Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיסה עם מטוס החשוד כבעייתי

thebaron
שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בחודש נובמבר הקרוב אטוס ליפן דרך וארשה, עם חברת LOT הפולנית. אומרים שזו חברה טובה, אך פתאום קיבלתי חום - על הכרטיס לווארשה כתוב בואינג 737 MAX, זה הסוג הבעייתי, ואני מעט חושש... האם יש לי עדיין סיבה לחשוש?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אף אחד לא יכול לענות לך על השאלה הזו כרגע. אם אינני טועה הם עדיין מושבתים, כך שאם עד אז הם יחזרו לטוס אתה יכול להיות רגוע שהתקלה תוקנה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הצי עדיין מושבת. יש מי שעובד על תפרון הבעיה. רישוי של פתרון כזה גם הוא תהליך לא פשוט, והרשויות יהיו זהירות במיוחד.

אני מניח שאתה מדבר על הקטע בין ת"א לוורשה, כיום קטע זה מבוצע על ידי מטוסי 737-800 הותיקים והנפוצים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטוסים האלה לא טסים. נקודה. אף חברה שפוייה שטסה מ או אל מדינה מערבית כלשהי לא יכולה להטיס אותם כרגע. הם בכלל לא יכולים לעבור במרחב האווירי של מדינה מערבית כלשהי ללא אישור מיוחד או חריג וגם זה סביר בלי נוסעים.

לא כל כל מהר ולא כל כך בקלות הצי של מטוסים אלו יחזור לשירות והפרשה רחוקה מלהסתיים.

בכל מקרה, אם כבר הייתי דואג להקפיד לעלות עם פנס קטן ושמיכה למטוס. להיות על הצד הבטוח :lol:

אגב, המטוס לא "חשוד כבעייתי" הוא בעייתי! לקרוא תחקירי התאונות ולהיבהל שקרה דבר כזה בתעופה המודרנית.

אגב2, לדעתי שהמטוס יחזור לטוס יהיו הרבה נוסעים שלא יהיו מוכנים לטוס בו והחברות יאלצו להציע מחירי רצפה או אף הפסד כדי לשכנע אנשים לעלות עליו. דעתי.

עריכה אחרונה על ידי student
בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאתה מדבר על הקטע בין ת"א לוורשה, כיום קטע זה מבוצע על ידי מטוסי 737-800 הותיקים והנפוצים.

כרגע כן (בשילוב 734 פה ושם...), אבל הMAX אכן אמור להתחיל לפעול בקו מסוף אוקטובר (לו״ז חורף).

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב2, לדעתי שהמטוס יחזור לטוס יהיו הרבה נוסעים שלא יהיו מוכנים לטוס בו והחברות יאלצו להציע מחירי רצפה או אף הפסד כדי לשכנע אנשים לעלות עליו. דעתי.

כאשר המטוסים יחזרו לטוס אף אחד באמת לא יזכור את הפרשה. מכסימום יחליפו את השם של המטוסים ל-737 SUPERME ובזה יסתיים הסיפור.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הערכים היותר ארוכים בוויקיפדיה: https://en.wikipedia.org/wiki/Boeing_737_MAX_groundings#Regulators

בקיצור נמרץ - האמריקנים האריכו את הקרקוע עד לספטמבר 2019, לא כ״כ ברור מה קורה באירופה

אבל הנטייה עד כה היא להיות _יותר_ מחמירים מהאמריקנים.

כמו שהיטיב לכתוב student - אסור למטוסים האלה לנוע בכלל בשטח האווירי של רוב מדינות העולם.

גם אם תנסה להמריא בשושו, אף אחד לא ייתן לך לנחות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

99% מהנוסעים לא יכולים לזהות את סוג המטוס שטסים עליו ובוודאי לא תת דגם.

לפי מה שקראתי יש כשל תכנוני מבני שניסו לפתור בעזרת תוכנה. כנראה שהפתרון לבעיה הוא לא רק עדכון תוכנה כמו שרמזו בהתחלה, אחרת כבר היו מוציאים תיקון כי מטוסים מקורקעים זה הפסד כספי גדול.

המקום היחידי שה 737MAX טס בו זה שדה הניסויים של בואינג ליד סיאטל.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במיוחד לאחר שראיתי את הסרטון המצויין הזה שהסביר בדיוק מה קרה (כלומר, את החמדנות שהובילה למה שקרה):

חיי אדם זולים מכסף, אל תשכח את זה. אני מציע לשלם קצת יותר ולטוס עם חברה אחרת. כסף בא והולך, החיים לעומת זאת - אם הם הולכים הם לא חוזרים. או כמו שהאשה התקועית אמרה לדוד: את המים הנספגים לאדמה אי אפשר להשיב.

עריכה אחרונה על ידי Tsachi89

“Mastering others is strength. Mastering oneself makes you fearless.”

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שקראתי יש כשל תכנוני מבני שניסו לפתור בעזרת תוכנה.

לא בדיוק. זה ראוי לשרשור נפרד, ונדמה לי שיש כזה.

