Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התרשמות ראשונית מסיטרואן C3 לאחר 1400 ק"מ וחודשיים

Lagy1941
שימו לב! השרשור הזה בן 1770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איפה הכל התחיל ? אני הייתי רוצה להאשים חבר טוב שגרר אותי במשך חודשיים בסוכנויות רכב, מגרשים ואנשים על מנת לקנות לעצמו רכב כי הוא לא מבין אפילו איך לבדוק שמן ומים ומנגד רואה בי מבין עניין(אני ממש לא מבין עניין גדול).

בדקנו מפרטים, צפינו במבחני דרכים שצולמו בארץ ובחו"ל, עברנו דרך סוכנויות, מגרשים(אלדן/אלבר וכו) ואנשים פרטיים. בכל התהליך הזה אני עשיתי לעצמי רשימת דרישות מהרכב ותקציב ולא באמת חשבתי שאצא לפועל בנושא, אבל הנה זה קרה !!! חשבתי לעצמי אם כבר אני אלך על הסיטרואן או על הקיה ריו החדשה, שניהן עמדו בדרישות שלי ושניהן היו במחיר טוב לטעמי.

נהגתי על שניהן וההבדלים פשוט היו מדהימים בעיניי, ההרגשה בקיה הייתה אפורה והרכב הרגיש די חלש למרות המנוע טורבו 1.0 ל' החדש שלהם ואילו בסיטרואן ההרגשה הייתה יותר צבעונית, גם הרכב הרגיש יותר נמרץ ומגיב. באחד הסרטוני מבחן דרכים שצפיתי נאמר כך: "זה לא מרצדס אבל לפחות זה רכב שיגרום לכם לחייך כל פעם כשאתם רואים אותו" ולעזאזל !! הוא צודק.

תהליך המכירה וסגירת העסקה היה מעולה, שאפו לצוות של הסוכנות רכב הצפון שהתאמצו והשתדלו בשבילי(מקווה שגם בעתיד לאחר המכירה אקבל שירות דומה). המסירה של הרכב הייתה מהירה ונעימה, הסברים מספקים ועזרה בכל דבר שביקשתי.

מבחוץ: הבחירה שלי הייתה צבע לבן עם גג אדום וזה גם נמשך לתוך הרכב. העיצוב עצמו מבחוץ מאוד מוזר אבל בצורה טובה והרכב מושך מבטים. הרכב לא נראה משעמם וכן כיף לראות אותו כשיוצאים לחנייה, לי לפחות. בצידי הרכב יש את הAIR BUMPS שכבר הוכיחו את עצמם באופן טוב, הספיקו לפתוח עליי דלת בלי שישאר סימן :-D

הרכב מגיע עם גלגלים במידה 205/50/17 שנועלים GOODYEAR ועם גלגלי מגנזיום שמשלימים את הרכב בצורה מעולה.

מבפנים: הצבע האדום נכנס גם פנימה, בפלסטיקה המעוגלת ובריפוד. פלסטיקה מחוספסת וסבירה+ באיכות שלה, מה שכן הכל מורכב טוב ואין קירקושים למרות שנראה לי שיש התקנות מקומיות. המושבים סופר נוחים ומאוד קל להגיע לתנוחת ישיבה טובה בזכות הגה טלסקופי, פחות אהבתי את התמיכה הצדדית בגב המושבים אבל זה לא כזה נורא. המערכת מולטימדיה לוקה בחסר, אין ANDROID AUTO וזה קצת מציק ומנגד המערכת קלה לתפעול וברורה. חיסרון נוסף בעניין זה שכל הפונקציות כמעט נמצאות במסך הזה מה שמביא להיסח דעת לפעמים ושהמסך ממוקם קצת רחוק מהנהג.

הבידוד רעשים טוב בהשוואה לסוזוקי שהייתה לי, רעשי רוח מגיעים במהירויות של 100 קמ"ש ויותר, מבחינת רעשי כביש ומנוע זה כבר תלוי באספלט ובלחיצות של הנהג על הדוושה.

מנוע, גיר ומה שבינהם: 1.2 שלושה צלינדרים שמספקים 110 כ"ס עם טורבו, גיר 6 הילוכים של אייסין. אבא שלי טען שהרכב ירעד כמו טרקטור אבל זה לא כך, יש רעידות קלות לפעמים בעמידה אבל בקושי מרגישים אותן. המנוע והגיר עובדים חלק, אמנם יש היסוס קל לפעמים בהחלפת הילוכים(לא באמת כזה נורא), סה"כ הרכב נמרץ ומעביר הילוכים חלק ולא מרגיש אנמי.

ההגה מאוד קליל ולפעמים קצת מנותק, מה שמגניב זה שככל שהמהירות נסיעה גבוהה יותר כך גם ההגה מתקשה ויותר מתקשר אבל ההגה הקל הזה מעולה לתמרון בעיר ובמקומות צרים.

