Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה בצומת - התפרצות נהג צד ג'

שימו לב! השרשור הזה בן 1730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה לו האט ותן זכות קדימה.

מבדיקה שלי באינטרנט, הבנתי כי תחילת צומת הינה בסיום אבני השפה (במקרה הספציפי הזה אני חושב של האי תנועה) ואם כך, כאשר עברתי את אבני השפה צד ג היה גלוי אבל לא היה בתוך הצומת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לולא התמרור זכות הקדימה היא של הרכב האחר, לכן לא ברורה לי הבדיקה שעשית בכל הנוגע לצומת

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדקדקים -יש רשלנות תורמת: הצומת עם שדה ראייה מוגבל מצד ימין (מאיפה שהגיח הרכב), קיום הפרעה מימין (אין תמרור 309), בנוסף הרכב המגיח מימין נראה לפני שפות"ש הגיע למעבר חציה, כלומר יכל להאט ואף לעצור (כלומר לא נקט בכל האמצעים האפשריים למניעת תאונה). זכות קדימה יש לתת ואין לקחת.

אגב, שאלה כללית - בצומת כזו, אם אני לא מכיר אותה לפני, נניח, ואין תמרור 309 או ,114-116 - מאיפה הבטחון שזכות הקדימה היא שלי?

בוודאי יש רשלנות תורמת, הוא אשם בזה שהוא יצא מהבית ונכנס לאוטו, גם בזה שהוא נושם בכלל.

לא אתה לא אמיתי....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לו האט ותן זכות קדימה.

מבדיקה שלי באינטרנט, הבנתי כי תחילת צומת הינה בסיום אבני השפה (במקרה הספציפי הזה אני חושב של האי תנועה) ואם כך, כאשר עברתי את אבני השפה צד ג היה גלוי אבל לא היה בתוך הצומת.

יש קו עצירה, וזה מה שמחייב אותו. קו הצומת מחייב רק כאשר אין קו עצירה.

אני חוזר ונבקש צילום הצומת מנקודת מבטו של הרכב החוצה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BEROO - תמרור 309 אכן אינו נפוץ בארץ, אך אני מכיר 2 מקומות באזור מרכז שבהם הוא קיים. ייתכן כי יש עוד.תשים כמה שקלים על התערבות ואוכיח לך. לגבי יכולת האטה ועצירה , מניתוח של הסרטון ומהירות הפגיעה ברכב , פות"ש , לו היה בולם ברגע שזיהה הרכב מימין, היה מונע תאונה.

במקרה הנ"ל יש 2 אפשרויות בלבד:א. פות"ש הכיר את הצומת, קרי ידע כי לו זכות קדימה, ולכן לא טרח להאט לפני הצומת והתחיל לבלום מאוחר מדי. ולעיניינו - לקח זכות קדימה. ב. פות"ש לא הכיר את הצומת, קרי לא ידע שיש לו זכות קדימה ולא נקט אמצעי זהירות הכרחיים שאדם סביר היה צריך לנקוט (אשר מעוגנות בתקנות תעבורה) בעת כניסה לצומת.

סביר להניח שמדובר באפשרות א. האם ואיך יצליח פות"ש להוכיח זאת במשפט, זאת שאלה עקרונית שעליו לענות עליה טרם יחליט להסיר הכפפות.

HAVING SAID THAT, כמובן שחלק הארי של האשם היא של הנהג שנכנס לצומת מימין, אם אכן יש בכיוון תנועה שלו תמרור 301, שמזווית המצלמה לא ניתן להבחין בו (ייתכן כי נמצא מצידו האחורי של תמרור 402).

עריכה אחרונה על ידי fatboy1340

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

fatboy1340, האם העובדה שצד ג' נכנס לשדה ראייה שלי רק בכניסה שלי לצומת אומרת שאני חייב לבלום בלימת חירום עוד לפני שהוא נכנס לצומת?

אתה בטוח שזו ההגדרה לחוק של כניסה לצומת לא פנויה?

הרי הכניסה שלי לצומת עצמו היה כשהוא פנוי לחלוטין, והצומת הפך להיות ל"לא פנוי" רק בגלל שהוא דהר פנימה ועקב המרחק בין הכניסה לצומת לבין הנתיב כניסה שלו.

