Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה בצומת - התפרצות נהג צד ג'

שימו לב! השרשור הזה בן 1730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

לפני שלושה חודשים נסעתי נסיעה שגרתית, ונכנסתי לצומת לא מרומזרת כאשר לי יש את הזכות קדימה, ומצד ימין, נתיב כניסה לצומת שיש לו האט ותן זכות קדימה.

מצד ימין, הגיח במהירות נהג צד ג' (לפחות בסביבות ה40-50 קמ"ש) ופשוט התפרץ לצומת ועקב כך נכנסתי בו. האוטו שלי הלך טוטאל לוס.

לשמחתי מצלמת הדשבורד שלי צילמה את כל האירוע.

לאחר כל הסחבת הבירוקרטית, חברת הביטוח של צד ג' הודיעה לסוכנת שלי שהם מוכניםלהגיע איתי להסדר שמשלמים את כל מה שהשמאי קבע אבל מורידים לי 5% על רשלנות תורמת (מדובר על הפסד של 1200 שקל מצידי). אני ממש רוצה ללכת איתם למשפט אבל מצד שני מס' אנשים אמרו לי ששופטים נוטים לקבל את הנושא של רשלנות תורמת בבתי משפט כאשר מדובר על תאונות בצומת.

אני מצרף את הסרטון לכאן, אשמח לקבל את חוו"ד הדעת של אנשים שכבר היו ב"סרט" הזה בעבר, האם לדעתכם במקרה הנ"ל ישנה רשלנות תורמת מהצד שלי? ובנוסף, האם יש סיכוי שהשופט יקבל את טענת חברת הביטוח של צד ג'?

תודה מראש לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפי הסרטון רואים בברור את הרכב מגיח במהירות בלי כוונה לעצור, אם היית בולם ומאט באותו הרגע יש סיכוי שהתאונה הזו הייתה נמנעת אך כמו שזה נראה בסרטון הגבת באיחור רב.

זכות הקדימה שלך זה נכון, אך אם הדרך לא פנויה מדוע נכנסת? חובת הזהירות חלה עליך ועליך לוודא שהדרך פנויה והנהגים האחרים מאפשרים לך לעבור ולא לצאת מנקודת הנחה שזכות הקדימה שלך אז פשוט נוסעים, את זה החוק מגדיר כנהיגה בקלות ראש.

זה קו המחשבה של החוק וגם של השפוט. לדעתי עליך לקבל את ההצעה של ביטוח צד ג' ולספוק את ה5% הללו.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הסרטון רואים בברור את הרכב מגיח במהירות בלי כוונה לעצור, אם היית בולם ומאט באותו הרגע יש סיכוי שהתאונה הזו הייתה נמנעת אך כמו שזה נראה בסרטון הגבת באיחור רב.

זכות הקדימה שלך זה נכון, אך אם הדרך לא פנויה מדוע נכנסת? חובת הזהירות חלה עליך ועליך לוודא שהדרך פנויה והנהגים האחרים מאפשרים לך לעבור ולא לצאת מנקודת הנחה שזכות הקדימה שלך אז פשוט נוסעים, את זה החוק מגדיר כנהיגה בקלות ראש.

זה קו המחשבה של החוק וגם של השפוט. לדעתי עליך לקבל את ההצעה של ביטוח צד ג' ולספוק את ה5% הללו.

תודה רבה על התגובה. אני כן בלמתי, כמובן שלא היה לי מספיק זמן לבלום כדי למנוע את התאונה. בנוסף לבלימה אני גם צפרתי, ויש לי ניירת מהבית חולים שפוניתי לאחר מכן על החבלה שנגרמה לי לבוהן בגלל שהכריות אוויר נפתחו לי על הבוהן (אני לא יודע אם זה בכלל יעניין את השופט, אבל רק מציין).

השאלה המתבקשת היא - באיזה נקודה עליי היה לקבוע שהצומת פנויה? הרי אם תעצור את הסרטון לפני המעבר חצייה צד ג' בכלל לא היה בשדה ראייה. רק לאחר כמה מאיות השניה הוא מגיח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שיטת מצליח ידועה של חברות הביטוח, לחסוך כמה אחוזים מכל תביעה מצטבר לכסף רב.

לא ראיתי את הסרטון אבל אם כל מה שיש להם לטעון זה שאתה אשם כי קמת בבוקר ויצאת מהבית, אתה יכול להלחם, רק כך בחשבון שמלחמות עולות זמן וכסף. מעצבן, אבל זו המציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שיטת מצליח ידועה של חברות הביטוח, לחסוך כמה אחוזים מכל תביעה מצטבר לכסף רב.