איבזור: מבחינת בטיחות הרכב מגיע עם מערכת סטייה מנתיב(פסיבית אין תיקון אוטומטי), מערכת בלימה אוטונומית וניתור שטחים מתים עם חיווי במראות.

הרכב מגיע עם מערכת מולטימדיה שציינתי כבר ללא תמיכה באנדרויד אוטו אבל אפשר לשקף לפחות חלקית את הטלפון על המסך.

מערכת ההתנעה ללא מפתח שעובדת מעולה, START AND STOP שלרוב עובד באופן מעולה(אין מה לעשות לא הכל מושלם).

ברכב יש מצלמת רוורס וחיישנים, אין הרבה מה לומר הם עושים את העבודה שלהם. אני התרגלתי לנסוע בלי כל זה והיום אני חושב שאני לא מסוגל בלי.

קרוז קונטרול שעובד מעולה אבל צריך ללמוד לתפעל אותו על עיוור כי הוא לרוב מוסתר מאחורי ההגה.

חווית נהיגה: בעיר מאוד כיפית ונינוחה, ממש מרגיש שאני יושב על ספה נוחה ונוהג מהבית. מחוץ לעיר הרכב משייט יפה במהירויות של 90 וצפונה, הנוחות מאוד טובה ואין הרבה רעשים מבחוץ, מעבר ל110 כבר יש יותר ויותר רעשים. הרכב מעביר את רוב השיבושים בקלות ולא מרגישים כמעט, שיבושים גדולים יותר כבר אין ברירה ומרגישים אותם גם אם בצורה יותר מעודנת. מה שמלחיץ אותי לפעמים זה הרכינה של הרכב בפניות, ממש מרגישים את זה כנכנסים לפנייה במהירות קצת גבוהה. כמו שהבנתי זה קשור לכך שהמתלים די רכים באוטו הזה וזה שהוא יושב קצת גבוה.

שורה תחתונה באמת כיף לנהוג ברכב, זה לא רכב עם טאצ' ספורטיבי אלא יותר מכוון לנהיגה נינוחה ורגועה.

איכסון ונוחות ישיבה: מושבים ארגונומיים לטענת היצרן וכן נוחים מאוד, גם מאחור לא היו תלונות. תא מטען מרווח לטעמי 300 ל' להבדיל ממה שהיה לי בסוזוקי. יש מלא תאי איכסון באוטו, לא כולם פרקטיים אבל העיקר יש :lol:

חייב להודות שקצת התאכזבתי מצריכת הדלק, הצריכה הכי טובה שלי עד עכשיו הייתה 1:15 עם שבעים אחוז נסועה בתוך העיר(עם מזגן) והכי גרועה 1:10 עם תשעים אחוז נסועה בתוך העיר ומזגן. אני רוצה להאמין שעם הזמן כשאלמד להכיר את האוטו טוב יותר, אשלב יותר מערכת S&P ופחות ללחוץ על הדוושה אצליח להוציא צריכה יותר טובה.

שורה תחתונה: אני ממליץ על הרכב !!! אם העיצוב הקוורקי והשילוב צבעים מדבר אליכם, אתם לא מפחדים מהסטיגמה של צרפתיות אז הרכב הזה יכול להיות סופר מיני מעולה בשבילכם.

כרגע אני מרגיש שהרכב נותן תמורה מעולה למחיר שלו, זה מרגיש לי יותר מרכב של לנסוע מנקודה A לB בשיעמום אלא לנסוע מA לB עם טיפה יותר כיף וחיוך.

נ"ב: ניסיתי להיות הכי אינפורמטיבי שיכולתי, אני לא מבקר מקצועי ומקווה שהקריאה לא תהיה מעיקה מידי.

Inked59416089_10217083950507580_1286313001158180864_n_LI.jpg

אני: כמה שתית שוב ?

נהג שיכור: "וואלה לא הרבה, רק בקבוקיים"

(שיחה עמוקה ביני לנהג שיכור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה!

חווית הנהיגה שלי הייתה קצת שונה..בדקתי את הרכב על כביש פלמחים,לכיוון הים, היה רכב שהשתרך, מה שגרם למהירות של 50 קמ״ש, ב C3 ההילוך היה חמישי או שישי, בשל הנטייה הטבעית של מע׳ ההילוכים לחסוך בצריכת הדלק - הרגשתי אנמיות ורעידות שגרמה לי לחשש לצאת לעקיפה,על אף שדה הראיה הפתוח.

פרט לכך שיכוך הבולמים היה מעולה, מעט נטייה לגלגול בעיקולים וכפי שנכתב בביקורות ובצדק,הרכב לא מעודד נהיגה דינמית.

Sent from my iPad using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ANDROID AUTO וזה קצת מציק ומנגד המערכת קלה לתפעול וברורה.

תתחדש.

השתתפתי במבחן על C3, והיה שם אנדרואיד אוטו, אמרו לך שאין או שבדקת בעצמך?

