיות אחרות (חוץ מזה שלדעתם אין שום סיכוי שהפקת אנרגיה ירוקה תתפוס בעתיד).

לכל מטבע יש שני צדדים. לעולם אי אפשר לקחת ברצינות מקור שמציג רק צד אחד של המטבע.

עריכה אחרונה על ידי orenweb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...