Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל לקנות רכב בצבע שחור, כדאי?

שימו לב! השרשור הזה בן 1698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב נראה מצויין בשחור אבל אני חושש מתחזוקה, התיישנות מהירה של הצבע והתחממות רבה יותר עקב השמש הישראלית?

אני חונה בחוץ בשמש לאורך היום ואין לי דרך להמנע מזה. האם כדאי ללכת על זה או להחליף לצבע פחות יפה בעיניי אבל אולי פרקטי יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי..והפסקתי. מצד אחד, אין יותר מבריק מרכב שחור, זה גן עדן לדיטיילרים להציג את רמת הברק הגבוהה שהגיעו אליה בטיפולים השונים.

מצד שני זה גם הגיהנום...אבק ולכלוך נראים עליו יותר, לכן דורש יותר תחזוקה. שריטות זה גם בעיה, הכי גדולה כנראה, יותר בולטים עליו שפשופים ושריטות בגדלים שונים כולל נקודות חשיפת צבע מאבנים קטנות וגם שריטות מעגליות משטיפות לא טובות. לך על לבן וזהו. רכב שחור נקי ומבריק גם ימשוך אליך ונדליסטים וילדים רעים ומשועממים שאוהבים לעשות רע עם שריטות מפתח.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלבן הרכב הספציפי הזה נראה כמעט ליסינג, מדובר ב 208 GTI ויש רצון שהרכב יראה מיוחד וספורטיבי קצת, בשחור היא הכי יפה לטעמי אבל אם זה צבע כזה תובעני אז נרד ממנו, אני לא מתכנן להיות עבד לצבע או לרכב, מעבר לשטיפה ידנית פעם בשבוע שבועיים אני לא מתכוון להשתגע.

מה לגבי צבע אדום, הוא יותר נוח לאחזקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד עם גוון קרוב ל ....

לא! אל תעשה את זה.

חם יותר, כל קקה קטן מיונה ישר שורף את הצבע בשמש, השריטות נראות לעין יותר, אבק וכדומה.. רואים כל לכלוך.

לעומת זאת ברכב הקודם שהיה תכלת, היה תענוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השד לא כזה נורא כמו שמציירים אותו.

יש לי רכב שחור וזה צבע מדהים, נוצץ, מבריק כמו מראה.

מבחינת חום- הנושא נבדק על ידי יודעי דבר, וזה הופרך כמיתוס.

הייתי הולך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם.

צבע אדום חשוף לקילופי לכה מוגברים. ( חייב תחזוקה קבועה)

מה זה אומר תחזוקה קבועה, מבחינת סדר פעולות שנדרשות כדי לשמור עליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כרגע עם הרכב השחור השני שלי, הצבע הנ"ל דורש תחזוקה גבוה יותר מבחינת ניקיון כמו שיפרטו פה, אבל אין יותר יפה מצבע שחור שמור ומבריק.

שטיפה פעם בשבוע-שבועיים תספיק בכדי לשמור על נראות טובה של הרכב.

לגבי חום-לכ הרגשתי הבדל משמעותי מרכבים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אתה מחזיק את הרכב שלך ביום יום?

אני חונה בשמש, לפעמים יש עצים שמשירים עלים, ולרוב גם צואת ציפורים (לפחות פעם בשבוע בממוצע בעונות החמות אני זוכה לזה)

השאלה אם צבע שחור רגיש יותר מאחרים מבחינת הפגיעות שלו, זאת אומרת שאם ציפור בירכה לי את הרכב, האם הצבע הזה לוקח את הפגיעה קשה יותר מצבעים אחרים?

אתה עושה גם וואקס ודברים נוספים כדי לשמור עליו או שזו רק שטיפה רגילה פעם בשבוע שבועיים וזהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איפה הבחור ששוטף פעם בשבועיים גר

אבל אצלי אחרי חצי שעה כבר יש שכבת אבק נראית לעין ואחרי יומיים הרכב כבר מזוהם (שחור).

