Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צלמים/ות יקרים: איך אתם מגבים את התמונות? (מתלבט לגבי כונן נייד)

shabydog
שימו לב! השרשור הזה בן 1739 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני צלם חובב שמצלם אחד ל-2-3 שבועות כמה עשרות תמונות (50+-).

אמנם זה לא שזה מקצוע ויש לקוחות, אך אני רוצה לגבות מידי פעם תמונות.

עד כמה שאני מתרשם - למעט העלאה לענן(ולא כזה שמוריד מאיכות הקובץ) דיסק נייד הוא הדרך הכי נוח.

איך אתם מגבים?

היה לי דיסק נייד ולצערי שבק חיים והשאלה אם יש חברות ו/או דגמים שדי במובהק איכותיים יותר.

למשל הכונן הזה - עם מעל ל-5,500 חוות דעת בממוצע 4.5:

https://www.amazon.com/gp/product/B079D359S6/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני עם כונן אחד פנימי במחשב וכונן אחד חיצוני באותו נפח כדי לגבות את הכונן הפנימי

משתמש בחיצוני רק לגיבוי ואחרי הגיבוי עובר לארון. (מגבה פעם בחודש+ - )

כי החיים הם לא רק קו ישר PSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מגבה באותה דרך - בעיקר אחרי טיולים שבם מצטרים כמה מאות צילומים. העניין הוא שגיבוי אמיתי מצריך לפחות שני עותקים שנמצאים במקומות פיזיים שונים. אם אתה מצלם רק JPEG אפשר להסתדר עם הענן, אבל אם אתה מצלם RAW הנפחים מתחילים להעיק על קו האינטרנט הביתי, גם אם אתה משלם עבור שירות ענן כלשהו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא צלם חובב ובטח לא מקצוען. כל התמונות והוידאו שלי מגובים על כונן חיצוני שנמצא בבית. בנוסף על עוד שני כוננים חיצוניים שנמצאים במקומות שונים מחוץ לבית ומדי פעם אני מביא אותם הביתה לסינכרון.

משתמש בתוכנת Allwaysync לסינכרון אשר נעשה תמיד מול הכונן הפנימי במחשב - כל שינוי שאני עושה על הקבצים במחשב מועתק במדויק לחיצוניים כולל מחיקות.

בזמן אמת הכל מועלה לענן של גוגל ככה שתמיד הכל אמור להיות מגובה. אני כבר לא מצלם שלא דרך הטלפון אז הכל מגובה מייד. מקווה שאם הטלפון ייגנב אי פעם שאגלה זאת מהר ואספיק לשנות הסיסמה.

מי שעוסק בזה מקצועית, זה בעיה בשבילו שהכונן החיצוני למקרה חירום מסונכרן רק מדי פעם ולא כל הזמן - בשיטה כמו שאני משתשמש בה.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא צלם כבד (סדר גודל של 50 תמונות בחודש) - 2T יספיקו?

אני מצלם הן ב-RAW ו-JPG (למרות שעדיין לא התעסקתי בלייטרום - יודע פוטושופ ושם זה JPG).

לגבי הגיבוי לגוגל דרייב: זה לא מוריד מגודל הקבצים (=מוריד איכות)?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עוסק בפוטושופ תתחיל להשתמש בלייטרום, הוא הרבה יותר בסיסי ואינטואיטיבי, דווקא הוא הכלי הנוח לחובבים. אני לא משתמש בפוטושופ, אבל ברור לי שאם תשתמש בקבצי raw תוכל לתקן ולשפר את התמונות שלך הרבה יותר מאשר אם תסתפק ב-jpeg.

גודל קבצי ה-raw תלוי ברזולוציה ובכמות הפרטים שבקובץ קובצי ה-RW2 שלי ברזולוציה של 16 מגפיקסל שוקלים סביב 19 מגבייט, קבצי ה-jpeg המקבילים סביב 2-5 מגבייט, קבצי DNG שהלייטרום יוצר כאשר אני מבצע HDR מגיעים ל-70 מגבייט. הדיסק הקשיח שלי הוא של 1 ט"ב, צברתי עליו שנים של צילומים, כולל חלק מהצילומים של בני הבכור, וגם קבצים אחרים, והוא רחוק מלהתמלא. עדיין אני שוקל רכישת SSD חיצוני בגלל הקומפקטיות שלו.

