Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות לגבי סטיישן 2019 - קורולה/פיגו308/קאיה סיד

elbazel

פוסטים מומלצים

שלום לחכמה,

מחפש רכב סטיישן חדש לבעלות פרטית. מתלבט בין מספר דגמים.

הפרמטרים בגדול מהחשוב לפחות חשוב.

-צריכת דלק טובה מ15 קמ לליטר

-תא נוסעים ומטען מרווח (יתרון לרכב המרווח)

-אמינות : מתכנן להחזיק את הרכב 7 שנים לפחות.

-בידוד רעשים ומהמורות

-זריזות

-עיצוב ואבזור

לאחר בדיקה עלו הכיוונים הבאים:

טויוטה קורולה ספייס (ts) בערך 138k שח

פיגו 308 sw בערך 110k ש"ח

קאיה סיד סטיישן בערך 130k שח ( גם רובוטית כפולה, לא dsg קלאסית אבל חושש)

הסקודה הכי התאימה מבחינת הגודל אבל די ירדה מהפרק בגלל סוגיית ההתעסקות עם תיבות dsg.

אז מה דעתכם? אם יש עוד כיוונים אשמח לשמוע.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה תיהיה הכי חסכונית בגלל היותה היברידית

אם דיזל היא אופציה הקיה בגרסת דיזל גם די חסכונית.

מבחינת ביצועים הקורולה הכי איטית

הקיה הכי זריזה וחזקה מהחבורה גם התא מטען שלה גדול יותר.

לכולם 6 כריות אוויר לקורולה 7.

מה שכן לגבי אחריות לקיה יש 7 שנים לכולם שלוש שנים

מבחינת נוחות הפיז'ו יותר נוחה

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Shay Shd Dave
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת דלק טובה יותר מ 1:15 ברכב משפחתי סטיישן תוכל לקבל מגרסת הדיזל של קיה סיד או רנו מגאן.

כמובן גם טויוטה היברידית ( אותה הייתי בודק לפי כולם ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיזל זה פחות הכיוון כרגע. לגבי הפיגו 308 ב100k, הפער במחיר מפתה מאוד אך גם מרתיע..על הנייר מגיעה במפרט לא רע עם חוויית כביש ממש טובה. אמינות זה הסיפור??

משתף במחשבה, גם עם אחזקה יותר הדוקה ואולי איזה תיקון אחרי 5 שנים (מה שלא יקרה עם קורולה) אולי ההפרש של 35k שח לטובת הפיגו שווה את זה.

לגבי קאיה סיד ה2019 שבדקתי בנזין מוגדשת אמורה לעמוד בנתון של 1ל15 משולב.

עריכה אחרונה על ידי elbazel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיזל זה פחות הכיוון כרגע. לגבי הפיגו 308 ב100k, הפער במחיר מפתה מאוד אך גם מרתיע..על הנייר מגיעה במפרט לא רע עם חוויית כביש ממש טובה. אמינות זה הסיפור??

לגבי קאיה סיד ה2019 שבדקתי בנזין מוגדשת אמורה לעמוד בנתון של 1ל15 משולב.

המנוע 1.2 טורבו שהתחיל להיות משווק במתיחת פנים של ה208 מ2015 מככב בכל הדגמים של פיזו וסיטרואן,חוץ מרצועת טיימינג שמתפוררת בשלב מסוים במהלך חייה המנוע די אמין. אותו מנוע נמצא גם בc3 ו3008

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה308 רכב מאד אמין,המחיר זה בגלל סטיגמות שעדיין נשארו באויר,מבחינת איכות הנסיעה אין מה להשוות לשתיים האחרות,וזה לא רק הנוחות,זה אחיזת הכביש,בידוד הרעשים,מרווח פנים,ועוד.

קח בחשבון שבקיה זה גם גיר רובוטי,שבחיים לא יעבוד חלק כמו גיר פלאנטרי משובח,כולל עלויות המצמדים הגבוהות שצריך לקחת בחשבון.

