Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט אנג'ל אייז או למה אני דביל שזקוק לעזרה עכשיו

שימו לב! השרשור הזה בן 1698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אמל"ק - צבעתי את הרפלקטור בשחור, מתלבט אם יש חומר שיכול להוריד רק את הצבע בלי הציפוי שמתחת, או לעבור לעדשה.

ומהתחלה:

כבר תקופה ארוכה שאני רוצה להוסיף את הפנסי תאורת יום האלו, ולצבוע את פנים הפנס בשחור כמו בגרסה מסויימת של הרכב שלי:

$_1.JPG

אז ראשית, השכמתי ב6 בבוקר כדי לנצל כמה שיותר שעות אור, וצדקתי, כי סיימתי לעבוד ב7 בערב.

דבר ראשון, חיפשתי מקור מתח אחרי סוויץ. מצאתי בתיבת הפיוזים פיוז של IGN COIL שלא נחוץ עבורי, והתעלקתי עליו עם פיוז 3 אמפר.

בדקתי שהאורות דולקים - וואלה הכל טוב.

IMG_20190609_075703.jpg

התחלתי בפירוק הטמבון והפנסים,

IMG_20190609_081736.jpg

הכנסתי כל פנס לקרטון סגור עם פן חום (אפשר לראות מאחוריי בסרטון שיש למטה) למשך 15-20 דקות.

ברגע שהוצאתי את הפנס, פירקתי בורג פילייפס אחד שמחזיק אותו, ועם מברג שטוח מצאתי פינה נוחה וממנה הפרדתי בין 2 חלקי הפנס.

בגדול, הייתי צריך בשלב הזה למדוד את הפנסים ולראות שהלדים נכנסים אליהם, סמכתי יותר מדי על הבחור מהאתר הרוסי שביצע את זה, לכן לא מדדתי, זו הייתה טעות.

פירקתי את הפנסים לחלוטין, 2 ברגי פיליפס ועוד 2 ברגי כיוון לנורות.

IMG_20190609_111152.jpg

צבעתי את הפנסים קודם כל, 3 שכבות כל אחד.

טעות מספר 2: לא כיסיתי את הרפלקטור, מאחר והאור הראשי עם עדשה, לא תיארתי לעצמי שהאור הגבוה יהיה כל כך חלש ללא הרפלקטור.

בזמן ההמתנה לייבוש השכבות, התחלתי לחווט את הבקר מחוץ ובתוך הרכב, הלחמתי את החוטים וחיברתי להם קונקטורי T TAP לצמה הראשית של הפנסים, כאשר בדקתי עם מד מתח איזה חוט שייך לאיזו נורה.

IMG_20190609_114702.jpgIMG_20190609_100255.jpg

בזמן הייבוש של הפנס השמאלי, התחלתי לחבר לפנס הימני את הלד, ואז גיליתי שעליי לבצע חיתוך בפנס, הווה אומר - הרבה חתיכות פלסטיק שעפות.

קיצצתי עם דרמל ב3 פינות, וקדחתי חור שייצאו משם החוטים של הלד.

IMG_20190609_140722.jpg

IMG_20190609_154756.jpg

ביצעתי צביעה נוספת, ואת אותה פעולה בפנס שמאל.

חיברתי את הלדים, וקשרתי אותם באמצעות חוט דייג

IMG_20190609_153435.jpg

התחלתי לסגור את הפנסים עם דבק איטום, את החורים שקדחתי אטמתי גם כן עם סיליקון מסביב לחוטים, כאשר הקונקטורים יוצאים החוצה לניתוק קל ויעיל.

במהלך החימום של פנס שמאל, הפלסטיק הפנימי שלו נשבר כנראה מהחום,

IMG-20190609-WA0039.jpg

נאלצתי לפתוח אותו מחדש ולהדביק בחלק האחורי עם סיליקון ולהמתין שעה וחצי ליייבוש טוב.

IMG-20190609-WA0047.jpg

הרכבתי אותו מחדש והכל בסדר.

הכל עובד מעולה, מלבד הבעיה האמורה עם רפלקטור של האור הגבוה.

