Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

MISFIRING בקיה מגנטיס דיזל, הנעות קרות.

EliC25
מעבר לפיתרון נפתר ע"י EliC25,
שימו לב! השרשור הזה בן 1066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מנסה את מזלי שוב, אחרי שפתחתי אשכול כזה שנה שעברה.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?651848-%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%A6%D7%AA%D7%94-%D7%91%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%A7%D7%A8-%D7%9E%D7%92%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%A1-2010

בעיה שיש אצלי מאז ומתמיד ברכב:

בהנעה קרה, 2-3 דקות ראשונות, ובעיקר בתאוצה בלחיצה עדינה על הגז, יש הרבה פספוסי הצתה, תחושה של תקיעה, הרכב מאיץ, מפסיק להאיץ לרגע, וממשיך, הסימפטום ברור.

אוקיי, התחלתי לבדוק את כל הדברים:

ביצעתי בדיקת עודפים למזרקים, ניתקתי את הצינוריות ונתתי לרכב לעבוד קצת, התוצאה הראתה שאין דליפה מאף מזרק.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?652097-%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A7%D7%AA-%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%9E%D7%A1%D7%99%D7%9C%D7%94-%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%AA%D7%A4%D7%AA-D4EA

אוקיי, פניתי למצתי הלהט - החלפתי אותם, בהתחלה התקלה נעלמה למספר ימים ואז היא חזרה שוב, בדקתי את הנתיך והוא לא שרוף.

עכשיו, התרגלתי כבר פשוט לתת לרכב לעבוד בסרק דקה שתיים לפני שאני מתחיל נסיעה וזה הכל, בקיץ במידה והרכב עמד בשמש אין זכר לתקלה.

ככל הנראה הבעיה כאן היא בטמפ בתא הבעירה, מה שתלוי בעצם במצתי הלהט, אבל החלפה שלהם עדיין לא טיפלה בנושא.

האם יש משהו שפספסתי?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תבדוק שהם עדיין עובדים - בחלקי חשמל הכל יכול להיות.

יכול להיות שיש בעיה בהזנת מתח של הממסר שמפעיל אותם (כן, אפילו שחם יחסית בבוקר, הם אמורים לעבוד לזמן קצר).

דבר נוסף - הפספוסי הצתה שאתה מרגיש יכולים גם להיות בועות מאוד מאוד מאוד קטנות של אויר שחודרות למערכת בלילה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכל זאת, אם חודרות בועות אוויר, הן לא חודרות במזג אוויר חם?

אבצע בדיקה למצתים, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב היום בדקתי את הממסר והפיוז, הפיוז נשרף שוב.

בדקתי את הממסר והוא בסדר

כמובןש הבדיקה בוצעה עם חיישן טמפ מנותק, מה שגרם לנורה ולמצתים לדלוק במשך 20 שניות בערך, לראשונה שאני רואה את הנורה דולקת ככ הרבה זמן רצוף.

בית הפלסטיק התחיל כבר להשחיר בסוויץ הראשון, אולי הפיוזים האלו לא משהו.

מחר בבוקר אראה אם הבעיה באמת בפיוז נוסף שנשרף, או שגם כשהם עובדים הם לא עוזרים ככ.

מה שכן מוזר הוא, שהפיוז 80 אמפר והממסר 70 אמפר.

IMG-20190616-WA0053.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו ימים שממסר כזה היה ממסר 100A ולא היה בכל פיוז, היתה הזנה ישירות למצבר...

יכול להיות שהיום משתמשים במצתי להט בעלי הספק נמוך יותר ולכן שמו מערכת הזנה של 70-80A.

בכל מקרה תחליף את הפיוז ותמשיך לעקוב.

אם ממש בא לך לשחק עם זה, חבר נורה קטנה (או נורת LED) למינוס גוף ו + להזנה של המצתי להט, ע"מ שתדע בדיוק מתי הם עובדים... (אופציות נוספות: חיבור וולטמטר באופן זמני בתוך הרכב עם משיכה של חוט (+) מהמצתי להט, או להוסיף מד מתח קטן [אליאקספרס] קבוע שיהיה מחובר למצתי להט).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שהנורה באמת נותנת אינדיקציה ומעבר לכך שומעים גם את ההפעלה שלהם, בדיוק כמו ששומעים משאבת דלק, או מצערת שנפתחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שהנורה באמת נותנת אינדיקציה ומעבר לכך שומעים גם את ההפעלה שלהם, בדיוק כמו ששומעים משאבת דלק, או מצערת שנפתחת.

