Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צלמים/ות יקרים: איך אתם מגבים את התמונות? (מתלבט לגבי כונן נייד)

shabydog
שימו לב! השרשור הזה בן 1767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נושא תשתית גיבוי (שרת וכו') לא רלוונטית אלי...

נראה לי לפחות.

אם יש לי רשת ביתית קווית (וגם ווייפיי) - אפשר להקים שרת גיבוי?

אני שואל היפותטית כי פשוט אין לי שמץ של מושג איך זה עובד? זה כמו שיש במשרדים כונן רשתי?

עד כמה זה קל לקינפוג?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל גיבוי מקומי הוא לא גיבוי באמת.

משהו קורה לבית , Ransomware וכו - כמו שאמרו לך - זה פשוט לא רלוונטי.

זה נחמד כאקסטרה אבל לא יותר.

אם אתה לא שומר Raw - אז Google photos / Apple Photos בתשלום - 2 טרה וזה מסנכרן את כל המטאדטה בלי איבוד איכות ועם יכולות חיפוש מעולות.

אם אתה שומר - אז אפשר ב2 המקרים להשתמש בהם גם כשירותי ענן (לא ברור לי למה לשלם יותר על דרופבוקס - מול גוגל דרייב נגיד).

העצה של לא למחוק מהSD האמת בימינו לא רעה בכלל.

כרטיס 128גב עולה 20 דולר לסמסונג / סנדיסק מאמזון ארה״ב.

פשוט תזמין כמה או תבקש ממשהו שבארה״ב אם עולה יותר בארץ

ב50 תמונות פעם ב... גם אם אתה שומר Raw - זו גם עוד דרך שיהיה לך עותק של הכל.

SD שלא נוגעים בו אחרי שהוא מתמלא זו מדיה מאוד אמינה (בניגוד לדיסקים קשיחים)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי קופסא שלמה של כרטיסי SD. הבעיה היחידה היא לקטלג אותם. השבוע מצאתי מצלמה שבני הבכור קיבל לבר המצווה. היה בתוכה כרטיס של 64 מ"ב (אבל לא טרחתי להכניס אותו לקורא).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dinnnn

רק רק לשקף את דבריך -

מעביר את התמונות לכונן במחשב ומהמחשב אל הכונן הנייד?

תודה

בדיוק

6 טרה פנימי ועוד 6 טרה חיצוני

כי החיים הם לא רק קו ישר PSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה כזה, (אפשר גם בארץ) הוא מגיע עם תוכנת גיבוי.

פעם באנלאדע כמה זמן תחבר אותו למחשב, תפעיל את התוכנה, ושלום על ישראל. אני מצלם לא מעט ומשתדל לשמור גיבוי של הכל, אבל בתכלס רוב התמונות לא רואות מסך יותר מפעם-יים, ואחרי כמה שנים נשכחות.

אפילו צלמים מקצועיים (שפויים) לא שומרים את כ-ל החומרים לנצח. שומרים שנה-תיים אחורה ואחרי זה מוחקים.

לי דווקא יש שאלה אחרת. יותר כמו סקרנות - מי שמצלם RAW, האם אתם שומרים גם את הקבצים האלה (כי אולי תרצו לערוך אותם אחר כך שוב, מה שאף פעם לא קורה) או שאתם "מפתחים" אותם, מייצאים ל-JPG בגודל מלא ומוחקים?

בתודה, מישהו שכבר מתחיל להרגיש חנוק בתוך 1TB.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומר את כול קבצי ה raw ויותר מפעם אחת יצא לי לחזור לתיקיה מלפני כמה שנים ולערוך כמה תמונות משם.

משתדל שכול התמונות שיש על המחשב יהיו כבר בספריה של הלייטרום אבל אני חושב שזה מה שגורם להאטה די גדולה על התוכנה בזמן חיפוש קבצים.

כי החיים הם לא רק קו ישר PSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה חזרתי לתמונות מאיסלנד מ-2017. וגם לכמה משפחתיות מלפני 5 שנים ויותר

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה כזה, (אפשר גם בארץ) הוא מגיע עם תוכנת גיבוי.

פעם באנלאדע כמה זמן תחבר אותו למחשב, תפעיל את התוכנה, ושלום על ישראל. אני מצלם לא מעט ומשתדל לשמור גיבוי של הכל, אבל בתכלס רוב התמונות לא רואות מסך יותר מפעם-יים, ואחרי כמה שנים נשכחות.

אפילו צלמים מקצועיים (שפויים) לא שומרים את כ-ל החומרים לנצח. שומרים שנה-תיים אחורה ואחרי זה מוחקים.

נשמע רעיון מצוין.

בנתיים הזמנתי מאמזון דיסק 1 טרה (טושיבה)....קצת מצטער שלא 2T אך תמיד ניתן להחליף.

דיסק קשיח נוסף יש לי במחשב כך שאין בעיה עם זה.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמינות של כוננים ניידים היא קטסטרופלית.

אני משלם כמו גדול לשירותי גיבוי. כן, ברבים.

אפס התעסקות עם העברות וחיבורים, ושהחברות הגדולות ישברו את הראש על החלפת חומרה תקולה.

למה יותר משירות גיבוי אחד? ע"ע myspace שהצליחו לאבד בבת אחת את רוב (!!!) הקבצים של המשתמשים בלי שום יכולת גיבוי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מגבה מתוך מסורת את הקבצים לכמה כוננים ניידים, אבל תכל'ס עברתי לגיבוי ענן של מיקרוסופט - וכן, זה עולה כסף - 300 ש"ח לטרה לשנה - ומשלמים אותו (לא כ-ז-ה נורא בראייה שנתית). למשל, ערימות של תמונות וסרטונים מהטיול הזה כבר עלו לענן, וקשה להסביר עד כמה זה משחרר לא להתעסק בזה.

בחרתי במיקרוסופט פשוט בגלל שמקבלים גם אופיס איתו. ומהניסיון שלי, השירות שלהם מוצלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוננים הניידים זה אכן נקודה בעייתית מאד.

בשנים האחרונות הלכו לי שני כוננים - WD ו-Transcend(עם מארז מוגן כזה).

כך שזה אכן מדאיג.

מצד שני - הכוננים למחשב כן אמינים. במיוחד SSD.

כך שנשמע לי שהכי משתלם להוסיף למחשב כונן 1-2 טרה.

SSD נחשבים אמינים יותר מכוננים ה-SATA הוותיקים?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SATA זה האינטרפייס של החיבור - לא סוג הכונן.

SSD יותר אמינים משמעותית מHDD.

יש להם כמות כתיבות תיאורטית למדי - אבל המחיר הוא כמובן הרבה יותר גבוהה.

בכ״א - כמו שהאנס ידידי כתב - שירותי ענן.

תנו למשהו אחר לדאוג לשדרג את החומרה.

ועדיף כמה.

אצלי התמונות מגובות באפל (איכות מלאה) , בגוגל (איכות בינונית) ואמזון (איכות מלאה)

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגבה בענן, הרדיסק חיצוני וגיבויים חלקיים במחשבים נוספים בבית.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא גם וגם וגם?

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...