Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מושיבים בבטחה ובנוחות 3 ילדים עד גיל 6

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקראת התרחבות המשפחה: איך מושיבים 3 ילדים : בת 6, בן 3 ותינוקת?

1.האם הפתרון הוא רכב עם 3 מושבים נפרדים כמו c4 פיקאסו/רנו סניק?

המטרה היא שכל ילד ישב במושב בטיחות וקטנה בסל קל.

2. האם זה בכלל ריאלי לשים שלשה מושבים ברכב, גם באחד עם 3 מושבים נפרדים?

3. האם יש מכוניות אחרות שבהן אפשר לעשות זאת?

4. במידה ולא ניתן לשים 3 מושבים, עד כמה בוסטר הוא פחות בטיחותי ממושב בגודל מלא בעל חגורות עצמאיות ?

בתודה מראש

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל מיניוואן כמו הסניק יהיה מושלם עבור זה. גם משפחתיות גדולות יכולות להכיל 2 בוסטר גב 5 רצועות וסלקל. מושב בטיחות מלא תמיד יהיה עדיף על בוסטר בגילאים של שנה עד חמש - תלוי במשקל וגובה הילד.

בכל מקרה הסניק והפיקאסו 5 מושבים נותנים תמורה מעולה לכסף מבחינת פונקציונאליות, תא מטען, נוחות ועוד.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשים 3 מושבים זה לצד זה גם במכוניות קומפקטיות רגילות,

רק שזה לא נוח - בעיקר במושב הבטיחות המיועד לגיל 6.

לא בלתי אפשרי, פשוט לא נוח. עד כמה לא נוח? אינדיווידואלי.

מה שנוח במכוניות עם 3 מושבים נפרדים הוא היכולת לקבע את המושבים כך שלא יהיו לגמרי מקבילים זה לזה, מה שמאוד מקל על חגירת החגורות.

בגיל שש (ועוד הרבה לפני) כבר אפשר בוסטר עם גב שיש לו חריץ מיוחד,

שדרכו עוברת חגורת הבטיחות במקום הנכון, ליד הכתף של הילד.

בלי קשר לנושא המושבים, הפיקאסו מומלץ, התכנון הפנימי שלו פשוט מבריק.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף רכב עם 3 מושבים נפרדים שכל אחד על מסילה ואפשר להזיז אותם קסימה אחורה קצת. אם אי אפשר להזיז אחטרה קדימה זה לא שווה. לעיתים לרכבים כאלה גם איזופיקס בכל כסא - חשוב !!

להכניס כסאות זה משחק לגו תלת מימדי.

סלקל ובעיקר כסא בטיחות נגד הכיוון דורש רכב מרווח מאחורה או נהג ונוסע גמדים.

רכב משפחתי - שתי מידות חשובות -

מרחק בין המשענות יד של הדלתות

מרווח כתפיים (מרחק מקצה לקצה כ10 20 סמ מתחת לנקודות החגורות)

גם אם אין איזו פיקס באמצע, רצוי וחשוב מאוד למצוא רכב שיש לו נקודת עיגון אחורי באמצע זה נקרא top theter. אצלי יש.

יש בלוגים על כסאות בטיחות צרים.

אני עם

גואי סטאדי נגד הכיוון מותקן עם החגורה

גראקו טרנזישיון עם רצועות פנימיות מותקן עם החגורה ועם top theter

גואי סטאדי עם הכיוון מותקן עם החגורה

זה הסידור הכי סביר שמצאתי. היה חשוב לי שכל הכסאות יהיו איכותיים, שלכולם יהיה כיוון גובה ללא צורך בפירוק הכסא.

אתה מתקין את זה פעם אחת. את הגרקו טרנזישיון מאוד קשה להתקין.