הטויוטה רכב מודרני אבל בסעיף הנוחות ובידוד הרעשים הוא לא שם,הוא גם פחות מרווח מהשתיים האחרות,המנוע חלש בהרבה משל השתיים האחרות,והגיר משופר אבל עדיין מעצבן ,ובכל האצה המנוע צועק וזה לא נעים במיוחד.

ההפרש בעלויות כחדש הוא עצום ,ומנסיוני הוא גדול מההפרש שיהיה עוד 7 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה הוא הרכב החסכוני יותר לעומת גרסאות הבנזין של הפיז׳ו והקיה.

הפיז׳ו והקיה בנזין לא ישיגו לדעתי צריכה משולבת של 1 ל- 15 אלא פחות מכך (אלא אם כן החלק של הנסיעות הבינעירוניות הוא גדול במיוחד והחלק של הנסיעות העירוניות הוא בלי פקקים יחסית ותוואי הנסיעה כולו מישורי).

לקורולה יותר מערכות בטיחות, לפיז׳ו יותר אבזור נוחות, לקיה פחות אבזור נוחות.

מרחב הרגליים במושב האחורי גדול יותר בקורולה לעומת הקיה שהוא די מצומצם. לעומת הפיז׳ו לא בדקתי. ל- 3 אנשים בוגרים מאחורה בקורולה צר בצדדים באזור הגג.

נוחות המתלים בקורולה טובה מאד ובידוד הרעשים בסדר גמור. לא יודע איך זה במתחרים בפועל.

את הגיר בקורולה אני אוהב מאד (זהו לא גיר רציף קלאסי אלא ״מפצל כוח״, למעשה המערכת ההיברידית מפעילה את מנוע הבנזין ומנוע החשמל ללא תלות ביניהם), אין העברות הילוכים, הנסיעה רציפה ואין מצב שההילוך לא מתאים לדרך. כשצריך כוח פשוט לוחצים על דוושת התאוצה והיחידה ההיברידית פשוט מאיצה חזק יותר. הכי קרוב לרכב חשמלי.

מנוע הבנזין רועש בנסיעות איטיות כשהוא נכנס ויוצא מפעולה, בנסיעה מהירה יותר הרעש שלו די חלש ונשמע כמו מנוע בריטון גדול ובריא.

את הרכבים האחרים לא בדקתי (הביצועים בהם אמורים להיות טובים יותר ויחידות ההנעה עם כוח זמין, אבל יש הילוכים בגירים ובנסיעה בתוואי עירוני אולי הנסיעה פחות חלקה).

אתה צריך לבדוק בפועל את הנסיעה על הרכבים.

בפיז׳ו ארגונומיה מיוחדת ואתה צריך לבדוק את ההתאמה אליך.

הייתי נמנע מגיר רובוטי בנסיעה שכוללת נסיעות עירוניות בכמות ממוצעת או ממוצעת ומעלה ו/או בתוואי הררי.

עד שייפטרו את נושא רצועת הטיימינג במנוע 1.2 של הפיז׳ו אני לא הייתי נכנס להרפתקאה הזו.

את הקיה היה אפשר להשיג בהנחה של 10 אלף ₪ במבצע חבר שהיה עכשיו.

על הפיז׳ו הנחות יפות מאד. אני חושב שמאפס ק״מ נשארו רכבים רק משנת 2018 ולא משנת 2019.

הקורולה שומר הכי על ערכו, הקיה אחריה והפיז׳ו אחרון.

צריך לבדוק בפועל את הפערים במחירי המחירון לאחר כמה שנים, לא בטוח שההנחות יספיקו לפיז׳ו הספיציפי הזה כדי לגשר על פערי המחירים לאחר כמה שנים לעומת המתחרים הנ״ל בוודאי לעומת הקורולה (בניגוד למשל ל- 3008 ששומר מחיר מצויין ונהנה מביקוש מצויין) וגם ההנחה על הקיה בחבר כנראה לא תספיק או תספיק בקושי כדי לגשר על פערי המחירונים בינו לבין הקורולה לאחר כמה שנים (הסיד שומר מחיר פחות טוב מדגמי קיה אחרים לאור כך שהוא נמכר בהנחות גדולות מאד לליסינג והדגם הקודם נמכר גם בהנחות גדולות במיוחד באפס ק״מ שהגיעו אפילו ל- 30 אלף ₪, מצב דומה להנחות על הפיז׳ו כעת).

