Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע רנו 0.9 - אמינות?

Asfanut
שימו לב! השרשור הזה בן 1748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מחפש כבר תקופה רכב. חשבתי בעיקרון לקנות דיזל ידני בסגנון של הסנדרו סטפוויי אבל אני לא מוצא שמורים בתקציב שרציתי. בגלל שלוקח זמן ואני כבר רוצה להחליף את שלי (מאזדה 2) חשבתי על הסטפוויי או הרנו קפצ׳ור עם המנוע המדובר.

למישהו יש ניסיון עם המנוע הזה? איך האמינות שלו? תקלות נפוצות? אני סקפטי לגבי אורך החיים של מנועי הטורבו המזעריים האלה. מה גם שראיתי כמה רכבים שהחליפו להם כבר מנוע.

אשמח לדעתכם,

תודה.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקרובי המשפחה יש קליאו עם המנוע הזה, משנת 2014 שעברה מעל 120 אלף קילומטרים.

חוץ מטיפולים וריקול לרעשי רוח מהמראות לא היה שום דבר. יופי של מנוע, זריז וחסכוני.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעתי על רנו קליאו שהחליפו לה מנוע, שמעתי על רנו 1.2 טורבו אוטומטית שהלך מוח-גיר בערך ב40-60 ק"מ.

לגבי הידני טורבו 0.9 לא שמעתי תקלות בגיר או במנוע.

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי סטפוויי ידנית עם מנוע כזה במשך שנתיים.

אצלי לא היו בעיות (נסע בסה"כ 35K) אבל זה לא מנוע נעים במיוחד. הוא מקרקש והפעולה שלו מאוד לא לינארית כשהכניסה של הטורבו די אגרסיבית (אבל אפשר גם להגדיר את זה בתור מנוע עם "אופי").

החשש מוצדק יחסית ולא ניתן לצפות ממנועי טורבו קטנים לחיים ארוכים אבל צריך פרופורציה. בעבר עשיתי מיני חפירות באתרי יד 2 באירופה לראות מה הקילומטראז' המקסימלי שבו אפשר למצוא מנועים כאלה והמסקנה היתה שהם נעלמים מהלוחות באיזור ה180K (הדיזלים עושים די בשקט גם פי 2 ו3 מזה).

אז מנוע עם 120K אני לא הייתי קונה אבל אם הנסועה שלך סטנדרטית אז מנוע עם 60-80K צריך להיות בסדר גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

איך השילוב מנוע-גיר הזה מבחינת כח?

בגלל שאני יורד ממאזדה2 אני תוהה אם היא לא תרגיש לי חלשה יותר.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעתי על בעיות אמינות בהקשר למנוע הזה, הבעיות היחידות שידועות לגבי הקליאו זה עם המח גיר בגרסה האוטומטית, המנועים אמינים.

מבחינת כוח קשה לי להשוות כי לא נהגתי במאזדה אבל בגדול ההילוך הראשון והשני חלשים יחסית ככה שמעמידה התאוצה די איטית אבל בעקיפות ותאוצות ביניים הרכב זריז מספיק ואין חשש לצאת לעקיפה.

בגדול זה מן הסתם לא מטוס ומבחינת נתונים על הנייר המאזדה חזקה יותר אבל לרמה יומיומית זה סבבה, תצטרך לעשות סיבוב ולהחליט אם הירידה בכח לעומת המאזדה מהותית עבורך או לא.

הרכב אגב חסכוני מאוד בנסיעה רגועה, אפשר להוציא 1 ל 20 בין עירוני אם אתה על 90-100 כל הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...