הפנסים עובדים בצורה כזו:

איתות עובד יחד עם הלד.

בהדלקת אורות חזית או אור גבוה האור מעומעם ל50 אחוז (מתלבט אם להוריד את זה, כי האור מטשטש את הלד עצמו ולא רואים אותו)

כשהרכב דולק תמיד הלדים דולקים.

כמובן שאת כל האופציות אני יכול לחבר ולנתק כאוות נפשי עם מספר קונקטורים שנמצאים בדרך, כל אחד שולט בפונקציה אחרת.

עכשיו כאן אתם נכנסים לתמונה, אני זקוק לסיוע -

האם יש חומר שיכול להוריד רק את הצבע בלי הציפוי שמתחת, או לעבור לעדשה? יש בחור בDRIVE2 שביצע את הצביעה וגם שם עדשה, הוא טוען שהוא הרחיב קצת את הבית של הפנס בשביל להכניס אותה.

הפתרון היותר פשוט הוא נקיון הצבע, השאלה אם יש אפשרות כזו.

הפתרון היותר בטוח אך מורכב הוא הרכבת עדשה.

למי שיש ניסיון עם זה אשמח לתשובות! תודה רבה

[video=youtube_share;r5edR8bmjII]

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות נוספות

IMG_20190610_095615.jpgIMG_20190610_095622.jpgIMG-20190609-WA0021.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי, תענוג לראות עבודות DIY כזו - בייחוד בארץ הקודש.

זה קיט הסבה אני מבין? משהו שקונים מוכן כקיט וכל הקוסטומיזציה בעצם מתבצעת בהתאמת הפנס והתממשקות למערכת החשמל של הרכב?

האם יש דיאגרמת חוטים והוראות איך לחבר את כל הערכה הזו?

בנוסף לכך זה מאוד חשוב אם הרפלקטור הוא פלסטיק בציפוי כרום או רק פלסטיק - כי קרום מאוד רגיש למגע ממה שידוע לי אז לחומרים ממיסים בכלל...

אני הייתי הולך בכוון אחר - ספריי בגימור כרום - יכול להגיע בשני חלקים ויכול להגיע כחלק אחד.

מסקנטייפ על הצבע השחור - ותצבע מחדש את הרפלקטור פשוט בגימור כרום.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נלך מההתחלה - זה קיט שמגיע בנפרד מהפנסים עצמם, והוא מכיל סכמה לחיווט - חוט לכל פנס, חוט לאיתות ימין לאיתות שמאל, לאור מעבר ואור גבוה, כמו גם פלוס ומינוס. כל חוט בצבע אחר (ניתן לראות לדעתי בתמונות, התמונה שמכילה את ההלחמה הפתוחה זה חיווט של פנסי הלד לבקר הזה)

אני לא יודע ממה עשוי הרפלקטור, אבל מצאתי בעלות נמוכה 2 פנסים מפירוקיה, אעשה עליהם ניסויים, ועל הדרך אחליף גם את החלק שנשבר לי, ואעביר מאחד לשני.

למזלי מסתבר שיצאתי דבע מאוד גדול, הרפלקטור מחובר לחלק האחורי שמתחבר לעדשה, כך שהייתי צריך לצבוע רק את החלק הקדמי וזה הכל, אז אין בעיה להוריד את הצבע בלי לפגוע בצביעה, כי מדובר בשני חלקים נפרדים.

כך או כך - אני אעדיף שיהיה לי עוד פנסים להתעלל בהם ושלא אתקע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן - כשמדובר בדיילי דרייבר שלך או אונלי דרייבר כמו רוב המצבים כאן - יש דברים שעדיף שיהיו להם חלקי חילוף מוכנים בשלוף.

מקווה שתצלם גם את הטייק2

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ANOTHER DRIVING בעיקרון, וההתניידות היומיומית שלי גם ככה בעיר, אז לא נורא :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מעדכן שנרכשו 2 פנסים מפירוק והעובדה בוצעה מחדש, הפעם עם יותר ידע ומסקנות, יצא מדהים.

20190803_105400.jpg

20190803_105348.jpg

20190803_105334.jpg

20190802_225940.jpg

20190803_105325.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...