Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מושיבים בבטחה ובנוחות 3 ילדים עד גיל 6

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 1767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

תמשיך !

אתה רותם את הבוסטר למושב עם איזו פיקס?

הבוסטר בהתאם למשקל וגובה כולל השימוש באיזופיקס. אם הוא בגבול הגובה ומשקל שתואם את הבוסטר אני לא רואה סיבה למה לא.

שים לב בהוראות של הבוסטר עד איזה שלב ניתן להשתמש באיזה צורה ובאיזה שיטת חגירה.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

הבן שלי 1.35 מ' ו-30 קילו. עד ממש לא מזמן היה מחובר עם בוסטר מלא וחגורה של הרכב כאמור, עם איזופיקס.

קורא שהגבלת השימוש באיזופיקס הוא 33 ק"ג.

בן נוסף (5.5) עם בוסטר זהה אבל קטן יותר במידות, גם לאיזופיקס.

עם פרוץ ילדה מס' 3, נדרשנו לרה-ארגון הנירו והמצב צפוף ביותר.

בנתיים היא מקדימה ואשתי בין הבנים מאחורה, מעשי אבל ממש לא נוח ולוקח כמה דקות לכל החגירות. בנוסף, אני ממש לא אוהב את הרעיון שהיא מקדימה, גם עם מתקן יציב ואיכותי, חגירה היקפית על הסל קל עצמו וכמובן, ביטול הכרית.

לגדול החלפנו למושב בלבד, ללא גב ואיזופיקס. החגורה עוברת לו במרכז הכתף כמו שצריך.

לא מת על זה כי קראתי על היתרון בעת פגיעות צד שנותן גב הבוסטר המלא, מצד שני ברור לי שהוא גדול ובעל מידות מספקות ואי אפשר לכלוא אותו לנצח במושב מלא.

מה עושים? איזה עוד סידור אפשר לבדוק שישמור על סטנדרט גבוה? זה ברמה שאני כבר מחפש רכב גדול יותר.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם ה c4 הרגילה הכנסנו 3 כיסאות במושב האחורי. המושב של הסיטרואן שטוח ולא מתרומם בצדדים אז 3 כיסאות נכנסים.

כשעברנו ל2 כיסאות וילדה אחת בלי, אז המצב נהיה לחוץ ביותר. הסידור היחיד שמתקבל הוא שהילדה בלי הכיסא באמצא ועדיין קשה לחגור וצפוף לה מאוד בכתפיים.

עברנו לפיז'ו 508 ועכשיו יש מרווח לילדה לשבת בנוחות בין 2 הכיסאות.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבן שלי 1.35 מ' ו-30 קילו. עד ממש לא מזמן היה מחובר עם בוסטר מלא וחגורה של הרכב כאמור, עם איזופיקס.

בנתיים היא מקדימה ואשתי בין הבנים מאחורה, מעשי אבל ממש לא נוח ולוקח כמה דקות לכל החגירות. בנוסף, אני ממש לא אוהב את הרעיון שהיא מקדימה, גם עם מתקן יציב ואיכותי, חגירה היקפית על הסל קל עצמו וכמובן, ביטול הכרית.

לגדול החלפנו למושב בלבד, ללא גב ואיזופיקס. החגורה עוברת לו במרכז הכתף כמו שצריך.

לא מת על זה כי קראתי על היתרון בעת פגיעות צד שנותן גב הבוסטר המלא, מצד שני ברור לי שהוא גדול ובעל מידות מספקות ואי אפשר לכלוא אותו לנצח במושב מלא.

מה עושים? איזה עוד סידור אפשר לבדוק שישמור על סטנדרט גבוה? זה ברמה שאני כבר מחפש רכב גדול יותר.

דווקא הנירו זכורה לי כרכב רחב.

חיבור האיזופיקס ומגבלתו משתנה מכסא לכסא שוב בהתאם למשקל העצמי של הכסא.

שים לב למשל צ'יקו מייפיט שהרוחב שלו כ 45 ס''מ במגבלה העליונה שלו גובה 145 ס''מ ומשקל 45 קילו. גם הגראקו טרנזישין עם אותם נתונים ורוחב 42 ס''מ. אין סיבה שלא תצליח להתאים 3 כאלה מאחורה או שניים כאלה וסלקל/כסא בטיחות צר.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

המושב בנירו 132 ס"מ וכך גם המרחק בין הידיות בדלתות, שזה סביר.

הבעיות שלו הן שהוא לא שטוח ומשיכת הבוסטר החוצה תגרום לילד לשבת בזווית וגם תפסני חגורות שקועים לגמרי.

בנוסף, תינוקת בת כלום יושבת עם הגב לנסיעה וצריכה מן הסתם גישה של אחד ההורים.

אז כפי שאמרתי, היא בנתיים מקדימה ואשתי באמצע.

הסידור הזה צריך להחזיק לא מעט זמן, לפחות עד שהקטנה תשב לכיוון הנסיעה. וזה פשוט לא נוח.

