Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל לקנות רכב בצבע שחור, כדאי?

שימו לב! השרשור הזה בן 1720 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי רכב שחור (ומלוקק) כבר מעל 7 שנים, עם צבע מקורי בן 11 שנים.

יש לי גם רכב לבן (חדש מהסוכנות) כבר 3 שנים.

לגבי החום, נעשו מחקרים בתחום. הרכב אכן חם יותר, אבל בהפרך זניח של 2-3 מעלות. זה לא מה שצריך להשפיע על הבחירה שלך.

רכב שחור אכן קשה יותר לתחזוקה כי הלכלוך בולט יותר, אבל פאק איט, זה שווה את זה.

יש טיפים לטיפול ברכב שחור שידאגו שתמיד יראה מבריק, זה פשוט קצת יותר עבודה. זה הכל. אם הצבע עושה לך את זה, לך על זה.

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של רכב בצבע שחור אם לא תשטוף את הרכב כל 3 ~ 4 ימים הרכב יראה מלוכלך "באופן תמידי" חוץ מאותו יום ששטפת אותו.

כמובן אלא אם אתה מכסה אותו \ דואג לחנות בחניה מקורה.

כל צואה של ציפור נצרבת בשניות ופוגמת בצבע אמנם כמו כל צבע אחר, אבל פה תראה את זה בצורה הרבה יותר בולטת.

כל השפשופים ושריטות למיניהן יהיו הרבה יותר נראות לעין.

עם כמה שאני אוהב את הרכב שלי ואת הצבע השחור, רכב הבא לא יהיה בצבע הזה.

כמובן שאני משקיע כמה שאני מסוגל ומשתדל לשטוף לפחות פעם ב 5 ימים עם גרניק + מקציף PRE WASH ולאחר מכן שיטת 2 הדליים.

אך זה מציק שאחרי כל השטיפת "השקעה" הזו תוך יומיים כל הרכב מכוסה אבק בולט מאוד לעין ונראה מטונף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה לא בעצם לכסות אותו ולחסוך קצת מכאב הראש הזה?

אם אתה מחנה אותו ברחוב אז אין פה איזה ערך של להנות מלראות את הרכב, אם זו חנייה פרטית בבית אז זה משהו אחר ושם בדרך כלל אין סיבה שיתלכלך במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא משוגע לדבר ומתכון לשטוף את הרכב בקנאות תרד מזה. פעם ראשונה שיש לי רכב שחור וזה סיוט אבק+חניה תחת עצים והרכב נראה כאילו לא נשטף מעולם. אם אתה יכול רד מזה. שלא נדבר על שריטות ושפשופים לדעתי לבן/כסף הגי סלחניים בקטע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לכם להשתמש בקוויק דיטיילר אחרי השטיפה.

מאז שהתחלתי להשתמש בקוויק דיטיילר של סונקס BSD,

הרכב כמעט ולא צובר אבק ונשמר נקי ומבריק בערך שבועיים.

החומר הזה מעבר לזה שהוא מבריק את הרכב ונותן לו סוג של הגנה ודחיית מים, הוא גם מונע היווצרות של אבק על הרכב.

אני משתמש בו כשהרכב רטוב לייבוש סופי.

שיטה- רסס נגב.

ממליץ בחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוקל לקנות רכב בצבע שחור, כדאי?

לא, לא ושוב פעם לא.

היתה לי קורסה שחורה 2014 שנקנתה חדשה, סתם כי התחשק לי במעמד ההזמנה:

IMG_20160204_134631.jpg

התמונה הזו צולמה כמובן לאחר שטיפה (תתעלם מהחץ, זה סומן בקשר לעניין אחר).

בתור בעלים של רכב בצבע שחור אם לא תשטוף את הרכב כל 3 ~ 4 ימים הרכב יראה מלוכלך "באופן תמידי" חוץ מאותו יום ששטפת אותו.

כמובן אלא אם אתה מכסה אותו \ דואג לחנות בחניה מקורה.

כל צואה של ציפור נצרבת בשניות ופוגמת בצבע אמנם כמו כל צבע אחר, אבל פה תראה את זה בצורה הרבה יותר בולטת.

