Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צלמים/ות יקרים: איך אתם מגבים את התמונות? (מתלבט לגבי כונן נייד)

shabydog
שימו לב! השרשור הזה בן 1765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז למעשה מי שמגבה לענן - למה להשתמש בכונן?

למה לא להעביר ישירות מכרטיס הזיכרון לענן?

תודה

כי כונן מאפשר לי גישה מהירה יותר והעברה נוחה כשאני רוצה להעביר ממחשב למחשב.

חוץ מזה, נניח שאני רוצה לגבות בזמן טיול את התמונות, עם הרדיסק חיצוני או פנימי זה נוח, להעלות לענן ייקח המון זמן (קח בחשבון שאני מצלם RAW + סרטונים ב-4K), הרדיסק מאפשר גיבוי ראשוני ומהיר יחסית.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אצלי קבצי הRAW מהJPEG הערוכים מאוחסנים על HDD שמותקן במחשב וHDD חיצוני שמשמש רק לגיבויים ומנותק רוב הזמן.

בנוסף קבצי הJPEG מאוחסנים גם על עוד חשבי בבית ובגוגל photos.

בזמן טיול אני מגבה את הRAW למחשב הנייד.

SSD שמנותק מהחשמל מאבד מידע ולכן לא מתאים לאיחסון לטווח ארוך בנפרד מהמחשב, אם לא מנתקים מהמחשב אז יש סכנות כמו קפיצות מתח שיהרסו לך את הSSD. הארדיסק מתאים יותר לאיחסון מידע ללא חשמל אך שם יש סכנה לתקלות מכניות שגם כן יהרסו את הדיסק.

הפתרון לדעתי הוא לשמור את התמונות על המחשב ולגבות לפחות להארדיסק חיצוני נוסף, ובנוסף לגבות בענן.

השירות החינמי של גוגל מצוין לדעתי (הם דוחסים את הJPEG אבל אישית לא הצלחתי למצוא הבדל בין המקור לדחוס), אם אתה רוצה את הJPEGים באיכות המקור אז תצטרך לשלם על זה.

בכל אופן אם יקרה אסון שיהרוס לי את המחשב הנייח+הארדיסק חיצוני ששוכב בארון+מחשב נייד אז אני מאמין שהדבר האחרון שיעניין אותי הוא קבצי RAW מ2012 שאולי הייתי עורך מחדש מתישהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, מה שאעשה זה להשתמש בכונן החיצוני 1T שהזמנתי מאמזון, אחליף את הכונן הקשיח במחשב(שנקנה לפני איזה 10 שנים, הזדמנות טוב) ל-1-2T.

תודה על עזרתכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SSD שמנותק מהחשמל מאבד מידע ולכן לא מתאים לאיחסון לטווח ארוך בנפרד מהמחשב

מאיפה הגעת למסקנה הזו?

אם ככה כל סוג של Solid state memory היה מאבד מידע - כולל כרטיסי SD.

מנחש שאתה מדבר על החוסר הבנה שהיה לפני כמה שנים טובות לגבי SSD:

https://www.pcworld.com/article/2925173/debunked-your-ssd-wont-lose-data-if-left-unplugged-after-all.html

כלומר - אם תכתוב ותקרא SSD עד סוף החיים (התיאורטים מאוד) שלו ואז תשאיר אותו בחוץ בשמש :) אולי...

אבל תאמין לי - דיסק קשיח רגיל היה מת בערך 15 פעם לפני זה...

כונן ssd בתוך מארז usb עדיף על כונן חיצוני שאינו ssd בפן של אמינות לאורך זמן?

תודה

כן

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי מאמזון יפן דיסק פנימי 3 טרה ב-250₪ כולל משלוח

Seagate HDD 3.0TB 256MB SATA3 Barracuda

השאלה אם יש מה להשאיר את הדיסק הנייד 1 טרה? (עוד לא קיבלתי)

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי.

לא מבין גדול בצילום, אבל מבין באחסון (עובד בחברה שמייצרת את זה).

אם המידע חשוב לך, תמיד צריך שיהיה גיבוי במיקום מרוחק. דיסק קשיח יכול להתפגר, בטח כזה חיצוני שסוחבים ממקום למקום, והמידע יילך לאיבוד (יש שירותי שחזור, אבל הם ממש לא זולים).

אם יש מחשב נייח ביתי, תקנה בשבילו דיסק קשיח מגנטי גדול (יש דגמי הליום חדשים של WD), או אפילו כמה, כדי לעשות RAID עם גיבוי.

או שתשים NAS שמתחבר לרשת (יש כאלה בכמה מאות שקלים היום).

אבל תדאג גם שיהיה מגובה בענן.

אם אני לא צלם כבד (סדר גודל של 50 תמונות בחודש) - 2T יספיקו?