המנועים של ה-max גדולים בהרבה (מנועים חדשים וחסכוניים בדלק, ברמה זהה לזו של אירבוס)

וכדי להתקין אותם נאלצו להזיז אותם קדימה. ההזזה קדימה הפרה את נקודת האיזון (אנחנו עדיין ברמת התכנון על הנייר, כן?)

והפתרון שנבחר הוא תיקון באמצעות תוכנה, מה שקיים כבר בלא מעט מטוסים, בין השאר מטוסי קרב.

הבעיה היא לא קיומה של התוכנה, אלא הקושי, ככל הנראה, בהחזרת המטוס לאיזון

אחרי שמתקבלת קריאה מוטעית מחיישני הזווית. חיישני זווית מזייפים לפעמים (לכן יש יותר מאחד או שניים בכל מטוס)

ולכן לצוות אמורה להיות אפשרות לעקוף ידנית את התוכנה, ובעצם לעקוף ידנית כמעט כל התערבות של מחשב.

ייתכן שבמקרה הזה איך שהוא הגיעו למצב שבו אי אפשר לעקוף ידנית כהלכה את התערבות המחשב - וזאת התקלה החמורה בתכנון -

וקריאה שגויה של חיישנים מובילה להורדת האף כלפי מטה בלי יכולת לתקן. כך או כך, עד שלא יבינו בדיוק מה הבעיה

הקרקוע של הדגם הזה מוצדק.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בורסוד - לא צריך לזהות את המטוס. צריך לגלוש באתר החברה בעת רכישת הכרטיסים - בדרך כלל דגם המטוס יצויין בו.

הנס - הסיפור הרבה יותר מורכב. הכשל אינו התוכנה אלא פגם בתכנון שגורם לכך שכשל בודד יכניס אותה לפעולה בלי שהטייסים יוכלו להבין מה קורה, וכי אותו כשל יגרום לכך שהמערכת "תתעקש" להוריד את אף המטוס, כך שגם טייסים מיומנים מתקשים להתגבר על התקלה. אבל החקירה עדיין בעיצומה, הדוחות הראשוניים אינם החלטיים ויארכו עוד מספר חודשים עד שיתקבלו מסקנות סופיות.

הדגמים היותר גדולים של המטוס (max 9 ובעתיד 10) אינם סובלים מהבעיה ולא קורקעו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בורסוד - לא צריך לזהות את המטוס. צריך לגלוש באתר החברה בעת רכישת הכרטיסים - בדרך כלל דגם המטוס יצויין בו.

הנס - הסיפור הרבה יותר מורכב. הכשל הוא בכך שהתוכנה מסתמכת על חיישן בודד ולא על שניים או שלושה, כך שתקלה בחיישן זה גורמת להתנהגות לא צפויה של המטוס (ובצם הסיפור עוד הרבה יותר מורכב). אבל החקירה עדיין בעיצומה, הדוחות הראשוניים אינם החלטיים ויארכו עוד מספר חודשים עד שיתקבלו מסקנות סופיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-737MAX מהסוג שהתרסק כנראה שלא ישרת אותך בטיסה המדוברת.

אגב, הייצור של המנועים שלו ממשיך במרץ (הייתי באחד המפעלים בשרשרת הייצור לא מזמן) וגופי המטוס עדיין מיוצרים - די מדהים לראות את הגוף הזה מועלה על קרון רכבת ענקי למסע של כמה אלפי קילומטרים למפעל ההרכבה.

יהיו שינויים בדגם, בואינג כרגע לא חושפים מה ומתי הם יעלו לאוויר, הרשויות לא יתנו להם לקצר הליכים ולעגל פינות במסלול האישורים במקרה הספציפי הזה.

מה שכן, בעקבות המקרה, ההזמנות ל-AIRBUS A320neo זינקו לשמיים, אז לא אתפלא אם תתחילו לראות את הדגם הזה בכל טיסה שנייה...

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנס - הסיפור הרבה יותר מורכב. הכשל הוא בכך שהתוכנה מסתמכת על חיישן בודד ולא על שניים או שלושה, כך שתקלה בחיישן זה גורמת להתנהגות לא צפויה של המטוס (ובצם הסיפור עוד הרבה יותר מורכב). אבל החקירה עדיין בעיצומה, הדוחות הראשוניים אינם החלטיים ויארכו עוד מספר חודשים עד שיתקבלו מסקנות סופיות.

כן ולא, הדגמים שמופיעים בכרטיס הם לא חובה אלא מה שהחברה הקצתה לאותה טיסה - מסיבות כאלו ואחרות ייתכן ויחליפו את המטוס באמצע.

לדוגמא באוקטובר הזמנתי טיסה של אלעל שהייתה עתידה להיות עם 737 אך בפועל חברת התעופה הביאה בסוף 767(עליו השלום) כנראה בגלל הרישום הרב של הנוסעים לטיסה והצורך באקסטרה מושבים והעובדה שהיו 767ים זמינים.

מאמין שגם בטיסה של פותח השרשור במידה ולא יהיה עדיין אישור לMAXים סביר להניח והוא יטוס ב737 רגיל.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...