Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ישנו תרמוסטט למזגן ברכב? (או האם זה בסדר שהמזגן מקרר, ואז מפסיק?)

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 1760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כנראה היה צריך להפעיל גם את המזגן האחורי, ביחד עם הקדמי, על מנת שהקירור יעבוד היטב ולא ייפסק.

ככה המערכת עובדת ברכב שלנו. זה מה שנאמר לי ע"י עובדי העסק.

שמתי לב לזה גם לבד, במקרה, רק היום.

הגעתי לעסק, תיארתי בפניהם שלאחר 20-25 דק' הקירור פוסק, ויוצא לי אוויר חמים/חם מהפתח אוורור הימני שקרוב לנהג.

העובד אמר לי שאעשה סיבוב ואחזור כשהבעיה קורת בפועל. כך עשיתי. רק שתוך כדי אמרתי לעצמי, אולי תנסה להפעיל את המזגן האחורי?

כמובן ניסיתי לעשות כמה משחקים, על מנת לשלול כל מיני דברים:

להפעיל כניסת אוויר מבחוץ, לכבות (כל כמה דקות, נניח כל 15 דקות) לראות אם זה קשור. לשנות את הבורר מ-2 ל-3 אולי זה קורה במהירות מסוימת דווקא?

כל מיני דברים כאלה.

עד שבסוף אמרתי, נכון שאתה תמיד מפעיל את המזגן הקדמי בלבד. אבל מה יקרה אם תנסה להפעיל את האחורי?

כי לא הייתה לי סיבה הגיונית להפעיל תמיד את האחורי. אם אני לבד ברכב, ואמי לא יושבת מאחורה (לאחי יש נקודת עגינה מקדימה, על ידי)

אז לא הייתי מפעיל סתם את המזגן האחורי. חבל שיעבוד, המאמץ על המנוע הרכב והדלק.

אז עשיתי ניסיון, הפעלתי את המזגן האחורי כשהקדמי כמובן עובד (הוא לא יעבוד בלי הקדמי לדעתי, יש רק מדחס 1 אם אינני טועה).

פתאום אני שם לב שפתח האוורור שהוציא אוויר חם? מתחיל להוציא אוויר קר. שאר פתחי האוורור שהקירור בהם פסק? יוצא לי אוויר קר.

הגעתי אל בעל העסק, שיתפתי אותו. הוא אמר לי שאכן כך הדבר. ברכב שלנו, צריך להפעיל את המזגן האחורי יחד עם הקדמי על מנת שהקירור יעבוד כמו שצריך/על מנת לקרר.

אם יש בעיה, תבוא.

אז סוף טוב הכל טוב. מקווה שלמדנו מזה משהו :wink:

תודה לחברים היקרים כאן שהגיבו טרחו והשקיעו מזמנם היקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אהבתי את המשפט האחרון מרק :wink:

למה? כי עדיין לא לשביעות רצוני. אבל כנראה זה האופי שלי:-D

שאני תמיד רוצה שיהיה הכי טוב/טוב מאוד/מושלם.

מה הכוונה. הקור, קר. אבל אני חושב שזה לא הכי קר שאפשר, לא הקור שאמור להיות.

אבל בקטנה, אני לא נתפס על קטנות מה שנקרא. כל עוד מקרר, הכל בסדר. גילינו שאם מפעילים את המיזוג האחורי, אז המיזוג הקדמי עובד טוב. אחלה.

* אחי אמר לי. תגיד, ניסית לעשות נסיעה של 20-25 דק' כשהמיזוג האחורי גם פועל, בכדי לראות אם זה בוודאות לא חוזר?

מן הסתם אמרתי לו שלא. מקסימום אם זה יחזור, אחזור שוב אל בעל העסק.

תמונה אעלה תכף אני אהיה באוטו אצלם. מתנצל שעדיין לא העליתי, ראיתי שביקשת כבר לפני כמה ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צילמתי. בבקשה. 4 תמונות בקישור.

https://imgur.com/a/bDZn0xZ

פאנל מזגן קדמי. בורר מזגן אחורי (למזגן האחורי אין כפתור AC, רק חוגה לבחירת מהירות אחרי שכבר ה AC המקורי עובד).

צילמתי גם את הפילטר של המזגן האחורי, כי יש שם את השם מותג של המזגן האחורי, ומאיפה שמילאו לי את הגז במכסה מנוע :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת בקרת אקלים, מבקרת את הטמפרטורת הקבינה לפי דרישת הנהג, על ידי מהירות האויר, כוון יציאת האויר ומדף הערבול (מדף חום/קור). - נכון.

היא כמעט ולא מתערבת בספיקה של המדחס, גם כשאר האופציה קיימת, כי יתכן שבמערכת בקרת אקלים יהיה בכלל מדחס ספיקה קבועה או ספיקה משתנה מכנית.

ברכבים המצויידים במדחס ספיקה משתנה עם שליטה חיצונית (מפעיל חשמלי) מחשב בקרת אקלים בהחלט מתערב בספיקת המדחס בתנאים מסויימים.

יתרה מזאת בעזרת סורק תקלות VCDS עבור רכבי קונצרן VAG אתה יכול לראות את אות ה-PWM משתנה בתלות משתנים רבים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיקת המדחס משתנה בהתאם לקיבולת הקירור הנדרשת התלוייה בטמפ' חיצונית, דרישות הנהג (טמפ') וכמובן סל"ד המנוע. הספיקה חייבת להיות מנוטרת ולהשתנות בכדי למנוע קיפאון של המאדה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זה ידוע ובעקיפין הספיקה מושפעת מבחירת הטמפרטורה של הנהג ובקרת הטמפרטורה בקבינה.

הגורם העיקרי לבקרת המיזוג הוא מדף הערבול ואחרון חביב ובעקיפין זה בקרת הספיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...