שמעתי שגם הדגמים הישנים של ברייטקס שנקראים עכשיו essential אם אני לא טועה, אלא בלי הקליק טייט, יודעים להסתדר עם כסאות אחרים, כי יש להם בסיס צר והכסא יושב גבוה על הבסיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

כל מי שמגיב פה, יעזור אם תציינו את גיל הילדים (בהנחה ופיזית הם בהתאם לגיל).

קצת ניצלוש אבל האם אני מגזים כשגם עם בן 9 אני מתעקש על בוסטר מלא (תחתית, גב, משענות צד אך ללא חגורה עצמאית)? זה מצמצם משמעותית את אופציית הרכב עם התרחבות המשפחה.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיפודים: איזה רכב יש לך, ומה זה top theter?

לגבי בוסטר: הוא לא פחות בטוח לבת 6 ממושב בטיחות מלא?

ספציפית האם חגורה יחידה של הרכב לא מסוכנת יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטט את התגובה הראשונה שלי ומעדכן אותה. לא יודע איך עושים הדגשות בנייד...

עדיף רכב עם 3 מושבים נפרדים שכל אחד על מסילה ואפשר להזיז אותם קסימה אחורה קצת. אם אי אפשר להזיז אחטרה קדימה זה לא שווה. לעיתים לרכבים כאלה גם איזופיקס בכל כסא - חשוב !!

להכניס כסאות זה משחק לגו תלת מימדי.

סלקל ובעיקר כסא בטיחות נגד הכיוון דורש רכב מרווח מאחורה או נהג ונוסע גמדים.

רכב משפחתי - שתי מידות חשובות -

מרחק בין המשענות יד של הדלתות

מרווח כתפיים (מרחק מקצה לקצה כ10 20 סמ מתחת לנקודות החגורות)

גם אם אין איזו פיקס באמצע, רצוי וחשוב מאוד למצוא רכב שיש לו נקודת עיגון אחורי באמצע זה נקרא top theter. אצלי יש.

אני עם

גואי סטאדי נגד הכיוון מותקן עם החגורה עבור בת שנה מוגדר עד 18 קג שזה התקינה האירופאית הותיקה נגד ועם כיוון הנסיעה. כסא ללא איזופיקס, התקנה אך ורק עם חגורה, התקנה מאוד קלה יחסית. כסא מרופד וצר יחסית. לא מאוד יקר.

גראקו טרנזישיון עם רצועות פנימיות מותקן עם החגורה ועם top theter עבור בן 5.5 גבוה. כסא אמריקאי משולב בוסטר, לא זוכר משקלים בדיוק, מתאים למשקלים ולגבהים שרוב האנשים לא משתמשים בריתמה פנימית של 5 נקודות ועם החגורה עצמה מתאים למשקל גבוה עוד יותר.

כסא צר יחסית. יתכן שמחייב עגינה עם איזו פיקס בשימוש בחגורת בטיחות.

גואי סטאדי עם הכיוון מותקן עם החגורה עבור בת שנתיים וחצי נמוכה.

יש לנו יונדאי i30cw דור ראשון, ספסל אחורי שטוח יחסית, רכב מאוד מרווח מאחורה.

זה הסידור הכי סביר שמצאתי. היה חשוב לי שכל הכסאות יהיו איכותיים, שלכולם יהיה כיוון גובה ללא צורך בפירוק הכסא.

אתה מתקין את זה פעם אחת. את הגרקו טרנזישיון מאוד קשה להתקין. גם מאוד קשה לשחרר את האבזם.

שמעתי שגם הדגמים הישנים של ברייטקס שנקראים עכשיו essential אם אני לא טועה, אלא בלי הקליק טייט, יודעים להסתדר עם כסאות אחרים, כי יש להם בסיס צר והכסא יושב גבוה על הבסיס.

קצת ניצלוש אבל האם אני מגזים כשגם עם בן 9 אני מתעקש על בוסטר מלא (תחתית, גב, משענות צד אך ללא חגורה עצמאית)? זה מצמצם משמעותית את אופציית הרכב עם התרחבות המשפחה.