נשמע הזוי.

ב HDi אם תבדוק עם וולט-מטר - הם בפועל עובדים ממש לזמן קצר, אבל הנורה נדלקת רק אם יורד שלג בחוץ.

אם אני מבין את מה שאתה אומר בצורה נכונה - סביר להניח שההפעלה שאתה שומע היא של הממסר.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממסר נותן קליק. בתוך תא הנוסעים שומעים זמזום שמתחיל בהדלקת הנורה ונכבה יחד איתה. זמזום שלא היה לפני כן, לא משום רכיב אחר שפועל. גם לי זה היה קצת מוזר.

וזה הדליק להרבה זמן מאחר וחיישן טמפ היה מנותק, משמע - טמפ של סיביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחדד את הדברים שאמרתי - הזמזום לא מגיע מהנרות עצמם כמובן (הוא עבד גם כשהקונקטור שלהם היה מנותק), אלא הוא מתחיל ונגמר יחד עם הדלקת הנורה בלוח שעונים.

הבוקר לא הייתה בעיה של MISFIRING, וכרגע הפיוז עוד לא נשרף.. אמשיך לעדכן.

לדעתי הפיוזים שהזמנתי מהאינטרנט לא ממש עומדים בעומס של 80A באמת, לכן הזמנתי חדשים... מאוד קשה למצוא פיוזים כאלו, הם נקראים SLOW BLOW.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

טוב אחרי שהחורף חזר והגיהוקין נהיו תכופים, התחלתי לחפור עוד קצת ולנסות לשנות את הקבעון המחשבתי.

אז סימפטומים חדשים דהצלחתי לתפוס:

א. אם אני פותח סוויץ ל10 שניות בערך, כאילו משהו 'מסתדר' ואין גיהוקים.

ב. גם אם התחילו גיהוקים, ואני מכבה את הרכב ומניע מחדש כשהסוויץ פתוח 10 שניות לפני, התקלה נעלמת.

אני חושד בחיישן כלשהו שלא מכוייל (swirl actuator אולי? עוד לא חקרתי מספיק), אסף אומר שאני מניע לפני שמצתי הלהט מחממים מספיק ובגלל זה הגיהוקים.

מה דעת המומחים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אין קשר למצתי להט בדגם מע זו - מסילה משותפת הזרקה ישירה.

ההיתי מתרכז באינפוטים של המחשב - חיישן קרנק וקאמ ועובר על מינוס צמה ראשית.

האם חיברת סורק תקלות ?

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממסר תקין והפיוז גם... שימו לב שהתקלה לא מתרחשת כשסוויץ פתוח לפני הנעה.

חיברתי סורק פשוט ובאמצעות טורק שלפתי נתונים מכל מיני חיישנים, הכל נראה שם תקין... מצד שני, בכל הפעמים שסרקתי לא הייתה את התקלה. אנסה שוב כשהתקלה תתרחש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב להתחבר עם תוכנת יצרן ,פרוטוקול פשוט של OBD2 לא יקדם אותך לפתרון כי הוא לא יודע או לא מתוכנן לקרוא את התקלות שכנראה רשומות במחשב שיקדמו אותך לפתרון הבעיה .

כרגע אתה מתמודד רק עם סימפטום מפני שאין לך קוד תקלה שיכוון אותך .

אני מכווה שעם פרוטוקול יצרן תקבל קצת יותר אינפורמציה ונקודת מוצא בצורת קוד \י תקלה שיקדמו אותך לאתר את התקלה.

אני לא שולל את הכיוון של הפיוז שנישרף שזה בפני עצמו צריך להדליק נורה אדומה שיש קצר חלקי או מלא מדי פעם במעגל שאולי גם מזין מעגלים אחרים שמשפיעים על עבודת יח הבקרה אבל בשביל למצוא או לשלול זאת אתה תצטרך להעזר בשרטוט חשמלי של המע ותכנת יצרן (מומלץ) וזה אומר כנראה להעזר בבעל מקצוע .

אם זה היה פשוט כ"כ אז לא ההינו נדרשים לילמוד ולהשתלם כ"כ הרבה.

בהצלחה.

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...