לא יודע אם נעשה שינוי, אבל לפחות בשנתיים הראשונות איכות ההרכבה שם הייתה בינונית לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

השתתפתי במבחן על C3, והיה שם אנדרואיד אוטו, אמרו לך שאין או שבדקת בעצמך?

לא יודע אם נעשה שינוי, אבל לפחות בשנתיים הראשונות איכות ההרכבה שם הייתה בינונית לטעמי.

יש את הפונקציה אבל היא נעולה כברירת מחדל, אם תתקין על הסלולר את האנדרויד אוטו זה יפעל אבל לא באופן מלא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

לא נהגתי ברכב אבל יצא לי לראות אותו ולשבת בו והוא נראה

מעולה חיצונית ופנימית, עיצוב מקורי מאוד.

מה זה אומר אגב שה AA עובד חלקית? למה בכלל שינעלו לך את הפונקציה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה הם מקבלים אחוזים על זה שהמערכת נמכרת רק עם אפל קאר פליי, כל יבואן עם השטויות שלו בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את הפונקציה אבל היא נעולה כברירת מחדל, אם תתקין על הסלולר את האנדרויד אוטו זה יפעל אבל לא באופן מלא
ב-208 (אני מניח שמערכת המולטימדיה משותפת בין ה-C3 ל-208) שלי האנדרואיד אוטו עובד מצויין, כל עוד משתמשים בכבל שתומך ב-USB3.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, יופי של בחירה.

אני הלכתי על אותו שילוב צבעים חיצוני ב-c5 איירקרוס (לבן עם קישוטים אדומים מבחוץ).

נסעתי על ה-c3 וכן גם לדעתי הרעידות הקלות שלעיתים מופיעות מתגמדות לעומת היתרונות של הרכב בתחומי הנוחות, ביצועים, העיצוב וה-feel good factor....

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, מי שלא מחפש רכב דינמי אלא נוחות יקבל פה הרבה מזה, רכב נוח מאוד על חשבון רכינה בכבישים מפותלים ששם זה מורגש.

פחות אהבתי את שילוב הגיר בפקקים/זחילה היו רעידות מורגשות ולא תמיד תחילת נסיעה חלקה.

העיצוב בהחלט נקודת החוזק ניראה מודרני מאוד.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש.

לגבי האנדרואיד אוטו או שהוא עובד או שלא. אין דבר כזה חלקית. אם ציפית ליוטיוב וווצאפ אז אין את זה באנדרואיד אוטו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אהבתי.

ב. בהקשר לאנדרואיד אוטו, המערכת תומכת אנדרואיד אוטו וקאר פליי, הקטע הוא שהאפליקציה מצד גוגל של אנדרואיד אוטו לא נתמכת עדיין בישראל ולכן אין אותה בחנות, אבל....אנחנו ברכבים במשפחה שיש מע' תומכת פשוט הורדנו מהאינטרנט את האפליקציה לפלאפון והכל עובד פצצה (שוב המגבלה היא בפלא ולא ברכב).

חפש android auto apk באינטרנט ותתקין על המכשיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנדרואיד אוטו עובד ב-c3 בדיוק כמו בכל רכב אחר שתומך ב-AA, אם אתה מתכוון לתמיכה בעברית זה כבר קשור לגוגל עצמה.

צריכת הדלק שלך הגיונית למדי, זו הצריכה שגם אני מקבל ברכב הזה כבר 22 אלף ק"מ.

ולגבי התנהגות הגיר, לדעתי זו המגרעה הגדולה ביותר של הרכב, הגיר איטי והססן וממש לא "חלק".

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גיר שמתאים לאופי הרכב, נסיעה רגועה.

אחרת מרגישים את ההאיטיות לעומת dsg.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה!

חווית הנהיגה שלי הייתה קצת שונה..בדקתי את הרכב על כביש פלמחים,לכיוון הים, היה רכב שהשתרך, מה שגרם למהירות של 50 קמ״ש, ב C3 ההילוך היה חמישי או שישי, בשל הנטייה הטבעית של מע׳ ההילוכים לחסוך בצריכת הדלק.

לי יש קקטוס עם אותה מערכת הינע, הרכב לא עובר בשום מצב להילוך שישי מתחת ל-100 קמ"ש ואיננו נוסע 50 בהילוך חמישי (ולא אני לא על מצב ספורט). אני לא חש גם לא ראשיתה של אנמיות וכל לחיצה ולו הקלה ביותר מעוררת את תיבת ההילוכים והרכב פשוט טס קדימה...

מהירות התיבה אולי איננה כמו DSG אבל תודה לעיל שלא מדובר בDSG ודומותיה... לא הייתי רוכש.

מה שכן, התיבה היפנית אמינה מאד, יעילה למדי אבל לפעמים פעולתה מעט גסה ופה ושם מורגשת בעיטה קלה.. כפי שנאמר בהודעה הראשונה, לא מרצדס אבל יותר מסביר שלא לומר יותר מטוב למחיר ולחבילה הכללית שהרכב מציע.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...