תמשיך !

אתה רותם את הבוסטר למושב עם איזו פיקס?

כמה נקודות למחשבה -

1- ברכבי מירוץ אין כריות אוויר ויש חגורת בטיחות 5 נקודות.

2- מבחני יורוקאפ בוחנים במושב האחורי סלקל וכסא בטיחות. בוסטר (אירופאי) לא נבחן ורוב הבוסטרים האירופאים על הפנים בגלל התקן האירופאי העקום. לדעתי עוד תקן חדש לבוסטר אירופאי.

3- אף מבחן סטנדרטי לא בודק הושבה של 3 מבוגרים או 3 ילדים בוגרים שחגורים בחגורות בטיחות. להערכי כנראה שהתוצאות יהיו קשות. ניפוץ אבטיחים אחד בשני...

4 - מעל משקל כולל של 30 או 33 קג של כסא וילד אסור להשתמש באיזופיקס.

5- בוסטר מלא - לרוב אמור להיות רתום לרכב עם איזופיקס וטופ טטר. אחרת - הילד עף קדימה עד שהחגורה ננעלת והבוסטר גם עף קדימה ומפעיל עומס לא מתוכנן על גב הילד ועל החגורה. לא טוב...

6- שימוש בכסא זה הכי חשוב. אח"כ התקנה נכונה, אח"כ רצוי כסא מחברה רצינית שבחנה אותו. לא, כסא של חיות וחיוכים הוא לא רציני כי לא נבדק במבחן ריסוק. אין כמו לראות את הכסילים שקונים רכב בסכומי עתק וקונים כסא בטיחות מסכן.

7 - מדינת ישראל מאפשרת שיווק של כסאות בטיחות אירופאים ואמריקאים. זה נהדר. בחרו בתבונה את הכסא הטוב לכם.

8- יש רשתות תינוקות גדולות מאןד שמחזיקות מוכרים מאוד לא מקצועיים, מחזיקות מבחר נמןך ומשקרות. " אסור להתקין כסא באמצע". "כסא אירופאי זה הכי טוב". "כסא אמריקאי זה הכי טוב". "אין לנו מתקין בחנות. "

בירחו מהחנות אם שמעתם את אחד המשפטים האלו.

קיפודים: איזה רכב יש לך, ומה זה top theter?

לגבי בוסטר: הוא לא פחות בטוח לבת 6 ממושב בטיחות מלא?

ספציפית האם חגורה יחידה של הרכב לא מסוכנת יותר?

יש לי יונדאי סטיישן דור ראשון שזה עד אמצע או סוף 2012. מרווח מאוד מאחורה, יותר מהדור השני. לא מאוד נוח. אמין.

טופ טטר

https://www.goodeggcarsafety.com/blog/what-is-a-top-tether.html

קח בחשבון שעם 3 כסאות ברכב לא ניתן כמעט להגיע לחגורה , לאבזם שלה, כלומר חגירה ושיחרור יהיו מאוד קשים. יש מאריכים לחגורות (לאבזם) שאפשר לקנות, רק לקנות כאלה עם תקן ולא מאיזה סיני.

לילדה בת 6 - תלוי גובה ומשקל. גיל זה רק מספר. הוא לא חשוב.

לא בדיוק הבנתי מה זה חגורה יחידה. כן, ההגיון אומר שחמש נקודות חגירה תמיד יהיו טובות מאשר 3. בד"כ מושב בטיחות מלא עדיף מאשר בוסטר. אני עם פצרון בינתיים, בוסטר עם חגירה פנימית. הבוסטר מחובר עם חגורה לרכב ועם טופ טטר. הילד מחובר לבוסטר עם החמש רצועות הפנימיות של הבוסטר. כשיגדל מתישהו צריך להוריד אותם, ואז הילד עם חגורת בטיחות בתוך הבוסטר. ואז רצוי לרתום את הבוסטר עצמו לרכב עם איזופיקס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עפ חיפוש בפורום

http://gada.zapweb.co.il/

אני חושב שעדיף מאריך קשיח . לא יודע אם יש לו.