לא ראיתי את הסרטון אבל אם כל מה שיש להם לטעון זה שאתה אשם כי קמת בבוקר ויצאת מהבית, אתה יכול להלחם, רק כך בחשבון שמלחמות עולות זמן וכסף. מעצבן, אבל זו המציאות.

הם טוענים שנכנסתי לצומת לא פנוייה. בעת הכניסת לצומת עצמה (ממש לפני המעבר חצייה) הרכב בכלל לא היה בשדה ראייה שלי, שלא נדבר על בתוך הצומת.

בנקודה שהוא הגיח לתוך הצומת (כל זה קרה ממש מהר בגלל המהירות שלו..) כבר הייתי בפנים.

השאלה אם יש להם הצדקה להוריד לי 5% על העניין הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, הם טוענים דברים דומים תמיד, בלי קשר למציאות, כדי לחסוך כסף בידיעה שהרוב נכנעים כי לרוב מחליטים שלא שווה להלחם ואילו אצלם זה מצטבר למליונים.

כשאתה הולך למשפט אתה תמיד לוקח סיכון, ההחלטה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להעריך בדיוק באיזו מהירות נסעת (לא נראה מהר מדי לתנאי הדרך), וכן נראה שהצד השני נסע מאוד מהר ובוודאות לא האט ולא נתן זכות קדימה, אין שמע בסרטון (אמורות להישמע חריקות צמיגים) ולכן קשה להעריך אם וכמה הספקת לבלום מהסרטון בלבד.

ובכל זאת, לדעתי אשמה 1000000% של הצד השני. חברת הביטוח המתחמקת ראתה את הסרטון או מודעת לקיומו?

אם הם גוררים אותך למשפט אז כאמור תהיה לך לא מעט התעסקות. חלק מהאנשים טובים בזה, ועל חלק אחר זה מאוד מכביד!

בכל מקרה להערכתי זכייתך די בטוחה ותוציא גם הוצאות משפט. לא יותר מדי. לדעתי אם הם יהיו מודעים לסרטון ויצפו בו ויבינו שהכוון הוא משפט, הם יתקפלו עם ה5% האלה לפני המשפט. לא יודע מה להמליץ לך.

אם הייתי שופט, הייתי מתעצבן על שיטת המצליח של חברת הביטוח וגוזר עליהם מקסימום פיצוי והוצאות. אבל רוב השופטים הם לא אני, ורוב האזרחים יסתפקו ב95% פיצוי, ולא ילכו למשפט. אז שיטת מצליח אכן מצליחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להעריך בדיוק באיזו מהירות נסעת (לא נראה מהר מדי לתנאי הדרך), וכן נראה שהצד השני נסע מאוד מהר ובוודאות לא האט ולא נתן זכות קדימה, אין שמע בסרטון (אמורות להישמע חריקות צמיגים) ולכן קשה להעריך אם וכמה הספקת לבלום מהסרטון בלבד.

ובכל זאת, לדעתי אשמה 1000000% של הצד השני. חברת הביטוח המתחמקת ראתה את הסרטון או מודעת לקיומו?

אם הם גוררים אותך למשפט אז כאמור תהיה לך לא מעט התעסקות. חלק מהאנשים טובים בזה, ועל חלק אחר זה מאוד מכביד!

בכל מקרה להערכתי זכייתך די בטוחה ותוציא גם הוצאות משפט. לא יותר מדי. לדעתי אם הם יהיו מודעים לסרטון ויצפו בו ויבינו שהכוון הוא משפט, הם יתקפלו עם ה5% האלה לפני המשפט. לא יודע מה להמליץ לך.

אם הייתי שופט, הייתי מתעצבן על שיטת המצליח של חברת הביטוח וגוזר עליהם מקסימום פיצוי והוצאות. אבל רוב השופטים הם לא אני, ורוב האזרחים יסתפקו ב95% פיצוי, ולא ילכו למשפט. אז שיטת מצליח אכן מצליחה.

אין שמע בגלל שבעת ההתקנה בחרתי ללא הקלטות (אפילו לא זכרתי את זה :-P). חברת הביטוח של צד ג' בתחילה פסקה לי 20% רשלנות תורמת (והעבירו לי את הכסף בלי שחתמתי על אף הסכם איתם), ובמסגרת הערעור העברתי להם את הסרטון שבו רצו להגיע איתי לפשרה של 5% רשלנות תורמת (וכנראה יבקשו שאחתום על ויתור ע"מ שאקבל את הכסף).