סטודנט, הגיבוי האוטומטי שלך בגוגל לא רלוונטי למי שמשתמש במצלמה. עם כל המגבלות של טלפון, ולו המשוכלל ביותר, הוא אינו תחליף למצלמה ייעודית ראויה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה היית לפני שבועיים? היה וואחד "סייל",בעקבות טעות במחירי כוננים ניידים באמאזון,כל עם ישראל הזמין (אני קניתי ממישהו שהזמין :D שליש מהארץ)

אם היה לי הרבה חומר לגבות,הייתי מגבה בשלושה דרכים (קצת דרסטי והרבה זמן,אבל עדיף)

כונן פנימי במחשב - היום 2טרה פנימי עולה סביב 250-300ש"ח

כונן חיצוני נייד (הקטנים,לא הענקיים) - גם עולה סד"ג אותו דבר

גיבוי בענן (100גיגה בגוגל עולה 8ש"ח לחודש,אני מניח שלא תעלה טרות אלא רק דברים ערוכים,בכל מקרה להעלות דרך חיבור ביתי יכול לקחת שעות ארוכות וגם ימים,אלא אם כן יש לך סיב ;) אז אפשר להתפרע על ענן עם כמה טרות)

עריכה - עכשיו שמתי לב לכמה שכתבת על איכות,נדמה לי שאם אתה מעלה קבצים כמו שהם,ככה הם נשארים (תמונת JPEG של 5מגה תישאר..זה לא נדחס מחדש כמו בוואצאפ לדוגמה)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה היית שלא סיפרת לנו על הסייל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאייל פרסם בשרשור הייעודי..בכל מקרה זה היה למהירי ידיים כי אמאזון עלו על החגיגה אחרי כמה שעות..

לפותח שרשור - 2טרה אכסון בגוגל עולה 39ש"ח לחודש,ממש לא נורא אם יש חומר חשוב מאוד,הייתי אומר אפילו גרושים.

GTI

סאאמק כולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה היית לפני שבועיים? היה וואחד "סייל",בעקבות טעות במחירי כוננים ניידים באמאזון,כל עם ישראל הזמין (אני קניתי ממישהו שהזמין שליש מהארץ)

:shock::cry:

לא מזמן ביטלתי התראות מקבוצות בפייסבוק שמפרסמות מבצעים....זה כבר היה TOO MUCH (הקניות)

זה למה לא ידעתי.

בעסה...

העלתם את עניין העלאה לענן.

אך מה עושים שהאינטרנט לא מספיק מהיר?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כונן חיצוני הוא לא גיבוי. זה נחמד אבל זה לא מבטיח לך כלום. הוא לא מגן עליך משריפה ולא בטוח גם שמפריצה, ואם אתה משאיר אותו מחובר למחשב הוא גם לא מגן עליך מכלמיני ransomware ונוזקות אחרות, לא עלינו. והם גם מתקלקלים.

לי יש תשתית גיבוי לדברים אחרים שאני משתמש בה גם עבור התמונות - עותק אחד בשרת ביתי עם דיסקים בתצורת RAID (מה שמונע אובדן מידע אם אחד מהדיסקים מתקלקל), שמסונכרן לחשבון דרופבוקס עם 2 טרה בייט. בנוסף אני גם שומר את המקור על הSD - אני לעולם לא מוחק SD, פשוט קונה חדש (זה לא כזה סיפור יקר, אם אתה מצלם 50 תמונות בחודש, אתה תחזיק עם SD של 64 ג'יגה שנה בקלות). כך שבסופו של דבר, התמונות שלי נמצאות בשלושה מקומות - השרת הביתי, הדרופבוקס והSD.

אין בעיה עם מהירות האינטרנט, הסנכרון קורה ברקע. שיקח ימים, מה אכפת לי? כבונוס, התמונות זמינות מכל מקום.

בקיצור, ההמלצה שלי - דרופבוקס + להשאיר את המקור על הSD ולהחליף SD פעם בשנה (שזה בכל מקרה רעיון טוב).

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון לגבי ה-SD, ויותר מזה, לא לדחוס אותו עד התמונה האחרונה. יש טענה שכרטיסי SD נוטים להכשל כאשר הם כמעט מלאים.

אני מצלם raw + jpeg וכרטיס 32 ג"ב מחזיק לי למעלה מ-1000 (דומני בסביבות 1200) תמונות. די והותר גם לשנה פוריה. כמובן תלוי ברזולוציה (אצלי 16 מגה-פיקסל), אבל אני מניח שמעט מאד חובבים מצלמים ב-48 מגה-פיקסל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלתם את עניין העלאה לענן.

אך מה עושים שהאינטרנט לא מספיק מהיר?

אין בעיה עם מהירות האינטרנט, הסנכרון קורה ברקע. שיקח ימים, מה אכפת לי? כבונוס, התמונות זמינות מכל מקום.

בקיצור, ההמלצה שלי - דרופבוקס + להשאיר את המקור על הSD ולהחליף SD פעם בשנה (שזה בכל מקרה רעיון טוב).

כמה גיגה יש לך להעלות?

זה לא ה5קיי לשניה שהיה לפני שני עשורים...

מה שכתב רועי,תשאיר את המחשב מעלה,עם ה3מגה העלאה של בזק או 5 של הוט,בסוף זה ייגמר..(רק קצת ייאט את הגלישה,לא נורא)

דוגמה פצפונת - החלפתי טלפון והעלתי מחדש את הגיבוי וואצאפ שלי לדרייב,11גיגה :lol: (!),העיק קצת על ה WIFI (ועל האישה :D)..

אבל כעבור יומיים סיים,ובא לציון גואל

GTI

סאאמק כולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...