חושב שיש איזה שרשור שאנשים הזמינו משהו כזה מאמזון. אם תמצא תכתוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בסרט הזה כבר תקופה, תתחיל לקרוא על מושבי בטיחות, הצרים שביניהם הינם 42 ס''מ שבהרכבה של שלושה כאלה תעמוד על 126 ס''מ רוחב נדרש.

יש רכבים שרוחב הספסל האחורי שלהם 134 ס''מ ולא אמורה להיות בעיה להושיב בהם 3 ילדים בהתקני ריסון. דורש מעט חקר וצבירת ידע.

בעברית יש מעט מידע ובאנגלית יש הרבה מידע אך ישנם גם הרבה כסאות שאין להשיג בארץ.

ישנם גם מתקינים מורשים מטעם בטרם שיכולים לעזור בבחירה והרכבה ללא תשלום!

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוסטר בהתאם למשקל וגובה כולל השימוש באיזופיקס. אם הוא בגבול הגובה ומשקל שתואם את הבוסטר אני לא רואה סיבה למה לא.

שים לב בהוראות של הבוסטר עד איזה שלב ניתן להשתמש באיזה צורה ובאיזה שיטת חגירה.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בסרט הזה כבר תקופה, תתחיל לקרוא על מושבי בטיחות, הצרים שביניהם הינם 42 ס''מ שבהרכבה של שלושה כאלה תעמוד על 126 ס''מ רוחב נדרש.

יש רכבים שרוחב הספסל האחורי שלהם 134 ס''מ ולא אמורה להיות בעיה להושיב בהם 3 ילדים בהתקני ריסון. דורש מעט חקר וצבירת ידע.

בעברית יש מעט מידע ובאנגלית יש הרבה מידע אך ישנם גם הרבה כסאות שאין להשיג בארץ.

ישנם גם מתקינים מורשים מטעם בטרם שיכולים לעזור בבחירה והרכבה ללא תשלום!

מאיפה לאיפה אני מודד רוחב? והאם הרוחב האפקטיבי לא מוגבל לפי דפנות המושב ומיקום האיזופיקס (בהנחה שחיבור לאיזופיקס משאיר איזשהו עודף בצדדים)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך המלצות?

האם לדעתך אפשר להתאים את זה לכל רכב (יש לנו גולף)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדלת לדלת המדידה, כמובן בפנים הרכב.

מוגבל כן ולא, אצלי עם האיזופיקס זה נוגע בדלתות, אתה גם יכול לשנות את סדר ההתקנה ולהתחיל מהאמצע.

קח בחשבון שאיזופיקס יעיל עד כ 20 קילו של הילד (משתנה מכסא לכסא בהתאם למשקל הכסא עצמו).

למשל הילדה שלי בת ה 4 שוקלת היום כ 18 קילו, כרגע יושבת על גראקו נאוטילוס 80 ובקרוב אצטרך להעביר את החיבור מאיזופיקס לחגורה.

בשורה התחתונה הייתי ניגש למתקין של בטרם ומתיעץ איתו לגבי הרכב שכרגע בבעלותך, במידה ובכל מקרה אתה מעוניין להחליף רכב אז תחפש רכב רחב בפנים.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה יקרה מאוד אבל קיימת, כל כסא 42 ס''מ, עלות של אחד 2000 ש''ח. כמובן ניתן לשים 2 וסלקל צר (לא חסר סלקלים ברוחב 42 ס''מ).

ללכת למתקין של בטרם זה תכלס פתרון לעצלנים כי כל פתרון אחר ידרוש הרבה יותר שבירת ראש מאשר יום אחד שתקדיש לזה.

3bd92ff598967c0575b1f4526db8562f.jpg

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...