אמדוד את הבוסטרים של הבנים וגם אנסה לשחק עם המיקום.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה כמה קונפיגורציות.

עמו שאמרתי גם יש מתקינים מורשים של בטרם שבאמת עושים מלאכת קודש.

שתבין אצלי המושב האחורי 126 ס''מ ואני עדיין לא איבדתי אופטימיות, עד שלא אקפוץ ואנסה לדחוס 3 כסאות ברוחב 42 ס''מ מאחור לא ארגע.

אגב גם אנחנו נהיה עם תינוק מקדימה, למרות ההנחיה של בטרם, ניסינו לשים תינוק מאחורה שרק נולד ופשוט לא נחנו לרגע לגבי מה איתו ואיך הוא.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם ה c4 הרגילה הכנסנו 3 כיסאות במושב האחורי. המושב של הסיטרואן שטוח ולא מתרומם בצדדים אז 3 כיסאות נכנסים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

איזה כסאות? תוכל לפרט?

תקעתי שם שניים והתרשמתי שהיא הרבה יותר צרה מהיונדאי סטיישן שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיארתי כאן את הקונפיגורציה שניסינו בהצלחה:

רכב שיכול להכיל 3 כסאות ילדים בספסל האחורי

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=28771&share_tid=667916&share_pid=5816372&url=https%3A%2F%2Fwww%2Ecarsforum%2Eco%2Eil%2Fvb%2Fshowpost%2Ephp%3Fp%3D5816372&share_type=t

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיום, פרסמתי גם בשרשור של היטי, והייתי בטוח שלא יכנס כי הרוחב הפנימי שמדדתי רק 126 ס''מ. הדלתות נסגרות חלק.dcf06dad5cd6e3256ebe80d43c10239c.jpg

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש היום רק רכב אחד שיכול לעשות את זה ולא מיניוואני או משעמם מידי וזה הקרוסאובר החדש של סיטרואן c5 איירקרוס.

3 מושבים מתכווננים נפרד מאחורה וחיבור איזופיקס גם למושב הנוסע הקדמי.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הנירו זכורה לי כרכב רחב.

חיבור האיזופיקס ומגבלתו משתנה מכסא לכסא שוב בהתאם למשקל העצמי של הכסא.

שים לב למשל צ'יקו מייפיט שהרוחב שלו כ 45 ס''מ במגבלה העליונה שלו גובה 145 ס''מ ומשקל 45 קילו. גם הגראקו טרנזישין עם אותם נתונים ורוחב 42 ס''מ. אין סיבה שלא תצליח להתאים 3 כאלה מאחורה או שניים כאלה וסלקל/כסא בטיחות צר.

גראקו טרנזישין לא ברוחב 42 סמ. לדעתי 44 או 46 וזה לאחר הסרת המחזיקי כוסות. יכול לבדוק בערב.

הכסאות שלי גואי סטאדי עד 18 קג הם ברוחב 42 או 44.

בנתיים היא מקדימה ואשתי בין הבנים מאחורה, מעשי אבל ממש לא נוח ולוקח כמה דקות לכל החגירות.

אנשים מפספסים את הקטע של האיזופיקס שהוא עד משקל 33 קג כולל.

מצד שני, אם הילד בבוסטר עם חגורת בטיחות של הרכב , רצוי לחבר את הבוסטר עצמו עם איזופיקס, כי המשקל הרתום פה הוא נמוך, רק המשקל של הבוסטר עצמו. הרציונל כפול - אם אף אחד לא יושב עליו, במקרה תאונה הבוסטר לא זז ולא יעוף על אף אחד. סיבה נוספת היא שאם הילד יושב עליו ובמקרה תאונה הילד עף קדימה עד שהחגורה עוצרת אותו. אם גם הבוסטר זז, הוא עף על הגב של הילד ועלול ליצור עומס נוסף על הילד.

שקול להזמין מאריך קצר קשיח לחגורות הבטיחות.

יש היום רק רכב אחד שיכול לעשות את זה ולא מיניוואני או משעמם מידי וזה הקרוסאובר החדש של סיטרואן c5 איירקרוס.

3 מושבים מתכווננים נפרד מאחורה וחיבור איזופיקס גם למושב הנוסע הקדמי.

זה מעניין. האם במושב הקדמי יש איזופיקס מלא כולל חיבור אחורי עליון top tether?

התקינה האירופאית החדשה i-size פשוט העלימה את האפשרות לריתום עם חגורת בטיחות, בכל הכסאות בטיחות ואולי גם בחלק מהסלקלים. מעניין אם נראה את זה ברכבים נוספים.

מהיום, פרסמתי גם בשרשור של היטי, והייתי בטוח שלא יכנס כי הרוחב הפנימי שמדדתי רק 126 ס''מ. הדלתות נסגרות חלק.dcf06dad5cd6e3256ebe80d43c10239c.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...