Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן נייד לדירה שכורה

innvision
שימו לב! השרשור הזה בן 1763 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מדובר בחדר 12 מ"ר ביחידת דיור שכורה בקומת גג (רעפים+ בטון משופע). לא ניתן להתקין מזגן סטנדרטי, ולכן נשקלת האופציה למזגן נייד.

האם יש דגמים\יצרן מומלץ? מחיפוש זריז נראה שישנם דגמים בעיקר של פאמלי וטורנדו.

מקריאה בפורום נראה שהדעות חלוקות, חלק אומרים שהמזגנים הניידים (מהסוג של יחידה אחת עם צינור אוויר שיש להוציא מחוץ לחדר) לא יעילים כלל, וחלק אומרים שהמזגנים האלו לא רעים, לכן אשמח לשמוע מבעלי ניסיון.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי לפני שנים מזגן פמילי עם צינור שרשורי. גרתי בקומה אחרונה בדירה שכורה באחת משכונות עבר הירקון, והמזגן איפשר לי לשרוד את הקיץ. היה די רועש (בשביל זה המציאו אטמי אוזניים) אבל עשה את עבודתו. כדאי לארגן לצינור פתח יציאה מסודר לחלון (אני אילתרתי מלבן קרטון עבה עם חור שמתאים בדיוק לקוטר הצינור).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזגן נייד טוב מקרר יופי יופי, עבד אצלי גם בחדר גדול מאוד אם כי לקח לו זמן להגיע לטמפרטורת היעד.

הבעיות שלו הן הרעש וצריכת אנרגיה גבוהה משמעותית לעומת מזגן רגיל.

יש פתרונות למשטחים משופעים, אבל אם באמת אין שום סיכוי, מזגן נייד יעשה את העבודה. כמו שציינו מעלי, חשוב לאטום טוב מסביב לצינור היציאה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הצינור עצמו מתחמם מאוד ומעביר חום בחזרה לתוך החדר, לכן חשוב שיהיה מרחק קצר ככל האפשר בין המזגן לפתח היציאה. אני בזמנו החלפתי את הצינור לצינור שרשורי של מייבש כביסה בקוטר זהה, הצינור החלופי היה דק-דופן, גמיש וקל יותר ואיפשר לי לקרב את המזגן לחלון ולקצר את האורך הנדרש.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כמה כאלו במקום העבודה,

יעילים? כן! ברמה שישיבה לידו מקפיאה לך את הצורה גם ב24 מעלות.

רועשים? כן, מאוד.

פליטת חום, אצלי החלל גדול וגבוה, הצינור מכוון מעלה וכמעט לא מורגש. ביחידה קטנה יותר זה יהיה חסרון אלא אם אכן תמצא יציאה לחלון, והם מגיעים עם מתאם לחלון כך שלא אמור להישאר חלון פתוח בגלל הצינור.

שקול מאוורר תקרה עם השתתפות בעל הבית בהוצאה או לפחות הסכמה שלו להתקנה (הכי פשוט וזול 200 ש"ח).

אם עדיין רוצה מזגן נייד, חפש ביד 2. יש שמוכרים בגלל מעבר דירה וכו, מחיר הראשוני שלו יקר מאוד.

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk

|fiat punto 16v Speedgear 2006|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היחידה כבדה מאד ולא קל לטלטל אותה במדרגות לעליית הגג.

דפי ההסבר מסבירים שחשוב שיהיו מים ביחידה ויש מגירה ייעודית שאמורה להכיל אותם, לטובת שיפור הנצילות של המזגן.

כאמור המזגן מאד רועש ויש לו גם מעט רעידות, כך שאם רצפת העלייה מחומר קל (קורות עץ?) יתכן שתחוש ברטט גם בקומה שמתחת.

איך תכננת ליצור פתח החוצה עבור צינור הפליטה? אם הרעפים נראים מעליית הגג אולי תוכל להזמין אצל פחח רעף מפח עם תושבת לצינור ועם סוג של כובע או צינור אופקי שימנע חדירת מי גשם. הסרגל המתכוונן המסופק עם המזגן מיועד לחלון הזזה מלבני רגיל ולא לחלון משופע ברעפים.

בכללי זה פתרון דחוק ולא מומלץ. כמובן מניסיון.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התשובות.

יוסי, רצפת בטון מרוצפת, הרעפים לא נגישים יש תקרת בטון מתחת (הנתון על סוג התקרה ניתן בעיקר מבחינת התחשבות בעומס החום, לא ידעתי שיש תקרת בטון, חשבתי שמדובר ברביץ), יש חלון רגיל (לא משופע) בחדר.

ברור לי שמזגן רגיל עדיף, כשרשמתי שלא ניתן להתקין הכוונה הייתה שלא ניתן להתקין כי לא ניתן אישור לכך מהבעלים, ואכן מדובר במצב דחוק.

קורן בן אשר, תודה, אז פמלי בהחלט יילקח כאופציה.

nitch, אני מנחש שהמותג מזגן שיש לך לא נמכר בארץ.

khc, איזה סוג מזגן יש אצלכם בעבודה? יד 2 זו אופציה באמת טובה, מאוורר תקרה ייבדק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לא נמכר בארץ כמותג, אבל זו הייתה מדבקה על משהו סיני אז לך תדע. זה הדגם שהיה לי (הוחלף במזגן עילי בינתיים ונמכר):

https://www.igenix.co.uk/product/portable-air-conditioner-ig9901/

יתכן שנמכר גם בארץ תחת מותג אחר. המחיר שמופיע שם זה מחיר מחירון, הם נמכרים בפועל בבערך חצי מזה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בארץ כזאת חיה.

מספר הדגמים שיש בארץ מצוצמם למדי.

טורנדו חריש להפליא (בדגם של 1 כ"ס), רילקס ופמילי חזקים (1.25 כ"ס) אך לא שקטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוכר חדר 12 מ"ר רבוע בעליית גג, בעל הבית מתנגד להתקנת מזגן כי סתם לא מתחשק לו ואתה סופג את זה?!

תגיד לו שבקיץ החדר לא ראוי למגורי אדם. תציב לו אולטימטום התקנת מזגן על חשבונו או שהוא מאפשר לך לצאת מהחוזה ללא קנסות.

אל תשקיע שקל בכל מיני פתרונות רבע אפויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

nitch, אליהו שבת, תודה רבה.

ChemGuy85, היחידה עם שני חדרים וסלון, יש מזגן בחדר השינה ובסלון, נשאר רק חדר אחד לא ממוזג. בנוסף, אני מסייע לחבר בעניין ואין לי קשר עם המשכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוכר חדר 12 מ"ר רבוע בעליית גג, בעל הבית מתנגד להתקנת מזגן כי סתם לא מתחשק לו ואתה סופג את זה?!

תגיד לו שבקיץ החדר לא ראוי למגורי אדם. תציב לו אולטימטום התקנת מזגן על חשבונו או שהוא מאפשר לך לצאת מהחוזה ללא קנסות.

אל תשקיע שקל בכל מיני פתרונות רבע אפויים.

ומי בדיוק אמר לך שזאת האופציה הנוחה יותר לשוכר ?

אולי מחיר נוח מאוד ?

אולי מיקום מעולה ?

אולי אין היצע באיזור כלל ?

כל אחד עושה שיקולים של רצוי ומצוי

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הייתי בסופר בתל אביב (אושר עד). היה שם מזגן נייד שפעל חהדגמה של חברת muller. לטענתם, דירוג A. המחיר 1499 שקלים.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...