כל השפשופים ושריטות למיניהן יהיו הרבה יותר נראות לעין.

עם כמה שאני אוהב את הרכב שלי ואת הצבע השחור, רכב הבא לא יהיה בצבע הזה.

כמובן שאני משקיע כמה שאני מסוגל ומשתדל לשטוף לפחות פעם ב 5 ימים עם גרניק + מקציף PRE WASH ולאחר מכן שיטת 2 הדליים.

אך זה מציק שאחרי כל השטיפת "השקעה" הזו תוך יומיים כל הרכב מכוסה אבק בולט מאוד לעין ונראה מטונף.

^

זה מדוייק לחלוטין - כמעט; לא כל שלושה-ארבעה ימים, אלא כל יומיים הרכב יתחדש בשכבת אבק. וזה ברגיל, בלי להכניס לחישוב גשם\טל מלוכלך (שקורה הרבה בישראל). על חרא של ציפורים ועצים, שריטות ושפשופים כבר כתבו לך - הכל נכון. ותחשוב שיש לי חנייה פרטית בבניין (אם כי לא מקורה).

אם אתה לא בקטע של דיטיילינג ורכב נקי, אז זה לא באמת משנה (אבל מצד שני, מי שלא בקטע הזה למה שיקנה מראש בצבע שחור? קונים בצבע כסף\אפור בהיר וסוגרים פינה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קונים שחור כי זה יפה, אין קשר לדיטיילינג וכו׳

מה שקורה אחרי שחיים עם הרכב זה כבר סיפור אחר שהרבה מהקונים כנראה לא מודעים אליו במעמד הקנייה, אבל כשהרכב שחור ונקי אז בדגמים רבים הוא נראה רמה אחת מעל שאר הצבעים, זה נכון גם ל 208GTI שנראית נורא רגילה ופשוטה בלבן אבל בשחור זו חיה אחרת לגמרי מבחינת הלוק.

השאלה אם זה שווה את זה או לא, במיוחד כשלא מדובר ברכב ליסינג משעמם אלא במשהו עם קצת יותר פלפל. עושה רושם שרובכם לא חושבים שזה שווה עדיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קונים שחור כי זה יפה, אין קשר לדיטיילינג וכו׳

...

בוודאי שיש קשר. וכולם הסבירו לך אותו - שחור זה יפה כל עוד הוא נקי. והבעיה היא שבמדינה ספוגת אבק כישראל, הוא נקי אך ורק כשהוא חדש, או שטוף באופן היסטרי, ןללא שריטות (ובוא נהיה כנים, זה יקרה לך, מה שלא תעשה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לפרט על שגרת התחזוק של הרכב שלך? כמה זמן אתה מקדיש בשבוע לכל העניין הזה?

הרכב עומד 24/7 בחוץ.

שוטף פעם בשבועיים בזכות החומר של סונקס BSD.

מקדיש לשטיפה שישי אחד בערב כשהשמש יורדת, יש צל והרכב קר למגע.

בסיום השטיפה כשהרכב רטוב, מרסס קלות חלק חלק עם סונקס BSD ומנגב.

לוקח מטלית מיקרופייבר, ושוב פעם עובר לניגוב סופי.

ואם יש לי כוח, עובר על הגומיות, הפלסטיק והצמיגים עם מחדש ומגן להשלמת המראה הסופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי רכב שחור במשך 5 שנים ואין שום סיכוי שבעולם שאני קונה רכב כהה שוב. מכל אותם סיבות שפירטו אותם פה ועוד.

היום אני עם כבר אחד לבן והשני כסוף בהיר. אחרי חודש ללא שטיפה הרכב נראה יותר טוב מהרכב השחור שעתיים אחרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אני יכול להעיד מניסיון לאחר מעבר מרכב שחור ללבן כי הטמפרטורה שמדדתי בתוך הרכב הלבן היתה נמוכה בכ-20 מעלות לעומת הרכב השחור. כ-52 מעלות לעומת 72.

המדידה נעשתה כאשר הרכבים היו חשופים לשמש במשך שלוש שעות עם חלונות סגורים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1720 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...