Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת/בדיקת שמן גיר CVT - קורולה 2015

korola
שימו לב! השרשור הזה בן 319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עכשיו לא יכול לחפש, אבל בזמנו ראיתי שהשמן המקורי FE של טויוטה יותר דליל משמנים תחליפיים.

המפרט היחיד שמצאתי שדליל יותר הוא של השמן ENEOS-ECO-CVT-FLUID.

הוא היחיד עם מקדם 6.48 ב 100 מעלות, והוא היחיד שבשם שלו הכניסו את המילה ECO .. שזה גם המהות של ה FE

ה ENEOS-CVT-FLUID זה בלי הECO הינו בעל מקדם 7.33 ב 100 מעלות

ה CVT של קסטרול מגיע ל 7.1 בדומה לשאר השמנים הגנריים (אלו שמתאימים להרבה תקנים)

https://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/05C6DF64D4FC0B418025833000318990/$File/BPXE-A5VAAE.pdf

http://eneos.eu/wp-content/uploads/2016/11/ENEOS-CVT-FLUID-FULLY-SYNTHETIC-PDS.pdf

https://www.eneos.us/wp-content/uploads/2018/10/PDS-of-ENEOS-ECO-CVT-FLUID_r.11-22-16.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן מקורי של טויוטה עולה 100₪ לליטר.

https://www.justmotor.co.il/product/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%92%D7%99%D7%A8-toyota-cvt-fluid-tc-4l-0-08886-02505

החסכון שלך על 9 ליטרים הוא 400₪ ל 50 אלף קילומטרים/ 4 שנים.

באמת כזה משמעותי?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אתה צודק ... ההפרש בין 60 ש"ח לליטר ל 100 ש"ח לליטר הוא לא מהותי בשמן גיר שמחליפים כל 4 שנים.

אבל אתה טועה בראייה הכוללת, בחודש יוני השנה חיפשתי את השמן FE והוא לא היה בחנויות (כולל אצל אבי),

אצל אבי הוא הופיע באתר רק אחרי שאני ביקשתי ממנו, כולם מכרו את ה TC במחירים של 500 עד 600 ש"ח ל 4 ליטר.

חד משמעי לא ניתן היה להשיג FE ב 100 ש"ח ... בנוסף השמן הזה נמכר רק בגלונים.. אז כדי להחליף 3 החלפות הייתי צריך

לקנות 4 גלונים .. במחיר של מעל 1500 ש"ח לעומת 500 ש"ח בקסטרול.

ב-2 החלפות מגיעים רק לאיזור ה 70 אחוז החלפה.. ההחלפה השלישית הביאה אותי לאיזור ה 80%.

אם הייתי מחליף במקורי כנראה הייתי מסתפק ב 2 החלפות בלבד..

ועכשיו דיון - case study

טויוטה לא מייצרים את הגיר הרציף הזה, הגיר מיוצר ע"י Asian,

Asian מייצרים גם גירים ליצרני רכב אחרים, המהנדסים של Asian מחליטים איזה שמן או נוזל CVT צריך

להכניס לגיר שלהם.

טויוטה מפרסמים מכרז לכל יצרני השמנים הגדולים עם הפרמטרים של השמן..

מי שמציע את המחיר הזול ביותר זוכה למכור את השמן לטויוטה.. והיא בתורה מוכרת אותו במחיר גבוה יותר.

אפשר גם להמשיך לנסוע עם הנוזל המקורי 150 אלף ק"מ.. אבל אני מאמין שהנוזל של קסטרול שהוא חדש,

הרבה יותר טוב מהמקורי שכבר נסעו עליו 70 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה משהו אחר - בכל פעם החלפה חלקית של 4 ליטרים נוזל חדש ( גלון אחד) מול 4 ליטרים שיוצאים החוצה .

אחרי 75 אלף קילומטרים ראשונים יצא נוזל יחסית צלול.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שעובד לך סבבה, מבחינתי אני לא חושב שהתיבות האלה כל כך עדינות.