על הקורולה אפשר להאריך אחריות מלאה לשנה רביעית בעלות של כ- 1,200 ₪.

בשורה התחתונה, תעשה שקלול של פרמטרים.

רוצה ראש שקט קח קורולה, כנראה שגם העלויות יהיו נמוכות יותר בסופו של דבר למרות מחיר רכישה גבוה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטויוטה כנראה תהיה הכי חסכונית כאן וכנראה גם הכי סחירה.

את הפיגו אפשר למצוא ב100 אלף באפס קמ.

אפשר בבקשה קישור או אינפורמציה, חיפוש ברשת לא מראה 308 חדשות במסלול 0 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה למגיבים !:type::type: (:

עד שייפטרו את נושא רצועת הטיימינג במנוע 1.2 של הפיז׳ו אני לא הייתי נכנס להרפתקאה הזו./

בהנחה שהמחיר של פיגו 308 sw 2019 באמת באיזור 105k שח , עדיין אתה אומר לא להתעסק? הפרש המחיר משחק כאן חזק.

רוצה לציין שני דברים:

א. אני פחות בונה על למכור את הרכב כיד 2 , מבחינתי גם להחזיקו 10 שנים +. כיום ברשותי מאזדה3 2l 2009 ומבחינתי להחזיק עד שיעמוד, הוכיחה את אמינותה עד כה טפו טפו.

ב. צפי קילומטארז של 20k לשנה.

עריכה אחרונה על ידי elbazel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשמעות של רצועת התזמון היא קיצור מרווחי החלפה, לא מבין למה זה כל כך מרתיע (מה גם שעין מקצועית יכולה לבחון את מצב הרצועה דרך פתח מילוי השמן). המנוע הזה משווק מ-2014 ולא ידוע כשל מהותי בו.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הגיר בקורולה אני אוהב מאד (זהו לא גיר רציף קלאסי אלא ״מפצל כוח״, למעשה המערכת ההיברידית מפעילה את מנוע הבנזין ומנוע החשמל ללא תלות ביניהם), אין העברות הילוכים, הנסיעה רציפה ואין מצב שההילוך לא מתאים לדרך.(חוץ מבעקיפות)

.

גיר רציף לטוב ולרע. לפחות הוא לא מיילל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רצועת התזמון אם היה ידוע באיזה קילומטרז ניתן להחליף אותה לפני שהיא מתפוררת בכלל, אפילו לא טיפה ומדובר בקילומטרז' סביר אז אין בעיה, רק צריך היה לצפות ברכישה האם ההחלפה תהיה בזמן החזקת הרכב הצפויה ואם כן אז לשקלל ברכישה את עלות ההחלפה.

העניין הוא שקראתי בפורום שהיו רצועות שהתפוררו בקילומטרז' נמוך במיוחד, למיטב זכרוני אפילו 15 ו- 20 אלף ק"מ (נדלקה נורית) וזה אומר שגם החלפות תדירות יחסית של הרצועה לא יעזרו.

ברגע שיש התפוררות למערכת אני כבר חושש לפגיעה במנוע ולא מעוניין בחשש הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של 308 כזו, אני לגמרי מבין אותך.

ההתפוררות הזו לא ברורה ולא נראה שליבואן יש איזה פיתרון בקנה, נראה שאפילו לא החליפו את הרצועה. אז אפקטיבית מה שקורה כנראה הוא שאתה מחליף רצועה שסיימה להתפורר באחת שתתחיל כל X זמן. עד שלא תצוץ אינפורמציה מסודרת בעניין, אישית לא הייתי חוזר על רכישת הרכב הזה.

כמו כן, היא לא מאוד מרווחת לנוסעים. תא מטען עצום, אבל היתר קצת דחוק.

עריכה אחרונה על ידי Guru_shastri
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...