עכשיו שאלה נוספת, איך בידיוק אפשר לטעון שהיה לי מספיק זמן לבלום? זמן תגובה של אדם בוגר הינו 3/4 שניה, וגם אז, קיים גם הנושא של מרחק עצירה שהוא 17 מטרים נוספים ב-40 קמ"ש או 24 מטר ב50 קמ"ש.

עריכה אחרונה על ידי Nizan916
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לולא התמרור זכות הקדימה היא של הרכב האחר, לכן לא ברורה לי הבדיקה שעשית בכל הנוגע לצומת

הסיבה שהפחיתו לי ב5% את סכום הפיצוי היא בגלל הטענה שלהם לרשלנות תורמת בכך שנכנסתי לצומת לא פנויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה מה שמראה הסרטון

השחור נכנס לפניך לצומת

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

fatboy1340, האם העובדה שצד ג' נכנס לשדה ראייה שלי רק בכניסה שלי לצומת אומרת שאני חייב לבלום בלימת חירום עוד לפני שהוא נכנס לצומת?

אתה בטוח שזו ההגדרה לחוק של כניסה לצומת לא פנויה?

הרי הכניסה שלי לצומת עצמו היה כשהוא פנוי לחלוטין, והצומת הפך להיות ל"לא פנוי" רק בגלל שהוא דהר פנימה ועקב המרחק בין הכניסה לצומת לבין הנתיב כניסה שלו.

עכשיו שאלה נוספת, איך בידיוק אפשר לטעון שהיה לי מספיק זמן לבלום? זמן תגובה של אדם בוגר הינו 3/4 שניה, וגם אז, קיים גם הנושא של מרחק עצירה שהוא 17 מטרים נוספים ב-40 קמ"ש או 24 מטר ב50 קמ"ש.

באף הודעה שלי לא דיברתי על כניסה לצומת לא פנויה. התבלבלת עם מישהו אחר.בלי קשר לכך, אתה אכן חייב לבלום בלימת חירום/להסיט הגה/כל פעולה אחרת על מנת למנוע תאונה. במקרה שלך, הסרטון לא לטובתך, כי נראה שלא האטת טרם כניסה לצומת, כאשר לא היה לך שדה ראייה.

הצעה שלי - שלח לחברת ביטוח מכתב התראה לפני תביעה משפטית, על הסכום של 5%, יסכימו - טוב. לא יסכימו - תספוג ולמד לכך. היה יכול להסתיים גרוע הרבה יותר.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באף הודעה שלי לא דיברתי על כניסה לצומת לא פנויה. התבלבלת עם מישהו אחר.בלי קשר לכך, אתה אכן חייב לבלום בלימת חירום/להסיט הגה/כל פעולה אחרת על מנת למנוע תאונה. במקרה שלך, הסרטון לא לטובתך, כי נראה שלא האטת טרם כניסה לצומת, כאשר לא היה לך שדה ראייה.

הצעה שלי - שלח לחברת ביטוח מכתב התראה לפני תביעה משפטית, על הסכום של 5%, יסכימו - טוב. לא יסכימו - תספוג ולמד לכך. היה יכול להסתיים גרוע הרבה יותר.

תודה רבה.

הטענה של חברת הביטוח של צד ג' הינה כניסה לצומת שאינו פנוי מצידי.

לשמחתי מערכת המשפט מתייחסת להוכחות בלבד ולא למקרים של "נראה כי.."

ובכל אופן, למרות שבלמתי בלימת חירום ב30 קמ"ש בעת הכניסה של צד ג' לצומת, עקב מרחק העצירה לא היה לי מספיק זמן ומרחק כדי לעצור.

מודה לכולם כאן על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BEROO - מניתוח של הסרטון ומהירות הפגיעה ברכב , פות"ש , לו היה בולם ברגע שזיהה הרכב מימין, היה מונע תאונה.

איזה ניתוח? אשמח לראות את החישובים שערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

לכל המתעניינים/מגיבים..

מציין שלאחר שהבהרתי לחברת הביטוח שאני לא מסכים לקבל את "סכום הפשרה" שהוצע לי ואני הולך לתבוע אותם, וגם מאחר ואני הצלחתי לסתור ע"י הוכחות כל טענה שהם העלו לרשלנות תורמת (והם כל פעם העלו טענה אחרת ☺) - היום הם רשמית התקפלו והודיעו שהם יעבירו לי את הכסף בעוד כמה ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...