השאלה איך אתה מצליח להחליף 4 ליטר? לא משנה מה עשיתי לא הצלחתי להוציא יותר מ 3.4 ליטר.

ונעזוב שנייה את הכסף בצד... כי אתה מוציא על כל החלפה 500 ש"ח ואני מוציא על כל החלפה 500 ש"ח.

אבל אני אחרי ההחלפה עם 80% שמן חדש ורק 20% ישן.

אתה עם מקורי.. אבל 50% חדש 50% ישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפתיחת פקק ריקון והוצאה של צינורית מדיד יצאו 2.5 ליטרים, נכנסו 4 ליטרים של שמן חדש, ערבוב קטן והוצאה של 1.5 עודפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפחיד להניע את האוטו עם 1.5 ליטר עודפים???

וקצת חישובים ... בקורולה יש 7.6 ליטר נוזל CVT.

הוצאה של 2.5 משאירה 5.1 נוזל ישן.

הכנסה של 4 ליטר תקבל 9.1 של נוזל מעורב.. שמכיל רק 41 אחוז של נוזל חדש.

עירבוב והוצאה של 1.5 ליטר עודפים משאיר עדיין 7.6 ליטר שרק 41 אחוז ממנו חדש.

כלומר רק 3.1 ליטר של נוזל חדש ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא חושב שהגירים האלה עדינים, אנחנו בכלל הגדלנו ראש בהחלפה הזאת של הנוזל.

לא מפחיד להניע עם עודף של 1.5 ליטרים כי זה לכמה שניות על הליפט ולא נסיעה של כמה מאות קילומטרים.

אני לא סופר אחוזים של נוזל ישן מול חדש - גם הישן היה במצב מעולה. אילו הנוזל הישן היה שחור / לא צלול, הייתי חוזר על הפעולה הזאת שוב ודי מהר.

בכל מקרה אין אצלי ערבוב של סוגים שונים של שמן גיר. זה מפחיד אותי יותר מכמה שניות של עודף שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר רציף רגיש יותר לשמן מלוכלך המקצר את חייו,ככל שתדירות ההחלפה תהיה גבוהה אורך חיי הגיר יהיה ארוך יותר ולכן כדאי להח ליף בתדירות גבוהה יותר ממה שהיצרן כותב ובטח להחליף כאשר השמן שחור.

משתמשים רק בשמן מקורי ולא תחליפי,זה לא שמן מנוע ולא נוזל בלמים.

עריכה אחרונה על ידי levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

שלום לכולם

יש לי טויוטה יאריס1.3 שנת2012 עם CVT 119אלף ק״ם.רוצה להחליף שמן גיר במלאו.אם משהו  ימליץ מוסך טויוטה שמסוגל להתמודד עם המשימה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מרגיש שמשהו השתנה לאחרונה בפעולת הגיר?

מוסכי יבואן לא אוהבים החלפות נוזל תיבה CVT,  בטח החלפה מלאה ובטח ברכבים יחסית ישנים.

במצבים מסויימים החלפת שמן גיר יכולה לזרז את סופו.

ומוסכים לא רוצים שהלקוחות יבואו בטענות אם זה יקרה.

אולי תצטרך לשכנע מוסך מורשה טויוטה כלשהו להחליף את הנוזל. כי התשובה הראשונה שתקבל - אין החלפת נוזל CVT כל חיי הגיר.

אתה גם צריך לברר איזה סוג נוזל מתאים לגיר שלך ( יש שני סוגים ( TC או FE). השנתון שלך נמצא על התפר במעבר בין שני דגמי גירים.

את סוג השמן אתה כן יכול לברר במוסך מורשה טויוטה לפי מספר הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקילומטרז שלך לא יקרב לשם סופו וההפך, אתה אריך את חייו.

מוסכי יבואן לא אוהבים את זה כל כך, תנסה לדבר עם כמה באזור שלך ואם לא חפש מוסך רגיל, רק תקנה את השמן בעצמך כדי שתדע שבטוח הוא שם את הנכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...