Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נתב Mesh

nitch
שימו לב! השרשור הזה בן 1742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות,

אני גר בדירת דופלקס בת 5 חדרים, קירות ותקרות פנים מגבס/עץ, וקירות חוץ כפולים (לבידוד) מלבנים. יש לי לא מעט צרכני רשת בתוך הבית, ועוד כמה מצלמות הפרדה גבוהה אלחוטיות בחוץ.

צריך ראוטר ומתלבט בין Linksys Velop לבין לTP Link Deco M5.

חיבור האינטרנט במהירות 350 מגה, וכנראה יעלה מעט בשנים הקרובות.

למישהו יש נסיון והמלצות?

תודה מראש.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום על אסוס rt-ac86u

יציב ברמות שלא הכרתי

פשוט ומאפשר שליטה כל כל פרמטר שתרצה

ואפילו יכול להריץ בעצמו קליינט של טורנט

ועכשיו יש אותו ב joybuy במחיר מעולה של 139 דולר

https://m.joybuy.com/product/600242862.html

שים לב שמדובר בגרסה הסינית - החסרון הוא שצריך לעבוד עם גוגל טרנסלייט בהגדרה הראשונית עד שמוצאים את הדרך לשנות את הממשק לאנגלית

היתרון הוא שאחרי ההתקנה ניתן לבחור region של תדרים כאוות נפשך

ההמלצה שלי - להתקין עליו מרלין

שים לב שהראוטר הוא לא מודם וצריך מודם (או להפוך את הראוטר הכי פשוט שתמצא למודם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום על אסוס rt-ac86u

יציב ברמות שלא הכרתי

פשוט ומאפשר שליטה כל כל פרמטר שתרצה

ואפילו יכול להריץ בעצמו קליינט של טורנט

ועכשיו יש אותו ב joybuy במחיר מעולה של 139 דולר

https://m.joybuy.com/product/600242862.html

שים לב שמדובר בגרסה הסינית - החסרון הוא שצריך לעבוד עם גוגל טרנסלייט בהגדרה הראשונית עד שמוצאים את הדרך לשנות את הממשק לאנגלית

היתרון הוא שאחרי ההתקנה ניתן לבחור region של תדרים כאוות נפשך

ההמלצה שלי - להתקין עליו מרלין

שים לב שהראוטר הוא לא מודם וצריך מודם (או להפוך את הראוטר הכי פשוט שתמצא למודם)

מודם יש לי, אבל הראוטר הזה לא Mesh למיטב הבנתי.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי , נראה שהשוק בארץ מבחינת הכירות עדיין ״צעיר״

אני כבר במערכת Meshהשניה שלי בבית ויש לי הרבה חברים שיש להם.

זה מאוד משדרג את המהירות - בטח מול ראוטר אחד או רפיטרים.

וולופ אכן אחת המערכות הטובות בשוק - אני בחרתי ללכת על אורבי (כנראה המתחרה העיקרי של וולופ) שהחליף דור ראשון של Eero (המהירות בבית הנוכחי היא 1 ג׳יגה סימטרי , יש לי 4 מצלמות של נסט + פעמון דלת וידאו , סטרימינג ב4K ובית של 180 מ״ר + גינה).

הEero נוח מאוד לקונפיגורציה אבל לעבור לדור השני שלו בצורה מקבילה (3 ראוטרים חזקים ולא 1 + 2 ביקונים יצא יקר משמעותית - ומבחינת שטח זה היה הכיסוי שרציתי)

לאורבי יש כמה קונפיגורציות - אני הלכתי על זאת של 2 ראוטרים חזקים - כשהם מכסים שטח יותר גדול מרוב המתחרים - בעיקר כי בכ״ז מדי פעם כשעוברים בין הראוטרים עם אייפונים - לוקח להם קצת זמן להבין מה קרה.

לחבר יש את הוולופ על בית יותר גדול והוא גם מאוד מרוצה.

את הTPLink אני לא מכיר.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זרוק לך סט כזה , אחלה פתרון לכיסוי מלא של כל הבית.

https://www.amazon.com/TP-Link-Deco-Powerline-Hybrid-System/dp/B06WVCB862

הסט הזה כמה רמות מתחת בביצועים מהדגמים שאני דיברתי עליהם.

הסט המקביל הוא הM9 והוא באמת לא רע - אבל עם ממשק מעפן ויש להם שירות לקוחות ... בינוני...

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעל מקצוע בתחום: ה mesh האלחוטי הזה לא ממש עובד, בטח לא הזולים כמו tplink, גם היקרים ביותר מראים חוסר התמודדות בקישור בין קומות וככל שבבניה יש יותר בטון/ברזל/זכוכית הם פשוט נכשלים בלתת מענה.

כבל נתקלתי בדירות, דגש על דירות שבעל מקצוע לפני שם 5 יחידות mesh וזה עדיין לא נתן מענה.

אל תסתכלו על נתוני החומרה, אם הם חומרה זולה הם לא שוים כלום.

יצרני המש מתפארים ברדיו של 4x4/3*3 וכו'

אקסס פויינט של יצרנים רציני עם כזה מפרט לא עולה פחות מ 400-500$ ליחידה.

במקרה הזה, גם ap 2x2 עם חומרה טובה יהיה עדיף על 4*4 זול.

יש אקסספויינטים עם אפשרות להגדרת רומינג בינהם אך עדיין אסור באופן מקצועי לוותר על חיבור של כל ap באופן קווי לרשת

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה בנושא -

במידה והבית מרושת כולו בצורה קווית כמו שצריך (ז״א יש בכל חדר יציאה קווית שהולכת לארון תקשורת עם סוויץ׳ + ראוטר -זה המצב הנוכחי אצל ההורים שלי בבית)

כיום בעצם בנוסף לראוטר בארון תקשורת שנמצא באיזור הסלון יש עוד access point שמחוברים בצורה קווית, אחד בקומה התחתונה ואחד בקומה עליונה, הקליטה טובה אבל במעבר בין קומות לוקח למכשירים ״רגע להתאפס״ במידה ורוצים להשתמש ברשת בתצורה המדוברת (mesh) אין אפשרות לחבר את היחידות בצורה חוטית ובכך לשמור על איכות האות ובכך להנות מרומינג כמו שצריך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבית חד קומתי של 200 מ"ר עם המון בטון וסביב ה 30 פלוס צרכנים. גוגל wifi המשולש עושה עבודה טובה מאוד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מה שיש לי בבית.

ספיד טסט רנדומלי כרגע:

Upload - 871

Download 550 (יש הרבה צרכנים פעילים כרגע :) )

גם לי יש orbi rbk50 - לא יכול להמליץ עליו.

אצלי יש מקרים רבים של הפסקת עבודה של אחד repeaters ומשום מה המהירות שלו נפגמת קשות לפעמים בלי סיבה טובה (עד כדי שאני מתחבר מחדר העבודה לראוטר בסלון שאליו מחובר הorbi הראשי ומקבל מהירות פי4-5).

יכול להיות שהמוצר אצלי פגום, אבל אני ממש לא התרשמתי ממנו.

שמעתי ש eero טובים..

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...