אני לא מפחד מההתעסקות או מההמתנה לכסף. בטוח שהנושא הזה יכביד עליי די הרבה, אבל למען הצדק הטוב אני מוכן ללכת איתם עד הסוף.

חשוב לי מאוד לוודא שבאמת אין לי כאן אשמה תורמת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק פשוט. סכום שאינו שנוי במחלוקת יש לשלמו ללא התנאות.

לכן שלמו כאן ועכשיו את מה שאתם מסכימים עליו.

על ההפרש אני לא חותם לכם ואשקול את צעדי בהמשך.

5% רשלנות תורמת זה ברף הנמוך , ויש להם סיכוי ששופט יקבל את עמדתם, או לא.

אישית אני תובע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וודאי שאין וודאות בבית משפט, אבל מעניין לשמוע אם יש בכל זאת מישהו מקוראי הפורום שחושב שיש כאן שמץ של רשלנות תורמת (לא מתכוון לכך שניתן היה למנוע את התאונה, זה נכון כמעט לכל תאונה. אלא רשלנות תורמת מבחינה משפטית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדקדקים -יש רשלנות תורמת: הצומת עם שדה ראייה מוגבל מצד ימין (מאיפה שהגיח הרכב), קיום הפרעה מימין (אין תמרור 309), בנוסף הרכב המגיח מימין נראה לפני שפות"ש הגיע למעבר חציה, כלומר יכל להאט ואף לעצור (כלומר לא נקט בכל האמצעים האפשריים למניעת תאונה). זכות קדימה יש לתת ואין לקחת.

אגב, שאלה כללית - בצומת כזו, אם אני לא מכיר אותה לפני, נניח, ואין תמרור 309 או ,114-116 - מאיפה הבטחון שזכות הקדימה היא שלי?

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מדגיש שאתה לוקח את הדיון לרובד התאורטי ולא דן בהשלכות המקרה המדובר.

אני חושב שב100% מהצמתים התקניים בארץ (כלומר מתומררים על ידי רשות מקומית כלשהי, ולא איזה כביש פנימי) יש תמרור תן זכות קדימה. אחרת תאורטית באמת צריך לתת זכות לרכב הבא מימין. במקרה הזה קל להבחין בקו עצירה, שלעניות דעתי בכל המקרים יתלווה אליו תמרור מתן זכות קדימה.

אני לא חושב שמתאימה לכאן האמרה הנכונה "זכות קדימה יש לתת ואין לקחת". לדעתי פות"ש פשוט הופתע מהרכב שהגיח מימין במהירות.

אבל באמת מעניין לשמוע דעות אחרות (חושב שיעניין במיוחד את פות"ש), כאלה שלא חושבים שמובטחת זכייה במשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש צילום של הצומת מכיוון הגעת הרכב השחור, או, לפחות, מיקום ב-google street view?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדקדקים -יש רשלנות תורמת: הצומת עם שדה ראייה מוגבל מצד ימין (מאיפה שהגיח הרכב), קיום הפרעה מימין (אין תמרור 309), בנוסף הרכב המגיח מימין נראה לפני שפות"ש הגיע למעבר חציה, כלומר יכל להאט ואף לעצור (כלומר לא נקט בכל האמצעים האפשריים למניעת תאונה). זכות קדימה יש לתת ואין לקחת.

אגב, שאלה כללית - בצומת כזו, אם אני לא מכיר אותה לפני, נניח, ואין תמרור 309 או ,114-116 - מאיפה הבטחון שזכות הקדימה היא שלי?

לפי מה קבעת שהיתה לו יכולת לעצור? מדדת מרחקים? תזמנת פריימים של הסרטון? בדקת סימני בלימה על הכביש?

תמרור 309 אינו בשימוש בארץ, תמרורים 114 ו-116 אינם רלוונטים לעניין ז״ק.

לא ניתן להבחין בסרטון אבל כנראה שלנהג השני יש תמרור עצור או תן ז״ק, אחרת בתור הרכב מימין ז״ק היתה שלו. חברת הביטוח לא מערערת על העניין אז כנראה שזה המצב, ואלה תמרורים שצורתם מיוחדת כדי שיזוהו מהצד האחורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...