אם אתה לא פדנט ששוטף את הרכב כל יומיים זה פשוט מוציא את כל היופי של הרכב, בשורה התחתונה אני מתחרט שלקחתי רכב שחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית מכסה את הרכב, עד שבא טפטוף או כמות אבק גדולה במהלך נסיעה (רוב הנסיעות שלי קצרות מאוד בעיר אז זה לא קורה לעיתים קרובות).

במידה ולא אכסה :

בעמידה מתחת לעץ אני מסתכן ב100 אחוז בחרא של יונים שיגרום לדהית צבע מיידית

בעמידה לא מתחת לעץ יש סיכוי נמוך אבל עדיין קיים.

מעבר לכך עלים וכדומה משאירים המון אבק, ואחרי יומיים שלושה של חניות כאלו הרכב כבר דורש שטיפה נוספת.

גיליתי שהכי פשוט זה לכסות את הרכב, פעמיים ביום בהלוך וחזור, גוזל ממני 5 דקות כל יום אבל חוסך לי שטיפה וסחבת (וכמובן הרכב נשאר קריר גם בקיץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בישראל, שהיא מדינה מאד מאד רעה לחובבי רכבים בגלל האוכלוסיה הלא מתורבתת פה, בלשון המעטה - רכב שחור פשוט דורש יותר תחזוקה חיצונית. הכמות שריטות פה בחניות, החניות הצפופות, עגלות של סופרמרקט וכו', החלאות נערים וילדים שנמשכים לשרוט בכוונה רכב מבריק...פשוט לא כזה כיף להחזיק פה רכב שחור נוצץ ומתוחזק. במדינה תרבותית ונורמלית יותר כן הייתי קונה שחור.

כנראה אלו שמדברים פה בשבחי השחור מחנים את רכבם בחניה פרטית או גרים באיזה מושב בשרון וכך לפחות בזמן שחונים בבית, הרכב שלהם מוגן יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית מכסה את הרכב, עד שבא טפטוף או כמות אבק גדולה במהלך נסיעה (רוב הנסיעות שלי קצרות מאוד בעיר אז זה לא קורה לעיתים קרובות).

במידה ולא אכסה :

בעמידה מתחת לעץ אני מסתכן ב100 אחוז בחרא של יונים שיגרום לדהית צבע מיידית

בעמידה לא מתחת לעץ יש סיכוי נמוך אבל עדיין קיים.

מעבר לכך עלים וכדומה משאירים המון אבק, ואחרי יומיים שלושה של חניות כאלו הרכב כבר דורש שטיפה נוספת.

גיליתי שהכי פשוט זה לכסות את הרכב, פעמיים ביום בהלוך וחזור, גוזל ממני 5 דקות כל יום אבל חוסך לי שטיפה וסחבת (וכמובן הרכב נשאר קריר גם בקיץ).

זה נראה לי חופר לכסות ככה את הרכב, חוץ מזה שדווקא תחת כיסוי הוא ימשוך יותר תשומת לב ונערים/אנשים חארות שירצו לבדוק מה הולך שם מתחת ואולי להשאיר לי מזכרת קטנה.

בקיצור מכל התגובות פה אני מבין ששחור זה חרא ושכדאי להמנע, סבבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכסה את הרכב 4 שנים ואף פעם לא נתקלתי במישהו שהוריד את הכיסוי או גנב אותו או כל דבר אחר, אגדה אורבנית. (בשנתיים הראשנות הייתי מחנה באשדוד....)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד אהבתי רכבים שחורים. תמיד עד אשר קניתי רכב שחור ועוד עם מושבי עור. מאד מהר הבנתי על מה כולם מדברים באומרם אל תתקרב לשחור. לא בארץ לפחות.

לכלוך מאד מהר מצטבר על האוטו, כל נזק מיינורי ביותר נראה למרחקים, עמידות לדעתי הכי פחות טובה לשמש המזרח תיכונית ובנוסף, תיקון צבע על רכב שחור כמעט תמיד לא ייצא מושלם ועין טובה תשים לב להבדל בגוונים. לא סתם המחליפה שלה הייתה חייבת להיות בצבע הכי אנטי שחור שיש. לבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...