אני מצלם הן ב-RAW ו-JPG (למרות שעדיין לא התעסקתי בלייטרום - יודע פוטושופ ושם זה JPG).

לגבי הגיבוי לגוגל דרייב: זה לא מוריד מגודל הקבצים (=מוריד איכות)?

תודה!

בגוגל דרייב יש אופציה להעלות בלי לפגוע באיכות, כמובן שזה תופס יותר נפח.

אם זה חשוב לך (אם אתה מצלם סמי-מקצועי בטח שזה חשוב לך), שקול מנוי בתשלום.

העלתם את עניין העלאה לענן.

אך מה עושים שהאינטרנט לא מספיק מהיר?

תודה!

עושים אותו מהיר.

100 מגה במחירים של 80-100 שקל לחודש תלוי בספק יספיקו לך מעל ומעבר.

אולי גם 40 יספיקו.

אם יש תשתית פייבר של אחת הספקיות באיזור שלך, בכלל זכית.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צלם חובב.

פעם בשבועיים יוצא לצילום רחוב.

לפעמים קצת טבע.

חיברו את הרחוב שלנו לפייבר.

כרגע אני על 100 מגה.

הזמנתי כונן של סיגייט 3 טרה.

אני מתכוון לעשות מנוי לשירות ענן.

שמעתי וקראתי על חברת BACKBLAZE

הגיבוי ללא הגבלת נפח והעלות 95$ לשנתיים.

האם יש לדעתכם צורך בכונן נייד כאשר יש גיבוי במחשב בכונן 3 טרה ובנוסף בענן?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אם כרטיס הזיכרון של המצלמה לא מספיק לך, ואתה רוצה לשפוך את מה שיש שם לעוד מקום, ואתה סוחב איתך גם מחשב נייד.

אם כבר, אז עדיף לקנות כרטיס או כרטיסי זיכרון נוספים למצלמה במקרה כזה. כונן נייד מיותר.

לגבי הענן של החברה שהזכרת, לא מכיר ולא יודע להגיד לך.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיולים יש לי ערכה של קורא כרטיסים, האב USB וכונן קשיח שגירדתי מנייד ישן ושמתי בקופסה שהופכת אותו לכונן נייד עם חיבור USB. עד לאחרונה הייתי מגבה את הכרטיס לכונן בטיולים כל ערב בסיוע ה-Transformer Book, אבל המחשב הזה מת וכרגע אני בבעיה, עד שאמצא לו תחליף. אולי מחשב "13 של אחד הבנים שצפוי להשתדרג.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

vadim6385:

אכן יש לי כרטיס זיכרון נוסף...סה"כ שני כרטיסים (64+32 ג'יגה)

sperial:

אולי הסיבה היחידה שעולה לי עכשיו בעקבות דבריך על למה להחזיק כונן נייד היא באמת לטיולים - למטרת גיבוי ... לא נעים לאבד תמונות בטיול.

שטסתי לטיול הגדול שלי ב-2004 עם מצלמה דיגיטלית "של פעם" לקראת סוף הטיול נהרס לי הכרטיס ולמעשה אין לי שום זיכרונות מניו זילנד.

אגב, למה לא לקנות כבר מחשב נייד קטנטן? הרי זה בעיקר לגיבוי.

תודה לכם

עריכה אחרונה על ידי shabydog
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) השאלה מה הסדר גודל של הטיולים שלך היום, והאם הם מצדיקים סחיבת כונן קשיח נייד + אמצעי העברת מידע.

ב) היום לכל סמארטפון/טאבלט נורמלי (לא אייפון ולא השיקוץ של מייקרוסופט ימשו"ז) יש usb host, משמע אפשר לחבר בעזרת מתאם usb האב, אליו את הקורא כרטיסים והדיסק הקשיח ולעשות את ההעברה.

לדעתי היום אין שום הצדקה לקיום של מחשבים ניידים קטנים ובסיסיים. סמארטפון/טאבלט ממוצע יודע לעשות את אותם דברים ויותר.

עוד פתרון - קורא כרטיסים לסמארטפון, וכרטיס זיכרון הכי גדול שאפשר למצוא לאותו סמארטפון (במידה ותומך). כאשר הסמארטפון מחובר לוייפיי, הוא כבר יעשה את הגיבוי לענן (במידה ומוגדר גיבוי אוטומטי ומבוטלת דחיסת תמונות כמובן).

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) לא חושב שמצדיקים סחיבת כונן (מצד שני זה לא שזה כזה נטל)

ב) USB HOST = הכבל שמצד אחד USB רגיל ומצד שני USB-C(או מיקרו וכד')?

בסלולר שלי אין כרטיס זיכרון חיצוני. אך ממילא כל מכשיר כיום בדרכ איזה 64 ג'יגה ומעלה.

אז מקסימום אעביר יום-יום.

השאלה אם זה לא לוקח נצח נצחים להעביר מהכרטיס לסלולר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...